Dzisiaj jest:

Kalendarium działaczy, trenerów, zawodników

  • URODZILI SIĘ:
  • 1963 - Krzysztof Rabiega
    obrońca/pomocnik I zespołu: 1981-1990
    obrońca II zespołu: 1986

  • 1987 - Kamil Wieczorek
    napastnik trampkarzy: 1998-2000

  • 1988 - Przemysław Chrabka
    pomocnik trampkarzy: 2001-2002

  • 2005 - Dawid Janiszewski
    zawodnik młodzików: 2016-nadal

  • ZMARLI:
  • 2004 - Szczepan Niegel
    napastnik I zespołu: 1957
    ur. 06.12.1936

  • 2007 - Rudolf Lasecki
    trener II zespołu: 1967-1968
    ur. 17.09.1929

Osób on-line: 8

Najbliższe mecze

 
 

PRZERWA WAKACYJNA

 
 
Terminy, wyniki i strzelcy drużyn Grunwaldu

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Treningi

Aktualności

27. kolejka Klasy Okręgowej – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze 27. kolejki Klasy Okręgowej grupy 1.
 
Sobota, 11:00
Grunwald Ruda Ślaska – Piast Bieruń
sędziowie: Dariusz Lenort (Pietrowice Wielkie) – Piotr Poznański (Pietrowice Wielkie), Czesław Porwoł (Lubomia)
 …

Czytaj więcej

Żółte i czerwone kartki w 26. kolejce Klasy Okręgowej

W 26. kolejce Klasy Okręgowej grupy 1 sędziowie ukarali zawodników 25 żółtymi kartkami. Tym razem obyło się bez wykluczeń.
 
Żółte i czerwone kartki po 26 kolejkach:
 
Kartki kolejka po kolejce:
01. kolejka:  32   2 
 
02.…

Czytaj więcej

Strzelcy w 26. kolejce Klasy Okręgowej

W 26. kolejce Klasy Okręgowej grupy 1 padły 34 bramki.
 
W czołówce klasyfikacji strzelców zrobiło się tłoczno.
 
Wydarzeniem kolejki było 5 bramek Macieja Wolnego – rozpoczął od klasycznego hat tricka – z Unii Kosztowy (7-0 z Sokołem). Jest…

Czytaj więcej

Trzecie derbowe zwycięstwo Pogoni

W sobotę w przedostatnich derbach Rudy Śląskiej w sezonie 2017/2018 Pogoń wygrała w Halembie 3-2 i nadal liczy się w walce o utrzymanie.
 
Na razie pewne jest to, że z Klasy Okręgowej grupy 1 oprócz Grunwaldu spadnie przynajmniej jeszcze…

Czytaj więcej

XVI Śląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych

Dzisiaj na stadionie Grunwaldu w Halembie, już po raz XVI, w ramach Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych odbył się Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych.
 
– Organizujemy turniej od szesnastu lat. Jest to podsumowanie rocznych treningów drużyn z wielu miast.…

Czytaj więcej

26. kolejka: Punkty pojechały do Nowego Bytomia

Grunwald Ruda Śląska 2-3 Pogoń Ruda Śląska (1-1)
 
1-0 Ochnio, 7 min (wolny) – po faulu Leina na Skorupie
1-1 Bargiel, 37 min – po podaniu Wiśniowskiego
1-2 Wiśniowski, 59 min (głową) – po dośrodkowaniu Bargiela
2-2 Babisz…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu derbowego Grunwald – Pogoń

Grunwald – Pogoń 2-3 (1-1)

(strona odświeża się automatycznie co 3 minuty)
 

KONIEC: 2-3

Sędzia doliczył 2 minuty

83 min strzał Ochnia z 16 metrów broni Kisielov

80 min Babisz po rzucie wolnym głową uderzył nad bramką

78 min…

Czytaj więcej

Derby Rudy Śląskiej: Grunwald – Pogoń po raz 12.

Sobotni mecz derbowy Grunwaldu z Pogonią będzie 12. meczem ligowym obu zespołów w historii.
 
Grunwald wygrał do tej pory 5 razy (2-0, 3-1, 5-0, 4-3, 3-1), Pogoń 4 razy (2-1, 3-1, 2-1, 3-0), a 2 mecze zakończyły się remisami…

Czytaj więcej

Hat tricki w Klasie Okręgowej grupie 1

W 25 kolejkach Klasy Okręgowej grupy 1 padło 21 hat tricków.
 
Dwóch zawodników nie zatrzymało się na trzech bramkach i dorzuciło jeszcze po jednym trafieniu. Byli to Krzysztof Michalski ze Sparty Katowice w 18. kolejce i Radosław Kaczmarczyk z…

Czytaj więcej

26. kolejka Klasy Okręgowej – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze 26. kolejki Klasy Okręgowej grupy 1.
 
