Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Osób on-line: 17

Najbliższe mecze

16 października (wtorek) godz. 15:00 - Orliki Mł. 2009
SMS Ruda Śląska - GRUNWALD
 

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

Sparing

Slavia Ruda Śląska – Grunwald Ruda Śląska 4-0 (2-0)
 

W dzisiejszym sparingu dwóch rudzkich klubów IV-ligowa Slavia pokonała Grunwald 4-0.
 

Zespół z Rudy solidarnie zdobywał po dwie bramki w każdej z połów. Trener Grunwaldu skorzystał z 18 zawodników,…

Czytaj więcej

Sparing ze Slavią

W środę piłkarze Grunwaldu rozegrają pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. O godz. 19:00 na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu „Zieloni” zmierzą się z IV-ligową Slavią Ruda Śląska, która na półmetku rozgrywek zajmuje 16. miejsce.
 

Zespół Slavii…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (3) – zima 2017

Wyniki meczów sparingowych zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
1 lutego (środa)
Drzewiarz Jasienica (IV liga) – LKS Goczałkowice-Zdrój 5-2 (2-0)
Drama Zbrosławice (Klasa Okręgowa) – Pogoń Imielin 3-0 (1-0)
 
4 lutego (sobota):
GKS II Katowice (IV liga) –…

Czytaj więcej

Sparing z Gwarkiem odwołany

W najbliższą sobotę piłkarze Grunwaldu mieli zainaugurować meczem z Gwarkiem Zabrze serię gier sparingowych. Zespół z Zabrza zrezygnował jednak z potyczki i halembianie zagrają po raz pierwszy w najbliższą środę (8 lutego) ze Slavią.

Mało prawdopodobne, aby doszło do…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (2) – zima 2017

W ostatnim tygodniu 10 zespołów z grupy 1 Klasy Okręgowej rozegrało swoje pierwsze (6) lub kolejne sparingi (2) oraz wzięły udział w turnieju halowym (2).

 

Wyniki:
LKS Goczałkowice – 2. miejsce w halowym Turnieju o Puchar Wójta Goczałkowic

KS…

Czytaj więcej

50 lat Podokręgu Katowice

29 stycznia 1967 roku został powołany do życia obecny Podokręg Katowice w ramach regionalnego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Katowice (dzisiejszego Śląskiego ZPN). Zarząd OZPN Katowice ustanowił podokręg rozgrywkowy Katowice-Chorzów z terenem działania miast Katowice, Chorzów, Ruda Śląska, Świętochłowice, Mysłowice, Mikołów,…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (1) – zima 2017

Kluby Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały pierwsze sparingi tej zimy.

Sparta i Urania doznały wysokich porażek w starciach z IV-ligowcami, z kolei ZET-ka pokonała wyżej sklasyfikowanego rywala.

 

Wyniki:
Sparta Katowice – RKS Grodziec (IV liga) 0-4 (0-2)

Urania Ruda…

Czytaj więcej

Kalendarz sparingów zespołów Klasy Okręgowej

Lista sparingów klubów Klasy Okręgowej grupy 1 w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2016/2017:

1. LKS Goczałkowice-Zdrój
5 lutego: Błyskawica Drogomyśl
11 lutego: Polonia Łaziska Górne
18 lutego: Spójnia Landek
26 lutego: Iskra II Pszczyna
2 marca: MRKS Czechowice-Dziedzice…

Czytaj więcej

Korekty w terminach sparingów

W harmonogramie sparingów Grunwaldu nastąpiły zmiany terminów.

Mecz z Gwarkiem Zabrze planowany jest tydzień później – 4 lutego (sobota) zamiast 28 stycznia (sobota), natomiast ze Slavią 8 lutego (środa) o godz. 19:00 w Nowym Bytomiu zamiast 3 lutego (piątek).

Grunwald po pierwszym treningu

Piłkarze Grunwaldu wrócili po urlopach do treningów.

W czwartek  o godz. 16:30 zawodnicy „Zielonych” rozpoczęli pierwsze zajęcia, które trwały niespełna godzinę. Trener Jacek Bratek kolejny trening zaplanował na poniedziałek na godz. 16:30.

W czwartek „Zieloni” rozpoczynają treningi

Kilkadziesiąt godzin temu nastał nowy, 2017 rok, co oznacza, że na dniach przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną piłkarze Grunwaldu.

„Zieloni” wznowią treningi po urlopach w najbliższy czwartek – 5 stycznia o godz. 16.30.

