Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Osób on-line: 7

Najbliższe mecze

24 marca (niedziela) godz. 11:00 - I zespół
Urania II Ruda Śląska - GRUNWALD
 

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

2004: Skuteczność i gra na szóstkę

VI liga okręgowa Młodzików (D1 – 2004): 8. kolejka
 
Grunwald Ruda Śląska 6-0 Bonito Murcki (1-0)
 
1-0 Świerczyna, 24 min. (asysta: Koptin)
2-0 Rogowski, 32 min.
3-0 Żernicki, 43 min. (asysta: Krawczyk)
4-0…

Czytaj więcej

Noty Trenera za mecz z ZET-ką

Trener Grunwaldu Jacek Bratek przyznał następujące oceny swoim podopiecznym za mecz 26. kolejki z ZET-ką Tychy (5-0):
 
Lamlih 5 – Poprawa 5, Pokorski 6, Szymański 7, Kowynia 7 – Malec 8 (69. Rutkowski n), Kowalski…

Czytaj więcej

2000/2001: Drużyna z charakterem

VI liga okręgowa Juniorów Młodszych (B1 – 2000): 7. kolejka
 
Wyzwolenie Chorzów 1-4 Grunwald Ruda Śląska (1-0)
 
1-0 Antończyk, 9 min.
1-1 Skorupa, 44 min. (wolny)
1-2 Ochnio, 56 min.
1-3 Ogłoza, 64 min.
1-4…

Czytaj więcej

Hat tricki w Grunwaldzie

Wracając jeszcze do meczu sprzed tygodnia – Grunwald pokonał wówczas 10-0 GTS Bojszowy – 4 bramki dla „Zielonych” zdobył Mateusz Dreszer i jest 37. zawodnikiem, który ustrzelił hat tricka lub zdobył więcej bramek w meczu w rozgrywkach ligowych w…

Czytaj więcej

Mateusz Malec: Wracam do najlepszej dyspozycji

Mateusz Malec, pomocnik Grunwaldu, w każdym meczu daje z siebie wszystko. To taki typowy pracuś, który haruje od „szesnastki” do „szesnastki”. Można o nim powiedzieć też, że jest „płucami zespołu”. Ponadto kapitalnym uderzeniem zza pola karnego potrafi pokonać bramkarza,…

Czytaj więcej

W Rudzie Śląskiej rządzi Urania

Kolejne derby na swoją korzyść rozstrzygnęła Urania.
 
Podopieczni Damiana Malujdy pokonali w Kochłowicach Wawel 2-0 i udanie zrewanżowali się za porażkę 1-2 z rundy jesiennej. Bohaterem meczu był bez wątpienia wychowanek Uranii Albert Bujny, który jesienią grał w…

Czytaj więcej

26. kolejka: Grunwald gromi po raz kolejny

ZET Tychy 0-5 Grunwald Ruda Śląska (0-3)
 
0-1 Zuga, 19 min. – po podaniu Malca
0-2 Dreszer, 20 min. – po podaniu Kowalskiego
0-3 Malec, 45+1 min. – po podaniu Kowalskiego
0-4 Ryszka, 68 min. (samobójcza)…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu ZET – Grunwald

ZET – Grunwald 0-5 (0-3)

(strona odświeża się automatycznie co 2 minuty)

 

KONIEC: 0-5

90 min. Dreszer sam na sam – broni Odyjewski

87 min. Strzał Lisińskiego broni Lamlih

85 min. Strzał Dreszera wybija Odyjewski

84 min. Po rogu…

Czytaj więcej

Z ZET-ką po raz 2.

Sobotni mecz Grunwaldu z ZET-ką będzie 2. meczem ligowym obu zespołów w historii.
W pierwszym meczu obu drużyn rozegranym jesienią padł remis 1-1.

 
Bramki i sytuacje z meczu 11. kolejki Grunwald – ZET (1-1):
 
Zobacz: 2. minuta: strzał…

Czytaj więcej

2000/2001: Po zwycięstwie w Chorzowie Grunwald w fotelu lidera

VI liga okręgowa Juniorów Młodszych (B1 – 2000): 3. kolejka (zaległa)
 
Zantka Chorzów 0-3 Grunwald Ruda Śląska (0-2)
 
0-1 Ogłoza, 5 min.
0-2 Ogłoza, 30 min.
0-3 Ochnio, 62 min. (karny)
 

GRUNWALD:
Ł.Kurpas…

Czytaj więcej

26. kolejka Klasy Okręgowej – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Śląskiego ZPN wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze 26. kolejki rundy wiosennej Klasy Okręgowej grupy 1.
 
