Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Osób on-line: 10

Najbliższe mecze

 
 

PRZERWA W ROZGRYWKACH

 
 

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

Urania po raz drugi wygrywa derby 3-0

Po kilku tygodniach przerwy w sobotę rozegrano kolejne derby Rudy Śląskiej. W Nowym Bytomiu zmierzyły się Pogoń z Uranią (jesienią Urania wygrała 1-0). Zespół z Kochłowic po raz drugi w sezonie w roli gościa wygrał derby 3-0 (wcześniej z Grunwaldem).…

Czytaj więcej

Skrót z meczu Grunwald – Unia Kosztowy

Oficjalna strona internetowa Unii Kosztowy udostępniła 5-minutowy skrót z wczorajszego meczu Grunwald – Unia. Zapraszamy do zobaczenia bramek i sytuacji z perspektywy trybun.
 
Zobacz: Grunwald 0-2 Unia Kosztowy

 
 

Udany debiut Łukasza Kurpasa

W meczu z Unią Kosztowy trener Jacek Bratek dysponował na ławce rezerwowych 6 utalentowanymi juniorami z rocznika 2001. W 20. minucie wobec kontuzji Mohameda Lamliha między słupkami stanął Łukasz Kurpas, który debiutował w meczu ligowym I zespołu Grunwaldu. 15-letni…

Czytaj więcej

Wypowiedzi trenerów po meczu Grunwald – Unia Kosztowy

Tuż przed meczem Grunwald – Unia Kosztowy trener gości Janusz Iłczyk dokonał dwóch zmian w podstawowym składzie. Nim jeszcze zawodnicy wyszli na rozgrzewkę, to awizowany od początku Patryk Matwiejczuk powędrował na ławkę rezerwowych, a do wyjściowej jedenastki wskoczył Michał Gadaj.…

Czytaj więcej

23. kolejka: Szczyt dla Unii

Grunwald Ruda Śląska 0-2 Unia Kosztowy (0-1)
 
0-1 Iwan, 12 min. (głową) – po dośrodkowaniu Fahrenholta z wolnego
0-2 Matwiejczuk, 87 min. (głową) – po zagraniu Iwana
 

GRUNWALD:
Lamlih (20. Kurpas M) – Poprawa, Szymański M…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Grunwald – Unia

Grunwald – Unia 0-2 (0-1)

(strona odświeża się automatycznie co 2 minuty)
 

KONIEC: 0-2 – po dobrym meczu Grunwald ulega Unii, która udanie rewanżuje się za porażkę 0-2 z jesieni; Grunwald zamienia się miejscami w tabeli z Unią

93…

Czytaj więcej

Grunwald – Unia Kosztowy po raz 4.

Dzisiejszy mecz na szczycie Grunwaldu (2. miejsce) z Unią Kosztowy (3. miejsce) będzie 4. meczem ligowym obu zespołów w historii.
 
Dotychczasowe 3 spotkania wygrali halembianie, bramki: 6-2.

 

Bramki i sytuacje z meczu rundy jesiennej Unia Kosztowy – Grunwald…

Czytaj więcej

Nowe terminy odwołanych meczów rocznika 2002 i 2003

Wydziały Gier Podokręgu Katowice i Podokręgu Sosnowiec ustaliły nowe terminy odwołanych meczów młodzieży.

 

IV Liga Okręgowa Trampkarzy (C1 – 2002)
16 maja (wtorek) godz. 18:00 GRUNWALD – Stadion Śląski Chorzów (z 29 kwietnia)

           …

Czytaj więcej

23. kolejka Klasy Okręgowej – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Śląskiego ZPN wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze 23. kolejki rundy wiosennej Klasy Okręgowej grupy 1.
 
