Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Osób on-line: 18

Najbliższe mecze

-

Wyniki i tabele ligowe młodzieży


2003, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011

Aktualności

Posiłki z juniorów młodszych

W związku z absencjami kilku zawodników w dwóch ostatnich meczach I zespołu – z Uranią (0-4) zabrakło Mateusza Dreszera, Tomasza Rutkowskiego i Michał Zugi, a we wczorajszym pojedynku ze Spartą (3-2) Daniela Babisza, Marcina Pokorskiego i Michała…

Czytaj więcej

29. kolejka: Zwycięski powrót Dreszera

Grunwald Ruda Śląska 3-2 Sparta Katowice (2-1)
 
1-0 Dreszer, 10 min – po podaniu Kowalskiego
1-1 K.Michalski, 12 min (głową) – po dośrodkowaniu Todorskiego
2-1 Spalony, 14 min – po podaniu Kowalskiego
2-2 K.Michalski, 68 min –…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Grunwald – Sparta

Grunwald – Sparta 3-2 (2-1)

(strona odświeża się automatycznie co 2 minuty)
 

KONIEC: 3-2

93-95 min. Jeszcze róg dla gości, małe zamieszanie, chwilowa przerwa, ale Zieloni wyszli obronną ręką

Sędzia doliczył 3 minuty

90 min. Główkę Jarosza broni Lamlih…

Czytaj więcej

Zapowiedź: Grunwald – Sparta Katowice

Dziś zostanie rozegrana przedostatnia, 29. kolejka I grupy. Wszystkie mecze rozpoczną się o godzinie 17:00, a w jednym z nich Grunwald na własnym boisku podejmie Spartę Katowice.

 

Sparta po rozegraniu 28 spotkań zajmuje 9. miejsce w tabeli z…

Czytaj więcej

Żółte i czerwone kartki po 28 kolejkach

W 3 ostatnich kolejkach zawodnicy Klasy Okręgowej grupy 1 zostali ukarani 76 żółtymi kartkami (29 + 25 + 22) i 3 czerwonymi (2 + 0 + 1 – wszystkie za 2 żółte).
 
W żółtych kartkach przewodzi Sparta Katowice (81),…

Czytaj więcej

Dżokerzy po 28 kolejkach Klasy Okręgowej

W 4 ostatnich kolejkach dżokerzy zdobyli 15 bramek (1 + 2 + 3 + 9).
 
W 26. kolejce Bartłomiej Kordoń wszedł w Bojszowach na plac gry po przerwie i po kwadransie podwyższył wynik na 3-1 dla lidera. Ostatecznie mecz…

Czytaj więcej

29. kolejka Klasy Okręgowej – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Śląskiego ZPN wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze 29. kolejki rundy wiosennej Klasy Okręgowej grupy 1.
 
Sobota, 17:00
Grunwald Ruda Ślaska – Sparta Katowice
sędziowie: Piotr Kopiec (Jastrzębie-Zdrój) – Marcin Śniegoń (Rybnik), Rafał Sobeczko (Gaszowice)
 
LKS Goczałkowice…

Czytaj więcej

Mecz w liczbach: Urania – Grunwald

Mecz 28. kolejki Urania – Grunwald (4-0) w liczbach:

0 – ani jednego remisu w 13. wiosennych meczach nie zanotowali piłkarze Grunwaldu i Uranii (zieloni 8 zwycięstw i 5 porażek, kochłowiczanie 9 wygranych i 4 porażki, ogólnie Grunwald…

Czytaj więcej

2004: Milowy krok do awansu po golu bramkarza z wolnego

VI liga okręgowa Młodzików (D1 – 2004): 10. kolejka
 
Grunwald Ruda Śląska 1-0 Naprzód Lipiny (0-0)
 
1-0 Broniszewski, 57 min (wolny)
 

GRUNWALD:
S.Gabrysiak – T.Broniszewski, D.Siekiera (kpt), M.Godlewski, P.Wiktor, Ł.Krawczyk, M.Świerczyna, M.Toborek, J.Koptin
oraz B.Ulbrich, M.Zastawny,…

Czytaj więcej

Uroczyste zakończenie Ligi Żaków

Wydział Szkolenia Podokręgu Katowice wspólnie ze „Stadionem Śląskim” sp. z o.o. organizuje IV Finał Ligi Żaków sezonu 2016/2017.
 
