Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Osób on-line: 21

Najbliższe mecze

18 maja (sobota) godz. 10:00 - Młodziki Mł. 2007
Józefka Chorzów 2-3 GRUNWALD
 
 
19 maja (niedziela) godz. 13:00 - I zespół
MKS Siemianowiczanka II 0-0 GRUNWALD
 
19 maja (niedziela) godz. 13:00 - Trampkarze 2004
Orzeł Mokre 8-1 GRUNWALD
 
19 maja (niedziela) godz. 17:30 - Młodziki 2006
UKS Ruch Chorzów 3-1 GRUNWALD
 
 
20 maja (poniedziałek) godz. 17:00 - Orliki 2008
GRUNWALD - Champions Katowice
 
 
21 maja (wtorek) godz. 16:00 - Orliki Mł. 2009
Jastrząb Bielszowice - GRUNWALD
 
 
22 maja (środa) godz. 18:00 - Juniorzy 2002/2003
GRUNWALD - Wyzwolenie Chorzów

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

24. kolejka: Jedna rysa w świetnym meczu jubilata

Grunwald Ruda Śląska 0-2 Sokół Wola (0-0)
 
0-1 Krawczyk, 69 min – piętą po nastrzeleniu przez Lamliha
0-2 Bula, 86 min – po podaniu Więckowskiego
 
100. mecz ligowy w I zespole Grunwaldu rozegrał Mohamed Lamlih, a 50.…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Grunwald – Sokół

Grunwald – Sokół Wola 0-2 (0-0)

(strona odświeża się automatycznie co 3 minuty)
 

KONIEC: 0-2

91 min za Więckowskiego wszedł Germanek

Sędzia doliczył 3 minuty

88 min za Krawczyka wszedł Wesecki

0-2 Bula, 86 min – Więckowski dograł przed…

Czytaj więcej

Dżokerzy w 22. i 23. kolejce Klasy Okręgowej

W 22. kolejce Klasy Okręgowej grupy 1 jeden zawodnik z ławki wpisał się na listę strzelców, natomiast w 23. kolejce dwóch.
 
Sebastian Kawulkanajlepszy dżoker poprzednich rozgrywek – zdobył drugą bramkę w tym sezonie jako zmiennik. W meczu…

Czytaj więcej

24. kolejka Klasy Okręgowej – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze 24. kolejki Klasy Okręgowej grupy 1.
 
Sobota, 11:00
Grunwald Ruda Śląska – Sokół Wola
sędziowie: Bartosz Kuc (Krzepice) – Konrad Mikołajczyk (Miedźno), Oskar Sikora (Rędziny)
 
Pogoń Ruda…

Czytaj więcej

Żółte i czerwone kartki w 22. i 23. kolejce Klasy Okręgowej

W 22. kolejce Klasy Okręgowej grupy 1 sędziowie ukarali zawodników 28 żółtymi kartkami i 2 czerwonymi (obie w konsekwencji dwóch żółtych), a w 23. tylko 19 „żółtkami”.
 
W 1-majowej kolejce aż 6 drużyn zakończyło mecze bez napomnień (najlepszy wynik…

Czytaj więcej

Strzelcy w 23. kolejce Klasy Okręgowej

W 23. kolejce Klasy Okręgowej grupy 1 padło 29 bramek.
 
Przemysław Niewiedział zdobył jedną z bramek – 19. w sezonie – dla Pogoni Imielin w meczu z Ogrodnikiem (4-0) i ponownie ma 3 trafienia przewagi nad Mateuszem Zamojdą.…

Czytaj więcej

Pierwszy spadkowicz

Po wczorajszej porażce w Katowicach 1-3 dopełnił się los Grunwaldu. Od nowego sezonu „Zieloni” zagrają w katowickiej Klasie A.
 
Na 7 kolejek przed zakończeniem sezonu znamy pierwszego spadkowicza. Szans matematycznych na utrzymanie nie ma już Grunwald. Nieróżowo wygląda też…

Czytaj więcej

23. kolejka: Porażka po walce

Sparta Katowice 3-1 Grunwald Ruda Śląska (2-0)
 
1-0 Todorski, 11 min (głową) – po dośrodkowaniu Wawrzyńczoka z rogu
2-0 Wawrzyńczok, 30 min – po podaniu Kawulki
3-0 Kawulka, 76 min – po podaniu Wawrzyńczoka
3-1 Spalony, 78 min…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Sparta – Grunwald

Sparta – Grunwald 3-1 (2-0)

(strona odświeża się automatycznie co 2 minuty)

KONIEC: 3-1 – zasłużone zwycięstwo gospodarzy i kolejny mecz, w którym zawodnicy Grunwaldu grali bardzo ambitnie

92 min uderzenie Kawulki w rękach Lamliha

91 min strzał Gąsiora broni…

Czytaj więcej

Strzelcy w 22. kolejce Klasy Okręgowej

W 22. kolejce zawodnicy Klasy Okręgowej grupy 1 strzelili 32 bramki.
 
