Dzisiaj jest:

Kalendarium działaczy, trenerów, zawodników

  • URODZILI SIĘ:
  • 1963 - Krzysztof Rabiega
    obrońca/pomocnik I zespołu: 1981-1990
    obrońca II zespołu: 1986

  • 1987 - Kamil Wieczorek
    napastnik trampkarzy: 1998-2000

  • 1988 - Przemysław Chrabka
    pomocnik trampkarzy: 2001-2002

  • 2005 - Dawid Janiszewski
    zawodnik młodzików: 2016-nadal

  • ZMARLI:
  • 2004 - Szczepan Niegel
    napastnik I zespołu: 1957
    ur. 06.12.1936

  • 2007 - Rudolf Lasecki
    trener II zespołu: 1967-1968
    ur. 17.09.1929

Osób on-line: 13

Najbliższe mecze

 
 

PRZERWA WAKACYJNA

 
 
Terminy, wyniki i strzelcy drużyn Grunwaldu

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Treningi

Aktualności

Historia Podokręgu Katowice

Historia Podokręgu Katowice przedstawiona podczas jubileuszu 50-lecia:
 

Sparing

Slavia Ruda Śląska – Grunwald Ruda Śląska 4-0 (2-0)
 

W dzisiejszym sparingu dwóch rudzkich klubów IV-ligowa Slavia pokonała Grunwald 4-0.
 

Zespół z Rudy solidarnie zdobywał po dwie bramki w każdej z połów. Trener Grunwaldu skorzystał z 18 zawodników,…

Czytaj więcej

Sparing ze Slavią

W środę piłkarze Grunwaldu rozegrają pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. O godz. 19:00 na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu „Zieloni” zmierzą się z IV-ligową Slavią Ruda Śląska, która na półmetku rozgrywek zajmuje 16. miejsce.
 

Zespół Slavii…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (3) – zima 2017

Wyniki meczów sparingowych zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
1 lutego (środa)
Drzewiarz Jasienica (IV liga) – LKS Goczałkowice-Zdrój 5-2 (2-0)
Drama Zbrosławice (Klasa Okręgowa) – Pogoń Imielin 3-0 (1-0)
 
4 lutego (sobota):
GKS II Katowice (IV liga) –…

Czytaj więcej

Sparing z Gwarkiem odwołany

W najbliższą sobotę piłkarze Grunwaldu mieli zainaugurować meczem z Gwarkiem Zabrze serię gier sparingowych. Zespół z Zabrza zrezygnował jednak z potyczki i halembianie zagrają po raz pierwszy w najbliższą środę (8 lutego) ze Slavią.

Mało prawdopodobne, aby doszło do…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (2) – zima 2017

W ostatnim tygodniu 10 zespołów z grupy 1 Klasy Okręgowej rozegrało swoje pierwsze (6) lub kolejne sparingi (2) oraz wzięły udział w turnieju halowym (2).

 

Wyniki:
LKS Goczałkowice – 2. miejsce w halowym Turnieju o Puchar Wójta Goczałkowic

KS…

Czytaj więcej

50 lat Podokręgu Katowice

29 stycznia 1967 roku został powołany do życia obecny Podokręg Katowice w ramach regionalnego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Katowice (dzisiejszego Śląskiego ZPN). Zarząd OZPN Katowice ustanowił podokręg rozgrywkowy Katowice-Chorzów z terenem działania miast Katowice, Chorzów, Ruda Śląska, Świętochłowice, Mysłowice, Mikołów,…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (1) – zima 2017

Kluby Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały pierwsze sparingi tej zimy.

Sparta i Urania doznały wysokich porażek w starciach z IV-ligowcami, z kolei ZET-ka pokonała wyżej sklasyfikowanego rywala.

 

Wyniki:
Sparta Katowice – RKS Grodziec (IV liga) 0-4 (0-2)

Urania Ruda…

Czytaj więcej

Kalendarz sparingów zespołów Klasy Okręgowej

Lista sparingów klubów Klasy Okręgowej grupy 1 w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2016/2017:

1. LKS Goczałkowice-Zdrój
5 lutego: Błyskawica Drogomyśl
11 lutego: Polonia Łaziska Górne
18 lutego: Spójnia Landek
26 lutego: Iskra II Pszczyna
2 marca: MRKS Czechowice-Dziedzice…

Czytaj więcej

Korekty w terminach sparingów

W harmonogramie sparingów Grunwaldu nastąpiły zmiany terminów.

Mecz z Gwarkiem Zabrze planowany jest tydzień później – 4 lutego (sobota) zamiast 28 stycznia (sobota), natomiast ze Slavią 8 lutego (środa) o godz. 19:00 w Nowym Bytomiu zamiast 3 lutego (piątek).

Grunwald po pierwszym treningu

Piłkarze Grunwaldu wrócili po urlopach do treningów.

W czwartek  o godz. 16:30 zawodnicy „Zielonych” rozpoczęli pierwsze zajęcia, które trwały niespełna godzinę. Trener Jacek Bratek kolejny trening zaplanował na poniedziałek na godz. 16:30.

W czwartek „Zieloni” rozpoczynają treningi

Kilkadziesiąt godzin temu nastał nowy, 2017 rok, co oznacza, że na dniach przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną piłkarze Grunwaldu.

„Zieloni” wznowią treningi po urlopach w najbliższy czwartek – 5 stycznia o godz. 16.30.

