Dzisiaj jest:

Kalendarium działaczy, trenerów, zawodników

  • URODZILI SIĘ:
  • 1959 - Kazimierz Myszur
    członek zarządu: 1999-2003

  • 1969 - Dariusz Wencel
    napastnik/pomocnik I zespołu: 1992-1998
    napastnik/pomocnik II zespołu: 1996-1997, 1998

  • 1974 - Sebastian Cygan
    obrońca I zespołu: 1992
    obrońca II zespołu: 1991-1992

  • 1980 - Krzysztof Skiba
    obrońca juniorów: 1996

  • 1997 - Kamil Fredyk
    obrońca/pomocnik I zespołu: 2015-2016

  • 2002 - Jakub Kozłowski
    pomocnik I zespołu: 2017-nadal
    pomocnik juniorów: 2017-nadal
    pomocnik młodzików i trampkarzy: 2012-2017

  • ZMARLI:
  • 1956 - Augustyn Wicik
    współzałożyciel GKS "Grunwald" Ruda Śląska pod nazwą Klub Sportowy "Gwiazda" Halemba - maj 1920
    prezes: 1924-1926
    członek zarządu: 1920-1924
    napastnik I zespołu: 1920-1926
    ur. 16.08.1895

  • 1994 - Alojzy Jastrzembski
    zastępca sekretarza: 1959-1960
    gospodarz: 1973-1980
    ur. 18.06.1920

  • 1994 - Szczepan Straszek
    bramkarz I zespołu: 1957
    ur. 01.10.1936

Sparingi

13 lutego (wtorek)
Sparta Katowice – Cyklon Rogoźnik (Kl. Okręgowa) 2-5 (1-2)

14 lutego (środa)
Pogoń Imielin – MKS Lędziny (IV liga) 1-1 (1-0)

15 lutego (czwartek)
Sokół Wola – Znicz Jankowice (Klasa A) 3-2

16 lutego (piątek)
Beskid Skoczów (IV liga) – LKS Łąka 2-2 (1-1)

17 lutego (sobota)
Pogoń Imielin – Decor Bełk (IV liga) 0-7 (0-1)
Podlesianka Katowice – Przemsza Siewierz (IV liga) 1-4 (1-2)
Górnik Piaski (IV liga) – Unia Kosztowy 0-4
Wyzwolenie Chorzów (Kl. Okręg.) – MKS Mysłowice odwołany
MKS Siemianowiczanka (Kl. Okręgowa) – Urania Ruda Śl. 5-1
Sparta Katowice – KP Sarnów (Klasa A) 5-3
Wawel Wirek – Gwiazda Ruda Śląska (Klasa B) 7-0 (2-0)
Pogoń Ruda Śląska – Naprzód Lipiny (Klasa A) 1-4
Grunwald Ruda Śląska – Burza Borowa Wieś (U-19) 1-3 (0-1)

18 lutego (niedziela)
AKS Mikołów – Ostoja Żelisławice (Klasa A) 3-0 (2-0)
Iskra Pszczyna – LKS 99 Pruchna (Klasa Okręgowa) 4-3 (1-3)
Piast Bieruń – Sokół Przytkowice (Klasa A) ?-?
Ogrodnik Cielmice – Stal Chełm Śląski (Klasa A) 0-0
Sokół Wola – Górnik Brzeszcze (Klasa A) 2-3

wyniki1, wyniki2, wyniki3, wyniki4

lista sparingów i wszystkie wyniki

Osób on-line: 7

Najbliższe mecze

20 lutego (wtorek) godz. 18:00 - I zespół (sparing)
MKS Siemianowiczanka - GRUNWALD
 
 

Terminy, wyniki i strzelcy drużyn Grunwaldu

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Wiosna 2018:
2001, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009

Jesień 2017:
2001, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009
 

Treningi

Aktualności

Gospodarze górą

Po raz pierwszy w sezonie gospodarze nie wygrali ani jednego meczu – 1 remis i 7 zwycięstw gości to bilans 15. kolejki Klasy Okręgowej grupy 1. Z kolei po raz drugi – wcześniej w 13. kolejce – zespoły grające w…

Czytaj więcej

Strzelcy w 15. kolejce Klasy Okręgowej

W 15. kolejce piłkarze Klasy Okręgowej grupy 1 strzelili 22 bramki.
 
11. bramkę w sezonie zdobył Przemysław Niewiedział z Pogoni Imielin (2-0 ze Spartą) i zbliżył się do prowadzącego w klasyfikacji strzelców Mateusza Zamojdy na jedno trafienie.
 
Michał…

Czytaj więcej

Kto mistrzem jesieni – Pogoń, Unia czy Podlesianka?

W sobotę 18 listopada odbyła się ostatnia (planowa) kolejka rundy jesiennej w Klasie Okręgowej grupie 1. Do odrobienia pozostały jeszcze tylko zaległości z 23 września.
 
