Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Osób on-line: 7

Najbliższe mecze

Sparing - 1 lutego (sobota) godz. 13:20
MKS Zaborze - GRUNWALD

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

Sparing ze Slavią

W środę piłkarze Grunwaldu rozegrają pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. O godz. 19:00 na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu „Zieloni” zmierzą się z IV-ligową Slavią Ruda Śląska, która na półmetku rozgrywek zajmuje 16. miejsce.
 

Zespół Slavii…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (3) – zima 2017

Wyniki meczów sparingowych zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
1 lutego (środa)
Drzewiarz Jasienica (IV liga) – LKS Goczałkowice-Zdrój 5-2 (2-0)
Drama Zbrosławice (Klasa Okręgowa) – Pogoń Imielin 3-0 (1-0)
 
4 lutego (sobota):
GKS II Katowice (IV liga) –…

Czytaj więcej

Sparing z Gwarkiem odwołany

W najbliższą sobotę piłkarze Grunwaldu mieli zainaugurować meczem z Gwarkiem Zabrze serię gier sparingowych. Zespół z Zabrza zrezygnował jednak z potyczki i halembianie zagrają po raz pierwszy w najbliższą środę (8 lutego) ze Slavią.

Mało prawdopodobne, aby doszło do…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (2) – zima 2017

W ostatnim tygodniu 10 zespołów z grupy 1 Klasy Okręgowej rozegrało swoje pierwsze (6) lub kolejne sparingi (2) oraz wzięły udział w turnieju halowym (2).

 

Wyniki:
LKS Goczałkowice – 2. miejsce w halowym Turnieju o Puchar Wójta Goczałkowic

KS…

Czytaj więcej

50 lat Podokręgu Katowice

29 stycznia 1967 roku został powołany do życia obecny Podokręg Katowice w ramach regionalnego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Katowice (dzisiejszego Śląskiego ZPN). Zarząd OZPN Katowice ustanowił podokręg rozgrywkowy Katowice-Chorzów z terenem działania miast Katowice, Chorzów, Ruda Śląska, Świętochłowice, Mysłowice, Mikołów,…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (1) – zima 2017

Kluby Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały pierwsze sparingi tej zimy.

Sparta i Urania doznały wysokich porażek w starciach z IV-ligowcami, z kolei ZET-ka pokonała wyżej sklasyfikowanego rywala.

 

Wyniki:
Sparta Katowice – RKS Grodziec (IV liga) 0-4 (0-2)

Urania Ruda…

Czytaj więcej

Kalendarz sparingów zespołów Klasy Okręgowej

Lista sparingów klubów Klasy Okręgowej grupy 1 w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2016/2017:

1. LKS Goczałkowice-Zdrój
5 lutego: Błyskawica Drogomyśl
11 lutego: Polonia Łaziska Górne
18 lutego: Spójnia Landek
26 lutego: Iskra II Pszczyna
2 marca: MRKS Czechowice-Dziedzice…

Czytaj więcej

Korekty w terminach sparingów

W harmonogramie sparingów Grunwaldu nastąpiły zmiany terminów.

Mecz z Gwarkiem Zabrze planowany jest tydzień później – 4 lutego (sobota) zamiast 28 stycznia (sobota), natomiast ze Slavią 8 lutego (środa) o godz. 19:00 w Nowym Bytomiu zamiast 3 lutego (piątek).

Grunwald po pierwszym treningu

Piłkarze Grunwaldu wrócili po urlopach do treningów.

W czwartek  o godz. 16:30 zawodnicy „Zielonych” rozpoczęli pierwsze zajęcia, które trwały niespełna godzinę. Trener Jacek Bratek kolejny trening zaplanował na poniedziałek na godz. 16:30.

W czwartek „Zieloni” rozpoczynają treningi

Kilkadziesiąt godzin temu nastał nowy, 2017 rok, co oznacza, że na dniach przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną piłkarze Grunwaldu.

„Zieloni” wznowią treningi po urlopach w najbliższy czwartek – 5 stycznia o godz. 16.30.