Sobota, 11:00
Grunwald Ruda Ślaska – Pogoń Ruda Śląska
sędziowie: Łukasz Sytnik (Racibórz) – Mateusz Piszczelok (Lubomia), Dariusz Lenort (Pietrowice Wielkie)
 …

Czytaj więcej

Żółte i czerwone kartki w 25. kolejce Klasy Okręgowej

W 25. kolejce Klasy Okręgowej grupy 1 sędziowie ukarali zawodników 29 żółtymi kartkami i 2 czerwonymi (1 za dwie żółte i 1 bezpośrednia).
 
Żółte i czerwone kartki po 25 kolejkach:
 
Kartki kolejka po kolejce:
01. kolejka:  32 …

Czytaj więcej

Strzelcy w 25. kolejce Klasy Okręgowej

W 25. kolejce Klasy Okręgowej grupy 1 padło 35 bramek.
 
4 bramki strzelił Radosław Kaczmarczyk z Podlesianki (6-0 z Łąką) i powtórzył najlepszy wynik sezonu Krzysztofa Michalskiego ze Sparty z 18. kolejki. Tym samym snajper z Podlesia z 18…

Czytaj więcej

2001: Ponownie górą UKS Ruch

IV liga okręgowa Juniorów Młodszych (B1 – 2001): 8. kolejka
 
Grunwald Ruda Śląska 2-3 UKS Ruch Chorzów (1-2)
 
0-1 Ślusarek, 25 min
1-1 Szulik, 27 min
1-2 Ślusarek, 35 min
1-3 Andraczke, 55 min
2-3 Burdzik,…

Czytaj więcej

Intensywna sobota Żaków

Za rocznikami 2009, 2010 i 2011 intensywna sportowa sobota – część zawodników udała się do Katowic (na 9:00), gdzie na boisku „Rapid” odbył się 11. turniej Ligi Żaków w tym sezonie, a część zagrała sparing w Bielszowicach (o 11:00).
 …

Czytaj więcej

25. kolejka: Druga dwucyfrówka w sezonie – 650. mecz „Wawy”

Krupiński Suszec 10-1 Grunwald Ruda Śląska (3-0)
 
1-0 Góra, 4 min – po zgraniu głową Gabarskiego
2-0 Gajek, 22 min – z podania Góry
3-0 Zielonka, 38 min – po podaniu Gajka
4-0 A.Neumann, 50 min – z podania…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Krupiński – Grunwald

Krupiński – Grunwald 10-1 (3-0)

(strona odświeża się automatycznie co 3 minuty)

KONIEC: 10-1

90 min okazja Zielonki – wybija Kurpas

89 min Neumann uderzył nad pustą bramką

88 min strzał Gąsiora nad bramką przenosi bramkarz

10-1 Neumann, 87 min…

Czytaj więcej

Krupiński – Grunwald po raz 8.

Dzisiejszy mecz Krupińskiego z Grunwaldem będzie 8. meczem ligowym obu zespołów w historii.
 
W dotychczasowych spotkaniach Grunwald zanotował 3 zwycięstwa, Krupiński 2, a 2 mecze zakończyły się remisami. Stosunek bramkowy wynosi 15-11 dla Grunwaldu.
 
Sezon 1988/1989:
06.08.1988 Grunwald…

Czytaj więcej

Żółte i czerwone kartki w 24. kolejce Klasy Okręgowej

W 24. kolejce Klasy Okręgowej grupy 1 sędziowie ukarali zawodników 31 żółtymi kartkami i 1 czerwoną (za dwie żółte), natomiast w 2 meczach zaległej 17. kolejki – 10 żółtymi.
 
Żółte i czerwone kartki po 24 kolejkach:
 
Kartki kolejka…

Czytaj więcej

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

Klasa A 2018/2019

Klasa A w sezonie 2018/2019 (na podstawie tabel):

1. UKS Szopienice (spadkowicz)
2. Wawel Wirek (spadkowicz)
3. Pogoń Ruda Śląska (spadkowicz)
4. Grunwald Ruda Śląska (spadkowicz)
5. Jastrząb Bielszowice
6. Stadion Śląski Chorzów
7. MKS II Siemianowiczanka
8. Śląsk II Świętochłowice
9. AKS II Mikołów
10. Strażak Mikołów
11. Victoria Katowice
12. Hetman 22 Katowice
13. Urania II Ruda Śląska
14. Józefka Chorzów (beniaminek, awans z Klasy B)

Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2018 r. otrzyma dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości:

- 14.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na I półrocze)
- 6.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na II półrocze)
- 65.000 zł na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży (na cały rok)
- 77.000 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

