Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Zapisy

 


 

Osób on-line: 18

Najbliższe mecze

17 września (piątek) godz. 17:15 - Orliki Mł. 2012
GRUNWALD 7-10 Śląsk Świętochłowice
 
 
18 września (sobota) godz. 9:30 - Żaki 2013
Turniej na obiektach Football-on:
GRUNWALD, AKS Mikołów, Pogoń Imielin, Orzeł Mokre
 
18 września (sobota) godz. 11:00 - I zespół
GRUNWALD 1-2 AKS Mikołów
 
18 września (sobota) godz. 15:00 - Młodziki 2009/2010
GRUNWALD 1-14 Red Box Katowice
 
 
19 września (niedziela) godz. 11:00 - Juniorzy 2003
GRUNWALD 0-1 Mechanik Kochcice
 
 
20 września (poniedziałek) godz. 16:00 - Orliki 2011
GRUNWALD - GKS Katowice
 
 
21 września (wtorek) godz. 16:30 - Orliki Mł. 2012
Urania Ruda Śląska - GRUNWALD
 
 
22 września (środa) godz. 17:00 - Młodziki 2009/2010
GRUNWALD - Lechia 06 Mysłowice
 

Pamiątki klubowe

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

2. miejsce rocznika 2001 w Wirku

Juniorzy młodsi Grunwaldu na zakończenie ciężkiego tygodnia w okresie przygotowawczym zostali zaproszeni na turniej halowy organizowany przez Wawel Wirek.
 
W imprezie udział wzięli zawodnicy z rocznika 2000 i młodsi. Nasza drużyna obok Ruchu Chorzów była najmłodszą ekipą, ponieważ cała…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (4) – zima 2017

W kończącym się tygodniu zespoły Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały kolejną serię gier sparingowych.

7 lutego (wtorek):
GKS II Tychy (IV liga) – Pogoń Imielin 3-3 (0-2)
 
8 lutego (środa):
Slavia Ruda Śląska (IV liga) – Grunwald Ruda Śląska…

Czytaj więcej

Historia Podokręgu Katowice

Historia Podokręgu Katowice przedstawiona podczas jubileuszu 50-lecia:
 

Sparing

Slavia Ruda Śląska – Grunwald Ruda Śląska 4-0 (2-0)
 

W dzisiejszym sparingu dwóch rudzkich klubów IV-ligowa Slavia pokonała Grunwald 4-0.
 

Zespół z Rudy solidarnie zdobywał po dwie bramki w każdej z połów. Trener Grunwaldu skorzystał z 18 zawodników,…

Czytaj więcej

Sparing ze Slavią

W środę piłkarze Grunwaldu rozegrają pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. O godz. 19:00 na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu „Zieloni” zmierzą się z IV-ligową Slavią Ruda Śląska, która na półmetku rozgrywek zajmuje 16. miejsce.
 

Zespół Slavii…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (3) – zima 2017

Wyniki meczów sparingowych zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
1 lutego (środa)
Drzewiarz Jasienica (IV liga) – LKS Goczałkowice-Zdrój 5-2 (2-0)
Drama Zbrosławice (Klasa Okręgowa) – Pogoń Imielin 3-0 (1-0)
 
4 lutego (sobota):
GKS II Katowice (IV liga) –…

Czytaj więcej

Sparing z Gwarkiem odwołany

W najbliższą sobotę piłkarze Grunwaldu mieli zainaugurować meczem z Gwarkiem Zabrze serię gier sparingowych. Zespół z Zabrza zrezygnował jednak z potyczki i halembianie zagrają po raz pierwszy w najbliższą środę (8 lutego) ze Slavią.

Mało prawdopodobne, aby doszło do…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (2) – zima 2017

W ostatnim tygodniu 10 zespołów z grupy 1 Klasy Okręgowej rozegrało swoje pierwsze (6) lub kolejne sparingi (2) oraz wzięły udział w turnieju halowym (2).