Sobota, 11:00
Grunwald Ruda Ślaska – Unia Kosztowy
sędziowie: Sebastian Szczotka (Węgierska Górka) – Miłosz Widlarz (Pietrzykowice), Tomasz Bojczuk (Buczkowice)
 
Sobota,…

Czytaj więcej

2004: Zabójczo skuteczni gospodarze

VI liga okręgowa Młodzików (D1 – 2004): 5. kolejka
 
Bonito Murcki 3-1 Grunwald Ruda Śląska (3-0)
 
1-0 Kapuścik, 6 min.
2-0 Bujakiewicz, 23 min.
3-0 Kapuścik, 27 min.
3-1 Gepfert, 32 min. (samobójcza)
 

GRUNWALD:
T.Broniszewski –…

Czytaj więcej

2000/2001: Stadion górą w meczu na szczycie (8 zdjęć)

VI liga okręgowa Juniorów Młodszych (B1 – 2000): 4. kolejka
 
Grunwald Ruda Śląska 1-2 Stadion Śląski II Chorzów (1-2)
 
0-1 Bober, 4 min. (karny)
0-2 Nesterenko, 26 min. (głową)
1-2 Ochnio, 40 min. (karny)
 

GRUNWALD:…

Czytaj więcej

2007: Wicelider wygrał, ale 3 punkty dla Grunwaldu? (10 zdjęć)

IV liga okręgowa Orlików Młodszych grupa 2 (E2 – 2007): 14. kolejka
 
GKS GieKSa II Katowice 15-2 Grunwald Ruda Śląska (7-2)
 
1-0 Wdowiak, 6 min.
2-0 Zapała, 9 min.
3-0 Szołtysek, 10 min.
3-1 Gaweł, 13 min.…

Czytaj więcej

4 lub 5 drużyn spadnie z Klasy Okręgowej grupy 1

Z Klasy Okręgowej do IV ligi awansuje 1 zespół. Przyzwoitą zaliczkę na 9 meczów przed końcem sezonu ma lider LKS Goczałkowice. Podopieczni Damiana Barona o 7 punktów wyprzedzają drugi Grunwald Ruda Śląska, o 8 punktów trzecią Unię Kosztowy…

Czytaj więcej

Dżokerzy po 21 kolejkach Klasy Okręgowej

Zajmująca po 20 kolejkach 2. miejsce w tabeli Unia Kosztowy zawitała w 21. kolejce w Rudzie Śląskiej Wirku. Goście, znając wynik lidera, chcieli utrzymać do niego 6 punktów straty i od początku – gol w 6. minucie – zamierzali zrealizować…

Czytaj więcej

Podokręg Sosnowiec odwołał mecze III ligi wojewódzkiej

Wydział Gier Podokręgu Sosnowiec odwołał mecze zaplanowane w dniach 29-30 kwietnia, w tym mecz III Ligi Wojewódzkiej Trampkarzy Młodszych (C2 – 2003) Grunwald Ruda Śląska – Orbita Bukowno.

Komunikat Wydziału Gier Podokręgu Katowice

W związku z licznymi sygnałami klubów, że boiska po obfitych opadach deszczu są niezdatne do gry, Wydział Gier Śl. ZPN Podokręg Katowice odwołał wszystkie mecze zaplanowane w dniach 28-30 kwietnia 2017 roku. Jednakże istnieje możliwość rozegrania meczów na boiskach o…

Czytaj więcej

Wydział Gier Śląskiego ZPN odwołał mecze Klasy Okręgowej

W związku z licznymi sygnałami klubów, że boiska po obfitych opadach deszczu są niezdatne do gry, Wydział Gier Śląskiego ZPN odwołał wszystkie mecze zaplanowane w dniach 28-30 kwietnia 2017 roku, w tym mecze Klasy Okręgowej grupy 1, 2, 3 i…

Czytaj więcej

Mecz na szczycie przełożony

Hit 22. kolejki Klasy Okręgowej grupy 1, czyli pojedynek lidera LKS-u Goczałkowice z wiceliderem Grunwaldem Ruda Śląska, nie dojdzie w sobotę do skutku.
 
Wszystko przez fatalne warunki pogodowe (nieustannie padający deszcz), które spowodowały, że boisko w Goczałkowicach nie nadaje…

Czytaj więcej

22. kolejka Klasy Okręgowej – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Śląskiego ZPN wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze 22. kolejki rundy wiosennej Klasy Okręgowej grupy 1.
 