W 2017 r. dotacja wyniosła:
- 28.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 64.900 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 79.100 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

Z kolei w 2016 r.:
- 54.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 63.100 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 84.900 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

 

Klasa Okręgowa grupa 1 – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Unia Kosztowy 30 76  
2 Podlesianka Katowice 30 75  
3 Pogoń Imielin 30 71  
4 AKS Mikołów 30 66  
5 Iskra Pszczyna 30 54  
6 Ogrodnik Tychy 30 44  
7 Sparta Katowice 30 42  
8 LKS Łąka 30 42  
9 Piast Bieruń Nowy 30 41  
10 Urania Ruda Śląska 30 40  
11 MKS Górnik 09 Mysłowice 30 38  
12 Sokół Wola 30 34  
13 Wawel Wirek 30 27  
14 Krupiński Suszec 30 20  
15 Pogoń Ruda Śląska 30 18  
16 Grunwald Ruda Śląska 30 1  
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 30 kolejkach:
(stan na 12 czerwca)

 
29 - Wolny (+1, Kosztowy)
 
26 - Kaczmarczyk (+2, Podlesianka)
 
24 - Prusek (+2, Iskra)
 
22 - Zamojda (AKS)
 
20 - Niewiedział (Imielin)
 
19 - K.Michalski (Sparta)
 
17 - Chrząścik (Ogrodnik)
 
15 - Kot (Wawel)
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce: 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7.(1), 7.(2), 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 7.(3), 17.(1), 18., 19., 16., 20., 21., 22., 23., 24., 17.(2), 25., 26., 27., 28., 29., 30.

Terminarz

RUNDA WIOSENNA

24.03 LKS Łąka (wyjazd)                      1-6 protokół i bramki
31.03 Urania Ruda Śląska (dom)           0-4 protokół i bramki
07.04 Pogoń Imielin (wyjazd)                0-6 protokół i bramki
11.04 Ogrodnik Tychy (dom)                 0-6 protokół i bramki
14.04 Podlesianka Katowice (dom)         0-6 protokół i bramki
21.04 MKS Mysłowice (wyjazd)              0-2 protokół i bramki
28.04 Wawel Wirek (dom)                     3-3 protokół i bramki
01.05 Sparta Katowice (wyjazd)            1-3 protokół i bramki
05.05 Sokół Wola (dom)                        0-2 protokół i bramki
12.05 Krupiński Suszec (wyjazd)           1-10 protokół i bramki
19.05 Pogoń Ruda Śląska (dom)            2-3 protokół i bramki
26.05 Piast Bieruń (dom)                       1-5 protokół i bramki
30.05 AKS Mikołów (wyjazd)                 0-11 protokół i bramki
02.06 Unia Kosztowy (dom)                   0-3 protokół i bramki
09.06 Iskra Pszczyna (wyjazd)               0-4 protokół i bramki
 
RUNDA JESIENNA

12.08 Ogrodnik Tychy (wyjazd)            0-3 protokół i bramki
20.08 LKS Łąka (dom)                         0-4 protokół i bramki
26.08 Urania Ruda Śląska (wyjazd)      1-6 protokół i bramki
30.08 Stadion Śl. (dom) - Puchar Polski 0-3 protokół i bramki
02.09 Pogoń Imielin (dom)                   0-4 protokół i bramki
09.09 Podlesianka Katowice (wyjazd)    0-5 protokół i bramki
16.09 Górnik 09 Mysłowice (dom)         1-4 protokół i bramki
30.09 Sparta Katowice (dom)               0-6 protokół i bramki
07.10 Sokół Wola (wyjazd)                   0-3 protokół i bramki
14.10 Krupiński Suszec (dom)              1-2 protokół i bramki
21.10 Pogoń Ruda Śląska (wyjazd)       0-3 protokół i bramki
28.10 Piast Bieruń (wyjazd)                 2-6 protokół i bramki
04.11 AKS Mikołów (dom)                    0-8 protokół i bramki
11.11 Unia Kosztowy (wyjazd)              0-13 protokół i bramki
18.11 Iskra Pszczyna (dom)                 0-3 protokół i bramki
25.11 Wawel Wirek (wyjazd)                2-3 protokół i bramki

Bramki (16)

5 - Ogłoza (4 wiosną)

4 - Babisz (3 z karnego) (2 wiosną)

3 - Spalony (1 wiosną)

2 - Ochnio (2 wiosną)

1 - Parzniewski
1 - Poprawa

Asysty (15)

3 - Spalony (3 wiosną)

2 - Babisz (1 wiosną)
2 - Gąsior (1 wiosną)
2 - Malec
2 - Ogłoza (1 wiosną)
2 - Skorupa (2 wiosną)

1 - Firecki
1 - Ochnio (1 wiosną)

1 - bez asysty