Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Osób on-line: 12

Najbliższe mecze

18 sierpnia (sobota) godz. 15:00 - I zespół, sparing
Zantka Chorzów 1-1 GRUNWALD
 
 
21 sierpnia (wtorek) godz. 17:30 - I zespół, puchar
AKS II Mikołów - GRUNWALD
 
 

Aktualności

2. miejsce rocznika 2001 w Wirku

Juniorzy młodsi Grunwaldu na zakończenie ciężkiego tygodnia w okresie przygotowawczym zostali zaproszeni na turniej halowy organizowany przez Wawel Wirek.
 
W imprezie udział wzięli zawodnicy z rocznika 2000 i młodsi. Nasza drużyna obok Ruchu Chorzów była najmłodszą ekipą, ponieważ cała…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (4) – zima 2017

W kończącym się tygodniu zespoły Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały kolejną serię gier sparingowych.

7 lutego (wtorek):
GKS II Tychy (IV liga) – Pogoń Imielin 3-3 (0-2)
 
8 lutego (środa):
Slavia Ruda Śląska (IV liga) – Grunwald Ruda Śląska…

Czytaj więcej

Historia Podokręgu Katowice

Historia Podokręgu Katowice przedstawiona podczas jubileuszu 50-lecia:
 

Sparing

Slavia Ruda Śląska – Grunwald Ruda Śląska 4-0 (2-0)
 

W dzisiejszym sparingu dwóch rudzkich klubów IV-ligowa Slavia pokonała Grunwald 4-0.
 

Zespół z Rudy solidarnie zdobywał po dwie bramki w każdej z połów. Trener Grunwaldu skorzystał z 18 zawodników,…

Czytaj więcej

Sparing ze Slavią

W środę piłkarze Grunwaldu rozegrają pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. O godz. 19:00 na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu „Zieloni” zmierzą się z IV-ligową Slavią Ruda Śląska, która na półmetku rozgrywek zajmuje 16. miejsce.
 

Zespół Slavii…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (3) – zima 2017

Wyniki meczów sparingowych zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
1 lutego (środa)
Drzewiarz Jasienica (IV liga) – LKS Goczałkowice-Zdrój 5-2 (2-0)
Drama Zbrosławice (Klasa Okręgowa) – Pogoń Imielin 3-0 (1-0)
 
4 lutego (sobota):
GKS II Katowice (IV liga) –…

Czytaj więcej

Sparing z Gwarkiem odwołany

W najbliższą sobotę piłkarze Grunwaldu mieli zainaugurować meczem z Gwarkiem Zabrze serię gier sparingowych. Zespół z Zabrza zrezygnował jednak z potyczki i halembianie zagrają po raz pierwszy w najbliższą środę (8 lutego) ze Slavią.

Mało prawdopodobne, aby doszło do…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (2) – zima 2017

W ostatnim tygodniu 10 zespołów z grupy 1 Klasy Okręgowej rozegrało swoje pierwsze (6) lub kolejne sparingi (2) oraz wzięły udział w turnieju halowym (2).

 

Wyniki:
LKS Goczałkowice – 2. miejsce w halowym Turnieju o Puchar Wójta Goczałkowic

KS…

Czytaj więcej

50 lat Podokręgu Katowice

29 stycznia 1967 roku został powołany do życia obecny Podokręg Katowice w ramach regionalnego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Katowice (dzisiejszego Śląskiego ZPN). Zarząd OZPN Katowice ustanowił podokręg rozgrywkowy Katowice-Chorzów z terenem działania miast Katowice, Chorzów, Ruda Śląska, Świętochłowice, Mysłowice, Mikołów,…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (1) – zima 2017

Kluby Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały pierwsze sparingi tej zimy.

Sparta i Urania doznały wysokich porażek w starciach z IV-ligowcami, z kolei ZET-ka pokonała wyżej sklasyfikowanego rywala.

 

Wyniki:
Sparta Katowice – RKS Grodziec (IV liga) 0-4 (0-2)

Urania Ruda…

Czytaj więcej

Kalendarz sparingów zespołów Klasy Okręgowej

Lista sparingów klubów Klasy Okręgowej grupy 1 w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2016/2017:

1. LKS Goczałkowice-Zdrój
5 lutego: Błyskawica Drogomyśl
11 lutego: Polonia Łaziska Górne
18 lutego: Spójnia Landek
26 lutego: Iskra II Pszczyna
2 marca: MRKS Czechowice-Dziedzice…

Czytaj więcej

Korekty w terminach sparingów

W harmonogramie sparingów Grunwaldu nastąpiły zmiany terminów.

Mecz z Gwarkiem Zabrze planowany jest tydzień później – 4 lutego (sobota) zamiast 28 stycznia (sobota), natomiast ze Slavią 8 lutego (środa) o godz. 19:00 w Nowym Bytomiu zamiast 3 lutego (piątek).

