Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Osób on-line: 126

Najbliższe mecze

17 listopada (sobota) godz. 9:30 - Trampkarze 2004
Sarmacja Będzin 5-4 GRUNWALD
 
17 listopada (sobota) godz. 13:00 - I zespół
Strażak Mikołów - GRUNWALD
 
 
18 listopada (niedziela) godz. 9:00 - Młodziki Mł. 2007
Wawel Wirek - GRUNWALD
 
18 listopada (niedziela) godz. 11:00 - Młodziki 2006
Slavia Ruda Śląska - GRUNWALD
 
18 listopada (niedziela) godz. 11:30 - Juniorzy 2002/03
GKS GieKSa Katowice - GRUNWALD
 
 
19 listopada (poniedziałek) godz. 16:30 - Orliki 2008
GKS GieKSa Katowice - GRUNWALD

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

Sparing

Grunwald Ruda Śląska  3-2  Ostoja Żelisławice  (1-1)
 
0-1 Opoka, 6 min.
1-1 Testowany 2, 36 min.
1-2 Opoka, 53 min.
2-2 Testowany 3, 58 min. (głową)
3-2 Kowalski, 75 min.
 

GRUNWALD:…

Czytaj więcej

Sparing z Ostoją

W sobotę Grunwald rozegra przedostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Sparingpartnerem halembian bedzie A-klasowa Ostoja Żelisławice. Mecz odbędzie się na sztucznym boisku w Nowym Bytomiu o godz. 9:00.
 
Podopieczni Artura Opeldusa po rundzie jesiennej – mają jeden mecz…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (6) – zima 2017

Wyniki sparingów zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
22 lutego (środa)
Górnik Piaski (IV liga) – Unia Kosztowy 1-6
Sparta Katowice – Pogoń Imielin 2-4 (1-3)
Wawel Wirek – Śląsk Świętochłowice (Klasa Okręgowa) 0-2 (0-0)
Pogoń Ruda Śląska – Górnik…

Czytaj więcej

XVIII turniej im. K. Motaja: zwycięstwo Górnika (18 zdjęć)

W sobotę w hali MOSiR w Halembie odbył się XVIII Halowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2008 im. Konrada Motaja.

W turnieju organizowanymn przez GKS Grunwald wzięło udział 5 zespołów – Górnik Zabrze S.S.A., KS Rozwój Katowice, KS GTV Stadion…

Czytaj więcej

Hokejowy sparing

Grunwald Ruda Śląska 6-5 Jedność 32 Przyszowice (3-3)
 
0-1 Kiełtyka, 23 min.
1-1 Spalony, 31 min.
1-2 Kiełtyka, 35 min.
2-2 Malec, 36 min.
3-2 Testowany3, 38 min.
3-3 Kiełtyka, 40 min.
3-4 Friedel, 48 min.…

Czytaj więcej

Sparing z Jednością

W najbliższą sobotę Grunwald rozegra sparing z Jednością 32 Przyszowice.

Mecz dwóch przedstawicieli Klasy Okręgowej – Jedność gra w grupie 2 – rozpocznie się o godz. 9:00 na sztucznym boisku w Nowym Bytomiu.

Wyniki sparingów (5) – zima 2017

Na miesiąc przed inauguracją rundy wiosennej zespoły Klasy Okręgowej po raz kolejny sprawdziły swoją formę i nowych zawodników.
 
15 lutego (środa):
LKS Bełk (IV liga) – Pogoń Imielin 8-0 (3-0)
LKS Łąka – LKS Studzionka (Klasa A) 4-1
Urania…

Czytaj więcej

Sparing

Grunwald Ruda Śląska  3-2  Wawel Wirek  (1-2)
 
0-1 Testowany, 15 min.
1-1 Malec, 20 min.
1-2 Wawrzyczek, 32 min.
2-2 Dreszer, 59 min.
3-2 Testowany, 76 min.
 
