Dzisiaj jest:

Kalendarium działaczy, trenerów, zawodników

  • URODZILI SIĘ:
  • 1965 - Marceli Wawrzynek
    obrońca I zespołu: 1985-1993
    obrońca II zespołu: 1985-1989

  • 1981 - Rafał Puławski
    obrońca juniorów: 1996-1999
    obrońca trampkarzy: 1992-1996

  • 1994 - Jakub Muskietorz
    napastnik trampkarzy: 2004

Osób on-line: 11

Najbliższe mecze

17 października (wtorek) 15:30 - Orliki Mł. 2008
GRUNWALD 6-4 Orlik II Ruda Śląska
 

18 października (środa) 16:15 - Trampkarze Mł. 2004
GRUNWALD 4-2 Naprzód Lipiny
 

19 października (czwartek) 16:00 - Orliki Mł. 2008
GKS GieKSa III Katowice - GRUNWALD
 

21 października (sobota) 9:00 - Trampkarze 2003
Unia Kosztowy - GRUNWALD

21 października (sobota) 10:00 - Młodziki 2005
GRUNWALD - AKS Chorzów

21 października (sobota) 15:00 - I zespół, Kl. Okręgowa
Pogoń Ruda Śląska - GRUNWALD
 

22 października (niedziela) 9:00 - Żaki 2009
Turniej w Kosztowach: Unia II Kosztowy (gospodarz), GRUNWALD, Gwiazda Ruda Śląska, Victoria Katowice

22 października (niedziela) 9:30 - Juniorzy Mł. 2001/02
UKS Szopienice - GRUNWALD

22 października (niedziela) 9:30 - Młodziki 2005
AKS Chorzów - GRUNWALD

22 października (niedziela) 13:00 - Młodziki Mł. 2006
Sprint Katowice - GRUNWALD
 

23 października (poniedziałek) 16:00 - Orliki 2007
GRUNWALD - Śląsk Świętochłowice
 

Terminy, wyniki i strzelcy drużyn Grunwaldu

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

Sparing

Grunwald Ruda Śląska  3-2  Ostoja Żelisławice  (1-1)
 
0-1 Opoka, 6 min.
1-1 Testowany 2, 36 min.
1-2 Opoka, 53 min.
2-2 Testowany 3, 58 min. (głową)
3-2 Kowalski, 75 min.
 

GRUNWALD:…

Czytaj więcej

Sparing z Ostoją

W sobotę Grunwald rozegra przedostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Sparingpartnerem halembian bedzie A-klasowa Ostoja Żelisławice. Mecz odbędzie się na sztucznym boisku w Nowym Bytomiu o godz. 9:00.
 
Podopieczni Artura Opeldusa po rundzie jesiennej – mają jeden mecz…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (6)

Wyniki sparingów zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
22 lutego (środa)
Górnik Piaski (IV liga) – Unia Kosztowy 1-6
Sparta Katowice – Pogoń Imielin 2-4 (1-3)
Wawel Wirek – Śląsk Świętochłowice (Klasa Okręgowa) 0-2 (0-0)
Pogoń Ruda Śląska – Górnik…

Czytaj więcej

XVIII turniej im. K. Motaja: zwycięstwo Górnika (18 zdjęć)

W sobotę w hali MOSiR w Halembie odbył się XVIII Halowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2008 im. Konrada Motaja.

W turnieju organizowanymn przez GKS Grunwald wzięło udział 5 zespołów – Górnik Zabrze S.S.A., KS Rozwój Katowice, KS GTV Stadion…

Czytaj więcej

Hokejowy sparing

Grunwald Ruda Śląska 6-5 Jedność 32 Przyszowice (3-3)
 
0-1 Kiełtyka, 23 min.
1-1 Spalony, 31 min.
1-2 Kiełtyka, 35 min.
2-2 Malec, 36 min.
3-2 Testowany3, 38 min.
3-3 Kiełtyka, 40 min.
3-4 Friedel, 48 min.…

Czytaj więcej

Sparing z Jednością

W najbliższą sobotę Grunwald rozegra sparing z Jednością 32 Przyszowice.

