Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Osób on-line: 6

Najbliższe mecze

11 lipca (sobota) godz. 11:00 - I zespół
Orzeł Mokre - GRUNWALD
 

Wyniki i tabele ligowe młodzieży


2003, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011

Aktualności

Terminy meczów w Halembie

W rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 Grunwald będzie rozgrywał mecze u siebie o godz. 11:00. Pierwsze spotkanie (2. kolejka) „Zieloni” zagrają wyjątkowo w niedzielę, natomiast pozozstałe tradycyjnie w soboty.
 
Terminy meczów domowych Grunwaldu:
 
2. kolejka: 20 sierpnia (niedziela) godz.…

Czytaj więcej

Grunwald z najmłodszą jedenastką w 1. kolejce

W 1. kolejce Klasy Okręgowej grupy 1 najmłodszą jedenastkę wystawił Grunwald (średnia 18,27 lat), natomiast najstarszą Piast Bieruń (31,36 lat).
 
Średnia wieku podstawowych jedenastek w 1. kolejce sezonu 2017/2018:
 
 
18,27Grunwald Ruda Śląska

21,63 – Krupiński…

Czytaj więcej

19. inauguracyjna porażka

Piłkarze Grunwaldu – podobnie jak przed rokiem – od porażki rozpoczęli sezon w Klasie Okręgowej. „Zieloni”, w diametralnie zmienionym składzie, polegli w sobotę w Tychach 0-3.
 
Od 1946 roku (od tej daty jest prowadzona szczegółowa kronika Klubu) Grunwald w…

Czytaj więcej

1. kolejka: Odmłodzony Grunwald przegrywa na inaugurację

Ogrodnik Tychy 3-0 Grunwald Ruda Śląska (3-0)
 
1-0 Czyżo, 13 min (głową) – dobitka po strzale głową Zająca w poprzeczkę
2-0 Chrząścik, 27 min – po podaniu Masternaka
3-0 Pawłowicz, 31 min – po podaniu z autu Granka
 …

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Ogrodnik – Grunwald

Ogrodnik – Grunwald 3-0 (3-0)

(strona odświeża się automatycznie co 2 minuty)
 

KONIEC: 3-0

Po chwili sędzia zakończył mecz

90 min Kolejna szansa Klimasa – trafił w Lamliha

86 min Klimas uderzył nad bramką

85 min Stawicki uderzył obok…

Czytaj więcej

„Zieloni” kończą bez sparingu

W sobotę Grunwald miał rozegrać sparing z Fortuną Wyry, jednak ze względu na niedzielny mecz pucharowy rywala – wyjazdowy w I rundzie w Podokręgu Tychy z Leśnikiem Kobiór – nie dojdzie on do skutku.

Pogoń w grupie 1

GKS II Katowice wycofał się z rozgrywek Klasy Okręgowej grupy 1. Wydział Gier Śląskiego ZPN zaproponował wolne miejsce najwyżej sklasyfikowanemu spadkowiczowi z czterech okręgówek z 13. miejsc z sezonu 2016/2017, czyli LKS-owi Żyglin Miasteczko Śląskie (przed spadkiem grał w grupie…

Czytaj więcej

Porażka z Siemianowiczanką

Grunwald Ruda Śląska 1-4 MKS Siemianowiczanka (0-3)
 
0-1 Nowak, 4 min
0-2 Mieszczak, 41 min
0-3 Twardawa, 45 min
0-4 Nowak, 48 min
1-4 Skorupa, 61 min
 
GRUNWALD:
Kurpas – Poprawa (59. Majchrzyk), Babisz, Testowany,…

Czytaj więcej

Sparing z „Ciacianą”

W sobotę o godz. 10:00 w Halembie Grunwald rozegra pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. Przeciwnikiem „Zielonych” będzie MKS Siemianowiczanka, który w sezonie 2016/2017 zajął 8. miejsce w rozgrywkach Klasy Okręgowej grupy 4.
 
Popularna „Ciaciana” w ubiegłą sobotę w…

Czytaj więcej

W pucharze ze Stadionem

Wydział Gier Podokręgu Katowice rozlosował pary I rundy Pucharu Polski, która odbędzie się 22 sierpnia o godz. 17.30 z udziałem zespołów Klasy Okręgowej, A i B.
 
I runda – 22 sierpnia (wtorek) godz. 17:30
UKS  MK  GÓRNIK…

Czytaj więcej

Pogoń w miejsce Ruchu II

W sezonie 2017/2018 Pogoń Ruda Śląska zagra w Klasie Okręgowej grupie 2.
 
Wydział Gier Śląskiego ZPN dokooptował do tych rozgrywek Pogoń w miejsce Ruchu II Chorzów, który kilkadziesiąt godzin temu oficjalnie wycofał się z rozgrywek.
 
W sezonie…

Czytaj więcej

Znamy terminarz rundy jesiennej – na początek beniaminek z Cielmic

Na dzisiejszym spotkaniu organizacyjnym klubów Klasy Okręgowej rozlosowano terminarze rundy jesiennej sezonu 2017/2018.
 
12 sierpnia na inaugurację sezonu Grunwald zagra na boisku beniaminka Ogrodnika Cielmice, który po roku powrócił do „okręgówki”. U siebie „Zieloni” zagrają tydzień później 19…

Czytaj więcej

I zespół rozpocznie we wtorek

Trener Jacek Bratek dokonał zmiany terminu rozpoczęcia przygotowań I zespołu do sezonu 2017/2018.
 
