Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Osób on-line: 22

Najbliższe mecze

18 maja (sobota) godz. 10:00 - Młodziki Mł. 2007
Józefka Chorzów 2-3 GRUNWALD
 
 
19 maja (niedziela) godz. 13:00 - I zespół
MKS Siemianowiczanka II - GRUNWALD
 
19 maja (niedziela) godz. 13:00 - Trampkarze 2004
Orzeł Mokre - GRUNWALD
 
19 maja (niedziela) godz. 17:30 - Młodziki 2006
UKS Ruch Chorzów - GRUNWALD
 
 
20 maja (poniedziałek) godz. 17:00 - Orliki 2008
GRUNWALD - Champions Katowice
 
 
21 maja (wtorek) godz. 16:00 - Orliki Mł. 2009
Jastrząb Bielszowice - GRUNWALD
 
 
22 maja (środa) godz. 18:00 - Juniorzy 2002/2003
GRUNWALD - Wyzwolenie Chorzów

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

16. kolejka: Stadion w osłabieniu „o włos” od remisu

Stadion Śląski Chorzów 2-3 Grunwald Ruda Śląska (0-3)
 
0-1 Ogłoza, 25 min (głową) – po dośrodkowaniu Bereski z wolnego
0-2 Jankowski, 32 min – po zagraniu Wojtaczki
0-3 Twardoch, 39 min – po podaniu Jankowskiego
1-3…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Stadion – Grunwald

Stadion – Grunwald 2-3 (0-3)

(strona odświeża się automatycznie co 2 minuty)
 

KONIEC: 2-3 – niewiele brakowało, a Zieloni wypuściliby pewne zwycięstwo z rąk

Dolaciński huknął – na szczęście – nad bramką!

92 min błąd Lamliha i rzut wolny…

Czytaj więcej

Noty Trenera za mecz z Wawelem

Trener Grunwaldu Michał Szyguła przyznał następujące oceny swoim podopiecznym za mecz 15. kolejki z Wawelem Wirek (1-3):
 
Kurpas 3 (46. Lamlih 4) – Kowalczyk 3 (50. Dolecki 3), Wojtaczka 3, Poprawa 4, Chmielarski 3 –…

Czytaj więcej

Żółte i czerwone kartki w 14. i 15. kolejce Klasy A

Na inaugurację rundy wiosennej zawodnicy Klasy A ujrzeli 10 żółtych kartek, a w 15. kolejce – 8 „żółtek” i 1 czerwoną.
 
 
Żółte i czerwone kartki po 15 kolejkach:
 
 
Kartki kolejka po kolejce:
01. kolejka:  16 …

Czytaj więcej

16. kolejka Klasy A – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Podokręgu Katowice wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze 16. kolejki Klasy A.
   
Sobota, 11:15
Wawel Wirek – Józefka Chorzów
sędziowie: Poranek – Lorke, Dragan
 
Sobota, 14:00
UKS Szopienice – MKS Siemianowiczanka II
sędziowie: Szołtysek – Nowok,…

Czytaj więcej

Strzelcy w 15. kolejce Klasy A

W 5 rozegranych meczach 15. kolejki Klasy A padło 28 bramek.
 
Lider i wicelider klasyfikacji strzelców zrobili równy krok, choć ich drużyny zanotowały odmienne wyniki – Łukasz Pawłowski zdobył 16. gola w sezonie w derbach z Kolejarzem (7-0), a…

Czytaj więcej

Statystyki i zdjęcia z meczu Grunwald – Wawel

Statystyki z meczu derbowego Grunwald – Wawel:
 
Strzały:           15 (6+9)     10 (5+5)
 
celne:               6 (2+4)       5 (3+2)
niecelne:      …

Czytaj więcej

Wawel pnie się w górę

W kolejnych derbach Rudy Śląskiej w rundzie wiosennej Wawel pokonał w Halembie Grunwald 3-1.
 
Po 11 meczach bez porażki (8 zwycięstw i 3 remisy) „Zieloni” po raz drugi w sezonie ulegli sąsiadowi z Wirku i spadli z pozycji lidera…

Czytaj więcej

Krzysztof Szaton: Drużyna zasłużyła na 3 punkty

Trener Wawelu Wirek Krzysztof Szaton po zwycięskich derbach z Grunwaldem (3-1) podzielił się z nami swoją opinią na temat meczu:
 
– Mecz derbowy, było dużo walki. Nie był to, w sensie piłkarskim, mecz widowiskowy. Taktyka z naszej strony, założenia,…

Czytaj więcej

15. kolejka: Derby ponownie dla Wawelu

Grunwald Ruda Śląska 1-3 Wawel Wirek (0-2)
 
0-1 G.Kałużny, 3 min (głową) – po dośrodkowaniu P.Rutkowskiego z wolnego
0-2 Blaszke, 26 min – dobitka po strzale Maciejoka
0-3 G.Kałużny, 63 min – z podania Maciejoka
1-3 Jankowski, 90…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Grunwald – Wawel

Grunwald – Wawel 1-3 (0-2)

(strona odświeża się automatycznie co 2 minuty)
 

KONIEC: 1-3

92 min Maciejok i Chudziński ukarani żółtymi kartkami

Sędzia doliczył 3 minuty

1-3 Jankowski, 90 min – Jankes strzałem w długi róg pokonał Gawlika

89…

Czytaj więcej

Derby na szczycie: Grunwald – Wawel po raz 16.

