Dzisiaj jest:

Kalendarium działaczy, trenerów, zawodników

  • URODZILI SIĘ:
  • 1956 - Eugeniusz Chrąściel
    bramkarz I zespołu: 1978-1979
    bramkarz II zespołu: 1977-1980

  • 1978 - Rafał Hauptman
    obrońca trampkarzy: 1990-1991

  • 1985 - Kamil Neznal
    pomocnik trampkarzy: 1997-1998

  • 1989 - Wojciech Lorens
    obrońca/pomocnik/napastnik juniorów: 2006-2007
    obrońca/pomocnik/napastnik trampkarzy: 2000-2004

  • 1993 - Krzysztof Klyszcz
    bramkarz trampkarzy: 2003

  • 1994 - Tomasz Raszkiewicz
    obrońca juniorów: 2011-2012

  • 1995 - Mateusz Pajdzik
    pomocnik trampkarzy: 2005

Osób on-line: 10

Najbliższe mecze

21 maja (poniedziałek) godz. 17:00 - Orliki 2007
Sparta Katowice 11-2 GRUNWALD
 
 
22 maja (wtorek) godz. 17:30 - Trampkarze Mł. 2004
GRUNWALD 2-0 Urania Ruda Śląska
 
 
23 maja (środa) godz. 18:00 - Trampkarze 2003
Ruch Chorzów S.A. - GRUNWALD
 
23 maja (środa) godz. 18:00 - Młodziki 2005
GRUNWALD - GKS GieKSa III Katowice S.A.
 
 
24 maja (czwartek) godz. 16:30 - Orliki 2007
Rozwój II Katowice - GRUNWALD
 
24 maja (czwartek) godz. 17:00 - Młodziki Mł. 2006
Sparta Katowice - GRUNWALD
 

Terminy, wyniki i strzelcy drużyn Grunwaldu

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Treningi

Aktualności

Ostatni sprawdzian

W sobotę o godz. 11:00 na sztucznym boisku w Nowym Bytomiu Grunwald rozpocznie ostatni sparing przed rundą wiosenną. Przeciwnikiem „Zielonych będzie MKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie.
 
Siemianowiczanka po jesieni zajmuje 11. miejsce w Klasie Okręgowej grupie 4. Podopieczni Marcina…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (7) – zima 2017

Inauguracja rundy wiosennej coraz bliżej. Oto wyniki sparingów zespołów Klasy Okręgowej grupy 1 w przedostatnim tygodniu:
 
1 marca (środa)
MKS Zaborze (Klasa A) – Wawel Wirek 4-6 (1-3)
 
3 marca (piątek)
MRKS Czechowice-Dz. (Kl. Okręgowa) – LKS Goczałkowice…

Czytaj więcej

Sparing

Grunwald Ruda Śląska  3-2  Ostoja Żelisławice  (1-1)
 
0-1 Opoka, 6 min.
1-1 Testowany 2, 36 min.
1-2 Opoka, 53 min.
2-2 Testowany 3, 58 min. (głową)
3-2 Kowalski, 75 min.
 

GRUNWALD:…

Czytaj więcej

Sparing z Ostoją

W sobotę Grunwald rozegra przedostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Sparingpartnerem halembian bedzie A-klasowa Ostoja Żelisławice. Mecz odbędzie się na sztucznym boisku w Nowym Bytomiu o godz. 9:00.
 
Podopieczni Artura Opeldusa po rundzie jesiennej – mają jeden mecz…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (6) – zima 2017

Wyniki sparingów zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
22 lutego (środa)
Górnik Piaski (IV liga) – Unia Kosztowy 1-6
Sparta Katowice – Pogoń Imielin 2-4 (1-3)
Wawel Wirek – Śląsk Świętochłowice (Klasa Okręgowa) 0-2 (0-0)
Pogoń Ruda Śląska – Górnik…

Czytaj więcej

XVIII turniej im. K. Motaja: zwycięstwo Górnika (18 zdjęć)

W sobotę w hali MOSiR w Halembie odbył się XVIII Halowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2008 im. Konrada Motaja.

