Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Osób on-line: 5

Najbliższe mecze

 

PRZERWA ZIMOWA

 

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

Skrót z meczu Grunwald – Unia Kosztowy

Oficjalna strona internetowa Unii Kosztowy udostępniła 5-minutowy skrót z wczorajszego meczu Grunwald – Unia. Zapraszamy do zobaczenia bramek i sytuacji z perspektywy trybun.
 
Zobacz: Grunwald 0-2 Unia Kosztowy

 
 

Udany debiut Łukasza Kurpasa

W meczu z Unią Kosztowy trener Jacek Bratek dysponował na ławce rezerwowych 6 utalentowanymi juniorami z rocznika 2001. W 20. minucie wobec kontuzji Mohameda Lamliha między słupkami stanął Łukasz Kurpas, który debiutował w meczu ligowym I zespołu Grunwaldu. 15-letni…

Czytaj więcej

Wypowiedzi trenerów po meczu Grunwald – Unia Kosztowy

Tuż przed meczem Grunwald – Unia Kosztowy trener gości Janusz Iłczyk dokonał dwóch zmian w podstawowym składzie. Nim jeszcze zawodnicy wyszli na rozgrzewkę, to awizowany od początku Patryk Matwiejczuk powędrował na ławkę rezerwowych, a do wyjściowej jedenastki wskoczył Michał Gadaj.…

Czytaj więcej

23. kolejka: Szczyt dla Unii

Grunwald Ruda Śląska 0-2 Unia Kosztowy (0-1)
 
0-1 Iwan, 12 min. (głową) – po dośrodkowaniu Fahrenholta z wolnego
0-2 Matwiejczuk, 87 min. (głową) – po zagraniu Iwana
 

GRUNWALD:
Lamlih (20. Kurpas M) – Poprawa, Szymański M…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Grunwald – Unia

Grunwald – Unia 0-2 (0-1)

(strona odświeża się automatycznie co 2 minuty)
 

KONIEC: 0-2 – po dobrym meczu Grunwald ulega Unii, która udanie rewanżuje się za porażkę 0-2 z jesieni; Grunwald zamienia się miejscami w tabeli z Unią

93…

Czytaj więcej

Grunwald – Unia Kosztowy po raz 4.

Dzisiejszy mecz na szczycie Grunwaldu (2. miejsce) z Unią Kosztowy (3. miejsce) będzie 4. meczem ligowym obu zespołów w historii.
 
Dotychczasowe 3 spotkania wygrali halembianie, bramki: 6-2.

 

Bramki i sytuacje z meczu rundy jesiennej Unia Kosztowy – Grunwald…

Czytaj więcej

Nowe terminy odwołanych meczów rocznika 2002 i 2003

Wydziały Gier Podokręgu Katowice i Podokręgu Sosnowiec ustaliły nowe terminy odwołanych meczów młodzieży.

 

IV Liga Okręgowa Trampkarzy (C1 – 2002)
16 maja (wtorek) godz. 18:00 GRUNWALD – Stadion Śląski Chorzów (z 29 kwietnia)

           …

Czytaj więcej

23. kolejka Klasy Okręgowej – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Śląskiego ZPN wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze 23. kolejki rundy wiosennej Klasy Okręgowej grupy 1.
 
Sobota, 11:00
Grunwald Ruda Ślaska – Unia Kosztowy
sędziowie: Sebastian Szczotka (Węgierska Górka) – Miłosz Widlarz (Pietrzykowice), Tomasz Bojczuk (Buczkowice)
 
Sobota,…

Czytaj więcej

2004: Zabójczo skuteczni gospodarze

VI liga okręgowa Młodzików (D1 – 2004): 5. kolejka
 
Bonito Murcki 3-1 Grunwald Ruda Śląska (3-0)
 
1-0 Kapuścik, 6 min.
2-0 Bujakiewicz, 23 min.
3-0 Kapuścik, 27 min.
3-1 Gepfert, 32 min. (samobójcza)
 

GRUNWALD:
T.Broniszewski –…

Czytaj więcej

2000/2001: Stadion górą w meczu na szczycie (8 zdjęć)

VI liga okręgowa Juniorów Młodszych (B1 – 2000): 4. kolejka
 
Grunwald Ruda Śląska 1-2 Stadion Śląski II Chorzów (1-2)
 
