Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Osób on-line: 17

Najbliższe mecze

16 października (wtorek) godz. 15:00 - Orliki Mł. 2009
SMS Ruda Śląska - GRUNWALD
 

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

Próba generalna na plus

Grunwald Ruda Śląska  2-1  MKS Siemianowiczanka  (2-1)
 
1-0 Testowany 2, 17 min. (głową)
2-0 Spalony, 38 min. (karny)
2-1 Jankowski, 42 min.
 
GRUNWALD:

Kurpas (82. Gurbisz) – Malec, Szymański, Pokorski, Testowany 1…

Czytaj więcej

Ostatni sprawdzian

W sobotę o godz. 11:00 na sztucznym boisku w Nowym Bytomiu Grunwald rozpocznie ostatni sparing przed rundą wiosenną. Przeciwnikiem „Zielonych będzie MKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie.
 
Siemianowiczanka po jesieni zajmuje 11. miejsce w Klasie Okręgowej grupie 4. Podopieczni Marcina…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (7) – zima 2017

Inauguracja rundy wiosennej coraz bliżej. Oto wyniki sparingów zespołów Klasy Okręgowej grupy 1 w przedostatnim tygodniu:
 
1 marca (środa)
MKS Zaborze (Klasa A) – Wawel Wirek 4-6 (1-3)
 
3 marca (piątek)
MRKS Czechowice-Dz. (Kl. Okręgowa) – LKS Goczałkowice…

Czytaj więcej

Sparing

Grunwald Ruda Śląska  3-2  Ostoja Żelisławice  (1-1)
 
0-1 Opoka, 6 min.
1-1 Testowany 2, 36 min.
1-2 Opoka, 53 min.
2-2 Testowany 3, 58 min. (głową)
3-2 Kowalski, 75 min.
 

GRUNWALD:…

Czytaj więcej

Sparing z Ostoją

W sobotę Grunwald rozegra przedostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Sparingpartnerem halembian bedzie A-klasowa Ostoja Żelisławice. Mecz odbędzie się na sztucznym boisku w Nowym Bytomiu o godz. 9:00.
 
Podopieczni Artura Opeldusa po rundzie jesiennej – mają jeden mecz…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (6) – zima 2017

Wyniki sparingów zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
22 lutego (środa)
Górnik Piaski (IV liga) – Unia Kosztowy 1-6
Sparta Katowice – Pogoń Imielin 2-4 (1-3)
Wawel Wirek – Śląsk Świętochłowice (Klasa Okręgowa) 0-2 (0-0)
Pogoń Ruda Śląska – Górnik…

Czytaj więcej

XVIII turniej im. K. Motaja: zwycięstwo Górnika (18 zdjęć)

W sobotę w hali MOSiR w Halembie odbył się XVIII Halowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2008 im. Konrada Motaja.

W turnieju organizowanymn przez GKS Grunwald wzięło udział 5 zespołów – Górnik Zabrze S.S.A., KS Rozwój Katowice, KS GTV Stadion…

Czytaj więcej

Hokejowy sparing

Grunwald Ruda Śląska 6-5 Jedność 32 Przyszowice (3-3)
 
0-1 Kiełtyka, 23 min.
1-1 Spalony, 31 min.
1-2 Kiełtyka, 35 min.
2-2 Malec, 36 min.
3-2 Testowany3, 38 min.
3-3 Kiełtyka, 40 min.
3-4 Friedel, 48 min.…

Czytaj więcej

Sparing z Jednością

W najbliższą sobotę Grunwald rozegra sparing z Jednością 32 Przyszowice.

Mecz dwóch przedstawicieli Klasy Okręgowej – Jedność gra w grupie 2 – rozpocznie się o godz. 9:00 na sztucznym boisku w Nowym Bytomiu.

Wyniki sparingów (5) – zima 2017

Na miesiąc przed inauguracją rundy wiosennej zespoły Klasy Okręgowej po raz kolejny sprawdziły swoją formę i nowych zawodników.
 
15 lutego (środa):
LKS Bełk (IV liga) – Pogoń Imielin 8-0 (3-0)
LKS Łąka – LKS Studzionka (Klasa A) 4-1
Urania…

Czytaj więcej

Sparing

Grunwald Ruda Śląska  3-2  Wawel Wirek  (1-2)
 
0-1 Testowany, 15 min.
1-1 Malec, 20 min.
1-2 Wawrzyczek, 32 min.
2-2 Dreszer, 59 min.
3-2 Testowany, 76 min.
 
GRUNWALD:

Lamlih – Poprawa, Szymański,…

Czytaj więcej

1% na rzecz Grunwaldu – rozliczymy PIT bezpłatnie

Od 29 kwietnia 2005 roku GKS „Grunwald” Ruda Śląska jest Organizacją Pożytku Publicznego zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000077324. Oznacza to, że każdy podatnik rozliczając się za rok 2016 może przeznaczyć 1% swojego podatku należnego państwu na rzecz…

Czytaj więcej

Wawel zamiast MKS-u

W sobotę Grunwald rozegra sparing z Wawelem Wirek.
 
W najbliższy weekend Grunwald miał rozegrać sparing z MKS-em Lędziny, a Wawel Wirek z Nadwiślanem Góra. Mecze rudzkich drużyn Klasy Okręgowej z IV-ligowcami nie dojdą do skutku i Grunwald z…

Czytaj więcej

2. miejsce rocznika 2001 w Wirku

Juniorzy młodsi Grunwaldu na zakończenie ciężkiego tygodnia w okresie przygotowawczym zostali zaproszeni na turniej halowy organizowany przez Wawel Wirek.
 