Mecz dwóch przedstawicieli Klasy Okręgowej – Jedność gra w grupie 2 – rozpocznie się o godz. 9:00 na sztucznym boisku w Nowym Bytomiu.

Wyniki sparingów (5) – zima 2017

Na miesiąc przed inauguracją rundy wiosennej zespoły Klasy Okręgowej po raz kolejny sprawdziły swoją formę i nowych zawodników.
 
15 lutego (środa):
LKS Bełk (IV liga) – Pogoń Imielin 8-0 (3-0)
LKS Łąka – LKS Studzionka (Klasa A) 4-1
Urania…

Czytaj więcej

Sparing

Grunwald Ruda Śląska  3-2  Wawel Wirek  (1-2)
 
0-1 Testowany, 15 min.
1-1 Malec, 20 min.
1-2 Wawrzyczek, 32 min.
2-2 Dreszer, 59 min.
3-2 Testowany, 76 min.
 
GRUNWALD:

Lamlih – Poprawa, Szymański,…

Czytaj więcej

1% na rzecz Grunwaldu – rozliczymy PIT bezpłatnie

Od 29 kwietnia 2005 roku GKS „Grunwald” Ruda Śląska jest Organizacją Pożytku Publicznego zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000077324. Oznacza to, że każdy podatnik rozliczając się za rok 2016 może przeznaczyć 1% swojego podatku należnego państwu na rzecz…

Czytaj więcej

Wawel zamiast MKS-u

W sobotę Grunwald rozegra sparing z Wawelem Wirek.
 
W najbliższy weekend Grunwald miał rozegrać sparing z MKS-em Lędziny, a Wawel Wirek z Nadwiślanem Góra. Mecze rudzkich drużyn Klasy Okręgowej z IV-ligowcami nie dojdą do skutku i Grunwald z…

Czytaj więcej

2. miejsce rocznika 2001 w Wirku

Juniorzy młodsi Grunwaldu na zakończenie ciężkiego tygodnia w okresie przygotowawczym zostali zaproszeni na turniej halowy organizowany przez Wawel Wirek.
 
W imprezie udział wzięli zawodnicy z rocznika 2000 i młodsi. Nasza drużyna obok Ruchu Chorzów była najmłodszą ekipą, ponieważ cała…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (4) – zima 2017

W kończącym się tygodniu zespoły Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały kolejną serię gier sparingowych.

7 lutego (wtorek):
GKS II Tychy (IV liga) – Pogoń Imielin 3-3 (0-2)
 
8 lutego (środa):
Slavia Ruda Śląska (IV liga) – Grunwald Ruda Śląska…

Czytaj więcej

Historia Podokręgu Katowice

Historia Podokręgu Katowice przedstawiona podczas jubileuszu 50-lecia:
 

Sparing

Slavia Ruda Śląska – Grunwald Ruda Śląska 4-0 (2-0)
 

W dzisiejszym sparingu dwóch rudzkich klubów IV-ligowa Slavia pokonała Grunwald 4-0.
 

Zespół z Rudy solidarnie zdobywał po dwie bramki w każdej z połów. Trener Grunwaldu skorzystał z 18 zawodników,…

Czytaj więcej

Sparing ze Slavią

W środę piłkarze Grunwaldu rozegrają pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. O godz. 19:00 na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu „Zieloni” zmierzą się z IV-ligową Slavią Ruda Śląska, która na półmetku rozgrywek zajmuje 16. miejsce.
 

Zespół Slavii…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (3) – zima 2017

Wyniki meczów sparingowych zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
1 lutego (środa)
Drzewiarz Jasienica (IV liga) – LKS Goczałkowice-Zdrój 5-2 (2-0)
Drama Zbrosławice (Klasa Okręgowa) – Pogoń Imielin 3-0 (1-0)
 
4 lutego (sobota):
GKS II Katowice (IV liga) –…

Czytaj więcej

Sparing z Gwarkiem odwołany

W najbliższą sobotę piłkarze Grunwaldu mieli zainaugurować meczem z Gwarkiem Zabrze serię gier sparingowych. Zespół z Zabrza zrezygnował jednak z potyczki i halembianie zagrają po raz pierwszy w najbliższą środę (8 lutego) ze Slavią.

