Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Zapisy

 


 

Osób on-line: 9

Najbliższe mecze

18 października (pon.) godz. 16:30 - Orliki 2011
Górnik 09 Mysłowice 2-11 GRUNWALD
 
 
23 października (sobota) godz. 10:00 - Juniorzy 2003
GRUNWALD - ROW 1964 Rybnik
 
23 października (sobota) godz. ... - Żaki 2013
Turniej na obiektach Football-on
 
 
24 października (niedziela) godz. 15:00 - I zespół
Tęcza Błędów - GRUNWALD
 
24 października (niedziela) godz. 17:00 - Orliki Mł. 2012
Akademia Piłkarska Bumerang Ruda Śląska - GRUNWALD
 
 
25 października (pon.) godz. 16:30 - Orliki 2011
GKS Katowice - GRUNWALD
 

Pamiątki klubowe

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

Hokejowy sparing

Grunwald Ruda Śląska 6-5 Jedność 32 Przyszowice (3-3)
 
0-1 Kiełtyka, 23 min.
1-1 Spalony, 31 min.
1-2 Kiełtyka, 35 min.
2-2 Malec, 36 min.
3-2 Testowany3, 38 min.
3-3 Kiełtyka, 40 min.
3-4 Friedel, 48 min.…

Czytaj więcej

Sparing z Jednością

W najbliższą sobotę Grunwald rozegra sparing z Jednością 32 Przyszowice.

Mecz dwóch przedstawicieli Klasy Okręgowej – Jedność gra w grupie 2 – rozpocznie się o godz. 9:00 na sztucznym boisku w Nowym Bytomiu.

Wyniki sparingów (5) – zima 2017

Na miesiąc przed inauguracją rundy wiosennej zespoły Klasy Okręgowej po raz kolejny sprawdziły swoją formę i nowych zawodników.
 
15 lutego (środa):
LKS Bełk (IV liga) – Pogoń Imielin 8-0 (3-0)
LKS Łąka – LKS Studzionka (Klasa A) 4-1
Urania…

Czytaj więcej

Sparing

Grunwald Ruda Śląska  3-2  Wawel Wirek  (1-2)
 
0-1 Testowany, 15 min.
1-1 Malec, 20 min.
1-2 Wawrzyczek, 32 min.
2-2 Dreszer, 59 min.
3-2 Testowany, 76 min.
 
GRUNWALD:

Lamlih – Poprawa, Szymański,…

Czytaj więcej

1% na rzecz Grunwaldu – rozliczymy PIT bezpłatnie

Od 29 kwietnia 2005 roku GKS „Grunwald” Ruda Śląska jest Organizacją Pożytku Publicznego zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000077324. Oznacza to, że każdy podatnik rozliczając się za rok 2016 może przeznaczyć 1% swojego podatku należnego państwu na rzecz…

Czytaj więcej

Wawel zamiast MKS-u

W sobotę Grunwald rozegra sparing z Wawelem Wirek.
 
W najbliższy weekend Grunwald miał rozegrać sparing z MKS-em Lędziny, a Wawel Wirek z Nadwiślanem Góra. Mecze rudzkich drużyn Klasy Okręgowej z IV-ligowcami nie dojdą do skutku i Grunwald z…

Czytaj więcej

2. miejsce rocznika 2001 w Wirku

Juniorzy młodsi Grunwaldu na zakończenie ciężkiego tygodnia w okresie przygotowawczym zostali zaproszeni na turniej halowy organizowany przez Wawel Wirek.
 
W imprezie udział wzięli zawodnicy z rocznika 2000 i młodsi. Nasza drużyna obok Ruchu Chorzów była najmłodszą ekipą, ponieważ cała…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (4) – zima 2017

W kończącym się tygodniu zespoły Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały kolejną serię gier sparingowych.

7 lutego (wtorek):
GKS II Tychy (IV liga) – Pogoń Imielin 3-3 (0-2)
 
8 lutego (środa):
Slavia Ruda Śląska (IV liga) – Grunwald Ruda Śląska…

Czytaj więcej

Historia Podokręgu Katowice

Historia Podokręgu Katowice przedstawiona podczas jubileuszu 50-lecia:
 

Sparing

Slavia Ruda Śląska – Grunwald Ruda Śląska 4-0 (2-0)
 

W dzisiejszym sparingu dwóch rudzkich klubów IV-ligowa Slavia pokonała Grunwald 4-0.
 

Zespół z Rudy solidarnie zdobywał po dwie bramki w każdej z połów. Trener Grunwaldu skorzystał z 18 zawodników,…

Czytaj więcej

Sparing ze Slavią

W środę piłkarze Grunwaldu rozegrają pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. O godz. 19:00 na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu „Zieloni” zmierzą się z IV-ligową Slavią Ruda Śląska, która na półmetku rozgrywek zajmuje 16. miejsce.
 

