Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Osób on-line: 20

Najbliższe mecze

 
 

KONIEC SEZONU

 

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

Wyniki sparingów (3) – zima 2017

Wyniki meczów sparingowych zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
1 lutego (środa)
Drzewiarz Jasienica (IV liga) – LKS Goczałkowice-Zdrój 5-2 (2-0)
Drama Zbrosławice (Klasa Okręgowa) – Pogoń Imielin 3-0 (1-0)
 
4 lutego (sobota):
GKS II Katowice (IV liga) –…

Czytaj więcej

Sparing z Gwarkiem odwołany

W najbliższą sobotę piłkarze Grunwaldu mieli zainaugurować meczem z Gwarkiem Zabrze serię gier sparingowych. Zespół z Zabrza zrezygnował jednak z potyczki i halembianie zagrają po raz pierwszy w najbliższą środę (8 lutego) ze Slavią.

Mało prawdopodobne, aby doszło do…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (2) – zima 2017

W ostatnim tygodniu 10 zespołów z grupy 1 Klasy Okręgowej rozegrało swoje pierwsze (6) lub kolejne sparingi (2) oraz wzięły udział w turnieju halowym (2).

 

Wyniki:
LKS Goczałkowice – 2. miejsce w halowym Turnieju o Puchar Wójta Goczałkowic

KS…

Czytaj więcej

50 lat Podokręgu Katowice

29 stycznia 1967 roku został powołany do życia obecny Podokręg Katowice w ramach regionalnego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Katowice (dzisiejszego Śląskiego ZPN). Zarząd OZPN Katowice ustanowił podokręg rozgrywkowy Katowice-Chorzów z terenem działania miast Katowice, Chorzów, Ruda Śląska, Świętochłowice, Mysłowice, Mikołów,…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (1) – zima 2017

Kluby Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały pierwsze sparingi tej zimy.

Sparta i Urania doznały wysokich porażek w starciach z IV-ligowcami, z kolei ZET-ka pokonała wyżej sklasyfikowanego rywala.

 

Wyniki:
Sparta Katowice – RKS Grodziec (IV liga) 0-4 (0-2)

Urania Ruda…

Czytaj więcej

Kalendarz sparingów zespołów Klasy Okręgowej

Lista sparingów klubów Klasy Okręgowej grupy 1 w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2016/2017:

1. LKS Goczałkowice-Zdrój
5 lutego: Błyskawica Drogomyśl
11 lutego: Polonia Łaziska Górne
18 lutego: Spójnia Landek
26 lutego: Iskra II Pszczyna
2 marca: MRKS Czechowice-Dziedzice…

Czytaj więcej

Korekty w terminach sparingów

W harmonogramie sparingów Grunwaldu nastąpiły zmiany terminów.

Mecz z Gwarkiem Zabrze planowany jest tydzień później – 4 lutego (sobota) zamiast 28 stycznia (sobota), natomiast ze Slavią 8 lutego (środa) o godz. 19:00 w Nowym Bytomiu zamiast 3 lutego (piątek).

Grunwald po pierwszym treningu

Piłkarze Grunwaldu wrócili po urlopach do treningów.

W czwartek  o godz. 16:30 zawodnicy „Zielonych” rozpoczęli pierwsze zajęcia, które trwały niespełna godzinę. Trener Jacek Bratek kolejny trening zaplanował na poniedziałek na godz. 16:30.

W czwartek „Zieloni” rozpoczynają treningi

Kilkadziesiąt godzin temu nastał nowy, 2017 rok, co oznacza, że na dniach przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną piłkarze Grunwaldu.

„Zieloni” wznowią treningi po urlopach w najbliższy czwartek – 5 stycznia o godz. 16.30.

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

26. kolejka (19-22 czerwca)

Środa, 18:00
Grunwald Ruda ŚląskaStrażak Mikołów 7 - 0

Sobota, 12:00
Stadion Śląski Chorzów – MKS Siemianowiczanka II 1 - 6

Sobota, 15:30
Wawel Wirek – Urania II Ruda Śląska 7 - 0

Sobota, 17:00
Jastrząb Bielszowice – AKS II Mikołów 4 - 0

Hetman 22 Katowice – UKS Szopienice 1 - 3

Józefka Chorzów – Śląsk II Świętochłowice 3 - 0
* walkower (Śląsk II wycofał się z rozgrywek)


Mecz towarzyski - Sobota, 13:30
Kolejarz 24 Katowice – GKS GieKSa II Katowice - - -
1-6

Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2019 r. otrzyma dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości:

- 7.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na I półrocze)
- 5.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na II półrocze)
- 65.000 zł na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży (na cały rok)
- 85.000 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok)  

 

