Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Osób on-line: 8

Najbliższe mecze

przerwa zimowa
 

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

XVIII turniej im. K. Motaja: zwycięstwo Górnika (18 zdjęć)

W sobotę w hali MOSiR w Halembie odbył się XVIII Halowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2008 im. Konrada Motaja.

W turnieju organizowanymn przez GKS Grunwald wzięło udział 5 zespołów – Górnik Zabrze S.S.A., KS Rozwój Katowice, KS GTV Stadion…

Czytaj więcej

Hokejowy sparing

Grunwald Ruda Śląska 6-5 Jedność 32 Przyszowice (3-3)
 
0-1 Kiełtyka, 23 min.
1-1 Spalony, 31 min.
1-2 Kiełtyka, 35 min.
2-2 Malec, 36 min.
3-2 Testowany3, 38 min.
3-3 Kiełtyka, 40 min.
3-4 Friedel, 48 min.…

Czytaj więcej

Sparing z Jednością

W najbliższą sobotę Grunwald rozegra sparing z Jednością 32 Przyszowice.

Mecz dwóch przedstawicieli Klasy Okręgowej – Jedność gra w grupie 2 – rozpocznie się o godz. 9:00 na sztucznym boisku w Nowym Bytomiu.

Wyniki sparingów (5) – zima 2017

Na miesiąc przed inauguracją rundy wiosennej zespoły Klasy Okręgowej po raz kolejny sprawdziły swoją formę i nowych zawodników.
 
15 lutego (środa):
LKS Bełk (IV liga) – Pogoń Imielin 8-0 (3-0)
LKS Łąka – LKS Studzionka (Klasa A) 4-1
Urania…

Czytaj więcej

Sparing

Grunwald Ruda Śląska  3-2  Wawel Wirek  (1-2)
 
0-1 Testowany, 15 min.
1-1 Malec, 20 min.
1-2 Wawrzyczek, 32 min.
2-2 Dreszer, 59 min.
3-2 Testowany, 76 min.
 
GRUNWALD:

Lamlih – Poprawa, Szymański,…

Czytaj więcej

1% na rzecz Grunwaldu – rozliczymy PIT bezpłatnie

Od 29 kwietnia 2005 roku GKS „Grunwald” Ruda Śląska jest Organizacją Pożytku Publicznego zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000077324. Oznacza to, że każdy podatnik rozliczając się za rok 2016 może przeznaczyć 1% swojego podatku należnego państwu na rzecz…

Czytaj więcej

Wawel zamiast MKS-u

W sobotę Grunwald rozegra sparing z Wawelem Wirek.
 
W najbliższy weekend Grunwald miał rozegrać sparing z MKS-em Lędziny, a Wawel Wirek z Nadwiślanem Góra. Mecze rudzkich drużyn Klasy Okręgowej z IV-ligowcami nie dojdą do skutku i Grunwald z…

Czytaj więcej

2. miejsce rocznika 2001 w Wirku

Juniorzy młodsi Grunwaldu na zakończenie ciężkiego tygodnia w okresie przygotowawczym zostali zaproszeni na turniej halowy organizowany przez Wawel Wirek.
 
W imprezie udział wzięli zawodnicy z rocznika 2000 i młodsi. Nasza drużyna obok Ruchu Chorzów była najmłodszą ekipą, ponieważ cała…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (4) – zima 2017

W kończącym się tygodniu zespoły Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały kolejną serię gier sparingowych.

7 lutego (wtorek):
GKS II Tychy (IV liga) – Pogoń Imielin 3-3 (0-2)
 
8 lutego (środa):
Slavia Ruda Śląska (IV liga) – Grunwald Ruda Śląska…

Czytaj więcej

Historia Podokręgu Katowice

Historia Podokręgu Katowice przedstawiona podczas jubileuszu 50-lecia:
 

Sparing

Slavia Ruda Śląska – Grunwald Ruda Śląska 4-0 (2-0)
 

W dzisiejszym sparingu dwóch rudzkich klubów IV-ligowa Slavia pokonała Grunwald 4-0.
 

Zespół z Rudy solidarnie zdobywał po dwie bramki w każdej z połów. Trener Grunwaldu skorzystał z 18 zawodników,…

Czytaj więcej

Sparing ze Slavią

W środę piłkarze Grunwaldu rozegrają pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. O godz. 19:00 na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu „Zieloni” zmierzą się z IV-ligową Slavią Ruda Śląska, która na półmetku rozgrywek zajmuje 16. miejsce.
 

Zespół Slavii…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (3) – zima 2017

Wyniki meczów sparingowych zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
1 lutego (środa)
Drzewiarz Jasienica (IV liga) – LKS Goczałkowice-Zdrój 5-2 (2-0)
Drama Zbrosławice (Klasa Okręgowa) – Pogoń Imielin 3-0 (1-0)
 
4 lutego (sobota):
GKS II Katowice (IV liga) –…

Czytaj więcej

Sparing z Gwarkiem odwołany

W najbliższą sobotę piłkarze Grunwaldu mieli zainaugurować meczem z Gwarkiem Zabrze serię gier sparingowych. Zespół z Zabrza zrezygnował jednak z potyczki i halembianie zagrają po raz pierwszy w najbliższą środę (8 lutego) ze Slavią.

Mało prawdopodobne, aby doszło do…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (2) – zima 2017

W ostatnim tygodniu 10 zespołów z grupy 1 Klasy Okręgowej rozegrało swoje pierwsze (6) lub kolejne sparingi (2) oraz wzięły udział w turnieju halowym (2).