Po pierwszej kolejce wiosennej zrobił się niesamowity ścisk w czubie tabeli. Po 28 punktów mają Grunwald i Jastrząb, punkt mniej Wawel, dwa oczka do lidera tracą Szopienice i AKS II, a 6. Józefkę dzieli od 1. pozycji już tylko 5…

Czytaj więcej

15. kolejka Klasy A – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Podokręgu Katowice wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze 15. kolejki Klasy A.
   
Sobota, 13:30
Kolejarz 24 Katowice – UKS Szopienice
sędziowie: Gałeczka – Lachowski, Dworaczek
 
Sobota, 15:00
Grunwald Ruda Ślaska – Wawel Wirek
sędziowie: Szołtysek –…

Czytaj więcej

Noty Trenera za mecz z Uranią II

Trener Grunwaldu Michał Szyguła przyznał następujące oceny swoim podopiecznym za mecz 14. kolejki z Uranią II (4-3):
 
Kurpas 5 – Kowalczyk 6, Wojtaczka 6, Poprawa 6, Chmielarski 5 – Kozłowski 6 (77. Dolecki n), Bereska…

Czytaj więcej

Strzelcy w 14. kolejce Klasy A

Na inaugurację rundy wiosennej w Klasie A – w 5 meczach – padły 23 bramki. Do tego dochodzą 3 gole i punkty, które otrzymał Hetman za walkower ze Śląskiem II – wycofał się z rozgrywek.
 
Wojciech Jankowski z Grunwaldu…

Czytaj więcej

Derby rozpoczęte

Mecz Urania II – Grunwald zapoczątkował rywalizację w derbach Rudy Śląskiej w rundzie wiosennej.
 
Na półmetku prowadził Jastrząb, który w 3 meczach zdobył 6 punktów. Po niedzielnym zwycięstwie w Kochłowicach Grunwald ma 7 „oczek” w 4 meczach. Już w…

Czytaj więcej

Kadra Grunwaldu w rundzie wiosennej 2019

W sobotę wystartowała runda wiosenna Klasy A. Kadra Grunwaldu liczy 22 zawodników. Dołączyło do niej 3 nowych zawodników.
           
Kadra Grunwaldu:
 
BRAMKARZE:
Kurpas Łukasz (2001)
Lamlih Mohamed (1984)
 
OBROŃCY:
Chmielarski Dawid (2001)…

Czytaj więcej

PRO Junior System: Grunwald na prowadzeniu po rundzie jesiennej

Od Ekstraklasy do A Klasy toczy się rywalizacja w programie „PRO Junior System”.
 
Punkty za minuty rozegrane przez zawodników w Ekstraklasie, I, II, III i IV lidze liczone są na podstawie regulaminów opracowanych przez PZPN (juniorzy i wychowankowie juniorzy…

Czytaj więcej

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

21. kolejka (18-19 maja)

Sobota, 13:30
Kolejarz 24 Katowice – Józefka Chorzów 0 - 6

Sobota, 15:00
UKS Szopienice – Strażak Mikołów 6 - 0

Sobota, 17:00
Jastrząb Bielszowice – Hetman 22 Katowice 4 - 0
1-0 Gosz, 24 min
2-0 Chwał, 33 min (samobójcza)
3-0 Piszczatowski, 70 min
4-0 Kaizik, 76 min


Niedziela, 11:00
AKS II Mikołów – Urania II Ruda Śląska - - -

Niedziela, 13:00
MKS Siemianowiczanka IIGrunwald Ruda Śląska - - -


Śląsk II Świętochłowice – Stadion Śląski Chorzów - - -
* walkower (Śląsk II wycofał się z rozgrywek)


Mecz towarzyski - Niedziela, 17:30:
GKS GieKSa II Katowice – Wawel Wirek - - -


Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2019 r. otrzyma dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości:

- 7.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na I półrocze)
- 65.000 zł na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży (na cały rok)
- 85.000 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok)  

 

