Dzisiaj jest:

Kalendarium działaczy, trenerów, zawodników

  • URODZILI SIĘ:
  • 1963 - Bogusław Loska
    napastnik II zespołu: 1981-1982
    napastnik juniorów: 1978-1981

  • 1981 - Artur Wojciuch
    napastnik juniorów: 1996
    napastnik trampkarzy: 1995-1996

  • ZMARLI:
  • 1999 - Alfred Dyrda
    pomocnik I zespołu: 1934, 1946-1949
    ur. 31.03.1915

Osób on-line: 12

Najbliższe mecze

 
 

PRZERWA WAKACYJNA

 
 
Terminy, wyniki i strzelcy drużyn Grunwaldu

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Treningi

Aktualności

Znamy terminarz rundy jesiennej – na początek beniaminek z Cielmic

Na dzisiejszym spotkaniu organizacyjnym klubów Klasy Okręgowej rozlosowano terminarze rundy jesiennej sezonu 2017/2018.
 
12 sierpnia na inaugurację sezonu Grunwald zagra na boisku beniaminka Ogrodnika Cielmice, który po roku powrócił do „okręgówki”. U siebie „Zieloni” zagrają tydzień później 19…

Czytaj więcej

I zespół rozpocznie we wtorek

Trener Jacek Bratek dokonał zmiany terminu rozpoczęcia przygotowań I zespołu do sezonu 2017/2018.
 
Pierwszy trening odbędzie się we wtorek 11 lipca o godz. 17:00 (pierwotnie planowany był w poniedziałek).
 

Skład Klasy Okręgowej w sezonie 2017/2018

Na dzisiejszym posiedzeniu Wydział Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej dokonał podziału Klasy Okręgowej w sezonie 2017/2018.
 
Grupa 1
1. Unia Kosztowy
2. Pogoń Imielin
3. Grunwald Ruda Ślaska
4. Urania Ruda Śląska
5. LKS Łąka
6. Wawel Wirek
7.…

Czytaj więcej

Punktacja „kanadyjska” 2016/2017: Zwycięstwo „Kowala”

W sezonie 2016/2017 zawodnicy Grunwaldu strzelili 68 bramek i pod tym względem zajęli 4. miejsce wespół z Pogonią Imielin.
 
W punktacji kanadyjskiej (bramki + asysty) najwięcej punktów zgromadził Daniel Kowalski. W 28 meczach „Kowal” strzelił 8 bramek, do…

Czytaj więcej

Harmonogram gier sparingowych Grunwaldu

W okresie przygotowawczym do sezonu 2017/2018 trener Jacek Bratek zaplanował 5 sparingów.
 
Harmonogram gier Grunwaldu:
 
15 lipca (sobota) Spójnia Landek (IV liga)
 
22 lipca (sobota) Gwarek Ornontowice (IV liga)
 
29 lipca (sobota) MKS Siemianowiczanka (Klasa Okręgowa)…

Czytaj więcej

11 lipca poznamy terminarz Klasy Okręgowej

W najnowszym komunikacie Wydział Gier Śląskiego ZPN podał terminy spotkań organizacyjnych z klubami, na których zostaną rozlosowane terminarze rozgrywek.
 
Kluby Klasy Okręgowej grupy 1 (grał w niej Grunwald) zostały zaproszone do siedziby Śląskiego ZPN we wtorek 11 lipca o…

Czytaj więcej

Żółte i czerwone kartki po 30 kolejkach

W ostatniej kolejce zawodnicy Klasy Okręgowej grupy 1 zostali ukarani 27 żółtymi kartkami i 1 czerwoną w konsekwencji dwóch żółtych.
 
W sezonie 2016/2017 zawodnicy uzbierali 965 żółtych kartek i 57 czerwonych, z czego 17 było tzw. samoistnych czerwonych kartek.…

Czytaj więcej

7 zmian i bez młodzieżowców w Klasie Okręgowej!

Na dzisiejszym posiedzeniu Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej przyjął „Regulamin Ramowy rozgrywek w piłkę nożną” i załączniki do regulaminu z mocą obowiązującą od 1 lipca 2017 roku.
 
Najważniejsze zmiany w Regulaminie Ramowym:
– w zawodach seniorów – IV liga,…

Czytaj więcej

10 lipca początek przygotowań

Piłkarze Grunwaldu 17 czerwca meczem z JUW-e Tychy – Jaroszowice zakończyli rozgrywki Klasy Okręgowej. Następnie spotkali się jeszcze w klubie w ostatni czwartek (22 czerwca) i udali się na urlopy. Przerwa w treningach potrwa do 10 lipca. Wówczas o godz.…

Czytaj więcej

Dżokerzy po 30 kolejkach Klasy Okręgowej – Sebastian Kawulka i Bartłomiej Kordoń najlepsi

Najlepszymi dżokerami w Klasie Okręgowej grupie 1 byli Sebastian Kawulka ze Sparty Katowice (zagrał w 22 meczach, w tym 11 razy wszedł z ławki – 9 jesienią i 2 wiosną) i Bartłomiej Kordoń z LKS-u Goczałkowice (zagrał w 26 meczach,…

Czytaj więcej

Ruch II Chorzów nie zagra w Klasie Okręgowej

Wszystko wskazuje na to, że niedługi był pobyt Pogoni Ruda Śląska w Klasie A.
 