 

Wyniki:
LKS Goczałkowice – 2. miejsce w halowym Turnieju o Puchar Wójta Goczałkowic

KS…

Czytaj więcej

50 lat Podokręgu Katowice

29 stycznia 1967 roku został powołany do życia obecny Podokręg Katowice w ramach regionalnego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Katowice (dzisiejszego Śląskiego ZPN). Zarząd OZPN Katowice ustanowił podokręg rozgrywkowy Katowice-Chorzów z terenem działania miast Katowice, Chorzów, Ruda Śląska, Świętochłowice, Mysłowice, Mikołów,…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (1) – zima 2017

Kluby Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały pierwsze sparingi tej zimy.

Sparta i Urania doznały wysokich porażek w starciach z IV-ligowcami, z kolei ZET-ka pokonała wyżej sklasyfikowanego rywala.

 

Wyniki:
Sparta Katowice – RKS Grodziec (IV liga) 0-4 (0-2)

Urania Ruda…

Czytaj więcej

Kalendarz sparingów zespołów Klasy Okręgowej

Lista sparingów klubów Klasy Okręgowej grupy 1 w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2016/2017:

1. LKS Goczałkowice-Zdrój
5 lutego: Błyskawica Drogomyśl
11 lutego: Polonia Łaziska Górne
18 lutego: Spójnia Landek
26 lutego: Iskra II Pszczyna
2 marca: MRKS Czechowice-Dziedzice…

Czytaj więcej

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

14. kolejka (20-21 marca)

Sobota/Niedziela, 11:00
Józefka Chorzów – Gwiazda Ruda Śląska - - -

Jastrząb Bielszowice – Strażak Mikołów - - -

UKS Szopienice – Hetman 22 Katowice - - -

Wyzwolenie Chorzów – MKS Siemianowiczanka II - - -

Stadion Śląski Chorzów – UKS Ruch Chorzów - - -

Niedziela, 11:00 /mecz towarzyski/
Ruch II Chorzów S.A. – Kolejarz 24 Katowice - - -

PAUZUJE: Grunwald Ruda Śląska

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Grunwald Ruda Śląska 11 27
2 Józefka Chorzów 11 27
3 UKS Szopienice 11 25
4 Jastrząb Bielszowice 11 23
5 Hetman 22 Katowice 11 20
6 Wyzwolenie Chorzów 11 17
7 Gwiazda Ruda Śląska 11 14
8 MKS Siemianowiczanka II 11 9
9 Stadion Śląski Chorzów 11 9
10 UKS Ruch Chorzów 11 9
11 Strażak Mikołów 11 7
12 Kolejarz 24 Katowice 11 4
13 --- 0 0  
14 Ruch II Chorzów S.A. 0 0
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 13 kolejkach:
(stan na 30 listopada)

22 - Kot (+2, GRUNWALD)
 
11 - Ogłoza (GRUNWALD)
       Pawłowski (+1, Szopienice)
 
10 - Gosz (Jastrząb)
       Watoła (Józefka)
 
07 - Kruszyna (Strażak)
 
06 - Bełkot (+1, Józefka)
       Nowak (+1, Szopienice)
       Piwoń (Józefka)
       Złocki (Hetman)
 
05 - Ozaki (GRUNWALD)
       Szołtysek (Hetman)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13.

Terminarz

RUNDA JESIENNA
 
Puchar 100-lecia:
18.08 Ruch Chorzów S.A. (wyjazd)       2-10 protokół i bramki

Towarzyski:
29.08 Ruch II Chorzów S.A. (dom)       6-1 protokół

Puchar Polski:
01.09 Podlesianka Katowice (dom)       2-3 protokół i bramki

Liga:
05.09 Józefka Chorzów (dom)              1-2 protokół i bramki
12.09 Jastrząb Bielszowice (wyjazd)      1-2 protokół i bramki
19.09 UKS Szopienice (dom)                3-1 protokół i bramki
26.09 Stadion Śląski Chorzów (dom)     5-1 protokół i bramki
03.10 MKS Siemianowiczanka II (dom)  7-0 protokół i bramki
11.10 UKS Ruch Chorzów (wyjazd)        9-2 protokół i bramki
17.10 Hetman 22 Katowice (dom)          6-1 protokół i bramki
24.10 Strażak Mikołów (wyjazd)            9-0 protokół i bramki
11.11 Gwiazda Ruda Śląska (dom)        3-1 protokół i bramki
14.11 Kolejarz 24 Katowice (wyjazd)     6-3 protokół i bramki
21.11 Wyzwolenie Chorzów (dom)        3-0 protokół i bramki

Bramki (53)

22 - Kot (5 z karnego) (+2)
 
11 - Ogłoza
 
05 - Ozaki
 
04 - Tałady
 
03 - Kowalczyk (1 z wolnego)
03 - Maciaszek
 
02 - K. Skorupa (+1)
 
01 - Kubica
01 - D. Skorupa
01 - Wojtaczka
 

Asysty (49)

7 - Kot
7 - Kowalczyk
7 - Maciaszek
 
6 - D. Skorupa (+2)
 
5 - Ogłoza
 
3 - K. Skorupa
 
2 - Kubica
2 - Ozaki
2 - Sobstyl
2 - Tałady
 
1 - Ito
1 - Jankowski
1 - Kozłowski (+1)
1 - Poprawa
1 - Romańczyk
1 - Wojtaczka
 
4 - bez asysty
 
 
 
(+1) - liczba bramek/asyst w ostatniej kolejce