Dzisiaj jest:

Kalendarium działaczy, trenerów, zawodników

  • URODZILI SIĘ:
  • 1963 - Bogusław Loska
    napastnik II zespołu: 1981-1982
    napastnik juniorów: 1978-1981

  • 1981 - Artur Wojciuch
    napastnik juniorów: 1996
    napastnik trampkarzy: 1995-1996

  • ZMARLI:
  • 1999 - Alfred Dyrda
    pomocnik I zespołu: 1934, 1946-1949
    ur. 31.03.1915

Osób on-line: 12

Najbliższe mecze

 
 

PRZERWA WAKACYJNA

 
 
Terminy, wyniki i strzelcy drużyn Grunwaldu

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Treningi

Aktualności

Żółte i czerwone kartki po 8 kolejkach

W 8. kolejce Klasy Okręgowej grupy 1 sędziowie pokazali zawodnikom 31 żółtych kartek i 2 czerwone kartki w konsekwencji dwóch żółtych.
 

Żółte i czerwone kartki po 8 kolejkach (stan na 03.10.2017 r.):

 
Kartki kolejka po kolejce:…

Czytaj więcej

Nie tylko u siebie – Piast blisko lidera

W środę 4 października odbył się jeden z zaległych meczów 7. kolejki Klasy Okręgowej grupy 1 LKS Łąka – Piast Bieruń (pozostało jeszcze 6 spotkań w dniu 25 listopada).
 
Bramki z meczu:
Zobacz: LKS Łąka 0-2 Piast Bieruń
 …

Czytaj więcej

9. kolejka Klasy Okręgowej – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze 9. kolejki rundy jesiennej Klasy Okręgowej grupy 1.
 
Sobota, 11:00
Urania Ruda Śląska – Piast Bieruń
sędziowie: Adam Adamus (Bytom) – Tomasz Ferdyn (Bytom), Piotr Cierniak (Bytom)
 …

Czytaj więcej

Juniorzy 2001: wygrane derby z Pogonią

W niedzielnym spotkaniu 5. kolejki juniorzy Grunwaldu pokonali na własnym boisku Pogoń Ruda Śląska 4-1.

Pierwsza połowa w głównej mierze upłynęła pod znakiem walki w środkowej części boiska, co nie miało przełożenia na podbramkowe sytuacje. Goście objęli prowadzenie w 7.…

Czytaj więcej

Zwycięstwo i porażka w turnieju w Mikołowie

W sobotę 30 września odbył się czwarty turniej w ramach Ligi Żaków rocznika 2009. „Zieloni” wybrali się do pobliskiego Mokrego, dzielnicy Mikołowa.
 
W turnieju wzięły udział trzy drużyny: miejscowy Orzeł, Gwiazda Ruda Śląska i Grunwald. Nie dotarła Victoria Katowice.…

Czytaj więcej

Bramki z większości meczów 8. kolejki Klasy Okręgowej

Coraz więcej klubów Klasy Okręgowej grupy 1 udostępnia w sieci materiały z meczów ligowych.
 
Bramki/sytuacje z 6 meczów 8. kolejki:

Unia Kosztowy – Górnik 09 Mysłowice 0-0
Zobacz: skrót Unii
 
AKS Mikołów – Wawel Wirek 2-0
Zobacz: skrót…

Czytaj więcej

Noty Trenera za mecz ze Spartą

Trener Grunwaldu Jacek Bratek przyznał następujące oceny swoim podopiecznym za mecz 8. kolejki ze Spartą Katowice (0-6):
 
Kurpas 2 – Firecki 1 (55. Gąsior n), Poprawa 2, Wojtaczka 2, Skorupa 2 – Malec 2 (kpt), Babisz…

Czytaj więcej

Strzelcy w 8. kolejce Klasy Okręgowej

W 8. kolejce piłkarze Klasy Okręgowej grupy 1 zdobyli 25 bramek.
 
Dzięki dwóm trafieniom w meczu z Grunwaldem (6-0) – 6. i 7. w sezonie – Krzysztof Michalski ze Sparty dołączył do lidera Dawida Henisza z Uranii. Za ich…

Czytaj więcej

Trampkarze 2003: Grunwald – Lechia 06 Mysłowice 4-0

W dzisiejszym spotkaniu młodzi trampkarze trenera Andrzeja Zioba pewnie pokonali rówieśników z Mysłowic 4-0.

