Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Osób on-line: 11

Najbliższe mecze

 

PRZERWA ZIMOWA

 

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

6. kolejka Klasy A – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Podokręgu Katowice wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze 6. kolejki Klasy A.
 
Sobota, 11:00
Grunwald Ruda Śląska – AKS II Mikołów
sędziowie: Mikuła – Dragan, Szulik
 
Wyzwolenie Chorzów – Kolejarz 24 Katowice
sędziowie: Górecki – Figler, Kuropatwa…

Czytaj więcej

Zaległości odrobione – „Kocina” z kompletem

Dzisiaj w Klasie A odrobione zostały wszystkie zaległości.
 
W Mikołowie w zaległym meczu 1. kolejki rezerwa AKS-u uległa Górnikowi 09 Mysłowice 0-2 (0-1). Po tym zwycięstwie „Kocina” z kompletem 15 punktów w 5 meczach została samodzielnym liderem. Z kolei…

Czytaj więcej

Strzelcy w 5. kolejce Klasy A

W 6 meczach 5. kolejki Klasy A padło 19 bramek. Ostatni mecz tej serii spotkań odbędzie się w najbliższą środę (Szopienice – Gwiazda). Także tego dnia zostaną odrobione zaległości z 1. kolejki (AKS II – Górnik 09).
 
Lider klasyfikacji…

Czytaj więcej

5. kolejka

Grunwald Ruda Śląska 2-0 Hetman 22 Katowice (1-0)
 
1-0 Poprawa, 35 min (głową) – po dośrodkowaniu Maciaszka
2-0 Ogłoza, 75 min – po odbiorze piłki
 

GRUNWALD:
Kurpas – Poprawa, Ostrowski, Wojtaczka, Chmielarski – Maciaszek (46.…

Czytaj więcej

Strzelcy w 4. kolejce Klasy A

W 4. kolejce zawodnicy Klasy A strzelili 29 bramek.
 
Lider klasyfikacji strzelców Paweł Kachel z Jastrzębia zdobył 8. gola (trafiał w każdym meczu obecnego sezonu), który tym razem dał zespołowi z Bielszowic remis w derbach z Gwiazdą (2-2). Za…

Czytaj więcej

Rusza Liga Żaków 2011

Kilka dni temu Podokręg Katowice opublikował terminarz Ligi Żaków 2011.
 
Zawodnicy Grunwaldu rozegrają w rundzie jesiennej 7 turniejów, z czego w dwóch będą gospodarzami.
 
Terminy turniejów:

15 września (niedziela) godz. 13:00 – Grunwald (gospodarz), Red Box Katowice,…

Czytaj więcej

4. kolejka: Wypunktowani gospodarze

UKS Szopienice 0-4 Grunwald Ruda Śląska (0-1)
 
0-1 Kot, 13 min (głową) – po dośrodkowaniu Maciaszka z wolnego
0-2 Ogłoza, 57 min – po podaniu Kota
0-3 Jankowski, 66 min – po podaniu Kota
0-4 Jankowski…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Szopienice – Grunwald

UKS Szopienice – Grunwald 0-4 (0-1)

(strona odświeża się automatycznie co 3 minuty)
 

KONIEC: 0-4

92 min po rogu Dolecki wybija piłkę zmierzającą do bramki po główce Oberaja

92 min strzał Węgrzyka z problemami na poprzeczkę wybija Stasiczek

90…

Czytaj więcej

4. kolejka Klasy A – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Podokręgu Katowice wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze 4. kolejki Klasy A.
 
Sobota, 11:00
Wyzwolenie Chorzów – Stadion Śląski Chorzów
sędziowie: Kwiecień – Sęk, Zawiślak
 
Sobota, 13:30
Kolejarz 24 Katowice – MKS Siemianowiczanka II
sędziowie: Krysiak –…

Czytaj więcej

Strzelcy w 3. kolejce Klasy A

W 3. kolejce zawodnicy Klasy A strzelili 25 bramek.
 
Lider klasyfikacji strzelców, Paweł Kachel z Jastrzębia, podtrzymał świetną serię i w derbach Rudy Śląskiej zdobył 7. gola w sezonie (1-1 z Grunwaldem). Za jego plecami, z 4 trafieniami, znajduje…

Czytaj więcej

Pierwsza zdobycz Jastrzębia w Halembie

Meczem Grunwaldu z Jastrzębiem zainaugurowane zostały derby Rudy Śląskiej w sezonie 2019/2020.
 
W poprzednich rozgrywkach odbyło się 12 meczów derbowych z udziałem 4 drużyn – Grunwaldu, Jastrzębia, Uranii II (po sezonie wycofała się z rozgrywek) i Wawelu (awansował do…

Czytaj więcej

3. kolejka: Niedosyt po derbach

Grunwald Ruda Śląska 1-1 Jastrząb Bielszowice (0-1)
 
0-1 Kachel, 3 min – po podaniu Nowoka
1-1 Ogłoza, 59 min – po podaniu Jankowskiego
 
(80.) Michalski (Jastrząb) – za dwie żółte
 

GRUNWALD:
Stasiczek – Kowalczyk, Wojtaczka,…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z derbów Grunwald – Jastrząb

Grunwald – Jastrząb 1-1 (0-1)

(strona odświeża się automatycznie co 3 minuty)

KONIEC: 1-1

92 min Skorupa zagrał prostopadłą piłkę w szesnastkę do Kota, który był w sytuacji sam na sam, ale nie opanował piłki

Sędzia doliczył 3 minuty

90…

Czytaj więcej

Noty Trenera za mecze z Górnikiem 09 i Józefką

Trener Grunwaldu, Michał Szyguła, przyznał następujące oceny swoim podopiecznym za mecze z Górnikiem 09 (3-5) i Józefką (3-0):
 
2. kolejka: Górnik 09 Mysłowice 5-3 Grunwald
Stasiczek 6 – Wojtaczka 5, Ostrowski (kpt) 5, Petrus 6,…

Czytaj więcej

3. kolejka Klasy A – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Podokręgu Katowice wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze 3. kolejki Klasy A.
 