Mecze wraz z wręczeniem medali, dyplomów i statuetek dla najlepszych zawodników odbędą się na obiektach Stadionu Śląskiego w Chorzowie przy ul.…

Czytaj więcej

Strzelcy w 22. (zaległej) i 28. kolejce Klasy Okręgowej

W zaległej 22. kolejce Klasy Okręgowej grupy 1 (30-31 maja) padło 35 bramek, natomiast w 28. kolejce (3 czerwca) – 36.
 
Mateusz Piesiur z LKS-u Goczałkowice jest coraz bliżej zdobycia korony króla strzelców. Po dwóch bramkach strzelonych Grunwaldowi (2-1)…

Czytaj więcej

Noty Trenera za mecze z Tempem, Goczałkowicami i Uranią

Trener Grunwaldu Jacek Bratek przyznał następujące oceny swoim podopiecznym za mecze z Tempem Paniówki (4-3), LKS-em Goczałkowice (1-2) i Uranią Ruda Śląska (0-4):
 
27. kolejka: Grunwald 4-3 Tempo Paniówki
Lamlih 5 – Malec 6, Pokorski 6, Szymański…

Czytaj więcej

2000/2001: Awans po zwycięstwie ze Stadionem

VI liga okręgowa Juniorów Młodszych (B1 – 2000): 9. kolejka
 
Stadion Śląski Chorzów 1-3 Grunwald Ruda Śląska (0-2)
 
0-1 Burdzik, 21 min (wolny)
0-2 Skorupa, 30 min
0-3 Ochnio, 49 min (karny)
1-3 Paszek, 69…

Czytaj więcej

Supremacja Uranii w mieście

Po sobotnim wysokim zwycięstwie z Grunwaldem Urania przypieczętowała triumf w derbach Rudy Śląskiej w Klasie Okręgowej w sezonie 2016/2017. Podopieczni Damiana Malujdy w 6 meczach odnieśli 5 zwycięstw i doznali tylko 1 porażki.
 
Do rozegrania pozostał jeszcze mecz Wawel…

Czytaj więcej

28. kolejka: Derby ponownie dla Uranii

Urania Ruda Śląska 4-0 Grunwald Ruda Śląska (1-0)
 
1-0 Kot, 12 min. – po podaniu Kornasa
2-0 Kornas, 58 min. – po podaniu Henisza
3-0 Mzyk, 77 min. – po podaniu Skudlika
4-0 Mzyk, 90+1 min. – po podaniu…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Urania – Grunwald

Urania – Grunwald 4-0 (1-0)

(strona odświeża się automatycznie co 3 minuty)
 

KONIEC: 4-0

4-0 Mzyk, 90+1 min. – po podaniu Cieślika Mzyk z bliska pokonał Lamliha

Sędzia doliczył 2 minuty

86 min. Strzał Malca na róg wybił Pardela…

Czytaj więcej

Unia wygrała walkowerem

W piątek 2 czerwca Wydział Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej zweryfikował nierozegrane zawody Klasy Okręgowej grupy 1 Unia Kosztowy – GTS Bojszowy z 27 maja jako walkower 3-0 dla Unii.
 
Przypomnijmy, że przed tygodniem GTS nie dotarł do Kosztów…

Czytaj więcej

Zapowiedź: Derby Rudy Śląskiej: Urania – Grunwald (po raz 26.)

W nadchodzącą sobotę zostanie rozegrana 28. kolejka I grupy. Rozpocznie ją mecz w Rudzie Śląskiej – Kochłowicach, w którym piąta w tabeli Urania podejmie zajmującego drugą lokatę Grunwald. Początek spotkania o godzinie 11:00.