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

Sparingi

1 lutego (sobota) godz. 13:20
MKS Zaborze - GRUNWALD
 
8 lutego (sobota)
Górnik Sosnowiec
 
15 lutego (sobota)
MKS Siemianowiczanka
 
22 lutego (sobota)
Naprzód Lipiny
 
29 lutego (sobota)
Orzeł Psary - Babienica
 
7 marca (sobota)
Słomka Siekierczyna
 
14 marca (sobota)
WOLNY TERMIN

14. kolejka (21-22 marca)

Józefka ChorzówGrunwald Ruda Śląska - - -

Górnik 09 Mysłowice – AKS II Mikołów - - -

Stadion Śląski Chorzów – GKS GieKSa II Katowice - - -

Wyzwolenie Chorzów – UKS Szopienice - - -

Jastrząb Bielszowice – Hetman 22 Katowice - - -

Kolejarz 24 Katowice – Gwiazda Ruda Śląska - - -

MKS Siemianowiczanka II – Strażak Mikołów - - -

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Górnik 09 Mysłowice 13 34
2 GKS GieKSa II Katowice 13 33
3 Wyzwolenie Chorzów 13 28
4 Jastrząb Bielszowice 13 27
5 Grunwald Ruda Śląska 13 27
6 UKS Szopienice 13 25
7 Józefka Chorzów 13 18
8 Hetman 22 Katowice 13 15
9 Gwiazda Ruda Śląska 13 13
10 Kolejarz 24 Katowice 13 12
11 AKS II Mikołów 13 11
12 Stadion Śląski Chorzów 13 10
13 Strażak Mikołów 13 8
14 MKS Siemianowiczanka II 13 1
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 13 kolejkach:
(stan na 13 listopada)

17 - Kachel (Jastrząb)
 
13 - Rumin (+1, GKS II)
 
12 - Kot (GRUNWALD)
 
10 - Pawłowski (+1, Szopienice)
 
09 - Gondzik (+1, Górnik 09)
       Rusz (+1, GKS II)
 
08 - Dylewski (Górnik 09)
 
07 - Marchewka (GKS II)
       Ogłoza (+1, GRUNWALD)
 
06 - Bogdański (+1, Górnik 09)
       Janeczko (+1, Wyzwolenie)
       Jankowski (GRUNWALD)
       Nowok (Jastrząb)
       Watoła (+2, Józefka)
       Wojtaszak (+1, Wyzwolenie)
       T.Wentkowski (Szopienice)
       Witek (Hetman)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13.

Terminarz

RUNDA JESIENNA
 
24.08 Górnik 09 Mysłowice (wyjazd)       3-5 protokół i bramki
28.08 Józefka Chorzów (dom)                3-0 protokół i bramki
01.09 Jastrząb Bielszowice (dom)           1-1 protokół i bramki
07.09 UKS Szopienice (wyjazd)              4-0 protokół i bramki
14.09 Hetman 22 Katowice (dom)           2-0 protokół
21.09 AKS II Mikołów (dom)                   5-0 protokół i bramki
28.09 Wyzwolenie Chorzów (dom)          0-0 protokół i syt.
06.10 Gwiazda Ruda Śląska (dom)          2-2 protokół i bramki
13.10 GKS GieKSa II Katowice (wyjazd)  1-4 protokół i bramki
19.10 Strażak Mikołów (dom)                  5-0 protokół i bramki
27.10 MKS Siemianowiczanka II (wyjazd) 3-1 protokół i bramki
02.11 Stadion Śląski Chorzów (dom)        3-1 protokół i bramki
09.11 Kolejarz 24 Katowice (wyjazd)        4-1 protokół i bramki

Bramki (36)

12 - Kot (1 z karnego)
 
07 - Ogłoza (+1)
 
06 - Jankowski (1 z karnego)
 
04 - Maciaszek (+2)
 
02 - Poprawa
02 - Skorupa (+1)
 
01 - Dolecki
01 - Kasprzyk
 
01 - samobójcza

Asysty (33)

9 - Maciaszek
 
8 - Kot (+3)
 
4 - Jankowski
 
3 - Wojtaczka
 
2 - Dolecki (+1)
2 - Kowalczyk
2 - Ogłoza
 
1 - Burdzik
1 - Poprawa
1 - Skorupa
 
3 - bez asysty

 
 
(+1) - liczba bramek/asyst w ostatniej kolejce