Dzisiaj jest:

Kalendarium działaczy, trenerów, zawodników

  • URODZILI SIĘ:
  • 1965 - Marceli Wawrzynek
    obrońca I zespołu: 1985-1993
    obrońca II zespołu: 1985-1989

  • 1981 - Rafał Puławski
    obrońca juniorów: 1996-1999
    obrońca trampkarzy: 1992-1996

  • 1994 - Jakub Muskietorz
    napastnik trampkarzy: 2004

Osób on-line: 11

Najbliższe mecze

17 października (wtorek) 15:30 - Orliki Mł. 2008
GRUNWALD 6-4 Orlik II Ruda Śląska
 

18 października (środa) 16:15 - Trampkarze Mł. 2004
GRUNWALD 4-2 Naprzód Lipiny
 

19 października (czwartek) 16:00 - Orliki Mł. 2008
GKS GieKSa III Katowice - GRUNWALD
 

21 października (sobota) 9:00 - Trampkarze 2003
Unia Kosztowy - GRUNWALD

21 października (sobota) 10:00 - Młodziki 2005
GRUNWALD - AKS Chorzów

21 października (sobota) 15:00 - I zespół, Kl. Okręgowa
Pogoń Ruda Śląska - GRUNWALD
 

22 października (niedziela) 9:00 - Żaki 2009
Turniej w Kosztowach: Unia II Kosztowy (gospodarz), GRUNWALD, Gwiazda Ruda Śląska, Victoria Katowice

22 października (niedziela) 9:30 - Juniorzy Mł. 2001/02
UKS Szopienice - GRUNWALD

22 października (niedziela) 9:30 - Młodziki 2005
AKS Chorzów - GRUNWALD

22 października (niedziela) 13:00 - Młodziki Mł. 2006
Sprint Katowice - GRUNWALD
 

23 października (poniedziałek) 16:00 - Orliki 2007
GRUNWALD - Śląsk Świętochłowice
 

Terminy, wyniki i strzelcy drużyn Grunwaldu

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

Żółte i czerwone kartki po 8 kolejkach

W 8. kolejce Klasy Okręgowej grupy 1 sędziowie pokazali zawodnikom 31 żółtych kartek i 2 czerwone kartki w konsekwencji dwóch żółtych.
 

Żółte i czerwone kartki po 8 kolejkach (stan na 03.10.2017 r.):

 
Kartki kolejka po kolejce:…

Czytaj więcej

Nie tylko u siebie – Piast blisko lidera

W środę 4 października odbył się jeden z zaległych meczów 7. kolejki Klasy Okręgowej grupy 1 LKS Łąka – Piast Bieruń (pozostało jeszcze 6 spotkań w dniu 25 listopada).
 
Bramki z meczu:
Zobacz: LKS Łąka 0-2 Piast Bieruń
 …

Czytaj więcej

9. kolejka Klasy Okręgowej – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze 9. kolejki rundy jesiennej Klasy Okręgowej grupy 1.
 
Sobota, 11:00
Urania Ruda Śląska – Piast Bieruń
sędziowie: Adam Adamus (Bytom) – Tomasz Ferdyn (Bytom), Piotr Cierniak (Bytom)
 …

Czytaj więcej

Juniorzy 2001: wygrane derby z Pogonią

W niedzielnym spotkaniu 5. kolejki juniorzy Grunwaldu pokonali na własnym boisku Pogoń Ruda Śląska 4-1.

Pierwsza połowa w głównej mierze upłynęła pod znakiem walki w środkowej części boiska, co nie miało przełożenia na podbramkowe sytuacje. Goście objęli prowadzenie w 7.…

Czytaj więcej

Zwycięstwo i porażka w turnieju w Mikołowie

W sobotę 30 września odbył się czwarty turniej w ramach Ligi Żaków rocznika 2009. „Zieloni” wybrali się do pobliskiego Mokrego, dzielnicy Mikołowa.
 
W turnieju wzięły udział trzy drużyny: miejscowy Orzeł, Gwiazda Ruda Śląska i Grunwald. Nie dotarła Victoria Katowice.…

Czytaj więcej

Bramki z większości meczów 8. kolejki Klasy Okręgowej

Coraz więcej klubów Klasy Okręgowej grupy 1 udostępnia w sieci materiały z meczów ligowych.
 