 

Urania po rozegraniu 27 spotkań…

Czytaj więcej

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

Sparingi

1 lutego (sobota) godz. 13:20
MKS Zaborze - GRUNWALD 1-3
 
9 lutego (niedziela) godz. 19:00
Górnik Sosnowiec - GRUNWALD 2-1
 
15 lutego (sobota) godz. 11:30
MKS Siemianowiczanka - GRUNWALD 3-4
 
22 lutego (sobota) godz. 9:00
GRUNWALD - Naprzód Lipiny 2-3
 
29 lutego (sobota) godz. 15:00
GRUNWALD - Orzeł Psary - Babienica 5-0
 
4 marca (środa)
GRUNWALD - Orzeł Mokre 6-4 (grano na orliku 7 na 7)
 
6 marca (piątek) godz. 19:30
LKS Mordarka - GRUNWALD 0-7
 

Transfery

PRZYSZLI:

(w trakcie załatwiania)

- Kaiki Ozaki
(Japonia)

 
ODESZLI:
- Kamil Thiel
(Unia Strzybnica)

- Gąsior Bartosz, Jastrzębski Miłosz, Łuczak Szymon
(zaprzestali treningów jesienią)

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Górnik 09 Mysłowice 13 34
2 GKS GieKSa II Katowice 13 33
3 Wyzwolenie Chorzów 13 28
4 Jastrząb Bielszowice 13 27
5 Grunwald Ruda Śląska 13 27
6 UKS Szopienice 13 25
7 Józefka Chorzów 13 18
8 Hetman 22 Katowice 13 15
9 Gwiazda Ruda Śląska 13 13
10 Kolejarz 24 Katowice 13 12
11 AKS II Mikołów 13 11
12 Stadion Śląski Chorzów 13 10
13 Strażak Mikołów 13 8
14 MKS Siemianowiczanka II 13 1
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 13 kolejkach:
(stan na 13 listopada)

17 - Kachel (Jastrząb)
 
13 - Rumin (+1, GKS II)
 
12 - Kot (GRUNWALD)
 
10 - Pawłowski (+1, Szopienice)
 
09 - Gondzik (+1, Górnik 09)
       Rusz (+1, GKS II)
 
08 - Dylewski (Górnik 09)
 
07 - Marchewka (GKS II)
       Ogłoza (+1, GRUNWALD)
 
06 - Bogdański (+1, Górnik 09)
       Janeczko (+1, Wyzwolenie)
       Jankowski (GRUNWALD)
       Nowok (Jastrząb)
       Watoła (+2, Józefka)
       Wojtaszak (+1, Wyzwolenie)
       T.Wentkowski (Szopienice)
       Witek (Hetman)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13.

Terminarz

RUNDA JESIENNA
 
24.08 Górnik 09 Mysłowice (wyjazd)       3-5 protokół i bramki
28.08 Józefka Chorzów (dom)                3-0 protokół i bramki
01.09 Jastrząb Bielszowice (dom)           1-1 protokół i bramki
07.09 UKS Szopienice (wyjazd)              4-0 protokół i bramki
14.09 Hetman 22 Katowice (dom)           2-0 protokół
21.09 AKS II Mikołów (dom)                   5-0 protokół i bramki
28.09 Wyzwolenie Chorzów (dom)          0-0 protokół i syt.
06.10 Gwiazda Ruda Śląska (dom)          2-2 protokół i bramki
13.10 GKS GieKSa II Katowice (wyjazd)  1-4 protokół i bramki
19.10 Strażak Mikołów (dom)                  5-0 protokół i bramki
27.10 MKS Siemianowiczanka II (wyjazd) 3-1 protokół i bramki
02.11 Stadion Śląski Chorzów (dom)        3-1 protokół i bramki
09.11 Kolejarz 24 Katowice (wyjazd)        4-1 protokół i bramki

Bramki (36)

12 - Kot (1 z karnego)
 
07 - Ogłoza (+1)
 
06 - Jankowski (1 z karnego)
 
04 - Maciaszek (+2)
 
02 - Poprawa
02 - Skorupa (+1)
 
01 - Dolecki
01 - Kasprzyk
 
01 - samobójcza

Asysty (33)

9 - Maciaszek
 
8 - Kot (+3)
 
4 - Jankowski
 
3 - Wojtaczka
 
2 - Dolecki (+1)
2 - Kowalczyk
2 - Ogłoza
 
1 - Burdzik
1 - Poprawa
1 - Skorupa
 
3 - bez asysty

 
 
(+1) - liczba bramek/asyst w ostatniej kolejce