Grunwald po pierwszym treningu

Piłkarze Grunwaldu wrócili po urlopach do treningów.

W czwartek  o godz. 16:30 zawodnicy „Zielonych” rozpoczęli pierwsze zajęcia, które trwały niespełna godzinę. Trener Jacek Bratek kolejny trening zaplanował na poniedziałek na godz. 16:30.

W czwartek „Zieloni” rozpoczynają treningi

Kilkadziesiąt godzin temu nastał nowy, 2017 rok, co oznacza, że na dniach przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną piłkarze Grunwaldu.

„Zieloni” wznowią treningi po urlopach w najbliższy czwartek – 5 stycznia o godz. 16.30.

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

Sparingi

21 lipca (sobota)
Grunwald 3-1 Orzeł Psary – Babienica
 
28 lipca (sobota)
Grunwald 1-1 MKS Zaborze
 
4 sierpnia (sobota)
GRUNWALD 2-3 Górnik Sosnowiec
 
14 sierpnia (wtorek)
MKS Siemianowiczanka II 1-5 GRUNWALD
 
18 sierpnia (sobota)
Zantka Chorzów 1-1 GRUNWALD
 

I runda Pucharu Polski (21 sierpnia)

Wtorek, 17:30
AKS II Mikołów – Grunwald Ruda Śląska

Kamionka Mikołów – Urania Ruda Śląska

Zantka Chorzów – Wyzwolenie Chorzów

Józefka Chorzów – Oldboje Śląska

MKS Siemianowiczanka II – MKS Górnik 09 Mysłowice

UKS Ruch Chorzów – Sparta Katowice

GKS GieKSa II Katowice – MK Górnik Katowice

Wolny los
AKS Mikołów, MKS Siemianowiczanka, Naprzód Lipiny,
Orzeł Mokre, Podlesianka Katowice, Pogoń Imielin,
Slavia Ruda Śląska, Śląsk Świętochłowice, Unia Kosztowy

Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2018 r. otrzyma dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości:

- 14.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na I półrocze)
- 6.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na II półrocze)
- 65.000 zł na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży (na cały rok)
- 77.000 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

W 2017 r. dotacja wyniosła:
- 28.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 64.900 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 79.100 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

Z kolei w 2016 r.:
- 54.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 63.100 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 84.900 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

 

1. kolejka (25-26 sierpnia)

Sobota, 11:00
Grunwald Ruda ŚląskaUrania II Ruda Śląska - - -

Wawel Wirek – Stadion Śląski Chorzów - - -

Sobota, 13:30
Kolejarz 24 Katowice – AKS II Mikołów - - -

Niedziela, 11:00
Jastrząb Bielszowice – UKS Szopienice - - -

MKS Siemianowiczanka II – Pogoń Ruda Śląska - - -

Józefka Chorzów – Strażak Mikołów - - -

Hetman 22 Katowice – Śląsk II Świętochłowice - - -

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
0 Wawel Wirek 0 0:0
0 Grunwald Ruda Śląska 0 0:0
0 Józefka Chorzów 0 0:0
0 Hetman 22 Katowice 0 0:0
0 Jastrząb Bielszowice 0 0:0
0 Kolejarz 24 Katowice 0 0:0
0 MKS Siemianowiczanka II 0 0:0
0 Pogoń Ruda Śląska 0 0:0
0 AKS II Mikołów 0 0:0
0 UKS Szopienice 0 0:0
0 Śląsk II Świętochłowice 0 0:0
0 Strażak Mikołów 0 0:0
0 Urania II Ruda Śląska 0 0:0
0 Stadion Śląski Chorzów 0 0:0
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po ... kolejkach:
(stan na ...)

 
1 -
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce: ...

Terminarz

RUNDA JESIENNA

21.08 (wt. 17:30) AKS II Mikołów (wyjazd) - Puchar Polski
25.08 (sob. 11) Urania II Ruda Śląska (dom)
02.09 (ndz. 15:30) Wawel Wirek (wyjazd)
08.09 (sob. 11) Stadion Śląski Chorzów (dom)
15.09 (sob. 11) Józefka Chorzów (dom)
22.09 (sob. 16) Hetman 22 Katowice (wyjazd)
29.09 (sob. 11) Jastrząb Bielszowice (dom)
06.10 (sob. 13:30) Kolejarz 24 Katowice (wyjazd)
13.10 (sob. 11) MKS Siemianowiczanka II (dom)
21.10 (ndz. 11) Pogoń Ruda Śląska (wyjazd)
27.10 (sob. 11) AKS II Mikołów (dom)
04.11 (ndz. 11) UKS Szopienice (wyjazd)
10.11 (sob. 11) Śląsk II Świętochłowice (dom)
17.11 (sob. 13) Strażak Mikołów (wyjazd)

Bramki (-)

1 -

Asysty (-)

1 -