Cztery zespoły mają już wolne od ligowej rywalizacji. Są to LKS Łąka, Pogoń Ruda…

Czytaj więcej

15. kolejka

Grunwald Ruda Śląska 0-3 Iskra Pszczyna (0-1)
 
0-1 Prusek, 16 min – dobitka własnego strzału (podanie od Gorzały)
0-2 Grajcarek, 66 min – dobitka po strzale Pruska
0-3 Prusek, 82 min – po podaniu Gorzały
 

GRUNWALD:
Lamlih…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Grunwald – Iskra

Grunwald – Iskra 0-3 (0-1)

(strona odświeża się automatycznie co 2 minuty)

KONIEC: 0-3

Sędzina Aneta Kowalska doliczyła 2 minuty

85 min za Komrausa wszedł Żupa

0-3 Prusek, 82 min – zawodnik gości mocnym strzałem w róg bramki podwyższył wynik…

Czytaj więcej

Żółte i czerwone kartki w 14. kolejce Klasy Okręgowej

23 żółte kartki i 1 czerwona (dla zawodnika Sparty na ławce rezerwowych) to bilans 14. kolejki w Klasie Okręgowej grupie 1.
 
Żółte i czerwone kartki po 14 kolejkach:
 
Kartki kolejka po kolejce:
01. kolejka:  32   2 
 …

Czytaj więcej

15. kolejka Klasy Okręgowej – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze 15. kolejki rundy jesiennej Klasy Okręgowej grupy 1.
 
Sobota, 11:00
Grunwald Ruda Ślaska – Iskra Pszczyna
sędziowie: Aneta Kowalska (Knurów) – Daniel Wiejowski (Gliwice), Paweł Halamoda (Zabrze)
 …

Czytaj więcej

Dżokerzy w 14. kolejce Klasy Okręgowej

W 14. kolejce Klasy Okręgowej grupy 1 kilku zawodników zapisało się w klasyfikacji dżokerów.
 
Przed meczem Uranii ze Spartą było pewne, że któryś zespół (lub oba) przełamie fatalną passę – Urania 7 porażek z rzędu lub/i Sparta 5 porażek.…

Czytaj więcej

Noty Trenera za mecze z AKS-em i Unią

Trener Grunwaldu Teodor Wawoczny przyznał następujące oceny swoim podopiecznym za mecze 13. kolejki z AKS-em Mikołów (0-8) i 14. kolejki z Unią Kosztowy (0-13):
 
13. kolejka: Grunwald 0-8 AKS Mikołów
Lamlih 4 – Fityka 1, Babisz 2,…

Czytaj więcej

Strzelcy w 14. kolejce Klasy Okręgowej

W 14. kolejce piłkarze Klasy Okręgowej grupy 1 strzelili 39 bramek i wyrównali najlepszy wynik sezonu z 1. oraz 12. kolejki.
 
1/3 bramek 14. kolejki zobaczyli kibice w Mysłowicach Kosztowach. Miejscowa Unia urządziła sobie bramkową kanonadę w starciu z…

Czytaj więcej

Blisko niechlubnego rekordu

W Narodowe Święto Niepodległości Grunwald gościł w Kosztowach na boisku lidera i poniósł druzgocącą porażkę 0-13. Była to druga najwyższa klęska ligowa I zespołu w historii.
 
W okresie od 6 października 1946 roku (od tej daty jest prowadzona…

Czytaj więcej

14. kolejka

Unia Kosztowy 13-0 Grunwald Ruda Śląska (5-0)
 
1-0 Wolny, 9 min (karny) – po zagraniu ręką przez Szola (dośrodkowanie Małkowskiego)
2-0 Maciaszek, 14 min – po podaniu Kowalskiego
3-0 Jaromin, 28 min – po podaniu Maciaszka
4-0 Jaromin, 34…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Unia – Grunwald

Unia – Grunwald 13-0 (5-0)
(strona odświeża się automatycznie co 3 minuty)
 

W końcówce sfaulowany został Malec, ale dograł mecz do końca; kapitan „Zielonych” z kontuzją Achillesa opuścił stadion Unii w karetce

KONIEC: 13-0 – druga w historii

87…

Czytaj więcej

Unia – Grunwald po raz 5.

W sobotę Grunwald zagra na boisku lidera, Unii Kosztowy – początek spotkania 14. kolejki o godz. 13:00.
 