W turnieju organizowanymn przez GKS Grunwald wzięło udział 5 zespołów – Górnik Zabrze S.S.A., KS Rozwój Katowice, KS GTV Stadion…

Czytaj więcej

Hokejowy sparing

Grunwald Ruda Śląska 6-5 Jedność 32 Przyszowice (3-3)
 
0-1 Kiełtyka, 23 min.
1-1 Spalony, 31 min.
1-2 Kiełtyka, 35 min.
2-2 Malec, 36 min.
3-2 Testowany3, 38 min.
3-3 Kiełtyka, 40 min.
3-4 Friedel, 48 min.…

Czytaj więcej

Sparing z Jednością

W najbliższą sobotę Grunwald rozegra sparing z Jednością 32 Przyszowice.

Mecz dwóch przedstawicieli Klasy Okręgowej – Jedność gra w grupie 2 – rozpocznie się o godz. 9:00 na sztucznym boisku w Nowym Bytomiu.

Wyniki sparingów (5) – zima 2017

Na miesiąc przed inauguracją rundy wiosennej zespoły Klasy Okręgowej po raz kolejny sprawdziły swoją formę i nowych zawodników.
 
15 lutego (środa):
LKS Bełk (IV liga) – Pogoń Imielin 8-0 (3-0)
LKS Łąka – LKS Studzionka (Klasa A) 4-1
Urania…

Czytaj więcej

Sparing

Grunwald Ruda Śląska  3-2  Wawel Wirek  (1-2)
 
0-1 Testowany, 15 min.
1-1 Malec, 20 min.
1-2 Wawrzyczek, 32 min.
2-2 Dreszer, 59 min.
3-2 Testowany, 76 min.
 
GRUNWALD:

Lamlih – Poprawa, Szymański,…

Czytaj więcej

1% na rzecz Grunwaldu – rozliczymy PIT bezpłatnie

Od 29 kwietnia 2005 roku GKS „Grunwald” Ruda Śląska jest Organizacją Pożytku Publicznego zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000077324. Oznacza to, że każdy podatnik rozliczając się za rok 2016 może przeznaczyć 1% swojego podatku należnego państwu na rzecz…

Czytaj więcej

Wawel zamiast MKS-u

W sobotę Grunwald rozegra sparing z Wawelem Wirek.
 
W najbliższy weekend Grunwald miał rozegrać sparing z MKS-em Lędziny, a Wawel Wirek z Nadwiślanem Góra. Mecze rudzkich drużyn Klasy Okręgowej z IV-ligowcami nie dojdą do skutku i Grunwald z…

Czytaj więcej

2. miejsce rocznika 2001 w Wirku

Juniorzy młodsi Grunwaldu na zakończenie ciężkiego tygodnia w okresie przygotowawczym zostali zaproszeni na turniej halowy organizowany przez Wawel Wirek.
 
W imprezie udział wzięli zawodnicy z rocznika 2000 i młodsi. Nasza drużyna obok Ruchu Chorzów była najmłodszą ekipą, ponieważ cała…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (4) – zima 2017

W kończącym się tygodniu zespoły Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały kolejną serię gier sparingowych.

7 lutego (wtorek):
GKS II Tychy (IV liga) – Pogoń Imielin 3-3 (0-2)
 
8 lutego (środa):
Slavia Ruda Śląska (IV liga) – Grunwald Ruda Śląska…

Czytaj więcej

Historia Podokręgu Katowice

Historia Podokręgu Katowice przedstawiona podczas jubileuszu 50-lecia:
 

Sparing

Slavia Ruda Śląska – Grunwald Ruda Śląska 4-0 (2-0)
 

W dzisiejszym sparingu dwóch rudzkich klubów IV-ligowa Slavia pokonała Grunwald 4-0.
 