GRUNWALD:

Lamlih – Poprawa, Szymański,…

Czytaj więcej

1% na rzecz Grunwaldu – rozliczymy PIT bezpłatnie

Od 29 kwietnia 2005 roku GKS „Grunwald” Ruda Śląska jest Organizacją Pożytku Publicznego zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000077324. Oznacza to, że każdy podatnik rozliczając się za rok 2016 może przeznaczyć 1% swojego podatku należnego państwu na rzecz…

Czytaj więcej

Wawel zamiast MKS-u

W sobotę Grunwald rozegra sparing z Wawelem Wirek.
 
W najbliższy weekend Grunwald miał rozegrać sparing z MKS-em Lędziny, a Wawel Wirek z Nadwiślanem Góra. Mecze rudzkich drużyn Klasy Okręgowej z IV-ligowcami nie dojdą do skutku i Grunwald z…

Czytaj więcej

2. miejsce rocznika 2001 w Wirku

Juniorzy młodsi Grunwaldu na zakończenie ciężkiego tygodnia w okresie przygotowawczym zostali zaproszeni na turniej halowy organizowany przez Wawel Wirek.
 
W imprezie udział wzięli zawodnicy z rocznika 2000 i młodsi. Nasza drużyna obok Ruchu Chorzów była najmłodszą ekipą, ponieważ cała…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (4) – zima 2017

W kończącym się tygodniu zespoły Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały kolejną serię gier sparingowych.

7 lutego (wtorek):
GKS II Tychy (IV liga) – Pogoń Imielin 3-3 (0-2)
 
8 lutego (środa):
Slavia Ruda Śląska (IV liga) – Grunwald Ruda Śląska…

Czytaj więcej

Historia Podokręgu Katowice

Historia Podokręgu Katowice przedstawiona podczas jubileuszu 50-lecia:
 

Sparing

Slavia Ruda Śląska – Grunwald Ruda Śląska 4-0 (2-0)
 

W dzisiejszym sparingu dwóch rudzkich klubów IV-ligowa Slavia pokonała Grunwald 4-0.
 

Zespół z Rudy solidarnie zdobywał po dwie bramki w każdej z połów. Trener Grunwaldu skorzystał z 18 zawodników,…

Czytaj więcej

Sparing ze Slavią

W środę piłkarze Grunwaldu rozegrają pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. O godz. 19:00 na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu „Zieloni” zmierzą się z IV-ligową Slavią Ruda Śląska, która na półmetku rozgrywek zajmuje 16. miejsce.
 

Zespół Slavii…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (3) – zima 2017

Wyniki meczów sparingowych zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
1 lutego (środa)
Drzewiarz Jasienica (IV liga) – LKS Goczałkowice-Zdrój 5-2 (2-0)
Drama Zbrosławice (Klasa Okręgowa) – Pogoń Imielin 3-0 (1-0)
 
4 lutego (sobota):
GKS II Katowice (IV liga) –…

Czytaj więcej

Sparing z Gwarkiem odwołany

W najbliższą sobotę piłkarze Grunwaldu mieli zainaugurować meczem z Gwarkiem Zabrze serię gier sparingowych. Zespół z Zabrza zrezygnował jednak z potyczki i halembianie zagrają po raz pierwszy w najbliższą środę (8 lutego) ze Slavią.

Mało prawdopodobne, aby doszło do…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (2) – zima 2017

W ostatnim tygodniu 10 zespołów z grupy 1 Klasy Okręgowej rozegrało swoje pierwsze (6) lub kolejne sparingi (2) oraz wzięły udział w turnieju halowym (2).

