Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Osób on-line: 7

Najbliższe mecze

24 kwietnia (środa) godz. 16:45 - Młodziki Mł. 2007
GRUNWALD 0-2 UKS Ruch Chorzów
 
24 kwietnia (środa) godz. 18:00 - Młodziki 2006
GRUNWALD 0-3 Urania Ruda Śląska
 
 
27 kwietnia (sobota) godz. 9:30 - Trampkarze 2004
GRUNWALD - Orzeł Mokre
 
27 kwietnia (sobota) godz. 10:00 - Żaki 2010
AKS Mikołów - GRUNWALD
 
27 kwietnia (sobota) godz. 12:00 - Młodziki Mł. 2007
GRUNWALD - GKS GieKSa III Katowice
 
27 kwietnia (sobota) godz. 13:00 - Młodziki 2006
Ruch II Chorzów S.A. - GRUNWALD
 
 
28 kwietnia (niedziela) godz. 9:30 - Juniorzy 2002/2003
Unia Kosztowy - GRUNWALD
 
28 kwietnia (niedziela) godz. 11:00 - I zespół
GRUNWALD - Hetman Katowice
 
 
29 kwietnia (poniedziałek) godz. 17:00 - Orliki 2008
GKS GieKSa II Katowice - GRUNWALD
 
 
30 kwietnia (wtorek) godz. 17:00 - Orliki Mł. 2009
GRUNWALD - Gwiazda Ruda Śląska
 

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

Wyniki sparingów (4) – zima 2017

W kończącym się tygodniu zespoły Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały kolejną serię gier sparingowych.

7 lutego (wtorek):
GKS II Tychy (IV liga) – Pogoń Imielin 3-3 (0-2)
 
8 lutego (środa):
Slavia Ruda Śląska (IV liga) – Grunwald Ruda Śląska…

Czytaj więcej

Historia Podokręgu Katowice

Historia Podokręgu Katowice przedstawiona podczas jubileuszu 50-lecia:
 

Sparing

Slavia Ruda Śląska – Grunwald Ruda Śląska 4-0 (2-0)
 

W dzisiejszym sparingu dwóch rudzkich klubów IV-ligowa Slavia pokonała Grunwald 4-0.
 

Zespół z Rudy solidarnie zdobywał po dwie bramki w każdej z połów. Trener Grunwaldu skorzystał z 18 zawodników,…

Czytaj więcej

Sparing ze Slavią

W środę piłkarze Grunwaldu rozegrają pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. O godz. 19:00 na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu „Zieloni” zmierzą się z IV-ligową Slavią Ruda Śląska, która na półmetku rozgrywek zajmuje 16. miejsce.
 

Zespół Slavii…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (3) – zima 2017

Wyniki meczów sparingowych zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
1 lutego (środa)
Drzewiarz Jasienica (IV liga) – LKS Goczałkowice-Zdrój 5-2 (2-0)
Drama Zbrosławice (Klasa Okręgowa) – Pogoń Imielin 3-0 (1-0)
 
4 lutego (sobota):
GKS II Katowice (IV liga) –…

Czytaj więcej

Sparing z Gwarkiem odwołany

W najbliższą sobotę piłkarze Grunwaldu mieli zainaugurować meczem z Gwarkiem Zabrze serię gier sparingowych. Zespół z Zabrza zrezygnował jednak z potyczki i halembianie zagrają po raz pierwszy w najbliższą środę (8 lutego) ze Slavią.

Mało prawdopodobne, aby doszło do…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (2) – zima 2017

W ostatnim tygodniu 10 zespołów z grupy 1 Klasy Okręgowej rozegrało swoje pierwsze (6) lub kolejne sparingi (2) oraz wzięły udział w turnieju halowym (2).

 

Wyniki:
LKS Goczałkowice – 2. miejsce w halowym Turnieju o Puchar Wójta Goczałkowic

KS…

Czytaj więcej

50 lat Podokręgu Katowice

29 stycznia 1967 roku został powołany do życia obecny Podokręg Katowice w ramach regionalnego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Katowice (dzisiejszego Śląskiego ZPN). Zarząd OZPN Katowice ustanowił podokręg rozgrywkowy Katowice-Chorzów z terenem działania miast Katowice, Chorzów, Ruda Śląska, Świętochłowice, Mysłowice, Mikołów,…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (1) – zima 2017

Kluby Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały pierwsze sparingi tej zimy.

Sparta i Urania doznały wysokich porażek w starciach z IV-ligowcami, z kolei ZET-ka pokonała wyżej sklasyfikowanego rywala.

 

Wyniki:
Sparta Katowice – RKS Grodziec (IV liga) 0-4 (0-2)

Urania Ruda…

Czytaj więcej

Kalendarz sparingów zespołów Klasy Okręgowej

Lista sparingów klubów Klasy Okręgowej grupy 1 w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2016/2017:

1. LKS Goczałkowice-Zdrój
5 lutego: Błyskawica Drogomyśl
11 lutego: Polonia Łaziska Górne
18 lutego: Spójnia Landek
26 lutego: Iskra II Pszczyna
2 marca: MRKS Czechowice-Dziedzice…

Czytaj więcej

Korekty w terminach sparingów

W harmonogramie sparingów Grunwaldu nastąpiły zmiany terminów.

Mecz z Gwarkiem Zabrze planowany jest tydzień później – 4 lutego (sobota) zamiast 28 stycznia (sobota), natomiast ze Slavią 8 lutego (środa) o godz. 19:00 w Nowym Bytomiu zamiast 3 lutego (piątek).

Grunwald po pierwszym treningu

Piłkarze Grunwaldu wrócili po urlopach do treningów.

