Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Osób on-line: 16

Najbliższe mecze

16 września (poniedziałek) godz. 17:00 - Orliki 2009
GRUNWALD 10-3 Gwiazda Ruda Śląska
 
 
17 września (wtorek) godz. 17:00 - Orliki Mł. 2010
GRUNWALD 1-9 GKS GieKSa Katowice
 
 
18 września (środa) godz. 17:30 - Młodziki 2007
GRUNWALD 0-5 APN Siemianowice
 
 
20 września (piątek) godz. 17:00 - Orliki 2009
GRUNWALD - Stadion Śląski Chorzów
 
 
21 września (sobota) godz. 11:00 - I zespół
GRUNWALD - AKS II Mikołów
 
 
22 września (ndz.) godz. 9:30 - Juniorzy 2003/2004
Lechia 06 Mysłowice - GRUNWALD
 
22 września (niedziela) godz. 11:00 - Młodziki Mł. 2008
Wyzwolenie Chorzów - GRUNWALD
 
 
23 września (poniedziałek) godz. 16:30 - Orliki 2009
GKS GieKSa Katowice - GRUNWALD
 
24 września (wtorek) godz. 16:00 - Orliki Mł. 2010
Slavia Ruda Śląska - GRUNWALD
 
 
27 września (piątek) godz. 17:00 - Żaki 2011
Turniej w Halembie:
GRUNWALD (gospodarz), Stadion Śląski Chorzów, Józefka Chorzów, Orzeł Mokre

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

XVIII turniej im. K. Motaja: zwycięstwo Górnika (18 zdjęć)

W sobotę w hali MOSiR w Halembie odbył się XVIII Halowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2008 im. Konrada Motaja.

W turnieju organizowanymn przez GKS Grunwald wzięło udział 5 zespołów – Górnik Zabrze S.S.A., KS Rozwój Katowice, KS GTV Stadion…

Czytaj więcej

Hokejowy sparing

Grunwald Ruda Śląska 6-5 Jedność 32 Przyszowice (3-3)
 
0-1 Kiełtyka, 23 min.
1-1 Spalony, 31 min.
1-2 Kiełtyka, 35 min.
2-2 Malec, 36 min.
3-2 Testowany3, 38 min.
3-3 Kiełtyka, 40 min.
3-4 Friedel, 48 min.…

Czytaj więcej

Sparing z Jednością

W najbliższą sobotę Grunwald rozegra sparing z Jednością 32 Przyszowice.

Mecz dwóch przedstawicieli Klasy Okręgowej – Jedność gra w grupie 2 – rozpocznie się o godz. 9:00 na sztucznym boisku w Nowym Bytomiu.

Wyniki sparingów (5) – zima 2017

Na miesiąc przed inauguracją rundy wiosennej zespoły Klasy Okręgowej po raz kolejny sprawdziły swoją formę i nowych zawodników.
 
15 lutego (środa):
LKS Bełk (IV liga) – Pogoń Imielin 8-0 (3-0)
LKS Łąka – LKS Studzionka (Klasa A) 4-1
Urania…

Czytaj więcej

Sparing

Grunwald Ruda Śląska  3-2  Wawel Wirek  (1-2)
 
0-1 Testowany, 15 min.
1-1 Malec, 20 min.
1-2 Wawrzyczek, 32 min.
2-2 Dreszer, 59 min.
3-2 Testowany, 76 min.
 
GRUNWALD:

Lamlih – Poprawa, Szymański,…

Czytaj więcej

1% na rzecz Grunwaldu – rozliczymy PIT bezpłatnie

Od 29 kwietnia 2005 roku GKS „Grunwald” Ruda Śląska jest Organizacją Pożytku Publicznego zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000077324. Oznacza to, że każdy podatnik rozliczając się za rok 2016 może przeznaczyć 1% swojego podatku należnego państwu na rzecz…

Czytaj więcej

Wawel zamiast MKS-u

W sobotę Grunwald rozegra sparing z Wawelem Wirek.
 