Drużyna Stanisława Gawendy (wiosną 2016 prowadził I zespół Grunwaldu w III lidze wespół z Teodorem Wawocznym) w 12 meczach zanotowała 9…

Czytaj więcej

„Kocina” zmieniła nazwę

Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach Uchwałą Nr 75/2017/Z z dnia 24 października 2017 r. postanowił przyjąć do akceptującej wiadomości zmianę nazwy z Klub Sportowy Górnik 09 Mysłowice na Miejski Klub Sportowy Mysłowice z jednoczesnym wpisaniem tej zmiany do…

Czytaj więcej

Żółte i czerwone kartki w 13. kolejce Klasy Okręgowej

Tylko 22 żółtymi kartkami ukarali sędziowie zawodników Klasy Okręgowej grupy 1 w 13. kolejce. Ponadto sędzia meczu Podlesianki z Piastem sięgnął do kieszonki po 3 czerwone – dwukrotnie w konsekwencji 2 żółtych i raz bezpośrednio.
   
Na prowadzeniu nieustannie…

Czytaj więcej

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2018 r. otrzyma dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości:

- 14.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na I półrocze)
- 142.000 zł na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży oraz utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

W 2017 r. dotacja wyniosła:
- 28.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 144.000 zł na dzieci i młodzież oraz bazę (na cały rok).

Z kolei w 2016 r.:
- 54.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 148.000 zł na dzieci i młodzież oraz bazę (na cały rok).

 

16. kolejka (17 marca)

Sobota, 11:00
Grunwald Ruda ŚląskaOgrodnik Tychy - - -

Sobota, 15:30
Sokół Wola – Pogoń Imielin - - -

Sparta Katowice – Podlesianka Katowice - - -

Piast Bieruń Nowy – Unia Kosztowy - - -

AKS Mikołów – Iskra Pszczyna - - -

Krupiński Suszec – Urania Ruda Śląska - - -

Wawel Wirek – MKS Mysłowice - - -

Pogoń Ruda Śląska – LKS Łąka - - -

Klasa Okręgowa grupa 1 – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Pogoń Imielin 15 37
2 Podlesianka Katowice 15 35
3 Unia Kosztowy 15 33
4 AKS Mikołów 15 30
5 Iskra Pszczyna 15 29
6 Piast Bieruń Nowy 15 28
7 MKS Mysłowice 15 26
8 LKS Łąka 15 24
9 Ogrodnik Tychy 15 22
10 Urania Ruda Śląska 15 18
11 Sparta Katowice 15 17
12 Sokół Wola 15 15
13 Wawel Wirek 15 13
14 Krupiński Suszec 15 11
15 Pogoń Ruda Śląska 15 4
16 Grunwald Ruda Śląska 15 0
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 15 kolejkach:
(stan na 28 listopada)

 
13 - Zamojda (+1, AKS)
 
11 - Niewiedział (Imielin)
       Prusek (+1, Iskra)
 
10 - Wolny (Kosztowy)
 
09 - Brzeziński (Piast)
       Henisz (Urania)
       K.Michalski (Sparta)
       Prus (AKS)
 
08 - Chrząścik (Ogrodnik)
       Maciaszek (Kosztowy)
 
07 - Habor (Łąka)
       Piszczek (AKS)
       Wawrzyńczok (Sparta)
 
06 - Klaja (Łąka)
       Pawłowski (+1, Kosztowy)
       Szostek (+1, Podlesianka)
       Zając (+1, Podlesianka)
       Zawadzki (Iskra)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce


Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce: 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7.(1), 7.(2), 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 7.(3)

Terminarz

RUNDA JESIENNA

12.08 Ogrodnik Tychy (wyjazd)         0-3 protokół i bramki
20.08 LKS Łąka (dom)                      0-4 protokół i bramki
26.08 Urania Ruda Śląska (wyjazd)    1-6 protokół i bramki
30.08 Stadion Śl. (dom) - Puchar Polski 0-3 protokół i bramki
02.09 Pogoń Imielin (dom)                 0-4 protokół i bramki
09.09 Podlesianka Katowice (wyjazd)  0-5 protokół i bramki
16.09 Górnik 09 Mysłowice (dom)        1-4 protokół i bramki
30.09 Sparta Katowice (dom)              0-6 protokół i bramki
07.10 Sokół Wola (wyjazd)                 0-3 protokół i bramki
14.10 Krupiński Suszec (dom)             1-2 protokół i bramki
21.10 Pogoń Ruda Śląska (wyjazd)      0-3 protokół i bramki
28.10 Piast Bieruń (wyjazd)                 2-6 protokół i bramki
04.11 AKS Mikołów (dom)                    0-8 protokół i bramki
11.11 Unia Kosztowy (wyjazd)              0-13 protokół i bramki
18.11 Iskra Pszczyna (dom)                 0-3 protokół i bramki
25.11 Wawel Wirek (wyjazd)                 2-3 protokół i bramki

Bramki (7)

2 - Babisz (1 z karnego)
2 - Spalony

1 - Ogłoza
1 - Parzniewski
1 - Poprawa

Asysty (6)

2 - Malec

1 - Babisz
1 - Firecki
1 - Gąsior
1 - Ogłoza

1 - bez asysty