Zespół Slavii…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (3) – zima 2017

Wyniki meczów sparingowych zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
1 lutego (środa)
Drzewiarz Jasienica (IV liga) – LKS Goczałkowice-Zdrój 5-2 (2-0)
Drama Zbrosławice (Klasa Okręgowa) – Pogoń Imielin 3-0 (1-0)
 
4 lutego (sobota):
GKS II Katowice (IV liga) –…

Czytaj więcej

Sparing z Gwarkiem odwołany

W najbliższą sobotę piłkarze Grunwaldu mieli zainaugurować meczem z Gwarkiem Zabrze serię gier sparingowych. Zespół z Zabrza zrezygnował jednak z potyczki i halembianie zagrają po raz pierwszy w najbliższą środę (8 lutego) ze Slavią.

Mało prawdopodobne, aby doszło do…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (2) – zima 2017

W ostatnim tygodniu 10 zespołów z grupy 1 Klasy Okręgowej rozegrało swoje pierwsze (6) lub kolejne sparingi (2) oraz wzięły udział w turnieju halowym (2).

 

Wyniki:
LKS Goczałkowice – 2. miejsce w halowym Turnieju o Puchar Wójta Goczałkowic

KS…

Czytaj więcej

50 lat Podokręgu Katowice

29 stycznia 1967 roku został powołany do życia obecny Podokręg Katowice w ramach regionalnego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Katowice (dzisiejszego Śląskiego ZPN). Zarząd OZPN Katowice ustanowił podokręg rozgrywkowy Katowice-Chorzów z terenem działania miast Katowice, Chorzów, Ruda Śląska, Świętochłowice, Mysłowice, Mikołów,…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (1) – zima 2017

Kluby Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały pierwsze sparingi tej zimy.

Sparta i Urania doznały wysokich porażek w starciach z IV-ligowcami, z kolei ZET-ka pokonała wyżej sklasyfikowanego rywala.

 

Wyniki:
Sparta Katowice – RKS Grodziec (IV liga) 0-4 (0-2)

Urania Ruda…

Czytaj więcej

Kalendarz sparingów zespołów Klasy Okręgowej

Lista sparingów klubów Klasy Okręgowej grupy 1 w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2016/2017:

1. LKS Goczałkowice-Zdrój
5 lutego: Błyskawica Drogomyśl
11 lutego: Polonia Łaziska Górne
18 lutego: Spójnia Landek
26 lutego: Iskra II Pszczyna
2 marca: MRKS Czechowice-Dziedzice…

Czytaj więcej

Korekty w terminach sparingów

W harmonogramie sparingów Grunwaldu nastąpiły zmiany terminów.

Mecz z Gwarkiem Zabrze planowany jest tydzień później – 4 lutego (sobota) zamiast 28 stycznia (sobota), natomiast ze Slavią 8 lutego (środa) o godz. 19:00 w Nowym Bytomiu zamiast 3 lutego (piątek).

Archiwum

12. kolejka (23-24 października)

Sobota, 11:00
Źródło Kromołów – RKS Grodziec - - -

MK Górnik Katowice – Ostoja Żelisławice - - -

Slavia Ruda Śląska – Sparta Katowice - - -

Sobota, 13:00
Sarmacja Będzin – Cyklon Rogoźnik - - -

Sobota, 15:00
Pogoń Imielin – Górnik Wojkowice - - -

Górnik 09 Mysłowice – GKS GieKSa II Katowice - - -

AKS Mikołów – Niwy Brudzowice - - -

CKS Czeladź – Zagłębie II Sosnowiec - - -

Niedziela, 15:00
Tęcza BłędówGrunwald Ruda Śląska - - -

11. kolejka (16-17 października)

Sobota, 11:00
Grunwald Ruda ŚląskaSlavia Ruda Śląska 1 - 2
1-0 Kowalczyk, 15 min
1-1 Kowynia, 58 min (karny)
1-2 Majcher, 67 min (wolny)


Sparta Katowice – CKS Czeladź 2 - 1
1-0 Szal, 10 min
2-0 Krawczyk, 27 min
2-1 Borówka, 45 min


RKS Grodziec – Górnik 09 Mysłowice 1 - 5
0-1 Hladchenko, 14 min
0-2 Kowalczyk, 47 min (karny)
0-3 Majewski, 54 min
0-4 Kowalczyk, 57 min
0-5 Kowalczyk, 76 min
1-5 Adamek, 90+1 min


Sobota, 13:00
Niwy Brudzowice – Źródło Kromołów 3 - 2
0-1 Radosz, 14 min
0-2 Wasik, 17 min
1-2 Nabijonov, 34 min
2-2 Wilk, 40 min
3-2 Tokarz, 67 min (karny)