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Wawel Wirek 24 57  
2 Grunwald Ruda Śląska 24 53  
3 Jastrząb Bielszowice 24 52  
4 Józefka Chorzów 24 50  
5 UKS Szopienice 24 44  
6 AKS II Mikołów 24 39  
7 MKS Siemianowiczanka II 24 38  
8 Urania II Ruda Śląska 24 35  
9 Hetman 22 Katowice 24 24  
10 Kolejarz 24 Katowice 24 19  
11 Strażak Mikołów 24 17  
12 Stadion Śląski Chorzów 24 13  
13 Śląsk II Świętochłowice 24 8  
14 GKS GieKSa II Katowice 0 0  
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 26 kolejkach:
(stan na 28 czerwca)

31 - Jankowski (+4, Grunwald)
 
24 - Pawłowski (Szopienice)
 
20 - Watoła (Józefka)
 
17 - Blaszke (+3, Wawel)
       G. Kałużny (Wawel)
 
14 - Pawlak (Jastrząb)
 
12 - Ogłoza (+1, Grunwald)
       Przybyszewski (Józefka)
       Strzebińczyk (Józefka)
 
11 - T. Wentkowski (+1, Szopienice)
 
10 - Błażejczyk (Urania II)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13.
14., 15., 16., 17., 18., 19., 20., 21., 22., 23., 24., 25., 26.

Terminarz

RUNDA WIOSENNA
 
24.03 Urania II Ruda Śląska (wyjazd)   4-3 protokół i bramki
30.03 Wawel Wirek (dom)                    1-3 protokół i bramki
07.04 Stadion Śląski Chorzów (wyjazd) 3-2 protokół i bramki
14.04 Józefka Chorzów (wyjazd)           0-4 protokół i bramki
28.04 Hetman 22 Katowice (dom)          8-0 protokół i bramki
04.05 Jastrząb Bielszowice (wyjazd)      4-2 protokół i bramki
12.05 Kolejarz 24 Katowice (dom)         4-0 protokół i bramki
19.05 Siemianowiczanka II (wyjazd)     0-0 protokół i sytuacje
26.05 GKS GieKSa II Katowice (dom)    0-3 protokół i bramki
02.06 AKS II Mikołów (wyjazd)             2-0 protokół i bramki
08.06 UKS Szopienice (dom)                2-0 protokół i bramki
16.06 Śląsk II Świętochłowice (wyjazd) 3-0 walkower więcej
19.06 Strażak Mikołów (dom)               7-0 protokół i bramki
 
 
RUNDA JESIENNA
 
21.08 AKS II Mikołów (wyjazd) - PP      0-1 protokół i bramka
25.08 Urania II Ruda Śląska (dom)       0-0 protokół i sytuacje
02.09 Wawel Wirek (wyjazd)                 0-3 protokół i bramki
08.09 Stadion Śląski Chorzów (dom)     5-0 protokół
15.09 Józefka Chorzów (dom)               2-2 protokół i bramki
22.09 Hetman 22 Katowice (wyjazd)      2-1 protokół i bramki
29.09 Jastrząb Bielszowice (dom)          5-0 protokół i bramki
06.10 Kolejarz 24 Katowice (wyjazd)      2-2 protokół i bramki
13.10 MKS Siemianowiczanka II (dom)   2-2 protokół i bramki
21.10 GKS GieKSa II Katowice (wyjazd) 0-4 protokół i bramki
27.10 AKS II Mikołów (dom)                  2-0 protokół i bramki
03.11 UKS Szopienice (wyjazd)              5-3 protokół i bramki
10.11 Śląsk II Świętochłowice (dom)      3-0 protokół i bramki
17.11 Strażak Mikołów (wyjazd)             2-0 protokół i bramki
 

Bramki (68)

31 - Jankowski (2 z karnego i 2 z wolnego) /19 wiosną/ (+4)
 
12 - Ogłoza /5 wiosną/ (+1)
 
05 - Twardoch /3 wiosną/
 
04 - Kozłowski /1 wiosną/
 
03 - Babisz /1 wiosną/
 
02 - Bereska /2 wiosną/
02 - Mleczko
02 - Ostrowski /1 wiosną/
 
01 - Dolecki /1 wiosną/
01 - Gąsior /1 wiosną/ (+1)
01 - Oswald
01 - Petrus /1 wiosną/ (+1)
 
03 - za walkower ze Śląskiem II /3 wiosną/

Asysty (62)

11 - Jankowski /4 wiosną/
 
09 - Babisz /4 wiosną/
09 - Petrus /5 wiosną/ (+3)
 
07 - Ogłoza /5 wiosną/ (+1)
 
05 - Kowalczyk /5 wiosną/ (+2)
05 - Twardoch
 
04 - Gąsior /3 wiosną/ (+1)
 
02 - Dolecki /1 wiosną/
02 - Kurpas /2 wiosną/
02 - Podlacha /1 wiosną/
 
01 - Bereska /1 wiosną/
01 - Kiepura
01 - Mleczko
01 - Ostrowski
01 - Poprawa /1 wiosną/
01 - Wojtaczka /1 wiosną/
 
06 - bez asysty /5 wiosną/
 
 
 
(+1) - liczba bramek/asyst w ostatniej kolejce