0-1 Bober, 4 min. (karny)
0-2 Nesterenko, 26 min. (głową)
1-2 Ochnio, 40 min. (karny)
 

GRUNWALD:…

Czytaj więcej

2007: Wicelider wygrał, ale 3 punkty dla Grunwaldu? (10 zdjęć)

IV liga okręgowa Orlików Młodszych grupa 2 (E2 – 2007): 14. kolejka
 
GKS GieKSa II Katowice 15-2 Grunwald Ruda Śląska (7-2)
 
1-0 Wdowiak, 6 min.
2-0 Zapała, 9 min.
3-0 Szołtysek, 10 min.
3-1 Gaweł, 13 min.…

Czytaj więcej

4 lub 5 drużyn spadnie z Klasy Okręgowej grupy 1

Z Klasy Okręgowej do IV ligi awansuje 1 zespół. Przyzwoitą zaliczkę na 9 meczów przed końcem sezonu ma lider LKS Goczałkowice. Podopieczni Damiana Barona o 7 punktów wyprzedzają drugi Grunwald Ruda Śląska, o 8 punktów trzecią Unię Kosztowy…

Czytaj więcej

Dżokerzy po 21 kolejkach Klasy Okręgowej

Zajmująca po 20 kolejkach 2. miejsce w tabeli Unia Kosztowy zawitała w 21. kolejce w Rudzie Śląskiej Wirku. Goście, znając wynik lidera, chcieli utrzymać do niego 6 punktów straty i od początku – gol w 6. minucie – zamierzali zrealizować…

Czytaj więcej

Podokręg Sosnowiec odwołał mecze III ligi wojewódzkiej

Wydział Gier Podokręgu Sosnowiec odwołał mecze zaplanowane w dniach 29-30 kwietnia, w tym mecz III Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy Młodszych (C2 – 2003) Grunwald Ruda Śląska – Orbita Bukowno.

Komunikat Wydziału Gier Podokręgu Katowice

W związku z licznymi sygnałami klubów, że boiska po obfitych opadach deszczu są niezdatne do gry, Wydział Gier Śl. ZPN Podokręg Katowice odwołał wszystkie mecze zaplanowane w dniach 28-30 kwietnia 2017 roku. Jednakże istnieje możliwość rozegrania meczów na boiskach o…

Czytaj więcej

Wydział Gier Śląskiego ZPN odwołał mecze Klasy Okręgowej

W związku z licznymi sygnałami klubów, że boiska po obfitych opadach deszczu są niezdatne do gry, Wydział Gier Śląskiego ZPN odwołał wszystkie mecze zaplanowane w dniach 28-30 kwietnia 2017 roku, w tym mecze Klasy Okręgowej grupy 1, 2, 3 i…

Czytaj więcej

Mecz na szczycie przełożony

Hit 22. kolejki Klasy Okręgowej grupy 1, czyli pojedynek lidera LKS-u Goczałkowice z wiceliderem Grunwaldem Ruda Śląska, nie dojdzie w sobotę do skutku.
 
Wszystko przez fatalne warunki pogodowe (nieustannie padający deszcz), które spowodowały, że boisko w Goczałkowicach nie nadaje…

Czytaj więcej

22. kolejka Klasy Okręgowej – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Śląskiego ZPN wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze 22. kolejki rundy wiosennej Klasy Okręgowej grupy 1.
 
Sobota, 11:00
AKS Mikołów – Sparta Katowice
sędziowie: Mariusz Goriwoda (Gliwice) – Bartosz Słysz (Gliwice), Sebastian Witulski (Zabrze)
 
Urania Ruda Śląska…

Czytaj więcej

Mecz Grunwald – AKS Mikołów w liczbach

Spotkanie 21. kolejki Grunwald – AKS Mikołów (1-0) w liczbach:

1 – pierwsze zwycięstwo zielonych u siebie w stosunku 1-0 (ogólnie szóste na własnym boisku w jedenastym meczu, a 3. w historii 23 spotkań z AKS-em zakończone wynikiem…