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

8. kolejka (13-14 października)

Sobota, 11:00
Grunwald Ruda ŚląskaMKS Siemianowiczanka II 2 - 2
0-1 Przątka, 16 min
0-2 Przątka, 55 min
1-2 Twardoch, 69 min
2-2 Kozłowski, 90+1 min


Sobota, 15:00
Strażak Mikołów – UKS Szopienice 2 - 5
0-1 Wentkowski, 6 min
0-2 Stachański, 11 min
1-2 Łebek 23 min
1-3 Pawłowski, 38 min
2-3 Karwicki, 42 min
2-4 Stachański, 70 min
2-5 Wentkowski, 73 min


Sobota, 15:30
Wawel Wirek – GKS GieKSa II Katowice - - -
0-2
0-1 Małecki, 9 min (karny)
0-2 Łankiewicz, 35 min


Hetman 22 Katowice – Jastrząb Bielszowice 0 - 3
0-1 Gosz, 12 min
0-2 Radecki, 16 min
0-3 Pawlak, 73 min


Niedziela, 11:00
Urania II Ruda Śląska – AKS II Mikołów 1 - 3
0-1 Brontke, 1 min
1-1 Rotkegel 14 min
1-2 Brontke, 57 min
1-3 Kowalski, 68 min


Józefka Chorzów – Kolejarz 24 Katowice 4 - 0
1-0 Strzebińczyk, 14 min
2-0 Gruchalski, 45 min
3-0 Słota, 68 min
4-0 Watoła, 61 min


Niedziela, 16:00
Stadion Śląski Chorzów – Śląsk II Świętochłowice 0 - 2
0-1 Piwowarczyk, 67 min
0-2 Marciniak, 85 min


Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2018 r. otrzyma dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości:

- 14.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na I półrocze)
- 6.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na II półrocze)
- 65.000 zł na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży (na cały rok)
- 77.000 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

W 2017 r. dotacja wyniosła:
- 28.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 64.900 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 79.100 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

Z kolei w 2016 r.:
- 54.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 63.100 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 84.900 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

 

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Jastrząb Bielszowice 8 19
2 UKS Szopienice 7 16
3 Wawel Wirek 7 15
4 Józefka Chorzów 8 14
5 Grunwald Ruda Śląska 8 13
6 AKS II Mikołów 7 13
7 MKS Siemianowiczanka II 7 11
8 Strażak Mikołów 7 10
9 Śląsk II Świętochłowice 7 8
10 Urania II Ruda Śląska 7 6
11 Hetman 22 Katowice 8 5
12 Kolejarz 24 Katowice 8 4
13 GKS GieKSa II Katowice 0 0
14 Stadion Śląski Chorzów 7 0
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 8 kolejkach:
(stan na 16 października)

11 - Pawłowski (+1, Szopienice)
 
6 - Jankowski (Grunwald)
     Przybyszewski (Józefka)
     Różycki (Strażak)
     Wyrobek (AKS II)
 
5 - Albrecht (Siemianowiczanka II)
     Błażejczyk (Urania II)
     G.Kałużny (Wawel)
     Lux (Wawel)
     Mandzel (Wawel)
     Oberaj (Szopienice)
     Pawlak (+1, Jastrząb)
 
4 - Gałek (Józefka)
     Ogłoza (Grunwald)
     Strzebińczyk (+1, Józefka)
     Watoła (+1, Józefka)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce: 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7.

Bramki (18)

6 - Jankowski

4 - Ogłoza

3 - Kozłowski

2 - Babisz

1 - Mleczko
1 - Oswald
1 - Twardoch

Asysty (18)

5 - Jankowski

2 - Babisz
2 - Petrus
2 - Twardoch

1 - Dolecki
1 - Gąsior
1 - Kiepura
1 - Mleczko
1 - Ogłoza
1 - Ostrowski
1 - Podlacha

Terminarz

RUNDA JESIENNA

21.08 AKS II Mikołów (wyjazd) - PP      0-1 protokół i bramka
25.08 Urania II Ruda Śląska (dom)       0-0 protokół i sytuacje
02.09 Wawel Wirek (wyjazd)                 0-3 protokół i bramki
08.09 Stadion Śląski Chorzów (dom)     5-0 protokół
15.09 Józefka Chorzów (dom)               2-2 protokół i bramki
22.09 Hetman 22 Katowice (wyjazd)      2-1 protokół i bramki
29.09 Jastrząb Bielszowice (dom)          5-0 protokół i bramki
06.10 Kolejarz 24 Katowice (wyjazd)      2-2 protokół i bramki
13.10 MKS Siemianowiczanka II (dom)   2-2 protokół i bramki
 
21.10 (ndz. 11) GKS GieKSa II Katowice (wyjazd)
27.10 (sob. 11) AKS II Mikołów (dom)
03.11 (sob. 15) UKS Szopienice (wyjazd)
10.11 (sob. 11) Śląsk II Świętochłowice (dom)
17.11 (sob. 13) Strażak Mikołów (wyjazd)