Sobota, 16:00
Strażak Mikołów – Kolejarz 24 Katowice
sędziowie: Grela – Tomaszowski, Rolnik
 
Sobota, 17:00
Hetman 22 Katowice – Wyzwolenie Chorzów
sędziowie: Kofin – Gach,…

Czytaj więcej

1. kolejka: Ważna wygrana z Józefką

Grunwald Ruda Śląska 3-0 Józefka Chorzów (2-0)
 
1-0 Ogłoza, 20 min – po zgraniu głową Jankowskiego
2-0 Kot, 27 min – po długim podaniu Wojtaczki
3-0 Kot, 57 min (głową) – po dośrodkowaniu Maciaszka z rogu…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Grunwald – Józefka

Grunwald – Józefka 3-0 (2-0)

(strona odświeża się automatycznie co 3 minuty)
 
KONIEC: 3-0

90+2 min setka Grunwaldu – strzał Podlachy wybija obrońca, a dobitka Kota nad bramką

84 min kolejna podwójna zmiana w Grunwaldzie – za Chmielarskiego wszedł…

Czytaj więcej

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

13. kolejka (9-10 listopada)

Sobota, 11:00
Stadion Śląski Chorzów – Gwiazda Ruda Śląska 1 - 1

Sobota, 13:00
Strażak Mikołów – Wyzwolenie Chorzów 1 - 5

Sobota, 13:30
Kolejarz 24 KatowiceGrunwald Ruda Śląska 1 - 4

Sobota, 14:00
Górnik 09 Mysłowice – Hetman 22 Katowice 3 - 0

Jastrząb Bielszowice – UKS Szopienice 0 - 1

Niedziela, 11:00
MKS Siemianowiczanka II – GKS GieKSa II Katowice 0 - 5

Józefka Chorzów – AKS II Mikołów 8 - 0

Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2019 r. otrzymał dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości:

- 7.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na I półrocze)
- 5.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na II półrocze)
- 65.000 zł na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży (na cały rok)
- 85.000 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok)  

 

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Górnik 09 Mysłowice 13 34
2 GKS GieKSa II Katowice 13 33
3 Wyzwolenie Chorzów 13 28
4 Jastrząb Bielszowice 13 27
5 Grunwald Ruda Śląska 13 27
6 UKS Szopienice 13 25
7 Józefka Chorzów 13 18
8 Hetman 22 Katowice 13 15
9 Gwiazda Ruda Śląska 13 13
10 Kolejarz 24 Katowice 13 12
11 AKS II Mikołów 13 11
12 Stadion Śląski Chorzów 13 10
13 Strażak Mikołów 13 8
14 MKS Siemianowiczanka II 13 1
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 13 kolejkach:
(stan na 13 listopada)

17 - Kachel (Jastrząb)
 
13 - Rumin (+1, GKS II)
 
12 - Kot (GRUNWALD)
 
10 - Pawłowski (+1, Szopienice)
 
09 - Gondzik (+1, Górnik 09)
       Rusz (+1, GKS II)
 
08 - Dylewski (Górnik 09)
 
07 - Marchewka (GKS II)
       Ogłoza (+1, GRUNWALD)
 
06 - Bogdański (+1, Górnik 09)
       Janeczko (+1, Wyzwolenie)
       Jankowski (GRUNWALD)
       Nowok (Jastrząb)
       Watoła (+2, Józefka)
       Wojtaszak (+1, Wyzwolenie)
       T.Wentkowski (Szopienice)
       Witek (Hetman)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13.

Terminarz

RUNDA JESIENNA
 
24.08 Górnik 09 Mysłowice (wyjazd)       3-5 protokół i bramki
28.08 Józefka Chorzów (dom)                3-0 protokół i bramki
01.09 Jastrząb Bielszowice (dom)           1-1 protokół i bramki
07.09 UKS Szopienice (wyjazd)              4-0 protokół i bramki
14.09 Hetman 22 Katowice (dom)           2-0 protokół
21.09 AKS II Mikołów (dom)                   5-0 protokół i bramki
28.09 Wyzwolenie Chorzów (dom)          0-0 protokół i syt.
06.10 Gwiazda Ruda Śląska (dom)          2-2 protokół i bramki
13.10 GKS GieKSa II Katowice (wyjazd)  1-4 protokół i bramki
19.10 Strażak Mikołów (dom)                  5-0 protokół i bramki
27.10 MKS Siemianowiczanka II (wyjazd) 3-1 protokół i bramki
02.11 Stadion Śląski Chorzów (dom)        3-1 protokół i bramki
09.11 Kolejarz 24 Katowice (wyjazd)        4-1 protokół i bramki

Bramki (36)

12 - Kot (1 z karnego)
 
07 - Ogłoza (+1)
 
06 - Jankowski (1 z karnego)
 
04 - Maciaszek (+2)
 
02 - Poprawa
02 - Skorupa (+1)
 
01 - Dolecki
01 - Kasprzyk
 
01 - samobójcza

Asysty (33)

9 - Maciaszek
 
8 - Kot (+3)
 
4 - Jankowski
 
3 - Wojtaczka
 
2 - Dolecki (+1)
2 - Kowalczyk
2 - Ogłoza
 
1 - Burdzik
1 - Poprawa
1 - Skorupa
 
3 - bez asysty

 
 
(+1) - liczba bramek/asyst w ostatniej kolejce