Ruch Chorzów ogłosił na oficjalnej stronie, że nie zgłosi drużyny rezerw do rozgrywek Klasy Okręgowej w sezonie 2017/2018. Co to oznacza? Utrzymanie zapewni sobie…

Czytaj więcej

Noty Trenera: „Kowal” wiosną również najlepszy

Trener Grunwaldu Jacek Bratek przyznał następujące oceny swoim podopiecznym za ostatni mecz rundy wiosennej z JUW-e Tychy – Jaroszowice (3-0):
 
Lamlih 5 (83. Kurpas n) – Poprawa 5, Pokorski 5, Szymański 5, Kowynia 6 –…

Czytaj więcej

Spójnia wygrywa baraże – Slavia w Klasie Okręgowej, Pogoń w Klasie A

W meczu rewanżowym o utrzymanie w IV lidze Spójnia Landek pokonała dzisiaj 2-0 (1-0) Slavię Ruda Śląska – w 42. minucie przy wyniku 1-0 Tomasz Szpoton z zespołu gości nie wykorzystał rzutu karnego – i utrzymała się na tym szczeblu…

Czytaj więcej

Strzelcy w 30. kolejce Klasy Okręgowej – Mateusz Piesiur w koronie króla strzelców

W 30. kolejce piłkarze Klasy Okręgowej grupy 1 osiągnęli najlepszy wynik w sezonie – padły aż 42 gole!
 
11 bramek oglądali żegnający się z okręgówką kibice w Paniówkach (4-7 Tempa z Pogonią Imielin), 8 w Katowicach (Goczałkowice pokonały Spartę…

Czytaj więcej

„Tatry Cup 2017” w ramach akcji „Wakacje ze zdrowiem”

Drużyny młodzieżowe Grunwaldu w ubiegłym tygodniu zakończyły rozgrywki ligowe, a jutro zawodnicy zakończą rok szkolny. Z kolei od soboty 24 czerwca roczniki 2001, 2002 i 2003 wezmą udział w Zakopanem w turnieju „Tatry Cup 2017”. Po dwa zespoły Grunwaldu…

Czytaj więcej

Baraże, baraże, baraże

Dzisiaj odbył się pierwszy mecz barażowy o utrzymanie w IV lidze, w którym Slavia Ruda Śląska zremisowała u siebie 0-0 ze Spójnią Landek. Rewanż odbędzie się w Landeku w najbliższą sobotę o godz. 17:00.
Wynik pierwszego meczu wydaje się…

Czytaj więcej

slzpn.katowice.pl: Grunwald postara się wrócić do IV ligi

Po sobotnim meczu JUW-e – Grunwald trener Jacek Bratek udzielił szerszego wywiadu dziennikarzowi współpracującemu z Komisją Medialną Śląskiego ZPN:

 

– Czy trudno było zmotywować zawodników na taki mecz?

– Myślę, że nie, bo graliśmy o coś. Nie udało się…

Czytaj więcej

Pogoń trzyma kciuki za Slavię

21 i 24 czerwca odbędą się mecze barażowe o utrzymanie w IV lidze, w których zmierzą się 14. zespoły z grupy 1 i 2, czyli Slavia Ruda Śląska i Spójnia Landek.
 
Na dzisiaj z czterech grup Klasy Okręgowej…

Czytaj więcej

Jacek Bratek: Nie był to łatwy mecz

Jacek Bratek (trener Grunwaldu):
 
– Przyjechaliśmy do zespołu, który już chyba pogodził się z degradacją, natomiast nie był to łatwy mecz. Dobrze, że strzeliliśmy szybko bramkę, bo to ustawiło mecz. Druga bramka też padła stosunkowo szybko i najbardziej mnie…

Czytaj więcej

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

30. kolejka (9 czerwca)

Sobota, 11:00
Iskra PszczynaGrunwald Ruda Śląska 4 - 0

Urania Ruda Śląska – Sokół Wola 3 - 1

Piast Bieruń Nowy – MKS Górnik 09 Mysłowice 1 - 3

Sobota, 17:00
Unia Kosztowy – AKS Mikołów 3 - 0

Podlesianka Katowice – Wawel Wirek 6 - 1

Pogoń Imielin – Sparta Katowice 1 - 0

LKS Łąka – Krupiński Suszec 5 - 2

Ogrodnik Tychy – Pogoń Ruda Śląska 2 - 0

Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2018 r. otrzyma dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości:

