Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Osób on-line: 17

Najbliższe mecze

12 października (sobota) godz. 13:30 - Juniorzy 2003
Sparta Katowice 1-4 GRUNWALD
 
 
13 października (niedziela) godz. 9:00 - Młodziki 2007
GRUNWALD 1-4 Wawel Wirek
 
13 października (niedziela) godz. 11:00 - Żaki 2011
Turniej w Nowym Bytomiu:
Gwiazda Ruda Śląska (gospodarz), GRUNWALD, Jastrząb Bielszowice, Orlik Ruda Śląska
 
13 października (ndz.) godz. 12:00 - Młodziki Mł. 2008
GRUNWALD 0-0 Slavia Ruda Śląska
 
13 października (niedziela) godz. 14:00 - Orliki Mł. 2010
GRUNWALD 21-0 Wawel Wirek
 
13 października (niedziela) godz. 18:00 - I zespół
GKS GieKSa II Katowice 4-1 GRUNWALD
 
 
14 października (pon.) godz. 16:30 - Orliki 2009
GRUNWALD - MKS Mysłowice
 

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

Sparing

Slavia Ruda Śląska – Grunwald Ruda Śląska 4-0 (2-0)
 

W dzisiejszym sparingu dwóch rudzkich klubów IV-ligowa Slavia pokonała Grunwald 4-0.
 

Zespół z Rudy solidarnie zdobywał po dwie bramki w każdej z połów. Trener Grunwaldu skorzystał z 18 zawodników,…

Czytaj więcej

Sparing ze Slavią

W środę piłkarze Grunwaldu rozegrają pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. O godz. 19:00 na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu „Zieloni” zmierzą się z IV-ligową Slavią Ruda Śląska, która na półmetku rozgrywek zajmuje 16. miejsce.
 

Zespół Slavii…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (3) – zima 2017

Wyniki meczów sparingowych zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
1 lutego (środa)
Drzewiarz Jasienica (IV liga) – LKS Goczałkowice-Zdrój 5-2 (2-0)
Drama Zbrosławice (Klasa Okręgowa) – Pogoń Imielin 3-0 (1-0)
 
4 lutego (sobota):
GKS II Katowice (IV liga) –…

Czytaj więcej

Sparing z Gwarkiem odwołany

W najbliższą sobotę piłkarze Grunwaldu mieli zainaugurować meczem z Gwarkiem Zabrze serię gier sparingowych. Zespół z Zabrza zrezygnował jednak z potyczki i halembianie zagrają po raz pierwszy w najbliższą środę (8 lutego) ze Slavią.

Mało prawdopodobne, aby doszło do…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (2) – zima 2017

W ostatnim tygodniu 10 zespołów z grupy 1 Klasy Okręgowej rozegrało swoje pierwsze (6) lub kolejne sparingi (2) oraz wzięły udział w turnieju halowym (2).

 

Wyniki:
LKS Goczałkowice – 2. miejsce w halowym Turnieju o Puchar Wójta Goczałkowic

KS…

Czytaj więcej

50 lat Podokręgu Katowice

29 stycznia 1967 roku został powołany do życia obecny Podokręg Katowice w ramach regionalnego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Katowice (dzisiejszego Śląskiego ZPN). Zarząd OZPN Katowice ustanowił podokręg rozgrywkowy Katowice-Chorzów z terenem działania miast Katowice, Chorzów, Ruda Śląska, Świętochłowice, Mysłowice, Mikołów,…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (1) – zima 2017

Kluby Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały pierwsze sparingi tej zimy.

Sparta i Urania doznały wysokich porażek w starciach z IV-ligowcami, z kolei ZET-ka pokonała wyżej sklasyfikowanego rywala.

 

Wyniki:
Sparta Katowice – RKS Grodziec (IV liga) 0-4 (0-2)

Urania Ruda…

Czytaj więcej

Kalendarz sparingów zespołów Klasy Okręgowej

Lista sparingów klubów Klasy Okręgowej grupy 1 w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2016/2017:

1. LKS Goczałkowice-Zdrój
5 lutego: Błyskawica Drogomyśl
11 lutego: Polonia Łaziska Górne
18 lutego: Spójnia Landek
26 lutego: Iskra II Pszczyna
2 marca: MRKS Czechowice-Dziedzice…

Czytaj więcej

Korekty w terminach sparingów

W harmonogramie sparingów Grunwaldu nastąpiły zmiany terminów.

Mecz z Gwarkiem Zabrze planowany jest tydzień później – 4 lutego (sobota) zamiast 28 stycznia (sobota), natomiast ze Slavią 8 lutego (środa) o godz. 19:00 w Nowym Bytomiu zamiast 3 lutego (piątek).

Grunwald po pierwszym treningu

Piłkarze Grunwaldu wrócili po urlopach do treningów.