 

Wyniki:
LKS Goczałkowice – 2. miejsce w halowym Turnieju o Puchar Wójta Goczałkowic

KS…

Czytaj więcej

50 lat Podokręgu Katowice

29 stycznia 1967 roku został powołany do życia obecny Podokręg Katowice w ramach regionalnego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Katowice (dzisiejszego Śląskiego ZPN). Zarząd OZPN Katowice ustanowił podokręg rozgrywkowy Katowice-Chorzów z terenem działania miast Katowice, Chorzów, Ruda Śląska, Świętochłowice, Mysłowice, Mikołów,…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (1) – zima 2017

Kluby Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały pierwsze sparingi tej zimy.

Sparta i Urania doznały wysokich porażek w starciach z IV-ligowcami, z kolei ZET-ka pokonała wyżej sklasyfikowanego rywala.

 

Wyniki:
Sparta Katowice – RKS Grodziec (IV liga) 0-4 (0-2)

Urania Ruda…

Czytaj więcej

Kalendarz sparingów zespołów Klasy Okręgowej

Lista sparingów klubów Klasy Okręgowej grupy 1 w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2016/2017:

1. LKS Goczałkowice-Zdrój
5 lutego: Błyskawica Drogomyśl
11 lutego: Polonia Łaziska Górne
18 lutego: Spójnia Landek
26 lutego: Iskra II Pszczyna
2 marca: MRKS Czechowice-Dziedzice…

Czytaj więcej

Korekty w terminach sparingów

W harmonogramie sparingów Grunwaldu nastąpiły zmiany terminów.

Mecz z Gwarkiem Zabrze planowany jest tydzień później – 4 lutego (sobota) zamiast 28 stycznia (sobota), natomiast ze Slavią 8 lutego (środa) o godz. 19:00 w Nowym Bytomiu zamiast 3 lutego (piątek).

Grunwald po pierwszym treningu

Piłkarze Grunwaldu wrócili po urlopach do treningów.

W czwartek  o godz. 16:30 zawodnicy „Zielonych” rozpoczęli pierwsze zajęcia, które trwały niespełna godzinę. Trener Jacek Bratek kolejny trening zaplanował na poniedziałek na godz. 16:30.

W czwartek „Zieloni” rozpoczynają treningi

Kilkadziesiąt godzin temu nastał nowy, 2017 rok, co oznacza, że na dniach przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną piłkarze Grunwaldu.

„Zieloni” wznowią treningi po urlopach w najbliższy czwartek – 5 stycznia o godz. 16.30.

Archiwum

7. kolejka (18-19 września)

Sobota, 11:00
Grunwald Ruda ŚląskaAKS Mikołów 1 - 2
0-1 Osiecki, 33 min
1-1 Maciaszek, 56 min
1-2 Gałecki, 90+4 min (karny)


Slavia Ruda Śląska – Sarmacja Będzin 1 - 2
0-1 Maj, 19 min
0-2 Zimoląg, 35 min
1-2 Witor, 75 min


Sparta Katowice – Źródło Kromołów 9 - 0
1-0 Gielza, 7 min
2-0 Januszkiewicz, 11 min
3-0 Witkowski, 37 min
4-0 Gielza, 39 min
5-0 Bętkowski, 45 min (karny)
6-0 Gąska, 53 min
7-0 Sarzała, 60 min
8-0 Markosyan, 61 min
9-0 Sarzała, 68 min


Cyklon Rogoźnik – Górnik Wojkowice 1 - 1
0-1 Jamróz, 17 min
1-1 Barchan, 59 min


Sobota, 16:00
CKS Czeladź – Pogoń Imielin 2 - 1

Zagłębie II Sosnowiec – Górnik 09 Mysłowice 4 - 0
1-0 Kaczmarek, 17 min
2-0 Kaczmarek, 32 min
3-0 Kłosek, 73 min
4-0 Majchrzak, 90+2 min