W czwartek  o godz. 16:30 zawodnicy „Zielonych” rozpoczęli pierwsze zajęcia, które trwały niespełna godzinę. Trener Jacek Bratek kolejny trening zaplanował na poniedziałek na godz. 16:30.

W czwartek „Zieloni” rozpoczynają treningi

Kilkadziesiąt godzin temu nastał nowy, 2017 rok, co oznacza, że na dniach przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną piłkarze Grunwaldu.

„Zieloni” wznowią treningi po urlopach w najbliższy czwartek – 5 stycznia o godz. 16.30.

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

18. kolejka (27-28 kwietnia)

Sobota, 15:00
Stadion Śląski Chorzów – Józefka Chorzów - - -

Sobota, 15:30
Wawel Wirek – Jastrząb Bielszowice - - -

Sobota, 16:00
Strażak Mikołów – MKS Siemianowiczanka II - - -

Sobota, 17:00
UKS Szopienice – AKS II Mikołów - - -

Niedziela, 11:00
Grunwald Ruda ŚląskaHetman 22 Katowice - - -

Urania II Ruda Śląska – Kolejarz 24 Katowice - - -

Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2019 r. otrzyma dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości:

- 7.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na I półrocze)
- 65.000 zł na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży (na cały rok)
- 85.000 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok)  

 

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Jastrząb Bielszowice 16 37
2 Wawel Wirek 16 36
3 Grunwald Ruda Śląska 16 31
4 AKS II Mikołów 15 30
5 Józefka Chorzów 16 29
6 UKS Szopienice 15 29
7 MKS Siemianowiczanka II 15 21
8 Kolejarz 24 Katowice 16 19
9 Hetman 22 Katowice 16 17
10 Urania II Ruda Śląska 16 16
11 Strażak Mikołów 16 14
12 Śląsk II Świętochłowice 16 8
13 Stadion Śląski Chorzów 15 3
14 GKS GieKSa II Katowice 0 0
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 17 kolejkach:
(stan na 22 kwietnia)

16 - Pawłowski (Szopienice)
 
15 - Jankowski (Grunwald)
 
13 - Watoła (+1, Józefka)
 
11 - G. Kałużny (+1, Wawel)
 
08 - Lux (Wawel)
       Ogłoza (Grunwald)
       Pawlak (Jastrząb)
       T. Wentkowski (Szopienice)
       Wyrobek (AKS II)
 
07 - Albrecht (Siemianowiczanka II)
       Blaszke (+1, Wawel)
       Oberaj (Szopienice)
       Przybyszewski (Józefka)
       Różycki (Strażak)
       Strzebińczyk (+1, Józefka)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13.
14., 15., 16., 17.

Terminarz

RUNDA WIOSENNA
 
24.03 Urania II Ruda Śląska (wyjazd)   4-3 protokół i bramki
30.03 Wawel Wirek (dom)                    1-3 protokół i bramki
07.04 Stadion Śląski Chorzów (wyjazd) 3-2 protokół i bramki
14.04 Józefka Chorzów (wyjazd)           0-4 protokół i bramki
28.04 (ndz. 11) Hetman 22 Katowice (dom)
04.05 (sob. 17) Jastrząb Bielszowice (wyjazd)
12.05 (ndz. 11) Kolejarz 24 Katowice (dom)
19.05 (ndz. 13) MKS Siemianowiczanka II (wyjazd)
26.05 (ndz. 11) GKS GieKSa II Katowice (dom)
02.06 (ndz. 11) AKS II Mikołów (wyjazd)
09.06 (ndz. 11) UKS Szopienice (dom)
16.06 Śląsk II Świętochłowice (wyjazd) 3-0 walkower więcej
23.06 (ndz. 11) Strażak Mikołów (dom)
 
 
RUNDA JESIENNA
 
21.08 AKS II Mikołów (wyjazd) - PP      0-1 protokół i bramka
25.08 Urania II Ruda Śląska (dom)       0-0 protokół i sytuacje
02.09 Wawel Wirek (wyjazd)                 0-3 protokół i bramki
08.09 Stadion Śląski Chorzów (dom)     5-0 protokół
15.09 Józefka Chorzów (dom)               2-2 protokół i bramki
22.09 Hetman 22 Katowice (wyjazd)      2-1 protokół i bramki
29.09 Jastrząb Bielszowice (dom)          5-0 protokół i bramki
06.10 Kolejarz 24 Katowice (wyjazd)      2-2 protokół i bramki
13.10 MKS Siemianowiczanka II (dom)   2-2 protokół i bramki
21.10 GKS GieKSa II Katowice (wyjazd) 0-4 protokół i bramki
27.10 AKS II Mikołów (dom)                  2-0 protokół i bramki
03.11 UKS Szopienice (wyjazd)              5-3 protokół i bramki
10.11 Śląsk II Świętochłowice (dom)      3-0 protokół i bramki
17.11 Strażak Mikołów (wyjazd)             2-0 protokół i bramki
 

Bramki (38)

15 - Jankowski (1 z karnego i 2 z wolnego) /3 wiosną/
 
08 - Ogłoza /1 wiosną/
 
04 - Twardoch /2 wiosną/
 
03 - Kozłowski
 
02 - Babisz
02 - Bereska /2 wiosną/
02 - Mleczko
 
01 - Ostrowski
01 - Oswald

Asysty (36)

9 - Jankowski /2 wiosną/
 
5 - Babisz
5 - Twardoch
 
4 - Ogłoza /2 wiosną/
4 - Petrus
 
2 - Podlacha /1 wiosną/
 
1 - Bereska /1 wiosną/
1 - Dolecki
1 - Gąsior
1 - Kiepura
1 - Mleczko
1 - Ostrowski
1 - Wojtaczka /1 wiosną/
 
2 - bez asysty /1 wiosną/
 
 
 
(+1) - liczba bramek/asyst w ostatniej kolejce