 

Przez pierwsze dwadzieścia minut mecz był wyrównany, aż w końcu zieloni w ciągu czterech minut zdobyli dwie bramki i od tego czasu przejęli kontrolę wydarzeń…

Czytaj więcej

8. kolejka

Grunwald Ruda Śląska 0-6 Sparta Katowice (0-2)
 
0-1 Wawrzyńczok, 32 min
0-2 Kawulka, 44 min – dobitka po strzale K.Michalskiego
0-3 K.Michalski, 48 min – po podaniu głową Wawrzyńczoka
0-4 Kawulka, 57 min – po podaniu K.Michalskiego
0-5 Adamczyk,…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Grunwald – Sparta

Grunwald – Sparta 0-6 (0-2)

(strona odświeża się automatycznie co 2 minuty)
 

KONIEC: 0-6

Nasz stoper wskazywał 88. minutę i 27. sekundę, kiedy sędzia zakończył mecz, myśląc że już minęła 90. minuta

87 min strzał Wawrzyńczoka wybija Kurpas

0-6…

Czytaj więcej

Zapowiedź: Grunwald – Sparta Katowice (po raz 3.)

W nadchodzący weekend zostanie rozegrana 8. kolejka I grupy okręgówki. Rozpocznie się meczem w Rudzie Śląskiej – Halembie, w którym Grunwald zmierzy się ze Spartą Katowice. Początek jak zwykle o godzinie 11:00. Kolejka zakończy się w niedzielę w Łące,…

Czytaj więcej

Zaległe mecze 25 listopada

Wydział Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczył nowy termin odwołanych meczów 7. kolejki Klasy Okręgowej grupy 1 na 25 listopada (sobota) godz. 13:30.
 
źródło: slzpn.katowice.pl
 

8. kolejka Klasy Okręgowej – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze 8. kolejki rundy jesiennej Klasy Okręgowej grupy 1.
 
Sobota, 11:00
Grunwald Ruda Ślaska – Sparta Katowice
sędziowie: Paweł Kamiński (Ogrodzieniec) – Zbigniew Molenda (Rudniki), Mariusz Gorczyca (Sosnowiec)
 …

Czytaj więcej

Strzelcy w 7. kolejce Klasy Okręgowej

W 7. kolejce zaplanowanej na 23 września, a storpedowanej przez kilkudniowe opady deszczu, rozegrano ostatecznie jeden mecz. Na sztucznej nawierzchni w Katowicach Sparta pokonała Pogoń Ruda Śląska 4-2. Dwie bramki dla gospodarzy – 4. i 5. w sezonie – zdobył…

Czytaj więcej

Gościnny Grunwald

W niedzielę odbył się kolejny turniej w ramach Ligi Żaków (rocznik 2009). Tym razem gospodarzem był Grunwald. Trener Ireneusz Adamczyk wystawił dwa zespoły, a ponadto wystąpiły następujące drużyny: Górnik 09 Mysłowice, Jedność Siemianowice, Sparta Katowice i Szombierki Bytom…

Czytaj więcej

Grunwald gospodarzem kolejnego turnieju

W niedzielę o godz. 10:00 na boiskach Grunwaldu odbędzie się turniej w ramach Ligi Żaków. Wezmą w nim udział Górnik 09 Mysłowice, Jedność Siemianowice, Sparta Katowice, Szombierki Bytom i Grunwald jako gospodarz.
 
Przed tygodniem w turnieju…

Czytaj więcej

Informacja Wydziału Gier Podokręgu Katowice

Wydział Gier Podokręgu Katowice informuje, iż z uwagi na złe warunki atmosferyczne odwołuje wszystkie mecze na szczeblu Podokręgu Katowice (sobota i niedziela, tj. 23.09.2017 oraz 24.09.2017) zaplanowanych na boiskach naturalnych. Mecze zaplanowane na boiskach o nawierzchni sztucznej rozgrywane są według…

Czytaj więcej

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016

30. kolejka (9 czerwca)

Sobota, 11:00
Iskra PszczynaGrunwald Ruda Śląska 4 - 0

Urania Ruda Śląska – Sokół Wola 3 - 1

Piast Bieruń Nowy – MKS Górnik 09 Mysłowice 1 - 3

Sobota, 17:00
Unia Kosztowy – AKS Mikołów 3 - 0

Podlesianka Katowice – Wawel Wirek 6 - 1

Pogoń Imielin – Sparta Katowice 1 - 0

LKS Łąka – Krupiński Suszec 5 - 2

Ogrodnik Tychy – Pogoń Ruda Śląska 2 - 0

Dotacja

Górniczy Klub Sportowy "Grunwald" Ruda Śląska informuje, że w 2018 r. otrzyma dotację z Urzędu Miasta Ruda Śląska w wysokości:

- 14.000 zł na sportowe szkolenie grupy seniorskiej (na I półrocze)
- 65.000 zł na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży (na cały rok)
- 77.000 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

W 2017 r. dotacja wyniosła:
- 28.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 64.900 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 79.100 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

Z kolei w 2016 r.:
- 54.000 zł na seniorów (na cały rok)
- 63.100 zł na dzieci i młodzież (na cały rok)
- 84.900 zł na utrzymanie bazy sportowej (na cały rok).