Połowa goli padła w Rudzie Śląskiej – w Nowym Bytomiu 10, a w Halembie 6. Pogoń i Sparta urządziły sobie festiwal strzelecki. Trzykrotnie prowadzenie obejmowała Pogoń (1-0, 3-2,…

Czytaj więcej

23. kolejka Klasy Okręgowej – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze 23. kolejki Klasy Okręgowej grupy 1.
 
Wtorek, 11:00
Urania Ruda Śląska – LKS Łąka
sędziowie: Robert Metelski (Ornontowice) – Maciej Węgrzyk (Jejkowice), Mateusz Piszczelok (Lubomia)
 
Wtorek, 15:00…

Czytaj więcej

Noty Trenera za mecz z Wawelem

Trener Grunwaldu Teodor Wawoczny przyznał następujące oceny swoim podopiecznym za mecz 22. kolejki z Wawelem Wirek (3-3):
 
Lamlih 5 – Kowalcze 2, Babisz 5, Wojtaczka 3 (73. Kozłowski n), Chmielarski 5 – Gąsior 4 (81. Skorupa…

Czytaj więcej

Derby rządzą się jednak swoimi prawami (25 zdjęć)

314 dni czekał Grunwald na kolejny punkt w rozgrywkach ligowych. Ostatni, a właściwie trzy, zdobył w Tychach Jaroszowicach 17 czerwca 2017 r. w meczu kończącym sezon 2016/2017, który wygrał z JUW-e 3-0.
 
Do sobotniego spotkania Wawel przystępował w roli…

Czytaj więcej

Wypowiedzi trenerów po meczu derbowym Grunwald – Wawel

Tomasz Grozmani (trener Wawelu):
– Jako drużyna zagraliśmy ogólnie słabo, za wolno, za dużo popełniliśmy błędów indywidualnych w ataku i obronie. Uczulałem chłopaków, że nie będzie tu łatwo. Już ostatnio w Mysłowicach Grunwald się postawił i przegrał tylko 0-2. Przekazałem…

Czytaj więcej

22. kolejka: Jest pierwszy!

Grunwald Ruda Śląska 3-3 Wawel Wirek (1-1)
 
1-0 Ogłoza, 14 min – po podaniu Spalonego
1-1 G.Kałużny, 19 min – po podaniu P.Rutkowskiego
1-2 Foryś, 54 min – po podaniu Luxa
2-2 Ogłoza, 60 min – po…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z derbów Grunwald – Wawel

Grunwald – Wawel 3-3 (1-1)

(strona odświeża się automatycznie co 2 minuty)
 

KONIEC: 3-3 – pierwszy, zasłużony punkt Grunwaldu w tym sezonie! Brawo Zieloni!

93 min kontra Grunwaldu – strzał Kozłowskiego broni Wójcik

Sędzia doliczył 3 minuty

88 min…

Czytaj więcej

Grunwald – Wawel po raz 14.

W sobotę o godz. 11:00 w Halembie rozpocznie się 22. kolejka Klasy Okręgowej grupy 1.
W meczu derbowym zmierzą się Grunwald z Wawelem.
 
Podopieczni Tomasza Grozmaniego powoli pną się w tabeli. Po 3 zwycięstwach z rzędu wydostali się ze…

Czytaj więcej

Dżokerzy w 21. kolejce Klasy Okręgowej

W 21. kolejce Klasy Okręgowej grupy 1 tylko jeden zawodnik z ławki wpisał się na listę strzelców.
 
W derbach Rudy Śląskiej Tomasz Mandzel pojawił się na boisku w 81. minucie przy wyniku 3-0 dla Wawelu. 6 minut później przypieczętował…

Czytaj więcej

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

21. kolejka (18-19 maja)

Sobota, 13:30
Kolejarz 24 Katowice – Józefka Chorzów 0 - 6
0-1 Watoła, 15 min
0-2 Przybyszewski, 17 min
0-3 Watoła, 40 min
0-4 K.Słota, 70 min (karny)
0-5 Stefański, 84 min
0-6 Jaksender, 87 min


Sobota, 15:00
UKS Szopienice – Strażak Mikołów 6 - 0
1-0 Siedlecki, 10 min
2-0 Pawłowski, 31 min
3-0 T.Wentkowski, 63 min
4-0 Pawłowski, 68 min
5-0 Kawulka, 69 min
6-0 Ł.Wentkowski, 86 min


Sobota, 17:00
Jastrząb Bielszowice – Hetman 22 Katowice 4 - 0
1-0 Gosz, 24 min
2-0 Chwał, 33 min (samobójcza)
3-0 Piszczatowski, 70 min
4-0 Kaizik, 76 min


Niedziela, 11:00
AKS II Mikołów – Urania II Ruda Śląska 1 - 2
0-1 Gomola, 7 min
1-1 Marciniak, 77 min
1-2 Błażejczyk, 90+2 min


Niedziela, 13:00
MKS Siemianowiczanka IIGrunwald Ruda Śląska 0 - 0


Śląsk II Świętochłowice – Stadion Śląski Chorzów 0 - 3
* walkower (Śląsk II wycofał się z rozgrywek)


