Rodzinny Piknik na Śląskim z halembskim akcentem

Dzisiaj na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbył się Rodzinny Piknik z okazji Dnia Piłkarza zorganizowany przez Śląski Związek Piłki Nożnej wspólnie z Urzędem Marszałkowskim.

Na murawie chorzowskiego giganta pod hasłem „Mama, tata i ja na Stadionie Śląskim” toczyły się rodzinne rozgrywki w formule „trzech na trzech”, „czterech na czterech” i „pięciu na pięciu”. Ponadto w „Piłkarskim miasteczku” dzieci mogły sprawdzić na nowoczesnej aparaturze i pod okiem wykwalifikowanych trenerów swoje piłkarskie predyspozycje – zwinność, szybkość, refleks, gibkość, dynamikę.

W konkursie piłkarskim udział wziął m.in. zawodnik Grunwaldu Kacper Stępień, który wygrał zmagania w kategorii wiekowej 6-7 lat – serdecznie gratulujemy! Syn trenera Marcina Stępnia (prowadzi roczniki 2010 i młodszych) odebrał gratulacje i upominki z rąk Prezesa Śląskiego ZPN Henryka Kuli i wybitnych trenerów oraz piłkarzy śląskich klubów – Antoniego Piechniczka, Zygmunta Anczoka, Jana Banasia, Henryka Latochy, Eugeniusza Lercha i Stanisława Oślizły.