Niwy Brudzowice – RKS Grodziec 1 - 1
0-1 Adamek, 13 min
1-1 Sadowski, 37 min


Niedziela, 15:00
Tęcza Błędów – MK Górnik Katowice 1 - 3
0-1 Maryniok, 4 min
0-2 Trepka, 15 min
1-2 Szabla, 26 min
1-3 Bąk, 33 min (karny)


Niedziela, 16:00
Ostoja Żelisławice – GKS GieKSa II Katowice 0 - 6

Klasa Okręgowa – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 AKS Mikołów 7 21
2 Sparta Katowice 7 19
3 Zagłębie II Sosnowiec 7 16
4 Sarmacja Będzin 7 16
5 Górnik Wojkowice 7 13
6 CKS Czeladź 7 12
7 GKS GieKSa II Katowice 7 12
8 Górnik 09 Mysłowice 7 12
9 Cyklon Rogoźnik 7 11
10 Niwy Brudzowice 7 11
11 Pogoń Imielin 7 9
12 MK Górnik Katowice 7 9
13 RKS Grodziec 7 7
14 Slavia Ruda Śląska 7 6
15 Tęcza Błędów 7 6
16 Grunwald Ruda Śląska 7 3
17 Źródło Kromołów 7 1
18 Ostoja Żelisławice 7 0
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 6 kolejkach:
(stan na 16 września)

6 - Paszek (+1, AKS)
     Wujec (+2, AKS)
 
5 - Bętkowski (Sparta)
     Biernacki (+1, AKS)
     Turczyński (+1, Pogoń Imielin)
 
4 - Augustyniak (+1, AKS)
     Hladchenko (Górnik 09)
     Kocot (+3, Sarmacja)
     Lux (+1, Slavia)
     Pietrzyk (+1, GKS II)
     Popczyk (Zagłębie II)
     Szwedzik (GKS II)
     Terbalyan (Zagłębie II)
     A. Wolniewicz (Cyklon)
 
3 - Czogała (Grodziec)
     Dyrda (Górnik Wojkowice)
     Gajda (CKS)
     Januszkiewicz (Sparta)
     Ludwig (+2, MK)
     Markosyan (Sparta)
     Sawicki (Tęcza)
     Wanatowicz (Grodziec)
     R. Wolniewicz (Cyklon)
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6.

Terminarz

RUNDA JESIENNA
 
14.08 Niwy Brudzowice (dom)               0-2 protokół i bramki
21.08 RKS Grodziec (wyjazd)                1-6 protokół i bramki
25.08 GKS II Katowice (dom)                1-4 protokół i bramki
28.08 Górnik Wojkowice (wyjazd)          0-1 protokół i bramka
04.09 Górnik 09 Mysłowice (dom)          0-3 protokół i bramki
11.09 Źródło Kromołów (wyjazd)           2-1 protokół i bramki
18.09 AKS Mikołów (dom)                     1-2 protokół i bramki

25.09 (sob. 11) MK Górnik Katowice (wyjazd)
02.10 (sob. 11) Sarmacja Będzin (dom)
09.10 (sob. 15) CKS Czeladź (wyjazd)
16.10 (sob. 11) Slavia Ruda Śląska (dom)
23.10 (sob. 15) Tęcza Błędów (wyjazd)
30.10 (sob. 11) Pogoń Imielin (dom)
06.11 (sob. 11) Sparta Katowice (dom)
11.11 (czw. 11) Zagłębie II Sosnowiec (wyjazd)
14.11 (ndz. 11) Cyklon Rogoźnik (dom)
20.11 (sob. 14) Ostoja Żelisławice (wyjazd)

Bramki (5)

2 - Maciaszek (+1)
1 - D. Skorupa (1 z wolnego)
1 - K. Skorupa
1 - Tałady
 

Asysty (4)

1 - Kowalczyk
1 - Kozłowski
1 - Ostrowski (+1)
1 - K. Skorupa

1 - bez asysty
 
(+1) - liczba bramek/asyst w ostatniej kolejce