Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Osób on-line: 15

Najbliższe mecze

 
 

PRZERWA W ROZGRYWKACH

 
 

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

Sparing

Slavia Ruda Śląska – Grunwald Ruda Śląska 4-0 (2-0)
 

W dzisiejszym sparingu dwóch rudzkich klubów IV-ligowa Slavia pokonała Grunwald 4-0.
 

Zespół z Rudy solidarnie zdobywał po dwie bramki w każdej z połów. Trener Grunwaldu skorzystał z 18 zawodników,…

Czytaj więcej

Sparing ze Slavią

W środę piłkarze Grunwaldu rozegrają pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. O godz. 19:00 na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu „Zieloni” zmierzą się z IV-ligową Slavią Ruda Śląska, która na półmetku rozgrywek zajmuje 16. miejsce.
 

Zespół Slavii…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (3) – zima 2017

Wyniki meczów sparingowych zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
1 lutego (środa)
Drzewiarz Jasienica (IV liga) – LKS Goczałkowice-Zdrój 5-2 (2-0)
Drama Zbrosławice (Klasa Okręgowa) – Pogoń Imielin 3-0 (1-0)
 
4 lutego (sobota):
GKS II Katowice (IV liga) –…

Czytaj więcej

Sparing z Gwarkiem odwołany

W najbliższą sobotę piłkarze Grunwaldu mieli zainaugurować meczem z Gwarkiem Zabrze serię gier sparingowych. Zespół z Zabrza zrezygnował jednak z potyczki i halembianie zagrają po raz pierwszy w najbliższą środę (8 lutego) ze Slavią.

Mało prawdopodobne, aby doszło do…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (2) – zima 2017

W ostatnim tygodniu 10 zespołów z grupy 1 Klasy Okręgowej rozegrało swoje pierwsze (6) lub kolejne sparingi (2) oraz wzięły udział w turnieju halowym (2).

 

Wyniki:
LKS Goczałkowice – 2. miejsce w halowym Turnieju o Puchar Wójta Goczałkowic

KS…

Czytaj więcej

50 lat Podokręgu Katowice

29 stycznia 1967 roku został powołany do życia obecny Podokręg Katowice w ramach regionalnego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Katowice (dzisiejszego Śląskiego ZPN). Zarząd OZPN Katowice ustanowił podokręg rozgrywkowy Katowice-Chorzów z terenem działania miast Katowice, Chorzów, Ruda Śląska, Świętochłowice, Mysłowice, Mikołów,…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (1) – zima 2017

Kluby Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały pierwsze sparingi tej zimy.

Sparta i Urania doznały wysokich porażek w starciach z IV-ligowcami, z kolei ZET-ka pokonała wyżej sklasyfikowanego rywala.

 

Wyniki:
Sparta Katowice – RKS Grodziec (IV liga) 0-4 (0-2)

Urania Ruda…

Czytaj więcej

Kalendarz sparingów zespołów Klasy Okręgowej

Lista sparingów klubów Klasy Okręgowej grupy 1 w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2016/2017:

1. LKS Goczałkowice-Zdrój
5 lutego: Błyskawica Drogomyśl
11 lutego: Polonia Łaziska Górne
18 lutego: Spójnia Landek
26 lutego: Iskra II Pszczyna
2 marca: MRKS Czechowice-Dziedzice…

Czytaj więcej

Korekty w terminach sparingów

W harmonogramie sparingów Grunwaldu nastąpiły zmiany terminów.

Mecz z Gwarkiem Zabrze planowany jest tydzień później – 4 lutego (sobota) zamiast 28 stycznia (sobota), natomiast ze Slavią 8 lutego (środa) o godz. 19:00 w Nowym Bytomiu zamiast 3 lutego (piątek).

Grunwald po pierwszym treningu

Piłkarze Grunwaldu wrócili po urlopach do treningów.

W czwartek  o godz. 16:30 zawodnicy „Zielonych” rozpoczęli pierwsze zajęcia, które trwały niespełna godzinę. Trener Jacek Bratek kolejny trening zaplanował na poniedziałek na godz. 16:30.

W czwartek „Zieloni” rozpoczynają treningi

Kilkadziesiąt godzin temu nastał nowy, 2017 rok, co oznacza, że na dniach przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną piłkarze Grunwaldu.