Czytaj więcej

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

Sparingi

01 lutego (sobota) MKS Zaborze
 
08 lutego (sobota) Górnik Sosnowiec
 
15 lutego (sobota) MKS Siemianowiczanka
 
22 lutego (sobota) Naprzód Lipiny
 
29 lutego (sobota) Orzeł Psary - Babienica
 
07 marca (sobota) Słomka Siekierczyna
 
14 marca (sobota) WOLNY TERMIN

14. kolejka (21-22 marca)

Józefka ChorzówGrunwald Ruda Śląska - - -

Górnik 09 Mysłowice – AKS II Mikołów - - -

Stadion Śląski Chorzów – GKS GieKSa II Katowice - - -

Wyzwolenie Chorzów – UKS Szopienice - - -

Jastrząb Bielszowice – Hetman 22 Katowice - - -

Kolejarz 24 Katowice – Gwiazda Ruda Śląska - - -

MKS Siemianowiczanka II – Strażak Mikołów - - -

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Górnik 09 Mysłowice 13 34
2 GKS GieKSa II Katowice 13 33
3 Wyzwolenie Chorzów 13 28
4 Jastrząb Bielszowice 13 27
5 Grunwald Ruda Śląska 13 27
6 UKS Szopienice 13 25
7 Józefka Chorzów 13 18
8 Hetman 22 Katowice 13 15
9 Gwiazda Ruda Śląska 13 13
10 Kolejarz 24 Katowice 13 12
11 AKS II Mikołów 13 11
12 Stadion Śląski Chorzów 13 10
13 Strażak Mikołów 13 8
14 MKS Siemianowiczanka II 13 1
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 13 kolejkach:
(stan na 13 listopada)

17 - Kachel (Jastrząb)
 
13 - Rumin (+1, GKS II)
 
12 - Kot (GRUNWALD)
 
10 - Pawłowski (+1, Szopienice)
 
09 - Gondzik (+1, Górnik 09)
       Rusz (+1, GKS II)
 
08 - Dylewski (Górnik 09)
 
07 - Marchewka (GKS II)
       Ogłoza (+1, GRUNWALD)
 
06 - Bogdański (+1, Górnik 09)
       Janeczko (+1, Wyzwolenie)
       Jankowski (GRUNWALD)
       Nowok (Jastrząb)
       Watoła (+2, Józefka)
       Wojtaszak (+1, Wyzwolenie)
       T.Wentkowski (Szopienice)
       Witek (Hetman)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13.

Terminarz

RUNDA JESIENNA
 
24.08 Górnik 09 Mysłowice (wyjazd)       3-5 protokół i bramki
28.08 Józefka Chorzów (dom)                3-0 protokół i bramki
01.09 Jastrząb Bielszowice (dom)           1-1 protokół i bramki
07.09 UKS Szopienice (wyjazd)              4-0 protokół i bramki
14.09 Hetman 22 Katowice (dom)           2-0 protokół
21.09 AKS II Mikołów (dom)                   5-0 protokół i bramki
28.09 Wyzwolenie Chorzów (dom)          0-0 protokół i syt.
06.10 Gwiazda Ruda Śląska (dom)          2-2 protokół i bramki
13.10 GKS GieKSa II Katowice (wyjazd)  1-4 protokół i bramki
19.10 Strażak Mikołów (dom)                  5-0 protokół i bramki
27.10 MKS Siemianowiczanka II (wyjazd) 3-1 protokół i bramki
02.11 Stadion Śląski Chorzów (dom)        3-1 protokół i bramki
09.11 Kolejarz 24 Katowice (wyjazd)        4-1 protokół i bramki

Bramki (36)

12 - Kot (1 z karnego)
 
07 - Ogłoza (+1)
 
06 - Jankowski (1 z karnego)
 
04 - Maciaszek (+2)
 
02 - Poprawa
02 - Skorupa (+1)
 
01 - Dolecki
01 - Kasprzyk
 
01 - samobójcza

Asysty (33)

9 - Maciaszek
 
8 - Kot (+3)
 
4 - Jankowski
 
3 - Wojtaczka
 
2 - Dolecki (+1)
2 - Kowalczyk
2 - Ogłoza
 
1 - Burdzik
1 - Poprawa
1 - Skorupa
 
3 - bez asysty

 
 
(+1) - liczba bramek/asyst w ostatniej kolejce