 

Klasa Okręgowa grupa 1 – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Unia Kosztowy 30 76  
2 Podlesianka Katowice 30 75  
3 Pogoń Imielin 30 71  
4 AKS Mikołów 30 66  
5 Iskra Pszczyna 30 54  
6 Ogrodnik Tychy 30 44  
7 Sparta Katowice 30 42  
8 LKS Łąka 30 42  
9 Piast Bieruń Nowy 30 41  
10 Urania Ruda Śląska 30 40  
11 MKS Górnik 09 Mysłowice 30 38  
12 Sokół Wola 30 34  
13 Wawel Wirek 30 27  
14 Krupiński Suszec 30 20  
15 Pogoń Ruda Śląska 30 18  
16 Grunwald Ruda Śląska 30 1  
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 30 kolejkach:
(stan na 12 czerwca)

 
29 - Wolny (+1, Kosztowy)
 
26 - Kaczmarczyk (+2, Podlesianka)
 
24 - Prusek (+2, Iskra)
 
22 - Zamojda (AKS)
 
20 - Niewiedział (Imielin)
 
19 - K.Michalski (Sparta)
 
17 - Chrząścik (Ogrodnik)
 
15 - Kot (Wawel)
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce: 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7.(1), 7.(2), 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 7.(3), 17.(1), 18., 19., 16., 20., 21., 22., 23., 24., 17.(2), 25., 26., 27., 28., 29., 30.

Terminarz

RUNDA WIOSENNA

24.03 LKS Łąka (wyjazd)                      1-6 protokół i bramki
31.03 Urania Ruda Śląska (dom)           0-4 protokół i bramki
07.04 Pogoń Imielin (wyjazd)                0-6 protokół i bramki
11.04 Ogrodnik Tychy (dom)                 0-6 protokół i bramki
14.04 Podlesianka Katowice (dom)         0-6 protokół i bramki
21.04 MKS Mysłowice (wyjazd)              0-2 protokół i bramki
28.04 Wawel Wirek (dom)                     3-3 protokół i bramki
01.05 Sparta Katowice (wyjazd)            1-3 protokół i bramki
05.05 Sokół Wola (dom)                        0-2 protokół i bramki
12.05 Krupiński Suszec (wyjazd)           1-10 protokół i bramki
19.05 Pogoń Ruda Śląska (dom)            2-3 protokół i bramki
26.05 Piast Bieruń (dom)                       1-5 protokół i bramki
30.05 AKS Mikołów (wyjazd)                 0-11 protokół i bramki
02.06 Unia Kosztowy (dom)                   0-3 protokół i bramki
09.06 Iskra Pszczyna (wyjazd)               0-4 protokół i bramki
 
RUNDA JESIENNA

12.08 Ogrodnik Tychy (wyjazd)            0-3 protokół i bramki
20.08 LKS Łąka (dom)                         0-4 protokół i bramki
26.08 Urania Ruda Śląska (wyjazd)      1-6 protokół i bramki
30.08 Stadion Śl. (dom) - Puchar Polski 0-3 protokół i bramki
02.09 Pogoń Imielin (dom)                   0-4 protokół i bramki
09.09 Podlesianka Katowice (wyjazd)    0-5 protokół i bramki
16.09 Górnik 09 Mysłowice (dom)         1-4 protokół i bramki
30.09 Sparta Katowice (dom)               0-6 protokół i bramki
07.10 Sokół Wola (wyjazd)                   0-3 protokół i bramki
14.10 Krupiński Suszec (dom)              1-2 protokół i bramki
21.10 Pogoń Ruda Śląska (wyjazd)       0-3 protokół i bramki
28.10 Piast Bieruń (wyjazd)                 2-6 protokół i bramki
04.11 AKS Mikołów (dom)                    0-8 protokół i bramki
11.11 Unia Kosztowy (wyjazd)              0-13 protokół i bramki
18.11 Iskra Pszczyna (dom)                 0-3 protokół i bramki
25.11 Wawel Wirek (wyjazd)                2-3 protokół i bramki

Bramki (16)

5 - Ogłoza (4 wiosną)

4 - Babisz (3 z karnego) (2 wiosną)

3 - Spalony (1 wiosną)

2 - Ochnio (2 wiosną)

1 - Parzniewski
1 - Poprawa

Asysty (15)

3 - Spalony (3 wiosną)

2 - Babisz (1 wiosną)
2 - Gąsior (1 wiosną)
2 - Malec
2 - Ogłoza (1 wiosną)
2 - Skorupa (2 wiosną)

1 - Firecki
1 - Ochnio (1 wiosną)

1 - bez asysty