Bramki/sytuacje z 6 meczów 8. kolejki:

Unia Kosztowy – Górnik 09 Mysłowice 0-0
Zobacz: skrót Unii
 
AKS Mikołów – Wawel Wirek 2-0
Zobacz: skrót…

Czytaj więcej

Noty Trenera za mecz ze Spartą

Trener Grunwaldu Jacek Bratek przyznał następujące oceny swoim podopiecznym za mecz 8. kolejki ze Spartą Katowice (0-6):
 
Kurpas 2 – Firecki 1 (55. Gąsior n), Poprawa 2, Wojtaczka 2, Skorupa 2 – Malec 2 (kpt), Babisz…

Czytaj więcej

Strzelcy w 8. kolejce Klasy Okręgowej

W 8. kolejce piłkarze Klasy Okręgowej grupy 1 zdobyli 25 bramek.
 
Dzięki dwóm trafieniom w meczu z Grunwaldem (6-0) – 6. i 7. w sezonie – Krzysztof Michalski ze Sparty dołączył do lidera Dawida Henisza z Uranii. Za ich…

Czytaj więcej

Trampkarze 2003: Grunwald – Lechia 06 Mysłowice 4-0

W dzisiejszym spotkaniu młodzi trampkarze trenera Andrzeja Zioba pewnie pokonali rówieśników z Mysłowic 4-0.

 

Przez pierwsze dwadzieścia minut mecz był wyrównany, aż w końcu zieloni w ciągu czterech minut zdobyli dwie bramki i od tego czasu przejęli kontrolę wydarzeń…

Czytaj więcej

8. kolejka

Grunwald Ruda Śląska 0-6 Sparta Katowice (0-2)
 
0-1 Wawrzyńczok, 32 min
0-2 Kawulka, 44 min – dobitka po strzale K.Michalskiego
0-3 K.Michalski, 48 min – po podaniu głową Wawrzyńczoka
0-4 Kawulka, 57 min – po podaniu K.Michalskiego
0-5 Adamczyk,…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Grunwald – Sparta

Grunwald – Sparta 0-6 (0-2)

(strona odświeża się automatycznie co 2 minuty)
 

KONIEC: 0-6

Nasz stoper wskazywał 88. minutę i 27. sekundę, kiedy sędzia zakończył mecz, myśląc że już minęła 90. minuta

87 min strzał Wawrzyńczoka wybija Kurpas

0-6…

Czytaj więcej

Zapowiedź: Grunwald – Sparta Katowice (po raz 3.)

W nadchodzący weekend zostanie rozegrana 8. kolejka I grupy okręgówki. Rozpocznie się meczem w Rudzie Śląskiej – Halembie, w którym Grunwald zmierzy się ze Spartą Katowice. Początek jak zwykle o godzinie 11:00. Kolejka zakończy się w niedzielę w Łące,…

Czytaj więcej

Zaległe mecze 25 listopada

Wydział Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczył nowy termin odwołanych meczów 7. kolejki Klasy Okręgowej grupy 1 na 25 listopada (sobota) godz. 13:30.
 
źródło: slzpn.katowice.pl
 

8. kolejka Klasy Okręgowej – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze 8. kolejki rundy jesiennej Klasy Okręgowej grupy 1.
 
Sobota, 11:00
Grunwald Ruda Ślaska – Sparta Katowice
sędziowie: Paweł Kamiński (Ogrodzieniec) – Zbigniew Molenda (Rudniki), Mariusz Gorczyca (Sosnowiec)
 …

Czytaj więcej

Strzelcy w 7. kolejce Klasy Okręgowej

W 7. kolejce zaplanowanej na 23 września, a storpedowanej przez kilkudniowe opady deszczu, rozegrano ostatecznie jeden mecz. Na sztucznej nawierzchni w Katowicach Sparta pokonała Pogoń Ruda Śląska 4-2. Dwie bramki dla gospodarzy – 4. i 5. w sezonie – zdobył…

Czytaj więcej

Gościnny Grunwald

W niedzielę odbył się kolejny turniej w ramach Ligi Żaków (rocznik 2009). Tym razem gospodarzem był Grunwald. Trener Ireneusz Adamczyk wystawił dwa zespoły, a ponadto wystąpiły następujące drużyny: Górnik 09 Mysłowice, Jedność Siemianowice, Sparta Katowice i Szombierki Bytom…

Czytaj więcej

Grunwald gospodarzem kolejnego turnieju

W niedzielę o godz. 10:00 na boiskach Grunwaldu odbędzie się turniej w ramach Ligi Żaków. Wezmą w nim udział Górnik 09 Mysłowice, Jedność Siemianowice, Sparta Katowice, Szombierki Bytom i Grunwald jako gospodarz.
 