Pierwszy trening odbędzie się we wtorek 11 lipca o godz. 17:00 (pierwotnie planowany był w poniedziałek).
 

Skład Klasy Okręgowej w sezonie 2017/2018

Na dzisiejszym posiedzeniu Wydział Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej dokonał podziału Klasy Okręgowej w sezonie 2017/2018.
 
Grupa 1
1. Unia Kosztowy
2. Pogoń Imielin
3. Grunwald Ruda Ślaska
4. Urania Ruda Śląska
5. LKS Łąka
6. Wawel Wirek
7.…

Czytaj więcej

Punktacja „kanadyjska” 2016/2017: Zwycięstwo „Kowala”

W sezonie 2016/2017 zawodnicy Grunwaldu strzelili 68 bramek i pod tym względem zajęli 4. miejsce wespół z Pogonią Imielin.
 
W punktacji kanadyjskiej (bramki + asysty) najwięcej punktów zgromadził Daniel Kowalski. W 28 meczach „Kowal” strzelił 8 bramek, do…

Czytaj więcej

Harmonogram gier sparingowych Grunwaldu

W okresie przygotowawczym do sezonu 2017/2018 trener Jacek Bratek zaplanował 5 sparingów.
 
Harmonogram gier Grunwaldu:
 
15 lipca (sobota) Spójnia Landek (IV liga)
 
22 lipca (sobota) Gwarek Ornontowice (IV liga)
 
29 lipca (sobota) MKS Siemianowiczanka (Klasa Okręgowa)…

Czytaj więcej

11 lipca poznamy terminarz Klasy Okręgowej

W najnowszym komunikacie Wydział Gier Śląskiego ZPN podał terminy spotkań organizacyjnych z klubami, na których zostaną rozlosowane terminarze rozgrywek.
 
Kluby Klasy Okręgowej grupy 1 (grał w niej Grunwald) zostały zaproszone do siedziby Śląskiego ZPN we wtorek 11 lipca o…

Czytaj więcej

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

Sparingi

5 lipca (niedziela) godz. 10:00
GRUNWALD - Orzeł Psary - Babienica 5-0
 
11 lipca (sobota) godz. 11:00
Orzeł Mokre - GRUNWALD

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Górnik 09 Mysłowice 13 34  
2 GKS GieKSa II Katowice 13 33  
3 Wyzwolenie Chorzów 13 28  
4 Jastrząb Bielszowice 13 27  
5 Grunwald Ruda Śląska 13 27  
6 UKS Szopienice 13 25  
7 Józefka Chorzów 13 18  
8 Hetman 22 Katowice 13 15  
9 Gwiazda Ruda Śląska 13 13  
10 Kolejarz 24 Katowice 13 12  
11 AKS II Mikołów 13 11  
12 Stadion Śląski Chorzów 13 10  
13 Strażak Mikołów 13 8  
14 MKS Siemianowiczanka II 13 1  
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 13 kolejkach:
(stan na 13 listopada)

17 - Kachel (Jastrząb)
 
13 - Rumin (+1, GKS II)
 
12 - Kot (GRUNWALD)
 
10 - Pawłowski (+1, Szopienice)
 
09 - Gondzik (+1, Górnik 09)
       Rusz (+1, GKS II)
 
08 - Dylewski (Górnik 09)
 
07 - Marchewka (GKS II)
       Ogłoza (+1, GRUNWALD)
 
06 - Bogdański (+1, Górnik 09)
       Janeczko (+1, Wyzwolenie)
       Jankowski (GRUNWALD)
       Nowok (Jastrząb)
       Watoła (+2, Józefka)
       Wojtaszak (+1, Wyzwolenie)
       T.Wentkowski (Szopienice)
       Witek (Hetman)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13.

Terminarz

RUNDA JESIENNA
 
24.08 Górnik 09 Mysłowice (wyjazd)       3-5 protokół i bramki
28.08 Józefka Chorzów (dom)                3-0 protokół i bramki
01.09 Jastrząb Bielszowice (dom)           1-1 protokół i bramki
07.09 UKS Szopienice (wyjazd)              4-0 protokół i bramki
14.09 Hetman 22 Katowice (dom)           2-0 protokół
21.09 AKS II Mikołów (dom)                   5-0 protokół i bramki
28.09 Wyzwolenie Chorzów (dom)          0-0 protokół i syt.
06.10 Gwiazda Ruda Śląska (dom)          2-2 protokół i bramki
13.10 GKS GieKSa II Katowice (wyjazd)  1-4 protokół i bramki
19.10 Strażak Mikołów (dom)                  5-0 protokół i bramki
27.10 MKS Siemianowiczanka II (wyjazd) 3-1 protokół i bramki
02.11 Stadion Śląski Chorzów (dom)        3-1 protokół i bramki
09.11 Kolejarz 24 Katowice (wyjazd)        4-1 protokół i bramki

Bramki (36)

12 - Kot (1 z karnego)
 
07 - Ogłoza (+1)
 
06 - Jankowski (1 z karnego)
 
04 - Maciaszek (+2)
 
02 - Poprawa
02 - Skorupa (+1)
 
01 - Dolecki
01 - Kasprzyk
 
01 - samobójcza

Asysty (33)

9 - Maciaszek
 
8 - Kot (+3)
 
4 - Jankowski
 
3 - Wojtaczka
 
2 - Dolecki (+1)
2 - Kowalczyk
2 - Ogłoza
 
1 - Burdzik
1 - Poprawa
1 - Skorupa
 
3 - bez asysty

 
 
(+1) - liczba bramek/asyst w ostatniej kolejce