Mecz towarzyski - Niedziela, 17:30:
GKS GieKSa II Katowice – Wawel Wirek - - -
4-2

Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2019 r. otrzyma dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości:

- 7.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na I półrocze)
- 65.000 zł na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży (na cały rok)
- 85.000 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok)  

 

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Wawel Wirek 19 45
2 Józefka Chorzów 20 41
3 Grunwald Ruda Śląska 20 41
4 Jastrząb Bielszowice 20 40
5 AKS II Mikołów 19 39
6 UKS Szopienice 19 38
7 MKS Siemianowiczanka II 19 26
8 Urania II Ruda Śląska 19 23
9 Kolejarz 24 Katowice 20 19
10 Hetman 22 Katowice 20 18
11 Strażak Mikołów 19 14
12 Śląsk II Świętochłowice 19 8
13 Stadion Śląski Chorzów 19 7
14 GKS GieKSa II Katowice 0 0
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 20 kolejkach:
(stan na 16 maja)

26 - Jankowski (+3, Grunwald)
 
18 - Pawłowski (Szopienice)
 
16 - Watoła (Józefka)
 
14 - G. Kałużny (+2, Wawel)
 
11 - Blaszke (+3, Wawel)
 
10 - Ogłoza (Grunwald)
       Strzebińczyk (Józefka)
 
09 - Pawlak (Jastrząb)
       Przybyszewski (Józefka)
 
08 - Lux (Wawel)
       Oberaj (Szopienice)
       T. Wentkowski (Szopienice)
       Wyrobek (AKS II)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13.
14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.

Terminarz

RUNDA WIOSENNA
 
24.03 Urania II Ruda Śląska (wyjazd)   4-3 protokół i bramki
30.03 Wawel Wirek (dom)                    1-3 protokół i bramki
07.04 Stadion Śląski Chorzów (wyjazd) 3-2 protokół i bramki
14.04 Józefka Chorzów (wyjazd)           0-4 protokół i bramki
28.04 Hetman 22 Katowice (dom)          8-0 protokół i bramki
04.05 Jastrząb Bielszowice (wyjazd)      4-2 protokół i bramki
12.05 Kolejarz 24 Katowice (dom)         4-0 protokół i bramki
19.05 (ndz. 13) MKS Siemianowiczanka II (wyjazd)
26.05 (ndz. 11) GKS GieKSa II Katowice (dom)
02.06 (ndz. 11) AKS II Mikołów (wyjazd)
08.06 (sob. 11) UKS Szopienice (dom)
16.06 Śląsk II Świętochłowice (wyjazd) 3-0 walkower więcej
22.06 (sob. 11) Strażak Mikołów (dom)
 
 
RUNDA JESIENNA
 
21.08 AKS II Mikołów (wyjazd) - PP      0-1 protokół i bramka
25.08 Urania II Ruda Śląska (dom)       0-0 protokół i sytuacje
02.09 Wawel Wirek (wyjazd)                 0-3 protokół i bramki
08.09 Stadion Śląski Chorzów (dom)     5-0 protokół
15.09 Józefka Chorzów (dom)               2-2 protokół i bramki
22.09 Hetman 22 Katowice (wyjazd)      2-1 protokół i bramki
29.09 Jastrząb Bielszowice (dom)          5-0 protokół i bramki
06.10 Kolejarz 24 Katowice (wyjazd)      2-2 protokół i bramki
13.10 MKS Siemianowiczanka II (dom)   2-2 protokół i bramki
21.10 GKS GieKSa II Katowice (wyjazd) 0-4 protokół i bramki
27.10 AKS II Mikołów (dom)                  2-0 protokół i bramki
03.11 UKS Szopienice (wyjazd)              5-3 protokół i bramki
10.11 Śląsk II Świętochłowice (dom)      3-0 protokół i bramki
17.11 Strażak Mikołów (wyjazd)             2-0 protokół i bramki
 

Bramki (54)

26 - Jankowski (2 z karnego i 2 z wolnego) /14 wiosną/ (+3)
 
10 - Ogłoza /3 wiosną/
 
05 - Twardoch /3 wiosną/
 
04 - Kozłowski /1 wiosną/ (+1)
 
03 - Babisz /1 wiosną/
 
02 - Bereska /2 wiosną/
02 - Mleczko
 
01 - Ostrowski
01 - Oswald

Asysty (51)

10 - Jankowski /3 wiosną/
 
09 - Babisz /4 wiosną/ (+2)
 
06 - Ogłoza /4 wiosną/
 
05 - Petrus /1 wiosną/
05 - Twardoch
 
02 - Dolecki /1 wiosną/ (+1)
02 - Gąsior /1 wiosną/ (+1)
02 - Kowalczyk /2 wiosną/
02 - Kurpas /2 wiosną/
02 - Podlacha /1 wiosną/
 
01 - Bereska /1 wiosną/
01 - Kiepura
01 - Mleczko
01 - Ostrowski
01 - Poprawa /1 wiosną/
01 - Wojtaczka /1 wiosną/
 
03 - bez asysty /2 wiosną/
 
 
 
(+1) - liczba bramek/asyst w ostatniej kolejce