Baraże, baraże, baraże

Dzisiaj odbył się pierwszy mecz barażowy o utrzymanie w IV lidze, w którym Slavia Ruda Śląska zremisowała u siebie 0-0 ze Spójnią Landek. Rewanż odbędzie się w Landeku w najbliższą sobotę o godz. 17:00.
Wynik pierwszego meczu wydaje się korzystny dla zespołu z naszego miasta, bowiem w rewanżu podopieczni Jarosława Zajdla potrzebują bramkowego remisu lub zwycięstwa. Ponadto do składu mają wrócić dwaj podstawowi zawodnicy – Kamil Moritz i Kamil Zalewski.
Przypomnijmy, że Pogoń Ruda Śląska utrzyma się w Klasie Okręgowej grupie 1, jeżeli Slavia osiągnie korzystny rezultat w dwumeczu.

Poznaliśmy także nowego III-ligowca. Gwarek Tarnowskie Góry (mistrz IV ligi grupy 1) obronił w Bełku 4-bramkową zaliczkę z sobotniego meczu – Decor (mistrz IV ligi grupy 2) wygrał 1-0.

Z kolei w Halembie rozegrano mecz barażowy o awans do I Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy Młodszych (C2 – 2003). Na przeciw siebie stanęli wicemistrzowie II ligi grupy północnej (Piast Gliwice) i południowej (Rekord Bielsko-Biała). Awans wywalczył zespół z Cygańskiego Lasu po zwycięstwie z Piastem 4-2 (2-2).