Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Osób on-line: 20

Najbliższe mecze

 
 

PRZERWA W ROZGRYWKACH

 
 

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

12. kolejka: Niełatwa przeprawa z rezerwą

Grunwald Ruda Śląska 3-0 Śląsk II Świętochłowice (2-0)
 
1-0 Jankowski, 15 min (karny) – po faulu Wolnicy na Jankowskim
2-0 Ogłoza, 35 min – po podaniu Jankowskiego
3-0 Jankowski, 55 min (wolny) – po faulu na…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Grunwald – Śląsk II

Grunwald – Śląsk II 3-0 (2-0)

(strona odświeża się automatycznie co 3 minuty)
 

KONIEC: 3-0

93 min Podlacha w sytuacji sam na sam posłał loba nad bramką

Sędzia doliczył 3 minuty

85 min okazja Szynola i po raz kolejny…

Czytaj więcej

12. kolejka Klasy A – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Podokręgu Katowice wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą spotkania 12. kolejki Klasy A.
 
Sobota, 11:00
Grunwald Ruda Ślaska – Śląsk II Świętochłowice
sędzia: Tomasz Protasiuk
 
Sobota, 13:00
Wawel Wirek – Strażak Mikołów
sędzia: Maciej Radziejewski
 
Jastrząb Bielszowice…

Czytaj więcej

Noty Trenera za mecze z AKS-em II i Szopienicami

Trener Grunwaldu, Michał Szyguła, przyznał następujące oceny swoim podopiecznym za mecze z AKS-em II (2-0) i Szopienicami (5-3):
 
10. kolejka: Grunwald 2-0 AKS II Mikołów
Kurpas 8 – Wojtaczka 8, Oswald 8, Ostrowski 8 (90+1. Ochnio…

Czytaj więcej

Strzelcy w 11. kolejce Klasy A

W 11. kolejce Klasy A padło 21 bramek.
 
W bezpośrednim meczu prowadzących w klasyfikacji strzelców Łukasza Pawłowskiego i Wojciecha Jankowskiego górą – podwójnie – ten drugi.
 
Grunwald wygrał w Szopienicach 5-3, a napastnik halembian zdobył 2 bramki i…

Czytaj więcej

Kto mistrzem jesieni?

Runda jesienna nieuchronnie chyli się ku końcowi. W IV lidze i Klasie Okręgowej do zakończenia pozostała jedna kolejka. Natomiast w katowickiej Klasie A do rozegrania są dwie serie spotkań.
 
Nie znamy jeszcze w „Serie A” mistrza jesieni. Wiemy tylko,…

Czytaj więcej

Ważny i zwycięski

W 11. kolejce Grunwald rozgrywał ważny dla układu tabeli mecz na boisku wicelidera, UKS-u Szopienice.
 
Przed tą kolejką „Zieloni” tracili 9 punktów do lidera z Bielszowic i mieli jeden mecz rozegrany mniej. Każda strata punktów w sobotnie popołudnie mogła…

Czytaj więcej

11. kolejka: Cenne 3 punkty na boisku wicelidera

UKS Szopienice 3-5 Grunwald Ruda Śląska (0-4)
 
0-1 Ogłoza, 16 min – dobitka po strzale z karnego Petrusa, który bramkarz sparował na słupek
0-2 Jankowski, 33 min – po podaniu Twardocha
0-3 Twardoch, 36 min…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Szopienice – Grunwald

UKS Szopienice – Grunwald 3-5 (0-4)

(strona odświeża się automatycznie co 3 minuty)
 

KONIEC: 3-5 – po koncercie w I połowie były nerwy w II, ale Zieloni wracają z tarczą z boiska wicelidera!

Sędzia doliczył 4 minuty

89 min…

Czytaj więcej

Żółte i czerwone kartki w 10. kolejce Klasy A

W 10. kolejce zawodnicy Klasy A zostali ukarani 14 żółtymi kartkami. Tym razem sędziowie nie musieli sięgać do kieszeni po kartki koloru czerwonego.
 
 
Żółte i czerwone kartki po 10 kolejkach:
 
 
Kartki kolejka po kolejce:
01.…

Czytaj więcej

11. kolejka Klasy A – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Podokręgu Katowice wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą spotkania 11. kolejki Klasy A.
 
Sobota, 13:30
Kolejarz 24 Katowice – Stadion Śląski Chorzów
sędzia: Maciej Radziejewski
 
Sobota, 14:00
Strażak Mikołów – Urania II Ruda Śląska
sędzia: Michał Nowok
 …

Czytaj więcej

Strzelcy w 10. kolejce Klasy A

W 10. kolejce Klasy A padło 20 bramek.
 
Wawel Wirek podejmował wicelidera UKS Szopienice i po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0-2 po dwóch bramkach Łukasza Pawłowskiego, wracającego po 1 meczu kary lidera klasyfikacji strzelców (Wydział Dyscypliny Podokręgu…

Czytaj więcej

10. kolejka: Zwycięstwo po dobrym meczu

Grunwald Ruda Śląska 2-0 AKS II Mikołów (2-0)
 
1-0 Jankowski, 21 min – po podaniu Babisza
2-0 Jankowski, 26 min – po podaniu Petrusa
 
W 54. minucie Wojciech Jankowski (Grunwald) nie wykorzystał rzutu karnego – Duda…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Grunwald – AKS II

Grunwald – AKS II Mikołów 2-0 (2-0)
 
(strona odświeża się automatycznie co 3 minuty)

KONIEC: 2-0

92 min Żyłka ukarany żółtą kartką

91 min za Ostrowskiego wszedł Ochnio

90 min okazja gości – bombę Prusa na poprzeczkę sparował Kurpas…

Czytaj więcej

Żółte i czerwone kartki w 9. kolejce Klasy A

W 9. kolejce zawodnicy Klasy A zostali ukarani 23 żółtymi kartkami i 1 czerwoną (za 2 żółte). Jest to największa liczba „żółtek” w tym sezonie.
 