 

Wyniki:
LKS Goczałkowice – 2. miejsce w halowym Turnieju o Puchar Wójta Goczałkowic

KS…

Czytaj więcej

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

13. kolejka (17-18 listopada)

Sobota, 11:00
MKS Siemianowiczanka II – Stadion Śląski Chorzów - - -

Sobota, 13:00
Strażak MikołówGrunwald Ruda Śląska - - -

Urania II Ruda Śląska – Wawel Wirek - - -

Sobota, 15:00
UKS Szopienice – Hetman 22 Katowice - - -

Niedziela, 11:00
AKS II Mikołów – Jastrząb Bielszowice - - -

GKS GieKSa II Katowice – Kolejarz 24 Katowice - - -

Niedziela, 12:00
Śląsk II Świętochłowice – Józefka Chorzów - - -

Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2018 r. otrzyma dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości:

- 14.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na I półrocze)
- 6.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na II półrocze)
- 65.000 zł na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży (na cały rok)
- 77.000 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

W 2017 r. dotacja wyniosła:
- 28.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 64.900 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 79.100 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

Z kolei w 2016 r.:
- 54.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 63.100 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 84.900 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

 

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Jastrząb Bielszowice 11 26
2 Wawel Wirek 11 24
3 UKS Szopienice 11 22
4 Grunwald Ruda Śląska 11 22
5 AKS II Mikołów 11 22
6 Józefka Chorzów 11 17
7 Strażak Mikołów 11 14
8 Urania II Ruda Śląska 11 13
9 Kolejarz 24 Katowice 12 13
10 MKS Siemianowiczanka II 11 12
11 Hetman 22 Katowice 11 8
12 Śląsk II Świętochłowice 11 8
13 Stadion Śląski Chorzów 11 2
14 GKS GieKSa II Katowice 0 0
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 12 kolejkach:
(stan na 14 listopada)

14 - Pawłowski (+1, Szopienice)
 
12 - Jankowski (+2, Grunwald)
 
08 - Lux (Wawel)
 
07 - Albrecht (Siemianowiczanka II)
       Ogłoza (+1, Grunwald)
       Pawlak (Jastrząb)
       Różycki (Strażak)
       Watoła (Józefka)
 
06 - Błażejczyk (Urania II)
       G. Kałużny (Wawel)
       Mandzel (+1, Wawel)
       Oberaj (Szopienice)
       Przybyszewski (Józefka)
       Wentkowski (Szopienice)
       Wyrobek (AKS II)
 
05 - Strzebińczyk (Józefka)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12.

Terminarz

RUNDA JESIENNA

21.08 AKS II Mikołów (wyjazd) - PP      0-1 protokół i bramka
25.08 Urania II Ruda Śląska (dom)       0-0 protokół i sytuacje
02.09 Wawel Wirek (wyjazd)                 0-3 protokół i bramki
08.09 Stadion Śląski Chorzów (dom)     5-0 protokół
15.09 Józefka Chorzów (dom)               2-2 protokół i bramki
22.09 Hetman 22 Katowice (wyjazd)      2-1 protokół i bramki
29.09 Jastrząb Bielszowice (dom)          5-0 protokół i bramki
06.10 Kolejarz 24 Katowice (wyjazd)      2-2 protokół i bramki
13.10 MKS Siemianowiczanka II (dom)   2-2 protokół i bramki
21.10 GKS GieKSa II Katowice (wyjazd) 0-4 protokół i bramki
27.10 AKS II Mikołów (dom)                  2-0 protokół i bramki
03.11 UKS Szopienice (wyjazd)              5-3 protokół i bramki
10.11 Śląsk II Świętochłowice (dom)      3-0 protokół i bramki
 
17.11 (sob. 13) Strażak Mikołów (wyjazd)

Bramki (28)

12 - Jankowski (1 z karnego i 2 z wolnego) (+2)
 
07 - Ogłoza (+1)
 
03 - Kozłowski
 
02 - Babisz
02 - Twardoch
 
01 - Mleczko
01 - Oswald

Asysty (27)

7 - Jankowski (+2)
 
5 - Twardoch
 
4 - Petrus
 
3 - Babisz
 
2 - Ogłoza (+1)
 
1 - Dolecki
1 - Gąsior
1 - Kiepura
1 - Mleczko
1 - Ostrowski
1 - Podlacha
 
1 - bez asysty