Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Osób on-line: 7

Najbliższe mecze

30 marca (sobota) godz. 9:30 - Młodziki 2006
GRUNWALD - UKS Ruch Chorzów
 
30 marca (sobota) godz. 10:00 - Orliki 2008
UKS AP Champions Katowice - GRUNWALD
 
30 marca (sobota) godz. 12:00 - Młodziki Mł. 2007
GRUNWALD - Józefka II Chorzów
 
30 marca (sobota) godz. 15:00 - I zespół
GRUNWALD - Wawel Wirek
 
 
31 marca (niedziela) godz. 13:00 - Trampkarze 2004
Orzeł Mokre - GRUNWALD
 
 
1 kwietnia (poniedziałek) godz. 17:00 - Orliki 2008
GRUNWALD - SMS II Ruda Śląska
 
 
2 kwietnia (wtorek) godz. 16:00 - Orliki Mł. 2009
Stadion Śląski Chorzów - GRUNWALD
 

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

Hokejowy sparing

Grunwald Ruda Śląska 6-5 Jedność 32 Przyszowice (3-3)
 
0-1 Kiełtyka, 23 min.
1-1 Spalony, 31 min.
1-2 Kiełtyka, 35 min.
2-2 Malec, 36 min.
3-2 Testowany3, 38 min.
3-3 Kiełtyka, 40 min.
3-4 Friedel, 48 min.…

Czytaj więcej

Sparing z Jednością

W najbliższą sobotę Grunwald rozegra sparing z Jednością 32 Przyszowice.

Mecz dwóch przedstawicieli Klasy Okręgowej – Jedność gra w grupie 2 – rozpocznie się o godz. 9:00 na sztucznym boisku w Nowym Bytomiu.

Wyniki sparingów (5) – zima 2017

Na miesiąc przed inauguracją rundy wiosennej zespoły Klasy Okręgowej po raz kolejny sprawdziły swoją formę i nowych zawodników.
 
15 lutego (środa):
LKS Bełk (IV liga) – Pogoń Imielin 8-0 (3-0)
LKS Łąka – LKS Studzionka (Klasa A) 4-1
Urania…

Czytaj więcej

Sparing

Grunwald Ruda Śląska  3-2  Wawel Wirek  (1-2)
 
0-1 Testowany, 15 min.
1-1 Malec, 20 min.
1-2 Wawrzyczek, 32 min.
2-2 Dreszer, 59 min.
3-2 Testowany, 76 min.
 
GRUNWALD:

Lamlih – Poprawa, Szymański,…

Czytaj więcej

1% na rzecz Grunwaldu – rozliczymy PIT bezpłatnie

Od 29 kwietnia 2005 roku GKS „Grunwald” Ruda Śląska jest Organizacją Pożytku Publicznego zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000077324. Oznacza to, że każdy podatnik rozliczając się za rok 2016 może przeznaczyć 1% swojego podatku należnego państwu na rzecz…

Czytaj więcej

Wawel zamiast MKS-u

W sobotę Grunwald rozegra sparing z Wawelem Wirek.
 
W najbliższy weekend Grunwald miał rozegrać sparing z MKS-em Lędziny, a Wawel Wirek z Nadwiślanem Góra. Mecze rudzkich drużyn Klasy Okręgowej z IV-ligowcami nie dojdą do skutku i Grunwald z…

Czytaj więcej

2. miejsce rocznika 2001 w Wirku

Juniorzy młodsi Grunwaldu na zakończenie ciężkiego tygodnia w okresie przygotowawczym zostali zaproszeni na turniej halowy organizowany przez Wawel Wirek.
 
W imprezie udział wzięli zawodnicy z rocznika 2000 i młodsi. Nasza drużyna obok Ruchu Chorzów była najmłodszą ekipą, ponieważ cała…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (4) – zima 2017

W kończącym się tygodniu zespoły Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały kolejną serię gier sparingowych.

7 lutego (wtorek):
GKS II Tychy (IV liga) – Pogoń Imielin 3-3 (0-2)
 
8 lutego (środa):
Slavia Ruda Śląska (IV liga) – Grunwald Ruda Śląska…

Czytaj więcej

Historia Podokręgu Katowice

Historia Podokręgu Katowice przedstawiona podczas jubileuszu 50-lecia:
 

Sparing

Slavia Ruda Śląska – Grunwald Ruda Śląska 4-0 (2-0)
 

W dzisiejszym sparingu dwóch rudzkich klubów IV-ligowa Slavia pokonała Grunwald 4-0.
 

Zespół z Rudy solidarnie zdobywał po dwie bramki w każdej z połów. Trener Grunwaldu skorzystał z 18 zawodników,…

Czytaj więcej

Sparing ze Slavią

W środę piłkarze Grunwaldu rozegrają pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. O godz. 19:00 na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu „Zieloni” zmierzą się z IV-ligową Slavią Ruda Śląska, która na półmetku rozgrywek zajmuje 16. miejsce.
 