W czwartek  o godz. 16:30 zawodnicy „Zielonych” rozpoczęli pierwsze zajęcia, które trwały niespełna godzinę. Trener Jacek Bratek kolejny trening zaplanował na poniedziałek na godz. 16:30.

W czwartek „Zieloni” rozpoczynają treningi

Kilkadziesiąt godzin temu nastał nowy, 2017 rok, co oznacza, że na dniach przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną piłkarze Grunwaldu.

„Zieloni” wznowią treningi po urlopach w najbliższy czwartek – 5 stycznia o godz. 16.30.

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

9. kolejka (12-13 października)

Sobota, 13:30
Kolejarz 24 Katowice – Jastrząb Bielszowice 2 - 2
1-0 Nowak, 6 min
1-1 Nowok, 51 min
1-2 Kachel, 52 min
2-2 Motyka, 65 min


Sobota, 15:00
Strażak Mikołów – AKS II Mikołów 1 - 1
0-1 Piszczek, 6 min
1-1 Babiński, 55 min


Niedziela, 11:00
Józefka Chorzów – Górnik 09 Mysłowice 0 - 1
0-1 Gondzik, 52 min

MKS Siemianowiczanka II – Hetman 22 Katowice 0 - 3

Niedziela, 14:00
Stadion Śląski Chorzów – UKS Szopienice 2 - 3

Niedziela, 15:00
Gwiazda Ruda Śląska – Wyzwolenie Chorzów 0 - 2

Niedziela, 18:00
GKS GieKSa II KatowiceGrunwald Ruda Śląska 4 - 1
1-0 Grychtolik, 30 min
2-0 Rumin, 37 min
2-1 Kot, 58 min (karny)
3-1 Szwedzik, 66 min
4-1 Janiszewski, 87 min


Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2019 r. otrzyma dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości:

- 7.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na I półrocze)
- 5.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na II półrocze)
- 65.000 zł na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży (na cały rok)
- 85.000 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok)  

 

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Górnik 09 Mysłowice 9 27
2 Wyzwolenie Chorzów 9 22
3 GKS GieKSa II Katowice 9 21
4 Jastrząb Bielszowice 9 21
5 UKS Szopienice 9 18
6 Grunwald Ruda Śląska 9 15
7 Kolejarz 24 Katowice 9 11
8 Stadion Śląski Chorzów 9 9
9 Józefka Chorzów 9 9
10 Hetman 22 Katowice 9 9
11 Strażak Mikołów 9 8
12 Gwiazda Ruda Śląska 9 6
13 AKS II Mikołów 9 4
14 MKS Siemianowiczanka II 9 1
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 8 kolejkach:
(stan na 9 października)

13 - Kachel (+1, Jastrząb)
 
08 - Dylewski (+1, Górnik 09)
 
07 - Gondzik (+2, Górnik 09)
       Kot (+2, GRUNWALD)
 
05 - Janeczko (+1, Wyzwolenie)
       Ogłoza (GRUNWALD)
       Rusz (GKS II)
       Witek (Hetman)
 
04 - Jankowski (GRUNWALD)
       Marchewka (GKS II)
       Pawłowski (Szopienice)
       Rumin (GKS II)
       Watoła (Józefka)
       Wojtaszak (+1, Wyzwolenie)
       Zieliński (Kolejarz)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8.

Terminarz

RUNDA JESIENNA
 
24.08 Górnik 09 Mysłowice (wyjazd)       3-5 protokół i bramki
28.08 Józefka Chorzów (dom)                3-0 protokół i bramki
01.09 Jastrząb Bielszowice (dom)           1-1 protokół i bramki
07.09 UKS Szopienice (wyjazd)              4-0 protokół i bramki
14.09 Hetman 22 Katowice (dom)           2-0 protokół
21.09 AKS II Mikołów (dom)                   5-0 protokół i bramki
28.09 Wyzwolenie Chorzów (dom)          0-0 protokół i syt.
06.10 Gwiazda Ruda Śląska (dom)          2-2 protokół i bramki
13.10 (ndz. 18) GKS GieKSa II Katowice (wyjazd)
19.10 (sob. 11) Strażak Mikołów (dom)
27.10 (ndz. 11) MKS Siemianowiczanka II (wyjazd)
02.11 (sob. 11) Stadion Śląski Chorzów (dom)
09.11 (sob. 13:30) Kolejarz 24 Katowice (wyjazd)

Bramki (20)

7 - Kot (+2)
 
5 - Ogłoza
 
4 - Jankowski (1 z karnego)
 
2 - Poprawa
 
1 - Kasprzyk
1 - Skorupa

Asysty (19)

5 - Maciaszek (+1)
 
4 - Kot
 
2 - Jankowski
2 - Kowalczyk (+1)
2 - Ogłoza
2 - Wojtaczka
 
1 - Poprawa
1 - Skorupa
 
1 - bez asysty

 
 
(+1) - liczba bramek/asyst w ostatniej kolejce