Zespół z Rudy solidarnie zdobywał po dwie bramki w każdej z połów. Trener Grunwaldu skorzystał z 18 zawodników,…

Czytaj więcej

Sparing ze Slavią

W środę piłkarze Grunwaldu rozegrają pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. O godz. 19:00 na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu „Zieloni” zmierzą się z IV-ligową Slavią Ruda Śląska, która na półmetku rozgrywek zajmuje 16. miejsce.
 

Zespół Slavii…

Czytaj więcej

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

27. kolejka (26 maja)

Sobota, 11:00
Grunwald Ruda ŚląskaPiast Bieruń Nowy - - -

Sokół Wola – Iskra Pszczyna - - -

Sobota, 14:00
Pogoń Ruda Śląska – AKS Mikołów - - -

Sobota, 15:00
Wawel Wirek – LKS Łąka - - -

Sobota, 16:00
Sparta Katowice – Ogrodnik Tychy - - -

Sobota, 17:00
Krupiński Suszec – Unia Kosztowy - - -

Podlesianka Katowice – Pogoń Imielin - - -

Sobota, 18:00
MKS Górnik 09 Mysłowice – Urania Ruda Śląska - - -

26. kolejka (19 maja)

Sobota, 11:00
Grunwald Ruda ŚląskaPogoń Ruda Śląska 2 - 3
1-0 Ochnio, 7 min (wolny)
1-1 Bargiel, 37 min
1-2 Wiśniowski, 59 min
2-2 Babisz, 61 min (karny)
2-3 Iwański, 72 min


Urania Ruda Śląska – Podlesianka Katowice 0 - 2
0-1 Renner, 16 min
0-2 Kaczmarczyk, 36 min


Piast Bieruń Nowy – Pogoń Imielin 1 - 2
1-0 Grzywa, 38 min
1-1 Rzepa, 49 min
1-2 N.Nagi, 78 min


Sobota, 17:00
Unia Kosztowy – Sokół Wola 7 - 0
1-0 Wolny, 3 min
2-0 Wolny, 26 min
3-0 Wolny, 34 min
4-0 Małkowski, 36 min
5-0 Wolny, 61 min
6-0 Pawłowski, 81 min
7-0 Wolny, 88 min


AKS Mikołów – Krupiński Suszec 3 - 0
1-0 Kot, 5 min
2-0 Kot, 26 min
3-0 Zamojda, 87 min


Iskra Pszczyna – Sparta Katowice 1 - 2
0-1 Todorski, 24 min
0-2  K.Michalski, 52 min
1-2 Prusek, 72 min


Ogrodnik Tychy – Wawel Wirek 4 - 0
1-0 Chrząścik, 10 min
2-0 Chrząścik, 30 min
3-0 Gajewski, 71 min
4-0 Chrząścik, 77 min


LKS Łąka – MKS Górnik 09 Mysłowice 4 - 3
1-0 Jarczok, 8 min
2-0 Kraus, 39 min
2-1 Strzewiczek, 41 min
3-1 Jarczok, 45 min
3-2 Duda, 48 min
3-3 Strzewiczek, 56 min
4-3 Paszek, 90+2 min


Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2018 r. otrzyma dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości:

- 14.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na I półrocze)
- 65.000 zł na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży (na cały rok)
- 77.000 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

W 2017 r. dotacja wyniosła:
- 28.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 64.900 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 79.100 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

Z kolei w 2016 r.:
- 54.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 63.100 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 84.900 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

 

Klasa Okręgowa grupa 1 – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Unia Kosztowy 26 64
2 Podlesianka Katowice 26 63
3 Pogoń Imielin 26 62
4 AKS Mikołów 26 57
5 Iskra Pszczyna 26 42
6 Piast Bieruń Nowy 26 38
7 Sparta Katowice 26 36
8 LKS Łąka 26 36
9 MKS Górnik 09 Mysłowice 26 35
10 Ogrodnik Tychy 26 34
11 Sokół Wola 26 34
12 Urania Ruda Śląska 26 31
13 Wawel Wirek 26 24
14 Krupiński Suszec 26 19
15 Pogoń Ruda Śląska 26 18
16 Grunwald Ruda Śląska 26 1
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 25 kolejkach:
(stan na 15 maja)