„Zieloni” wznowią treningi po urlopach w najbliższy czwartek – 5 stycznia o godz. 16.30.

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

14. kolejka (23-24 marca)

Urania II Ruda ŚląskaGrunwald Ruda Śląska - - -

UKS Szopienice – Jastrząb Bielszowice - - -

Stadion Śląski Chorzów – Wawel Wirek - - -

AKS II Mikołów – Kolejarz 24 Katowice - - -

Strażak Mikołów – Józefka Chorzów - - -

Śląsk II Świętochłowice – Hetman 22 Katowice - - -

GKS GieKSa II Katowice – MKS Siemianowiczanka II - - -

Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2018 r. otrzyma dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości:

- 14.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na I półrocze)
- 6.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na II półrocze)
- 65.000 zł na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży (na cały rok)
- 77.000 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

W 2017 r. dotacja wyniosła:
- 28.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 64.900 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 79.100 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

Z kolei w 2016 r.:
- 54.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 63.100 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 84.900 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

 

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Jastrząb Bielszowice 12 27
2 UKS Szopienice 12 25
3 Grunwald Ruda Śląska 12 25
4 Wawel Wirek 12 24
5 AKS II Mikołów 12 23
6 Józefka Chorzów 12 20
7 Urania II Ruda Śląska 12 16
8 MKS Siemianowiczanka II 12 15
9 Strażak Mikołów 12 14
10 Kolejarz 24 Katowice 12 13
11 Hetman 22 Katowice 12 8
12 Śląsk II Świętochłowice 12 8
13 Stadion Śląski Chorzów 12 2
14 GKS GieKSa II Katowice 0 0
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 13 kolejkach:
(stan na 22 listopada)

15 - Pawłowski (+1, Szopienice)
 
12 - Jankowski (Grunwald)
 
08 - Lux (Wawel)
       Pawlak (+1, Jastrząb)
       Watoła (+1, Józefka)
 
07 - Albrecht (Siemianowiczanka II)
       Ogłoza (Grunwald)
       Różycki (Strażak)
 
06 - Błażejczyk (Urania II)
       G. Kałużny (Wawel)
       Mandzel (Wawel)
       Oberaj (Szopienice)
       Przybyszewski (Józefka)
       Strzebińczyk (+1, Józefka)
       T. Wentkowski (Szopienice)
       Wyrobek (AKS II)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13.

Terminarz

RUNDA JESIENNA
 
21.08 AKS II Mikołów (wyjazd) - PP      0-1 protokół i bramka
25.08 Urania II Ruda Śląska (dom)       0-0 protokół i sytuacje
02.09 Wawel Wirek (wyjazd)                 0-3 protokół i bramki
08.09 Stadion Śląski Chorzów (dom)     5-0 protokół
15.09 Józefka Chorzów (dom)               2-2 protokół i bramki
22.09 Hetman 22 Katowice (wyjazd)      2-1 protokół i bramki
29.09 Jastrząb Bielszowice (dom)          5-0 protokół i bramki
06.10 Kolejarz 24 Katowice (wyjazd)      2-2 protokół i bramki
13.10 MKS Siemianowiczanka II (dom)   2-2 protokół i bramki
21.10 GKS GieKSa II Katowice (wyjazd) 0-4 protokół i bramki
27.10 AKS II Mikołów (dom)                  2-0 protokół i bramki
03.11 UKS Szopienice (wyjazd)              5-3 protokół i bramki
10.11 Śląsk II Świętochłowice (dom)      3-0 protokół i bramki
17.11 Strażak Mikołów (wyjazd)             2-0 protokół i bramki
 

Bramki (30)

12 - Jankowski (1 z karnego i 2 z wolnego)
 
07 - Ogłoza
 
03 - Kozłowski
 
02 - Babisz
02 - Mleczko (+1)
02 - Twardoch
 
01 - Ostrowski (+1)
01 - Oswald

Asysty (29)

7 - Jankowski
 
5 - Babisz (+2)
5 - Twardoch
 
4 - Petrus
 
2 - Ogłoza
 
1 - Dolecki
1 - Gąsior
1 - Kiepura
1 - Mleczko
1 - Ostrowski
1 - Podlacha
 
1 - bez asysty