- 14.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na I półrocze)
- 65.000 zł na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży (na cały rok)
- 77.000 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

W 2017 r. dotacja wyniosła:
- 28.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 64.900 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 79.100 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

Z kolei w 2016 r.:
- 54.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 63.100 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 84.900 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

 

Klasa Okręgowa grupa 1 – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Unia Kosztowy 30 76  
2 Podlesianka Katowice 30 75  
3 Pogoń Imielin 30 71  
4 AKS Mikołów 30 66  
5 Iskra Pszczyna 30 54  
6 Ogrodnik Tychy 30 44  
7 Sparta Katowice 30 42  
8 LKS Łąka 30 42  
9 Piast Bieruń Nowy 30 41  
10 Urania Ruda Śląska 30 40  
11 MKS Górnik 09 Mysłowice 30 38  
12 Sokół Wola 30 34  
13 Wawel Wirek 30 27  
14 Krupiński Suszec 30 20  
15 Pogoń Ruda Śląska 30 18  
16 Grunwald Ruda Śląska 30 1  
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 30 kolejkach:
(stan na 12 czerwca)

 
29 - Wolny (+1, Kosztowy)
 
26 - Kaczmarczyk (+2, Podlesianka)
 
24 - Prusek (+2, Iskra)
 
22 - Zamojda (AKS)
 
20 - Niewiedział (Imielin)
 
19 - K.Michalski (Sparta)
 
17 - Chrząścik (Ogrodnik)
 
15 - Kot (Wawel)
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce: 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7.(1), 7.(2), 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 7.(3), 17.(1), 18., 19., 16., 20., 21., 22., 23., 24., 17.(2), 25., 26., 27., 28., 29., 30.

Terminarz

RUNDA WIOSENNA

24.03 LKS Łąka (wyjazd)                      1-6 protokół i bramki
31.03 Urania Ruda Śląska (dom)           0-4 protokół i bramki
07.04 Pogoń Imielin (wyjazd)                0-6 protokół i bramki
11.04 Ogrodnik Tychy (dom)                 0-6 protokół i bramki
14.04 Podlesianka Katowice (dom)         0-6 protokół i bramki
21.04 MKS Mysłowice (wyjazd)              0-2 protokół i bramki
28.04 Wawel Wirek (dom)                     3-3 protokół i bramki
01.05 Sparta Katowice (wyjazd)            1-3 protokół i bramki
05.05 Sokół Wola (dom)                        0-2 protokół i bramki
12.05 Krupiński Suszec (wyjazd)           1-10 protokół i bramki
19.05 Pogoń Ruda Śląska (dom)            2-3 protokół i bramki
26.05 Piast Bieruń (dom)                       1-5 protokół i bramki
30.05 AKS Mikołów (wyjazd)                 0-11 protokół i bramki
02.06 Unia Kosztowy (dom)                   0-3 protokół i bramki
09.06 Iskra Pszczyna (wyjazd)               0-4 protokół i bramki
 
RUNDA JESIENNA

12.08 Ogrodnik Tychy (wyjazd)            0-3 protokół i bramki
20.08 LKS Łąka (dom)                         0-4 protokół i bramki
26.08 Urania Ruda Śląska (wyjazd)      1-6 protokół i bramki
30.08 Stadion Śl. (dom) - Puchar Polski 0-3 protokół i bramki
02.09 Pogoń Imielin (dom)                   0-4 protokół i bramki
09.09 Podlesianka Katowice (wyjazd)    0-5 protokół i bramki
16.09 Górnik 09 Mysłowice (dom)         1-4 protokół i bramki
30.09 Sparta Katowice (dom)               0-6 protokół i bramki
07.10 Sokół Wola (wyjazd)                   0-3 protokół i bramki
14.10 Krupiński Suszec (dom)              1-2 protokół i bramki
21.10 Pogoń Ruda Śląska (wyjazd)       0-3 protokół i bramki
28.10 Piast Bieruń (wyjazd)                 2-6 protokół i bramki
04.11 AKS Mikołów (dom)                    0-8 protokół i bramki
11.11 Unia Kosztowy (wyjazd)              0-13 protokół i bramki
18.11 Iskra Pszczyna (dom)                 0-3 protokół i bramki
25.11 Wawel Wirek (wyjazd)                2-3 protokół i bramki

Bramki (16)

5 - Ogłoza (4 wiosną)

4 - Babisz (3 z karnego) (2 wiosną)

3 - Spalony (1 wiosną)

2 - Ochnio (2 wiosną)

1 - Parzniewski
1 - Poprawa

Asysty (15)

3 - Spalony (3 wiosną)

2 - Babisz (1 wiosną)
2 - Gąsior (1 wiosną)
2 - Malec
2 - Ogłoza (1 wiosną)
2 - Skorupa (2 wiosną)

1 - Firecki
1 - Ochnio (1 wiosną)

1 - bez asysty