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

Klasa A 2018/2019

Klasa A w sezonie 2018/2019 (na podstawie tabel):

1. UKS Szopienice (spadkowicz)
2. Wawel Wirek (spadkowicz)
3. Pogoń Ruda Śląska (spadkowicz)
4. Grunwald Ruda Śląska (spadkowicz)
5. Jastrząb Bielszowice
6. Stadion Śląski Chorzów
7. MKS II Siemianowiczanka
8. Śląsk II Świętochłowice
9. AKS II Mikołów
10. Strażak Mikołów
11. Victoria Katowice
12. Hetman 22 Katowice
13. Urania II Ruda Śląska
14. Józefka Chorzów (beniaminek, awans z Klasy B)

Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2018 r. otrzyma dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości:

- 14.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na I półrocze)
- 6.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na II półrocze)
- 65.000 zł na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży (na cały rok)
- 77.000 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

W 2017 r. dotacja wyniosła:
- 28.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 64.900 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 79.100 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

Z kolei w 2016 r.:
- 54.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 63.100 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 84.900 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

 

Klasa Okręgowa grupa 1 – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Unia Kosztowy 30 76  
2 Podlesianka Katowice 30 75  
3 Pogoń Imielin 30 71  
4 AKS Mikołów 30 66  
5 Iskra Pszczyna 30 54  
6 Ogrodnik Tychy 30 44  
7 Sparta Katowice 30 42  
8 LKS Łąka 30 42  
9 Piast Bieruń Nowy 30 41  
10 Urania Ruda Śląska 30 40  
11 MKS Górnik 09 Mysłowice 30 38  
12 Sokół Wola 30 34  
13 Wawel Wirek 30 27  
14 Krupiński Suszec 30 20  
15 Pogoń Ruda Śląska 30 18  
16 Grunwald Ruda Śląska 30 1  
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 30 kolejkach:
(stan na 12 czerwca)

 
29 - Wolny (+1, Kosztowy)
 
26 - Kaczmarczyk (+2, Podlesianka)
 
24 - Prusek (+2, Iskra)
 
22 - Zamojda (AKS)
 
20 - Niewiedział (Imielin)
 
19 - K.Michalski (Sparta)
 
17 - Chrząścik (Ogrodnik)
 
15 - Kot (Wawel)
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce: 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7.(1), 7.(2), 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 7.(3), 17.(1), 18., 19., 16., 20., 21., 22., 23., 24., 17.(2), 25., 26., 27., 28., 29., 30.

Terminarz

RUNDA WIOSENNA

24.03 LKS Łąka (wyjazd)                      1-6 protokół i bramki
31.03 Urania Ruda Śląska (dom)           0-4 protokół i bramki
07.04 Pogoń Imielin (wyjazd)                0-6 protokół i bramki
11.04 Ogrodnik Tychy (dom)                 0-6 protokół i bramki
14.04 Podlesianka Katowice (dom)         0-6 protokół i bramki
21.04 MKS Mysłowice (wyjazd)              0-2 protokół i bramki
28.04 Wawel Wirek (dom)                     3-3 protokół i bramki
01.05 Sparta Katowice (wyjazd)            1-3 protokół i bramki
05.05 Sokół Wola (dom)                        0-2 protokół i bramki
12.05 Krupiński Suszec (wyjazd)           1-10 protokół i bramki
19.05 Pogoń Ruda Śląska (dom)            2-3 protokół i bramki
26.05 Piast Bieruń (dom)                       1-5 protokół i bramki
30.05 AKS Mikołów (wyjazd)                 0-11 protokół i bramki
02.06 Unia Kosztowy (dom)                   0-3 protokół i bramki
09.06 Iskra Pszczyna (wyjazd)               0-4 protokół i bramki
 
RUNDA JESIENNA

12.08 Ogrodnik Tychy (wyjazd)            0-3 protokół i bramki
20.08 LKS Łąka (dom)                         0-4 protokół i bramki
26.08 Urania Ruda Śląska (wyjazd)      1-6 protokół i bramki
30.08 Stadion Śl. (dom) - Puchar Polski 0-3 protokół i bramki
02.09 Pogoń Imielin (dom)                   0-4 protokół i bramki
09.09 Podlesianka Katowice (wyjazd)    0-5 protokół i bramki
16.09 Górnik 09 Mysłowice (dom)         1-4 protokół i bramki
30.09 Sparta Katowice (dom)               0-6 protokół i bramki
07.10 Sokół Wola (wyjazd)                   0-3 protokół i bramki
14.10 Krupiński Suszec (dom)              1-2 protokół i bramki
21.10 Pogoń Ruda Śląska (wyjazd)       0-3 protokół i bramki
28.10 Piast Bieruń (wyjazd)                 2-6 protokół i bramki
04.11 AKS Mikołów (dom)                    0-8 protokół i bramki
11.11 Unia Kosztowy (wyjazd)              0-13 protokół i bramki
18.11 Iskra Pszczyna (dom)                 0-3 protokół i bramki
25.11 Wawel Wirek (wyjazd)                2-3 protokół i bramki

Bramki (16)

5 - Ogłoza (4 wiosną)

4 - Babisz (3 z karnego) (2 wiosną)

3 - Spalony (1 wiosną)

2 - Ochnio (2 wiosną)

1 - Parzniewski
1 - Poprawa

Asysty (15)

3 - Spalony (3 wiosną)

2 - Babisz (1 wiosną)
2 - Gąsior (1 wiosną)
2 - Malec
2 - Ogłoza (1 wiosną)
2 - Skorupa (2 wiosną)

1 - Firecki
1 - Ochnio (1 wiosną)

1 - bez asysty