Sobota, 11:00
AKS Mikołów – Sparta Katowice
sędziowie: Mariusz Goriwoda (Gliwice) – Bartosz Słysz (Gliwice), Sebastian Witulski (Zabrze)
 
Urania Ruda Śląska…

Czytaj więcej

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

14. kolejka (23-24 marca)

Urania II Ruda ŚląskaGrunwald Ruda Śląska - - -

UKS Szopienice – Jastrząb Bielszowice - - -

Stadion Śląski Chorzów – Wawel Wirek - - -

AKS II Mikołów – Kolejarz 24 Katowice - - -

Strażak Mikołów – Józefka Chorzów - - -

Śląsk II Świętochłowice – Hetman 22 Katowice - - -

GKS GieKSa II Katowice – MKS Siemianowiczanka II - - -

Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2018 r. otrzyma dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości:

- 14.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na I półrocze)
- 6.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na II półrocze)
- 65.000 zł na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży (na cały rok)
- 77.000 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

W 2017 r. dotacja wyniosła:
- 28.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 64.900 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 79.100 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

Z kolei w 2016 r.:
- 54.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 63.100 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 84.900 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

 

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Jastrząb Bielszowice 12 27
2 UKS Szopienice 12 25
3 Grunwald Ruda Śląska 12 25
4 Wawel Wirek 12 24
5 AKS II Mikołów 12 23
6 Józefka Chorzów 12 20
7 Urania II Ruda Śląska 12 16
8 MKS Siemianowiczanka II 12 15
9 Strażak Mikołów 12 14
10 Kolejarz 24 Katowice 12 13
11 Hetman 22 Katowice 12 8
12 Śląsk II Świętochłowice 12 8
13 Stadion Śląski Chorzów 12 2
14 GKS GieKSa II Katowice 0 0
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 13 kolejkach:
(stan na 22 listopada)

15 - Pawłowski (+1, Szopienice)
 
12 - Jankowski (Grunwald)
 
08 - Lux (Wawel)
       Pawlak (+1, Jastrząb)
       Watoła (+1, Józefka)
 
07 - Albrecht (Siemianowiczanka II)
       Ogłoza (Grunwald)
       Różycki (Strażak)
 
06 - Błażejczyk (Urania II)
       G. Kałużny (Wawel)
       Mandzel (Wawel)
       Oberaj (Szopienice)
       Przybyszewski (Józefka)
       Strzebińczyk (+1, Józefka)
       T. Wentkowski (Szopienice)
       Wyrobek (AKS II)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13.

Terminarz

RUNDA JESIENNA
 
21.08 AKS II Mikołów (wyjazd) - PP      0-1 protokół i bramka
25.08 Urania II Ruda Śląska (dom)       0-0 protokół i sytuacje
02.09 Wawel Wirek (wyjazd)                 0-3 protokół i bramki
08.09 Stadion Śląski Chorzów (dom)     5-0 protokół
15.09 Józefka Chorzów (dom)               2-2 protokół i bramki
22.09 Hetman 22 Katowice (wyjazd)      2-1 protokół i bramki
29.09 Jastrząb Bielszowice (dom)          5-0 protokół i bramki
06.10 Kolejarz 24 Katowice (wyjazd)      2-2 protokół i bramki
13.10 MKS Siemianowiczanka II (dom)   2-2 protokół i bramki
21.10 GKS GieKSa II Katowice (wyjazd) 0-4 protokół i bramki
27.10 AKS II Mikołów (dom)                  2-0 protokół i bramki
03.11 UKS Szopienice (wyjazd)              5-3 protokół i bramki
10.11 Śląsk II Świętochłowice (dom)      3-0 protokół i bramki
17.11 Strażak Mikołów (wyjazd)             2-0 protokół i bramki
 

Bramki (30)

12 - Jankowski (1 z karnego i 2 z wolnego)
 
07 - Ogłoza
 
03 - Kozłowski
 
02 - Babisz
02 - Mleczko (+1)
02 - Twardoch
 
01 - Ostrowski (+1)
01 - Oswald

Asysty (29)

7 - Jankowski
 
5 - Babisz (+2)
5 - Twardoch
 
4 - Petrus
 
2 - Ogłoza
 
1 - Dolecki
1 - Gąsior
1 - Kiepura
1 - Mleczko
1 - Ostrowski
1 - Podlacha
 
1 - bez asysty