Sobota, 15:00
Ostoja Żelisławice – AKS Mikołów 0 - 3
0-1 Paszek, 19 min
0-2 Paszek, 42 min
0-3 Paszek, 45 min


Cyklon Rogoźnik – MK Górnik Katowice 4 - 0
1-0 Maciejewski, 2 min
2-0 Woźniak, 27 min
3-0 Paszek, 43 min
4-0 Barchan, 90+1 min


Niedziela, 13:00
Zagłębie II Sosnowiec – Sarmacja Będzin 5 - 0
1-0 Popczyk, 28 min
2-0 Kaczmarek, 31 min
3-0 Popczyk, 53 min
4-0 Kłosek, 57 min
5-0 Popczyk, 90 min


Niedziela, 15:00
Tęcza Błędów – Pogoń Imielin 1 - 2
0-1 Turczyński, 3 min
1-1 Ból, 7 min
1-2 Turczyński, 82 min


Niedziela, 18:00
GKS GieKSa II Katowice – Górnik Wojkowice 8 - 0
1-0 Samiec- Talar, 14 min
2-0 Samiec- Talar, 30 min
3-0 Komandera, 48 min
4-0 Bród, 69 min
5-0 Samiec- Talar, 72 min (karny)
6-0 Cholerzyński, 81 min
7-0 Komandera, 85 min
8-0 Samiec- Talar, 89 min


Klasa Okręgowa – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Sparta Katowice 11 28
2 Zagłębie II Sosnowiec 11 28
3 AKS Mikołów 11 28
4 GKS GieKSa II Katowice 11 22
5 CKS Czeladź 11 21
6 Cyklon Rogoźnik 11 21
7 Górnik 09 Mysłowice 11 21
8 Sarmacja Będzin 11 19
9 Niwy Brudzowice 11 18
10 Górnik Wojkowice 11 16
11 Pogoń Imielin 11 15
12 RKS Grodziec 11 13
13 Tęcza Błędów 11 10
14 Slavia Ruda Śląska 11 10
15 MK Górnik Katowice 11 9
16 Grunwald Ruda Śląska 11 6
17 Źródło Kromołów 11 4
18 Ostoja Żelisławice 11 0
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 11 kolejkach:
(stan na 19 października)

12 - Bętkowski (Sparta)
       Popczyk (+3, Zagłębie II)
 
10 - Kowalczyk (+3, Górnik 09)
       Paszek (+3, AKS)
 
08 - Turczyński (+2, Pogoń Imielin)
 
07 - Gajda (CKS)
       Lux (Slavia)
 
06 - Kocot (Sarmacja)
       Maciaszek (GRUNWALD)
       Pietrzyk (GKS II)
       Terbalyan (Zagłębie II)
       Wujec (AKS)
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10.

Terminarz

RUNDA JESIENNA
 
14.08 Niwy Brudzowice (dom)               0-2 protokół i bramki
21.08 RKS Grodziec (wyjazd)                1-6 protokół i bramki
25.08 GKS II Katowice (dom)                1-4 protokół i bramki
28.08 Górnik Wojkowice (wyjazd)          0-1 protokół i bramka
04.09 Górnik 09 Mysłowice (dom)          0-3 protokół i bramki
11.09 Źródło Kromołów (wyjazd)           2-1 protokół i bramki
18.09 AKS Mikołów (dom)                     1-2 protokół i bramki
25.09 MK Górnik Katowice (wyjazd)       4-3 protokół i bramki
02.10 Sarmacja Będzin (dom)               2-4 protokół i bramki
09.10 CKS Czeladź (wyjazd)                 1-5 protokół i bramki
16.10 Slavia Ruda Śląska (dom)            1-2 protokół i bramki

24.10 (ndz. 15) Tęcza Błędów (wyjazd)
30.10 (sob. 11) Pogoń Imielin (dom)
06.11 (sob. 11) Sparta Katowice (dom)
11.11 (czw. 11) Zagłębie II Sosnowiec (wyjazd)
14.11 (ndz. 11) Cyklon Rogoźnik (dom)
20.11 (sob. 14) Ostoja Żelisławice (wyjazd)

Bramki (13)

6 - Maciaszek
 
2 - Tałady
 
1 - Bernacki
1 - Kowalczyk (+1)
1 - Ogłoza
1 - D. Skorupa (1 z wolnego)
1 - K. Skorupa
 

Asysty (11)

4 - D. Skorupa
 
2 - Kozłowski
 
1 - Bernacki
1 - Kowalczyk
1 - Ostrowski
1 - K. Skorupa
1 - Wojtaczka
 
2 - bez asysty (+1)
 
(+1) - liczba bramek/asyst w ostatniej kolejce