Poniżej znajduje się zaktualizowany wykaz kartek po informacji Podokręgu, że kartki w meczach…

Czytaj więcej

10. kolejka Klasy A – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Podokręgu Katowice wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą spotkania 10. kolejki Klasy A.
 
Sobota, 11:00
Grunwald Ruda Ślaska – AKS II Mikołów
sędzia: Piotr Wach
 
Sobota, 14:00
Jastrząb Bielszowice – Kolejarz 24 Katowice
sędzia: Tomasz Szołtysek
 
Sobota,…

Czytaj więcej

Strzelcy w 9. kolejce Klasy A

W 9. kolejce Klasy A padło 27 bramek.
 
Pod nieobecność na boisku lidera klasyfikacji strzelców, Łukasza Pawłowskiego, który pauzuje za czerwoną kartkę, kolejni zawodnicy mają okazję zmniejszyć różnicę bramkową. Na 4 trafienia zbliżył się Kamil Różycki ze Strażaka…

Czytaj więcej

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

Sparingi

02 lutego (sobota) Orzeł Psary - Babienica
 
09 lutego (sobota) MKS Siemianowiczanka
 
16 lutego (sobota) UKS Ruch Chorzów
 
23 lutego (sobota) MKS Zaborze
 
26 lutego (wtorek) Start Sierakowice
 
02 marca (sobota) Burza Borowa Wieś
 
09 marca (sobota) Górnik Sosnowiec
 
16 marca (sobota) wolny termin
 

14. kolejka (23-24 marca)

Urania II Ruda ŚląskaGrunwald Ruda Śląska - - -

UKS Szopienice – Jastrząb Bielszowice - - -

Stadion Śląski Chorzów – Wawel Wirek - - -

AKS II Mikołów – Kolejarz 24 Katowice - - -

Strażak Mikołów – Józefka Chorzów - - -

Śląsk II Świętochłowice – Hetman 22 Katowice - - -

GKS GieKSa II Katowice – MKS Siemianowiczanka II - - -

Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2018 r. otrzyma dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości:

- 14.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na I półrocze)
- 6.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na II półrocze)
- 65.000 zł na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży (na cały rok)
- 77.000 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

W 2017 r. dotacja wyniosła:
- 28.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 64.900 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 79.100 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

Z kolei w 2016 r.:
- 54.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 63.100 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 84.900 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

 

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Jastrząb Bielszowice 12 27
2 UKS Szopienice 12 25
3 Grunwald Ruda Śląska 12 25
4 Wawel Wirek 12 24
5 AKS II Mikołów 12 23
6 Józefka Chorzów 12 20
7 Urania II Ruda Śląska 12 16
8 MKS Siemianowiczanka II 12 15
9 Strażak Mikołów 12 14
10 Kolejarz 24 Katowice 12 13
11 Hetman 22 Katowice 12 8
12 Śląsk II Świętochłowice 12 8
13 Stadion Śląski Chorzów 12 2
14 GKS GieKSa II Katowice 0 0
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 13 kolejkach:
(stan na 22 listopada)

15 - Pawłowski (+1, Szopienice)
 
12 - Jankowski (Grunwald)
 
08 - Lux (Wawel)
       Pawlak (+1, Jastrząb)
       Watoła (+1, Józefka)
 
07 - Albrecht (Siemianowiczanka II)
       Ogłoza (Grunwald)
       Różycki (Strażak)
 
06 - Błażejczyk (Urania II)
       G. Kałużny (Wawel)
       Mandzel (Wawel)
       Oberaj (Szopienice)
       Przybyszewski (Józefka)
       Strzebińczyk (+1, Józefka)
       T. Wentkowski (Szopienice)
       Wyrobek (AKS II)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13.

Terminarz

RUNDA JESIENNA
 
21.08 AKS II Mikołów (wyjazd) - PP      0-1 protokół i bramka
25.08 Urania II Ruda Śląska (dom)       0-0 protokół i sytuacje
02.09 Wawel Wirek (wyjazd)                 0-3 protokół i bramki
08.09 Stadion Śląski Chorzów (dom)     5-0 protokół
15.09 Józefka Chorzów (dom)               2-2 protokół i bramki
22.09 Hetman 22 Katowice (wyjazd)      2-1 protokół i bramki
29.09 Jastrząb Bielszowice (dom)          5-0 protokół i bramki
06.10 Kolejarz 24 Katowice (wyjazd)      2-2 protokół i bramki
13.10 MKS Siemianowiczanka II (dom)   2-2 protokół i bramki
21.10 GKS GieKSa II Katowice (wyjazd) 0-4 protokół i bramki
27.10 AKS II Mikołów (dom)                  2-0 protokół i bramki
03.11 UKS Szopienice (wyjazd)              5-3 protokół i bramki
10.11 Śląsk II Świętochłowice (dom)      3-0 protokół i bramki
17.11 Strażak Mikołów (wyjazd)             2-0 protokół i bramki
 

Bramki (30)

12 - Jankowski (1 z karnego i 2 z wolnego)
 
07 - Ogłoza
 
03 - Kozłowski
 
02 - Babisz
02 - Mleczko (+1)
02 - Twardoch
 
01 - Ostrowski (+1)
01 - Oswald

Asysty (29)

7 - Jankowski
 
5 - Babisz (+2)
5 - Twardoch
 
4 - Petrus
 
2 - Ogłoza
 
1 - Dolecki
1 - Gąsior
1 - Kiepura
1 - Mleczko
1 - Ostrowski
1 - Podlacha
 
1 - bez asysty