Sobota, 11:00
Urania Ruda Śląska – Wawel Wirek
sędziowie: Tomasz Szczepanik (Katowice) – Adrian Sopniewski (Katowice), Michał Pisarek (Katowice)
 
Sobota, 15:00…

Czytaj więcej

Żółte i czerwone kartki w 24. i 25. kolejce

W 24. i 25. kolejce zawodnicy Klasy Okręgowej grupy 1 zostali ukarani 55 żółtymi kartkami (29+26) i 8 czerwonymi (5+3).
 
Po raz pierwszy w sezonie i jako ostatni – w 25. kolejce w Halembie – żółtą kartką nie zostali…

Czytaj więcej

Dżokerzy w 24. i 25. kolejce Klasy Okręgowej

W 24. kolejce obrodziło dżokerami. 6 zawodników wchodząc z ławki trafiło do siatki.
Piotr Maroszek (Goczałkowice) pojawił się na boisku w Kosztowach w 72. minucie i w 3. doliczonej przypieczętował zwycięstwo 3-1 lidera z wiceliderem.
W Imielinie Pogoń prowadziła do…

Czytaj więcej

Strzelcy w 25. kolejce Klasy Okręgowej

W 25. kolejce piłkarze Klasy Okręgowej grupy 1 strzelili 29 bramek, z czego ponad 1/3 oglądali kibice w Halembie. Grunwald rozgromił GTS Bojszowy aż 10-0 (był to najwyższy wynik w obecnym sezonie), a 4 bramki zdobył Mateusz Dreszer (najlepszy wynik…

Czytaj więcej

2000/2001: Pewne zwycięstwo

VI liga okręgowa Juniorów Młodszych (B1 – 2000): 6. kolejka
 
Grunwald Ruda Śląska 4-0 Górnik 09 Mysłowice (2-0)
 
1-0 Szaton, 8 min.
2-0 Zdebel, 39 min.
3-0 Skorupa, 45 min.
4-0 Skorupa, 80 min.…

Czytaj więcej

2003: Twierdza padła

W dwóch ostatnich meczach rocznik 2003 występujący w III lidze wojewódzkiej nie zdobył punktów i osunął się na ostatnie, 8. miejsce w tabeli, ale nie złożył jeszcze broni.
 
Najpierw podopieczni Andrzeja Zioba ulegli w Katowicach Rozwojowi 0-5, a w…

Czytaj więcej

Strzelcy w 24. kolejce Klasy Okręgowej

W rozegranej w środę 10 maja 24. kolejce Klasy Okręgowej grupy 1 padło 31 bramek.
 
Samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców został Radosław Kaczmarczyk, który w Rudzie Śląskiej zdobył 15. i 16. bramkę w sezonie (3-1 z Uranią). Snajper Podlesianki…

Czytaj więcej

Noty Trenera za mecz z Bojszowami – dwie „dychy”

Trener Grunwaldu Jacek Bratek przyznał następujące oceny swoim podopiecznym za mecz 25. kolejki z GTS-em Bojszowy (10-0):
 
Kurpas 5 – Poprawa 5, Pokorski 5, Szymański 6, Kowynia 6 – Malec 8 (68. Ogłoza 1), Kowalski…

Czytaj więcej

2002: 3 mecze i 3 porażki

W 9 dni rocznik 2002 rozegrał 3 mecze, w których zanotował 3 porażki – ostatnia, wczorajsza, to prawdziwa klęska, 0-14 z SMS-em.
 
IV liga okręgowa Trampkarzy (C1 – 2002): 6. kolejka
 
KS 1.FC Katowice 4-1 Grunwald Ruda Śląska…

Czytaj więcej

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

14. kolejka (23-24 marca)

Sobota, 15:00
UKS Szopienice – Jastrząb Bielszowice - - -

Strażak Mikołów – Józefka Chorzów - - -

Niedziela, 11:00
Urania II Ruda ŚląskaGrunwald Ruda Śląska - - -

AKS II Mikołów – Kolejarz 24 Katowice - - -

Niedziela, 12:00
Stadion Śląski Chorzów – Wawel Wirek - - -

Niedziela, 18:00
GKS GieKSa II Katowice – MKS Siemianowiczanka II - - -


Śląsk II Świętochłowice – Hetman 22 Katowice 0 - 3
* walkower (Śląsk II wycofał się z rozgrywek)

Sparingi

2 lutego (sobota) godz. 17:00 Ruda Śląska Nowy Bytom:
GRUNWALD - Orzeł Psary - Babienica 4-2
 
9 lutego (sobota) godz. 11:00
MKS Siemianowiczanka - GRUNWALD 3-0
 
16 lutego (sobota) godz. 10:00
UKS Ruch Chorzów - GRUNWALD 2-1
 
23 lutego (sobota) godz. 11:30
MKS Zaborze - GRUNWALD 4-2
 
26 lutego (wtorek) godz. 20:00 Zaborze:
Start Sierakowice - GRUNWALD 3-3
 
2 marca (sobota) godz. 17:00 Ruda Śląska Nowy Bytom:
GRUNWALD - Burza Borowa Wieś 6-0
 