Przed tygodniem w turnieju…

Czytaj więcej

Informacja Wydziału Gier Podokręgu Katowice

Wydział Gier Podokręgu Katowice informuje, iż z uwagi na złe warunki atmosferyczne odwołuje wszystkie mecze na szczeblu Podokręgu Katowice (sobota i niedziela, tj. 23.09.2017 oraz 24.09.2017) zaplanowanych na boiskach naturalnych. Mecze zaplanowane na boiskach o nawierzchni sztucznej rozgrywane są według…

Czytaj więcej

Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2017 r. otrzymał dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości 172.000 zł na realizację zadania publicznego "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w Rudzie Śląskiej w roku 2017" poprzez sportowe szkolenie dzieci i młodzieży oraz sportowe szkolenie grupy seniorskiej.

11. kolejka (21 października)

Sobota, 15:00
Pogoń Ruda ŚląskaGrunwald Ruda Śląska - - -

Pogoń Imielin – Piast Bieruń Nowy - - -

Krupiński Suszec – AKS Mikołów - - -

Sparta Katowice – Iskra Pszczyna - - -

Górnik 09 Mysłowice – LKS Łąka - - -

Podlesianka Katowice – Urania Ruda Śląska - - -

Wawel Wirek – Ogrodnik Tychy - - -

Sobota, 15:30
Sokół Wola – Unia Kosztowy - - -

Klasa Okręgowa grupa 1 – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Pogoń Imielin 9 22
2 Piast Bieruń Nowy 10 22
3 Unia Kosztowy 9 22
4 AKS Mikołów 9 20
5 Sparta Katowice 10 17
6 Górnik 09 Mysłowice 9 17
7 Podlesianka Katowice 9 17
8 Iskra Pszczyna 9 14
9 LKS Łąka 10 12
10 Urania Ruda Śląska 9 12
11 Sokół Wola 9 11
12 Wawel Wirek 9 7
13 Krupiński Suszec 9 7
14 Ogrodnik Tychy 9 6
15 Pogoń Ruda Śląska 10 1
16 Grunwald Ruda Śląska 9 0
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 10 kolejkach:
(stan na 16 października)

8 - Brzeziński (Piast)
     K.Michalski (+1, Sparta)
 
7 - Henisz (Urania)
     Zamojda (+1, AKS)
 
6 - Klaja (+2, Łąka)
     Niewiedział (Imielin)
     Prus (AKS)
     Wawrzyńczok (Sparta)
 
5 - Jaszczuk (+1, Górnik 09)
     Kubacki (Podlesianka)
     Piszczek (AKS)
     J.Rzepa (Piast)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce


Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce: 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7.(1), 7.(2), 8., 9., 10.

Terminarz

RUNDA JESIENNA

12.08 Ogrodnik Tychy (wyjazd)         0-3 protokół i bramki
20.08 LKS Łąka (dom)                      0-4 protokół i bramki
26.08 Urania Ruda Śląska (wyjazd)    1-6 protokół i bramki
30.08 Stadion Śl. (dom) - Puchar Polski 0-3 protokół i bramki
02.09 Pogoń Imielin (dom)                 0-4 protokół i bramki
09.09 Podlesianka Katowice (wyjazd)  0-5 protokół i bramki
16.09 Górnik 09 Mysłowice (dom)        1-4 protokół i bramki
30.09 Sparta Katowice (dom)              0-6 protokół i bramki
07.10 Sokół Wola (wyjazd)                 0-3 protokół i bramki
14.10 Krupiński Suszec (dom)             1-2 protokół i bramki
21.10 (sob. 15) Pogoń Ruda Śląska (wyjazd)
28.10 (sob. 14) Piast Bieruń (wyjazd)
04.11 (sob. 11) AKS Mikołów (dom)
11.11 (sob. 13) Unia Kosztowy (wyjazd)
18.11 (sob. 11) Iskra Pszczyna (dom)
25.11 (sob. 13.30) Wawel Wirek (wyjazd)

Bramki (3)

2 - Babisz (1 z karnego)
1 - Parzniewski

Asysty (2)

1 - Malec
1 - Ogłoza
1 - bez asysty