W imprezie udział wzięli zawodnicy z rocznika 2000 i młodsi. Nasza drużyna obok Ruchu Chorzów była najmłodszą ekipą, ponieważ cała…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (4) – zima 2017

W kończącym się tygodniu zespoły Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały kolejną serię gier sparingowych.

7 lutego (wtorek):
GKS II Tychy (IV liga) – Pogoń Imielin 3-3 (0-2)
 
8 lutego (środa):
Slavia Ruda Śląska (IV liga) – Grunwald Ruda Śląska…

Czytaj więcej

Historia Podokręgu Katowice

Historia Podokręgu Katowice przedstawiona podczas jubileuszu 50-lecia:
 

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

8. kolejka (13-14 października)

Sobota, 11:00
Grunwald Ruda ŚląskaMKS Siemianowiczanka II 2 - 2
0-1 Przątka, 16 min
0-2 Przątka, 55 min
1-2 Twardoch, 69 min
2-2 Kozłowski, 90+1 min


Sobota, 15:00
Strażak Mikołów – UKS Szopienice 2 - 5
0-1 Wentkowski, 6 min
0-2 Stachański, 11 min
1-2 Łebek 23 min
1-3 Pawłowski, 38 min
2-3 Karwicki, 42 min
2-4 Stachański, 70 min
2-5 Wentkowski, 73 min


Sobota, 15:30
Wawel Wirek – GKS GieKSa II Katowice - - -
0-2
0-1 Małecki, 9 min (karny)
0-2 Łankiewicz, 35 min


Hetman 22 Katowice – Jastrząb Bielszowice 0 - 3
0-1 Gosz, 12 min
0-2 Radecki, 16 min
0-3 Pawlak, 73 min


Niedziela, 11:00
Urania II Ruda Śląska – AKS II Mikołów 1 - 3
0-1 Brontke, 1 min
1-1 Rotkegel 14 min
1-2 Brontke, 57 min
1-3 Kowalski, 68 min


Józefka Chorzów – Kolejarz 24 Katowice 4 - 0
1-0 Strzebińczyk, 14 min
2-0 Gruchalski, 45 min
3-0 Słota, 68 min
4-0 Watoła, 61 min


Niedziela, 16:00
Stadion Śląski Chorzów – Śląsk II Świętochłowice 0 - 2
0-1 Piwowarczyk, 67 min
0-2 Marciniak, 85 min


Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2018 r. otrzyma dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości:

- 14.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na I półrocze)
- 6.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na II półrocze)
- 65.000 zł na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży (na cały rok)
- 77.000 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

W 2017 r. dotacja wyniosła:
- 28.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 64.900 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 79.100 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

Z kolei w 2016 r.:
- 54.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 63.100 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 84.900 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

 

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Jastrząb Bielszowice 8 19
2 UKS Szopienice 7 16
3 Wawel Wirek 7 15
4 Józefka Chorzów 8 14
5 Grunwald Ruda Śląska 8 13
6 AKS II Mikołów 7 13
7 MKS Siemianowiczanka II 7 11
8 Strażak Mikołów 7 10
9 Śląsk II Świętochłowice 7 8
10 Urania II Ruda Śląska 7 6
11 Hetman 22 Katowice 8 5
12 Kolejarz 24 Katowice 8 4
13 GKS GieKSa II Katowice 0 0
14 Stadion Śląski Chorzów 7 0
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 8 kolejkach:
(stan na 16 października)

11 - Pawłowski (+1, Szopienice)
 
6 - Jankowski (Grunwald)
     Przybyszewski (Józefka)
     Różycki (Strażak)
     Wyrobek (AKS II)
 
5 - Albrecht (Siemianowiczanka II)
     Błażejczyk (Urania II)
     G.Kałużny (Wawel)
     Lux (Wawel)
     Mandzel (Wawel)
     Oberaj (Szopienice)
     Pawlak (+1, Jastrząb)
 
4 - Gałek (Józefka)
     Ogłoza (Grunwald)
     Strzebińczyk (+1, Józefka)
     Watoła (+1, Józefka)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce: 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7.

Bramki (18)

6 - Jankowski

4 - Ogłoza

3 - Kozłowski

2 - Babisz

1 - Mleczko
1 - Oswald
1 - Twardoch

Asysty (18)

5 - Jankowski

2 - Babisz
2 - Petrus
2 - Twardoch

1 - Dolecki
1 - Gąsior
1 - Kiepura
1 - Mleczko
1 - Ogłoza
1 - Ostrowski
1 - Podlacha

Terminarz

RUNDA JESIENNA

21.08 AKS II Mikołów (wyjazd) - PP      0-1 protokół i bramka
25.08 Urania II Ruda Śląska (dom)       0-0 protokół i sytuacje
02.09 Wawel Wirek (wyjazd)                 0-3 protokół i bramki
08.09 Stadion Śląski Chorzów (dom)     5-0 protokół
15.09 Józefka Chorzów (dom)               2-2 protokół i bramki
22.09 Hetman 22 Katowice (wyjazd)      2-1 protokół i bramki
29.09 Jastrząb Bielszowice (dom)          5-0 protokół i bramki
06.10 Kolejarz 24 Katowice (wyjazd)      2-2 protokół i bramki
13.10 MKS Siemianowiczanka II (dom)   2-2 protokół i bramki
 
21.10 (ndz. 11) GKS GieKSa II Katowice (wyjazd)
27.10 (sob. 11) AKS II Mikołów (dom)
03.11 (sob. 15) UKS Szopienice (wyjazd)
10.11 (sob. 11) Śląsk II Świętochłowice (dom)
17.11 (sob. 13) Strażak Mikołów (wyjazd)