XVI Śląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

Dzisiaj na stadionie Grunwaldu w Halembie, już po raz XVI, w ramach Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych odbył się Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych.

– Organizujemy turniej od szesnastu lat. Jest to podsumowanie rocznych treningów drużyn z wielu miast. W tym roku zmierzyło się ze sobą aż szesnaście drużyn. Do Rudy Śląskiej zjechało ponad 150 zawodników – mówił Dyrektor Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska – Śląskie, Dariusz Wosz.

W turnieju zmierzyło się ze sobą szesnaście drużyn miast województwa śląskiego m.in.: z Raciborza, Zabrza, Częstochowy, Rybnika i Rudy Śląskiej.

– Po raz szesnasty w tym miejscu odbył się Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych, który jest nieodłącznym elementem Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych. To niebywałe, z jakim entuzjazmem, zapałem i zaangażowaniem podeszli do gry dzisiejsi zawodnicy. Dla mnie wszyscy są sportowymi bohaterami i mistrzami piłki nożnej – mówiła wiceprezydent, Anna Krzysteczko.

źródło: rudaslaska.com.pl