9 marca (sobota)
Górnik Sosnowiec - GRUNWALD 1-4
 
16 marca (sobota)
GRUNWALD - Burza II Borowa Wieś 6-1
 

Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2018 r. otrzyma dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości:

- 14.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na I półrocze)
- 6.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na II półrocze)
- 65.000 zł na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży (na cały rok)
- 77.000 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

W 2017 r. dotacja wyniosła:
- 28.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 64.900 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 79.100 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

Z kolei w 2016 r.:
- 54.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 63.100 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 84.900 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

 

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Jastrząb Bielszowice 12 27
2 UKS Szopienice 12 25
3 Grunwald Ruda Śląska 12 25
4 Wawel Wirek 12 24
5 AKS II Mikołów 12 23
6 Józefka Chorzów 12 20
7 Urania II Ruda Śląska 12 16
8 MKS Siemianowiczanka II 12 15
9 Strażak Mikołów 12 14
10 Kolejarz 24 Katowice 12 13
11 Hetman 22 Katowice 13 11
12 Śląsk II Świętochłowice 13 8
13 Stadion Śląski Chorzów 12 2
14 GKS GieKSa II Katowice 0 0
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 13 kolejkach:
(stan na 22 listopada)

15 - Pawłowski (+1, Szopienice)
 
12 - Jankowski (Grunwald)
 
08 - Lux (Wawel)
       Pawlak (+1, Jastrząb)
       Watoła (+1, Józefka)
 
07 - Albrecht (Siemianowiczanka II)
       Ogłoza (Grunwald)
       Różycki (Strażak)
 
06 - Błażejczyk (Urania II)
       G. Kałużny (Wawel)
       Mandzel (Wawel)
       Oberaj (Szopienice)
       Przybyszewski (Józefka)
       Strzebińczyk (+1, Józefka)
       T. Wentkowski (Szopienice)
       Wyrobek (AKS II)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13.

Terminarz

RUNDA WIOSENNA
 
24.03 (ndz. 11) Urania II Ruda Śląska (wyjazd)
30.03 (sob. 15) Wawel Wirek (dom)
07.04 (ndz. 11) Stadion Śląski Chorzów (wyjazd)
14.04 (ndz. 11) Józefka Chorzów (wyjazd)
28.04 (ndz. 11) Hetman 22 Katowice (dom)
05.05 (ndz. 11) Jastrząb Bielszowice (wyjazd)
12.05 (ndz. 11) Kolejarz 24 Katowice (dom)
19.05 (ndz. 11) MKS Siemianowiczanka II (wyjazd)
26.05 (ndz. 11) GKS GieKSa II Katowice (dom)
02.06 (ndz. 11) AKS II Mikołów (wyjazd)
09.06 (ndz. 11) UKS Szopienice (dom)
16.06 Śląsk II Świętochłowice (wyjazd) 3-0 walkower
23.06 (ndz. 11) Strażak Mikołów (dom)
 
 
RUNDA JESIENNA
 
21.08 AKS II Mikołów (wyjazd) - PP      0-1 protokół i bramka
25.08 Urania II Ruda Śląska (dom)       0-0 protokół i sytuacje
02.09 Wawel Wirek (wyjazd)                 0-3 protokół i bramki
08.09 Stadion Śląski Chorzów (dom)     5-0 protokół
15.09 Józefka Chorzów (dom)               2-2 protokół i bramki
22.09 Hetman 22 Katowice (wyjazd)      2-1 protokół i bramki
29.09 Jastrząb Bielszowice (dom)          5-0 protokół i bramki
06.10 Kolejarz 24 Katowice (wyjazd)      2-2 protokół i bramki
13.10 MKS Siemianowiczanka II (dom)   2-2 protokół i bramki
21.10 GKS GieKSa II Katowice (wyjazd) 0-4 protokół i bramki
27.10 AKS II Mikołów (dom)                  2-0 protokół i bramki
03.11 UKS Szopienice (wyjazd)              5-3 protokół i bramki
10.11 Śląsk II Świętochłowice (dom)      3-0 protokół i bramki
17.11 Strażak Mikołów (wyjazd)             2-0 protokół i bramki
 

Bramki (30)

12 - Jankowski (1 z karnego i 2 z wolnego)
 
07 - Ogłoza
 
03 - Kozłowski
 
02 - Babisz
02 - Mleczko (+1)
02 - Twardoch
 
01 - Ostrowski (+1)
01 - Oswald

Asysty (29)

7 - Jankowski
 
5 - Babisz (+2)
5 - Twardoch
 
4 - Petrus
 
2 - Ogłoza
 
1 - Dolecki
1 - Gąsior
1 - Kiepura
1 - Mleczko
1 - Ostrowski
1 - Podlacha
 
1 - bez asysty