Mało prawdopodobne, aby doszło do…

Czytaj więcej

Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2017 r. otrzymał dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 172.000 zł na realizację zadania publicznego "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w Rudzie Śląskiej w roku 2017" poprzez sportowe szkolenie dzieci i młodzieży oraz sportowe szkolenie grupy seniorskiej.

11. kolejka (21 października)

Sobota, 15:00
Pogoń Ruda ŚląskaGrunwald Ruda Śląska - - -

Pogoń Imielin – Piast Bieruń Nowy - - -

Krupiński Suszec – AKS Mikołów - - -

Sparta Katowice – Iskra Pszczyna - - -

Górnik 09 Mysłowice – LKS Łąka - - -

Podlesianka Katowice – Urania Ruda Śląska - - -

Wawel Wirek – Ogrodnik Tychy - - -

Sobota, 15:30
Sokół Wola – Unia Kosztowy - - -

Klasa Okręgowa grupa 1 – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Pogoń Imielin 9 22
2 Piast Bieruń Nowy 10 22
3 Unia Kosztowy 9 22
4 AKS Mikołów 9 20
5 Sparta Katowice 10 17
6 Górnik 09 Mysłowice 9 17
7 Podlesianka Katowice 9 17
8 Iskra Pszczyna 9 14
9 LKS Łąka 10 12
10 Urania Ruda Śląska 9 12
11 Sokół Wola 9 11
12 Wawel Wirek 9 7
13 Krupiński Suszec 9 7
14 Ogrodnik Tychy 9 6
15 Pogoń Ruda Śląska 10 1
16 Grunwald Ruda Śląska 9 0
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 10 kolejkach:
(stan na 16 października)

8 - Brzeziński (Piast)
     K.Michalski (+1, Sparta)
 
7 - Henisz (Urania)
     Zamojda (+1, AKS)
 
6 - Klaja (+2, Łąka)
     Niewiedział (Imielin)
     Prus (AKS)
     Wawrzyńczok (Sparta)
 
5 - Jaszczuk (+1, Górnik 09)
     Kubacki (Podlesianka)
     Piszczek (AKS)
     J.Rzepa (Piast)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce


Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce: 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7.(1), 7.(2), 8., 9., 10.

Terminarz

RUNDA JESIENNA

12.08 Ogrodnik Tychy (wyjazd)         0-3 protokół i bramki
20.08 LKS Łąka (dom)                      0-4 protokół i bramki
26.08 Urania Ruda Śląska (wyjazd)    1-6 protokół i bramki
30.08 Stadion Śl. (dom) - Puchar Polski 0-3 protokół i bramki
02.09 Pogoń Imielin (dom)                 0-4 protokół i bramki
09.09 Podlesianka Katowice (wyjazd)  0-5 protokół i bramki
16.09 Górnik 09 Mysłowice (dom)        1-4 protokół i bramki
30.09 Sparta Katowice (dom)              0-6 protokół i bramki
07.10 Sokół Wola (wyjazd)                 0-3 protokół i bramki
14.10 Krupiński Suszec (dom)             1-2 protokół i bramki
21.10 (sob. 15) Pogoń Ruda Śląska (wyjazd)
28.10 (sob. 14) Piast Bieruń (wyjazd)
04.11 (sob. 11) AKS Mikołów (dom)
11.11 (sob. 13) Unia Kosztowy (wyjazd)
18.11 (sob. 11) Iskra Pszczyna (dom)
25.11 (sob. 13.30) Wawel Wirek (wyjazd)

Bramki (3)

2 - Babisz (1 z karnego)
1 - Parzniewski

Asysty (2)

1 - Malec
1 - Ogłoza
1 - bez asysty