W najbliższy weekend Grunwald miał rozegrać sparing z MKS-em Lędziny, a Wawel Wirek z Nadwiślanem Góra. Mecze rudzkich drużyn Klasy Okręgowej z IV-ligowcami nie dojdą do skutku i Grunwald z…

Czytaj więcej

2. miejsce rocznika 2001 w Wirku

Juniorzy młodsi Grunwaldu na zakończenie ciężkiego tygodnia w okresie przygotowawczym zostali zaproszeni na turniej halowy organizowany przez Wawel Wirek.
 
W imprezie udział wzięli zawodnicy z rocznika 2000 i młodsi. Nasza drużyna obok Ruchu Chorzów była najmłodszą ekipą, ponieważ cała…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (4) – zima 2017

W kończącym się tygodniu zespoły Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały kolejną serię gier sparingowych.

7 lutego (wtorek):
GKS II Tychy (IV liga) – Pogoń Imielin 3-3 (0-2)
 
8 lutego (środa):
Slavia Ruda Śląska (IV liga) – Grunwald Ruda Śląska…

Czytaj więcej

Historia Podokręgu Katowice

Historia Podokręgu Katowice przedstawiona podczas jubileuszu 50-lecia:
 

Sparing

Slavia Ruda Śląska – Grunwald Ruda Śląska 4-0 (2-0)
 

W dzisiejszym sparingu dwóch rudzkich klubów IV-ligowa Slavia pokonała Grunwald 4-0.
 

Zespół z Rudy solidarnie zdobywał po dwie bramki w każdej z połów. Trener Grunwaldu skorzystał z 18 zawodników,…

Czytaj więcej

Sparing ze Slavią

W środę piłkarze Grunwaldu rozegrają pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. O godz. 19:00 na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu „Zieloni” zmierzą się z IV-ligową Slavią Ruda Śląska, która na półmetku rozgrywek zajmuje 16. miejsce.
 

Zespół Slavii…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (3) – zima 2017

Wyniki meczów sparingowych zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
1 lutego (środa)
Drzewiarz Jasienica (IV liga) – LKS Goczałkowice-Zdrój 5-2 (2-0)
Drama Zbrosławice (Klasa Okręgowa) – Pogoń Imielin 3-0 (1-0)
 
4 lutego (sobota):
GKS II Katowice (IV liga) –…

Czytaj więcej

Sparing z Gwarkiem odwołany

W najbliższą sobotę piłkarze Grunwaldu mieli zainaugurować meczem z Gwarkiem Zabrze serię gier sparingowych. Zespół z Zabrza zrezygnował jednak z potyczki i halembianie zagrają po raz pierwszy w najbliższą środę (8 lutego) ze Slavią.

Mało prawdopodobne, aby doszło do…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (2) – zima 2017

W ostatnim tygodniu 10 zespołów z grupy 1 Klasy Okręgowej rozegrało swoje pierwsze (6) lub kolejne sparingi (2) oraz wzięły udział w turnieju halowym (2).

 

Wyniki:
LKS Goczałkowice – 2. miejsce w halowym Turnieju o Puchar Wójta Goczałkowic

KS…

Czytaj więcej

50 lat Podokręgu Katowice

29 stycznia 1967 roku został powołany do życia obecny Podokręg Katowice w ramach regionalnego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Katowice (dzisiejszego Śląskiego ZPN). Zarząd OZPN Katowice ustanowił podokręg rozgrywkowy Katowice-Chorzów z terenem działania miast Katowice, Chorzów, Ruda Śląska, Świętochłowice, Mysłowice, Mikołów,…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (1) – zima 2017

Kluby Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały pierwsze sparingi tej zimy.

Sparta i Urania doznały wysokich porażek w starciach z IV-ligowcami, z kolei ZET-ka pokonała wyżej sklasyfikowanego rywala.