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Wawel Wirek 19 45
2 Józefka Chorzów 20 41
3 Grunwald Ruda Śląska 19 40
4 Jastrząb Bielszowice 20 40
5 AKS II Mikołów 18 39
6 UKS Szopienice 19 38
7 MKS Siemianowiczanka II 18 25
8 Urania II Ruda Śląska 18 20
9 Kolejarz 24 Katowice 20 19
10 Hetman 22 Katowice 20 18
11 Strażak Mikołów 19 14
12 Śląsk II Świętochłowice 18 8
13 Stadion Śląski Chorzów 18 4
14 GKS GieKSa II Katowice 0 0
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 20 kolejkach:
(stan na 16 maja)

26 - Jankowski (+3, Grunwald)
 
18 - Pawłowski (Szopienice)
 
16 - Watoła (Józefka)
 
14 - G. Kałużny (+2, Wawel)
 
11 - Blaszke (+3, Wawel)
 
10 - Ogłoza (Grunwald)
       Strzebińczyk (Józefka)
 
09 - Pawlak (Jastrząb)
       Przybyszewski (Józefka)
 
08 - Lux (Wawel)
       Oberaj (Szopienice)
       T. Wentkowski (Szopienice)
       Wyrobek (AKS II)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13.
14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.

Terminarz

RUNDA WIOSENNA
 
24.03 Urania II Ruda Śląska (wyjazd)   4-3 protokół i bramki
30.03 Wawel Wirek (dom)                    1-3 protokół i bramki
07.04 Stadion Śląski Chorzów (wyjazd) 3-2 protokół i bramki
14.04 Józefka Chorzów (wyjazd)           0-4 protokół i bramki
28.04 Hetman 22 Katowice (dom)          8-0 protokół i bramki
04.05 Jastrząb Bielszowice (wyjazd)      4-2 protokół i bramki
12.05 Kolejarz 24 Katowice (dom)         4-0 protokół i bramki
19.05 (ndz. 13) MKS Siemianowiczanka II (wyjazd)
26.05 (ndz. 11) GKS GieKSa II Katowice (dom)
02.06 (ndz. 11) AKS II Mikołów (wyjazd)
08.06 (sob. 11) UKS Szopienice (dom)
16.06 Śląsk II Świętochłowice (wyjazd) 3-0 walkower więcej
22.06 (sob. 11) Strażak Mikołów (dom)
 
 
RUNDA JESIENNA
 
21.08 AKS II Mikołów (wyjazd) - PP      0-1 protokół i bramka
25.08 Urania II Ruda Śląska (dom)       0-0 protokół i sytuacje
02.09 Wawel Wirek (wyjazd)                 0-3 protokół i bramki
08.09 Stadion Śląski Chorzów (dom)     5-0 protokół
15.09 Józefka Chorzów (dom)               2-2 protokół i bramki
22.09 Hetman 22 Katowice (wyjazd)      2-1 protokół i bramki
29.09 Jastrząb Bielszowice (dom)          5-0 protokół i bramki
06.10 Kolejarz 24 Katowice (wyjazd)      2-2 protokół i bramki
13.10 MKS Siemianowiczanka II (dom)   2-2 protokół i bramki
21.10 GKS GieKSa II Katowice (wyjazd) 0-4 protokół i bramki
27.10 AKS II Mikołów (dom)                  2-0 protokół i bramki
03.11 UKS Szopienice (wyjazd)              5-3 protokół i bramki
10.11 Śląsk II Świętochłowice (dom)      3-0 protokół i bramki
17.11 Strażak Mikołów (wyjazd)             2-0 protokół i bramki
 

Bramki (54)

26 - Jankowski (2 z karnego i 2 z wolnego) /14 wiosną/ (+3)
 
10 - Ogłoza /3 wiosną/
 
05 - Twardoch /3 wiosną/
 
04 - Kozłowski /1 wiosną/ (+1)
 
03 - Babisz /1 wiosną/
 
02 - Bereska /2 wiosną/
02 - Mleczko
 
01 - Ostrowski
01 - Oswald

Asysty (51)

10 - Jankowski /3 wiosną/
 
09 - Babisz /4 wiosną/ (+2)
 
06 - Ogłoza /4 wiosną/
 
05 - Petrus /1 wiosną/
05 - Twardoch
 
02 - Dolecki /1 wiosną/ (+1)
02 - Gąsior /1 wiosną/ (+1)
02 - Kowalczyk /2 wiosną/
02 - Kurpas /2 wiosną/
02 - Podlacha /1 wiosną/
 
01 - Bereska /1 wiosną/
01 - Kiepura
01 - Mleczko
01 - Ostrowski
01 - Poprawa /1 wiosną/
01 - Wojtaczka /1 wiosną/
 
03 - bez asysty /2 wiosną/
 
 
 
(+1) - liczba bramek/asyst w ostatniej kolejce