Kuźnia bliżej IV ligi – Wawel jedną nogą w Klasie A

Dzisiaj w Ustroniu odbył się pierwszy mecz barażowy o prawo gry w IV lidze w sezonie 2018/2019 pomiędzy miejscową Kuźnią a Szczakowianką Jaworzno.

Oba zespoły zajęły 14. miejsca w swoich grupach IV ligi w sezonie 2017/2018. Wskutek kilku wycofań pozostało jedno wolne miejsce w IV lidze, o które grają właśnie Kuźnia ze Szczakowianką. W pierwszym spotkaniu gospodarze wygrali 4-1 (2-0). Rewanż odbędzie się w niedzielę o godz. 17:00 w Jaworznie.

Wynik baraży ma niebagatelne znaczenie dla Wawelu Wirek. Gdyby Szczakowianka wygrała dwumecz z Kuźnią, to wtedy Wawel wskoczyłby do grupy 4 Klasy Okręgowej w miejsce zespołu z Jaworzna. W przypadku zwycięstwa Kuźnii, to Szczakowianka zagra w grupie 4 Klasy Okręgowej, a Wawel będą czekały pojedynki w Klasie A m.in. z Grunwaldem.