 

Wyniki:
Sparta Katowice – RKS Grodziec (IV liga) 0-4 (0-2)

Urania Ruda…

Czytaj więcej

Kalendarz sparingów zespołów Klasy Okręgowej

Lista sparingów klubów Klasy Okręgowej grupy 1 w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2016/2017:

1. LKS Goczałkowice-Zdrój
5 lutego: Błyskawica Drogomyśl
11 lutego: Polonia Łaziska Górne
18 lutego: Spójnia Landek
26 lutego: Iskra II Pszczyna
2 marca: MRKS Czechowice-Dziedzice…

Czytaj więcej

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

Mecze z 1. i 5. kolejki (18 września)

Środa, 16:30
AKS II Mikołów – Górnik 09 Mysłowice 0 - 2
0-1 Guzik, 20 min
0-2 Dylewski, 85 min


Środa, 17:00
UKS Szopienice – Gwiazda Ruda Śląska 5 - 0

6. kolejka (21-22 września)

Sobota, 11:00
Grunwald Ruda ŚląskaAKS II Mikołów - - -

Wyzwolenie Chorzów – Kolejarz 24 Katowice - - -

Sobota, 15:00
UKS Szopienice – GKS GieKSa II Katowice - - -

Sobota, 16:00
Hetman 22 Katowice – Gwiazda Ruda Śląska - - -

Sobota, 17:00
Jastrząb Bielszowice – Strażak Mikołów - - -

Niedziela, 11:00
Górnik 09 Mysłowice – MKS Siemianowiczanka II - - -

Józefka Chorzów – Stadion Śląski Chorzów - - -

Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2019 r. otrzyma dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości:

- 7.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na I półrocze)
- 5.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na II półrocze)
- 65.000 zł na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży (na cały rok)
- 85.000 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok)  

 

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Górnik 09 Mysłowice 5 15
2 Wyzwolenie Chorzów 5 12
3 Jastrząb Bielszowice 5 11
4 Grunwald Ruda Śląska 5 10
5 GKS GieKSa II Katowice 5 9
6 Józefka Chorzów 5 9
7 UKS Szopienice 5 9
8 Kolejarz 24 Katowice 5 7
9 Stadion Śląski Chorzów 5 6
10 Strażak Mikołów 5 4
11 AKS II Mikołów 5 3
12 Hetman 22 Katowice 5 3
13 Gwiazda Ruda Śląska 5 2
14 MKS Siemianowiczanka II 5 1
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 5 kolejkach:
(stan na 16 września)

9 - Kachel (+1, Jastrząb)
 
5 - Rusz (+1, GKS II)
 
4 - Dylewski (+2, Górnik 09)
     Jankowski (GRUNWALD)
     Kot (GRUNWALD)
     Ogłoza (+1, GRUNWALD)
     Watoła (+1, Józefka)
 
3 - Biernacki (+2, AKS II)
     Gondzik (Górnik 09)
     Janeczko (Wyzwolenie)
     Jaszczuk (+1, Wyzwolenie)
     Marchewka (GKS II)
     Nowok (Jastrząb)
     Witek (Hetman)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5.

Terminarz

RUNDA JESIENNA
 
24.08 Górnik 09 Mysłowice (wyjazd)       3-5 protokół i bramki
28.08 Józefka Chorzów (dom)                3-0 protokół i bramki
01.09 Jastrząb Bielszowice (dom)           1-1 protokół i bramki
07.09 UKS Szopienice (wyjazd)              4-0 protokół i bramki
14.09 Hetman 22 Katowice (dom)           2-0 protokół
21.09 (sob. 11) AKS II Mikołów (dom)
28.09 (sob. 10:30) Wyzwolenie Chorzów (dom)
05.10 (sob. 11) Gwiazda Ruda Śląska (dom)
13.10 (ndz. 11) GKS GieKSa II Katowice (wyjazd)
19.10 (sob. 11) Strażak Mikołów (dom)
27.10 (ndz. 11) MKS Siemianowiczanka II (wyjazd)
02.11 (sob. 11) Stadion Śląski Chorzów (dom)
09.11 (sob. 13:30) Kolejarz 24 Katowice (wyjazd)

Bramki (13)

4 - Jankowski (1 z karnego)
4 - Kot
4 - Ogłoza (+1)
 
1 - Poprawa (+1)

Asysty (12)

3 - Kot
3 - Maciaszek (+1)
 
2 - Jankowski
2 - Ogłoza
 
1 - Kowalczyk
1 - Wojtaczka
 
1 - bez asysty (+1)

 
 
(+1) - liczba bramek/asyst w ostatniej kolejce