Zespół Slavii…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (3) – zima 2017

Wyniki meczów sparingowych zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
1 lutego (środa)
Drzewiarz Jasienica (IV liga) – LKS Goczałkowice-Zdrój 5-2 (2-0)
Drama Zbrosławice (Klasa Okręgowa) – Pogoń Imielin 3-0 (1-0)
 
4 lutego (sobota):
GKS II Katowice (IV liga) –…

Czytaj więcej

Sparing z Gwarkiem odwołany

W najbliższą sobotę piłkarze Grunwaldu mieli zainaugurować meczem z Gwarkiem Zabrze serię gier sparingowych. Zespół z Zabrza zrezygnował jednak z potyczki i halembianie zagrają po raz pierwszy w najbliższą środę (8 lutego) ze Slavią.

Mało prawdopodobne, aby doszło do…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (2) – zima 2017

W ostatnim tygodniu 10 zespołów z grupy 1 Klasy Okręgowej rozegrało swoje pierwsze (6) lub kolejne sparingi (2) oraz wzięły udział w turnieju halowym (2).

 

Wyniki:
LKS Goczałkowice – 2. miejsce w halowym Turnieju o Puchar Wójta Goczałkowic

KS…

Czytaj więcej

50 lat Podokręgu Katowice

29 stycznia 1967 roku został powołany do życia obecny Podokręg Katowice w ramach regionalnego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Katowice (dzisiejszego Śląskiego ZPN). Zarząd OZPN Katowice ustanowił podokręg rozgrywkowy Katowice-Chorzów z terenem działania miast Katowice, Chorzów, Ruda Śląska, Świętochłowice, Mysłowice, Mikołów,…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (1) – zima 2017

Kluby Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały pierwsze sparingi tej zimy.

Sparta i Urania doznały wysokich porażek w starciach z IV-ligowcami, z kolei ZET-ka pokonała wyżej sklasyfikowanego rywala.

 

Wyniki:
Sparta Katowice – RKS Grodziec (IV liga) 0-4 (0-2)

Urania Ruda…

Czytaj więcej

Kalendarz sparingów zespołów Klasy Okręgowej

Lista sparingów klubów Klasy Okręgowej grupy 1 w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2016/2017:

1. LKS Goczałkowice-Zdrój
5 lutego: Błyskawica Drogomyśl
11 lutego: Polonia Łaziska Górne
18 lutego: Spójnia Landek
26 lutego: Iskra II Pszczyna
2 marca: MRKS Czechowice-Dziedzice…

Czytaj więcej

Korekty w terminach sparingów

W harmonogramie sparingów Grunwaldu nastąpiły zmiany terminów.

Mecz z Gwarkiem Zabrze planowany jest tydzień później – 4 lutego (sobota) zamiast 28 stycznia (sobota), natomiast ze Slavią 8 lutego (środa) o godz. 19:00 w Nowym Bytomiu zamiast 3 lutego (piątek).

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

14. kolejka (23-24 marca)

Sobota, 15:00
UKS Szopienice – Jastrząb Bielszowice 0 - 0

Strażak Mikołów – Józefka Chorzów 0 - 6
0-1 Watoła, 7 min
0-2 Słota, 25 min
0-3 Gruchalski, 43 min
0-4 Grzeliński, 58 min
0-5 Przybyszewski, 68 min
0-6 Stefański, 87 min


Niedziela, 11:00
Urania II Ruda ŚląskaGrunwald Ruda Śląska 3 - 4
0-1 Bereska, 17 min
1-1 Tubacki, 19 min (karny)
1-2 Jankowski, 66 min
1-3 Bereska, 68 min
1-4 Twardoch, 70 min
2-4 Kokoszka, 85 min (karny)
3-4 Żymła, 90+1 min


AKS II Mikołów – Kolejarz 24 Katowice 4 - 2
1-0 Wyrobek, 18 min (karny)
2-0 Zgliński, 45+1 min
2-1 Ziajka, 50 min
3-1 Wyrobek, 59 min
4-1 Zgliński, 60 min
4-2 Zieliński, 84 min


Niedziela, 12:00
Stadion Śląski Chorzów – Wawel Wirek 0 - 4
0-1 Maciejok, 4 min (karny)
0-2 Blaszke, 45 min
0-3 D.Lewandowski, 75 min
0-4 T.Rutkowski, 90 min


Niedziela, 18:00
GKS GieKSa II Katowice – MKS Siemianowiczanka II - - -
3-0
1-0 Rusz, 40 min
2-0 Rusz, 80 min
3-0 Rusz, 83 min