 
20 - Niewiedział (Imielin)
 
18 - Kaczmarczyk (+4, Podlesianka)
 
17 - Zamojda (AKS)
 
15 - K.Michalski (Sparta)
       Wolny (Kosztowy)
 
14 - Prus (AKS)
       Prusek (Iskra)
       Wawrzyńczok (Sparta)
 
13 - Chrząścik (+1, Ogrodnik)
 
12 - Brzeziński (Piast)
 
11 - Klaja (Łąka)
       Lux (+1, Wawel)
       Rosiński (+1, Podlesianka)
       Zając (Podlesianka)
 
10 - Henisz (Urania)
       Maciaszek (Kosztowy)
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce: 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7.(1), 7.(2), 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 7.(3), 17.(1), 18., 19., 16., 20., 21., 22., 23., 24., 17.(2), 25.

Terminarz

RUNDA WIOSENNA

24.03 LKS Łąka (wyjazd)                      1-6 protokół i bramki
31.03 Urania Ruda Śląska (dom)           0-4 protokół i bramki
07.04 Pogoń Imielin (wyjazd)                0-6 protokół i bramki
11.04 Ogrodnik Tychy (dom)                 0-6 protokół i bramki
14.04 Podlesianka Katowice (dom)         0-6 protokół i bramki
21.04 MKS Mysłowice (wyjazd)              0-2 protokół i bramki
28.04 Wawel Wirek (dom)                     3-3 protokół i bramki
01.05 Sparta Katowice (wyjazd)            1-3 protokół i bramki
05.05 Sokół Wola (dom)                        0-2 protokół i bramki
12.05 Krupiński Suszec (wyjazd)           1-10 protokół i bramki
19.05 (sob. 11) Pogoń Ruda Śląska (dom)
26.05 (sob. 11) Piast Bieruń (dom)
30.05 (śr. 18) AKS Mikołów (wyjazd)
02.06 (sob. 11) Unia Kosztowy (dom)
09.06 (sob. 17) Iskra Pszczyna (wyjazd)
 
RUNDA JESIENNA

12.08 Ogrodnik Tychy (wyjazd)            0-3 protokół i bramki
20.08 LKS Łąka (dom)                         0-4 protokół i bramki
26.08 Urania Ruda Śląska (wyjazd)      1-6 protokół i bramki
30.08 Stadion Śl. (dom) - Puchar Polski 0-3 protokół i bramki
02.09 Pogoń Imielin (dom)                   0-4 protokół i bramki
09.09 Podlesianka Katowice (wyjazd)    0-5 protokół i bramki
16.09 Górnik 09 Mysłowice (dom)         1-4 protokół i bramki
30.09 Sparta Katowice (dom)               0-6 protokół i bramki
07.10 Sokół Wola (wyjazd)                   0-3 protokół i bramki
14.10 Krupiński Suszec (dom)              1-2 protokół i bramki
21.10 Pogoń Ruda Śląska (wyjazd)       0-3 protokół i bramki
28.10 Piast Bieruń (wyjazd)                 2-6 protokół i bramki
04.11 AKS Mikołów (dom)                    0-8 protokół i bramki
11.11 Unia Kosztowy (wyjazd)              0-13 protokół i bramki
18.11 Iskra Pszczyna (dom)                 0-3 protokół i bramki
25.11 Wawel Wirek (wyjazd)                2-3 protokół i bramki

Bramki (13)

5 - Ogłoza (4 wiosną)

3 - Babisz (2 z karnego) (1 wiosną)
3 - Spalony (1 wiosną)

1 - Parzniewski
1 - Poprawa

Asysty (12)

3 - Spalony (3 wiosną)

2 - Babisz (1 wiosną)
2 - Malec

1 - Firecki
1 - Gąsior
1 - Ochnio (1 wiosną)
1 - Ogłoza
1 - Skorupa (1 wiosną)

1 - bez asysty