Śląsk II Świętochłowice – Hetman 22 Katowice 0 - 3
* walkower (Śląsk II wycofał się z rozgrywek)

Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2019 r. otrzyma dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości:

- 7.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na I półrocze)
- 150.000 zł na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży oraz na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok)  

 

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Grunwald Ruda Śląska 13 28
2 Jastrząb Bielszowice 13 28
3 Wawel Wirek 13 27
4 UKS Szopienice 13 26
5 AKS II Mikołów 13 26
6 Józefka Chorzów 13 23
7 Urania II Ruda Śląska 13 16
8 MKS Siemianowiczanka II 12 15
9 Strażak Mikołów 13 14
10 Kolejarz 24 Katowice 13 13
11 Hetman 22 Katowice 13 11
12 Śląsk II Świętochłowice 13 8
13 Stadion Śląski Chorzów 13 2
14 GKS GieKSa II Katowice 0 0
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 13 kolejkach:
(stan na 22 listopada)

15 - Pawłowski (+1, Szopienice)
 
12 - Jankowski (Grunwald)
 
08 - Lux (Wawel)
       Pawlak (+1, Jastrząb)
       Watoła (+1, Józefka)
 
07 - Albrecht (Siemianowiczanka II)
       Ogłoza (Grunwald)
       Różycki (Strażak)
 
06 - Błażejczyk (Urania II)
       G. Kałużny (Wawel)
       Mandzel (Wawel)
       Oberaj (Szopienice)
       Przybyszewski (Józefka)
       Strzebińczyk (+1, Józefka)
       T. Wentkowski (Szopienice)
       Wyrobek (AKS II)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13.

Terminarz

RUNDA WIOSENNA
 
24.03 Urania II Ruda Śląska (wyjazd)   4-3 protokół i bramki
30.03 (sob. 15) Wawel Wirek (dom)
07.04 (ndz. 11) Stadion Śląski Chorzów (wyjazd)
14.04 (ndz. 11) Józefka Chorzów (wyjazd)
28.04 (ndz. 11) Hetman 22 Katowice (dom)
05.05 (ndz. 11) Jastrząb Bielszowice (wyjazd)
12.05 (ndz. 11) Kolejarz 24 Katowice (dom)
19.05 (ndz. 11) MKS Siemianowiczanka II (wyjazd)
26.05 (ndz. 11) GKS GieKSa II Katowice (dom)
02.06 (ndz. 11) AKS II Mikołów (wyjazd)
09.06 (ndz. 11) UKS Szopienice (dom)
16.06 Śląsk II Świętochłowice (wyjazd) 3-0 walkower więcej
23.06 (ndz. 11) Strażak Mikołów (dom)
 
 
RUNDA JESIENNA
 
21.08 AKS II Mikołów (wyjazd) - PP      0-1 protokół i bramka
25.08 Urania II Ruda Śląska (dom)       0-0 protokół i sytuacje
02.09 Wawel Wirek (wyjazd)                 0-3 protokół i bramki
08.09 Stadion Śląski Chorzów (dom)     5-0 protokół
15.09 Józefka Chorzów (dom)               2-2 protokół i bramki
22.09 Hetman 22 Katowice (wyjazd)      2-1 protokół i bramki
29.09 Jastrząb Bielszowice (dom)          5-0 protokół i bramki
06.10 Kolejarz 24 Katowice (wyjazd)      2-2 protokół i bramki
13.10 MKS Siemianowiczanka II (dom)   2-2 protokół i bramki
21.10 GKS GieKSa II Katowice (wyjazd) 0-4 protokół i bramki
27.10 AKS II Mikołów (dom)                  2-0 protokół i bramki
03.11 UKS Szopienice (wyjazd)              5-3 protokół i bramki
10.11 Śląsk II Świętochłowice (dom)      3-0 protokół i bramki
17.11 Strażak Mikołów (wyjazd)             2-0 protokół i bramki
 

Bramki (34)

13 - Jankowski (1 z karnego i 2 z wolnego) /1 wiosną/ (+1)
 
07 - Ogłoza
 
03 - Kozłowski
03 - Twardoch /1 wiosną/ (+1)
 
02 - Babisz
02 - Bereska /2 wiosną/ (+2)
02 - Mleczko
 
01 - Ostrowski
01 - Oswald

Asysty (32)

8 - Jankowski /1 wiosną/ (+1)
 
5 - Babisz
5 - Twardoch
 
4 - Ogłoza /2 wiosną/ (+2)
4 - Petrus
 
1 - Dolecki
1 - Gąsior
1 - Kiepura
1 - Mleczko
1 - Ostrowski
1 - Podlacha
 
2 - bez asysty /1 wiosną/ (+1)
 
 
 
(+1) - liczba bramek/asyst w ostatniej kolejce