Dzisiaj jest:

Kalendarium działaczy, trenerów, zawodników

  • URODZILI SIĘ:
  • 1902 - Rufin Burek
    napastnik/obrońca I zespołu: 1920-1926
    zm. 23.01.1956

  • 1974 - Adam Duda
    asystent trenera I zespołu: 2006
    obrońca/pomocnik I zespołu: 1994-2006
    obrońca/pomocnik II zespołu: 1996-2003

  • 1988 - Gniewko Góźdź
    obrońca trampkarzy: 1999-2000

Osób on-line: 10

Najbliższe mecze

20 sierpnia (niedziela) 11:00 - I zespół, Klasa Okręgowa
GRUNWALD - LKS Łąka
 

Aktualności

XVIII turniej im. K. Motaja: zwycięstwo Górnika (18 zdjęć)

W sobotę w hali MOSiR w Halembie odbył się XVIII Halowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2008 im. Konrada Motaja.

W turnieju organizowanymn przez GKS Grunwald wzięło udział 5 zespołów – Górnik Zabrze S.S.A., KS Rozwój Katowice, KS GTV Stadion…

Czytaj więcej

Hokejowy sparing

Grunwald Ruda Śląska 6-5 Jedność 32 Przyszowice (3-3)
 
0-1 Kiełtyka, 23 min.
1-1 Spalony, 31 min.
1-2 Kiełtyka, 35 min.
2-2 Malec, 36 min.
3-2 Testowany3, 38 min.
3-3 Kiełtyka, 40 min.
3-4 Friedel, 48 min.…

Czytaj więcej

Sparing z Jednością

W najbliższą sobotę Grunwald rozegra sparing z Jednością 32 Przyszowice.

Mecz dwóch przedstawicieli Klasy Okręgowej – Jedność gra w grupie 2 – rozpocznie się o godz. 9:00 na sztucznym boisku w Nowym Bytomiu.

Wyniki sparingów (5) – zima 2017

Na miesiąc przed inauguracją rundy wiosennej zespoły Klasy Okręgowej po raz kolejny sprawdziły swoją formę i nowych zawodników.
 
15 lutego (środa):
LKS Bełk (IV liga) – Pogoń Imielin 8-0 (3-0)
LKS Łąka – LKS Studzionka (Klasa A) 4-1
Urania…

Czytaj więcej

Sparing

Grunwald Ruda Śląska  3-2  Wawel Wirek  (1-2)
 
0-1 Testowany, 15 min.
1-1 Malec, 20 min.
1-2 Wawrzyczek, 32 min.
2-2 Dreszer, 59 min.
3-2 Testowany, 76 min.
 
GRUNWALD:

Lamlih – Poprawa, Szymański,…

Czytaj więcej

1% na rzecz Grunwaldu – rozliczymy PIT bezpłatnie

Od 29 kwietnia 2005 roku GKS „Grunwald” Ruda Śląska jest Organizacją Pożytku Publicznego zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000077324. Oznacza to, że każdy podatnik rozliczając się za rok 2016 może przeznaczyć 1% swojego podatku należnego państwu na rzecz…

Czytaj więcej

Wawel zamiast MKS-u

W sobotę Grunwald rozegra sparing z Wawelem Wirek.
 
W najbliższy weekend Grunwald miał rozegrać sparing z MKS-em Lędziny, a Wawel Wirek z Nadwiślanem Góra. Mecze rudzkich drużyn Klasy Okręgowej z IV-ligowcami nie dojdą do skutku i Grunwald z…

Czytaj więcej

2. miejsce rocznika 2001 w Wirku

Juniorzy młodsi Grunwaldu na zakończenie ciężkiego tygodnia w okresie przygotowawczym zostali zaproszeni na turniej halowy organizowany przez Wawel Wirek.
 
W imprezie udział wzięli zawodnicy z rocznika 2000 i młodsi. Nasza drużyna obok Ruchu Chorzów była najmłodszą ekipą, ponieważ cała…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (4) – zima 2017

W kończącym się tygodniu zespoły Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały kolejną serię gier sparingowych.

7 lutego (wtorek):
GKS II Tychy (IV liga) – Pogoń Imielin 3-3 (0-2)
 
8 lutego (środa):
Slavia Ruda Śląska (IV liga) – Grunwald Ruda Śląska…

Czytaj więcej

Historia Podokręgu Katowice

Historia Podokręgu Katowice przedstawiona podczas jubileuszu 50-lecia:
 

Sparing

Slavia Ruda Śląska – Grunwald Ruda Śląska 4-0 (2-0)
 

W dzisiejszym sparingu dwóch rudzkich klubów IV-ligowa Slavia pokonała Grunwald 4-0.
 

Zespół z Rudy solidarnie zdobywał po dwie bramki w każdej z połów. Trener Grunwaldu skorzystał z 18 zawodników,…

Czytaj więcej

Sparing ze Slavią

W środę piłkarze Grunwaldu rozegrają pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. O godz. 19:00 na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu „Zieloni” zmierzą się z IV-ligową Slavią Ruda Śląska, która na półmetku rozgrywek zajmuje 16. miejsce.
 

Zespół Slavii…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (3) – zima 2017

Wyniki meczów sparingowych zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
1 lutego (środa)
Drzewiarz Jasienica (IV liga) – LKS Goczałkowice-Zdrój 5-2 (2-0)
Drama Zbrosławice (Klasa Okręgowa) – Pogoń Imielin 3-0 (1-0)
 
4 lutego (sobota):
GKS II Katowice (IV liga) –…

Czytaj więcej

Sparing z Gwarkiem odwołany

W najbliższą sobotę piłkarze Grunwaldu mieli zainaugurować meczem z Gwarkiem Zabrze serię gier sparingowych. Zespół z Zabrza zrezygnował jednak z potyczki i halembianie zagrają po raz pierwszy w najbliższą środę (8 lutego) ze Slavią.

Mało prawdopodobne, aby doszło do…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (2) – zima 2017

W ostatnim tygodniu 10 zespołów z grupy 1 Klasy Okręgowej rozegrało swoje pierwsze (6) lub kolejne sparingi (2) oraz wzięły udział w turnieju halowym (2).

 

Wyniki:
LKS Goczałkowice – 2. miejsce w halowym Turnieju o Puchar Wójta Goczałkowic

KS…

Czytaj więcej

50 lat Podokręgu Katowice

29 stycznia 1967 roku został powołany do życia obecny Podokręg Katowice w ramach regionalnego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Katowice (dzisiejszego Śląskiego ZPN). Zarząd OZPN Katowice ustanowił podokręg rozgrywkowy Katowice-Chorzów z terenem działania miast Katowice, Chorzów, Ruda Śląska, Świętochłowice, Mysłowice, Mikołów,…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (1) – zima 2017

Kluby Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały pierwsze sparingi tej zimy.

Sparta i Urania doznały wysokich porażek w starciach z IV-ligowcami, z kolei ZET-ka pokonała wyżej sklasyfikowanego rywala.

 

Wyniki:
Sparta Katowice – RKS Grodziec (IV liga) 0-4 (0-2)

Urania Ruda…

Czytaj więcej

Kalendarz sparingów zespołów Klasy Okręgowej

Lista sparingów klubów Klasy Okręgowej grupy 1 w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2016/2017:

1. LKS Goczałkowice-Zdrój
5 lutego: Błyskawica Drogomyśl
11 lutego: Polonia Łaziska Górne
18 lutego: Spójnia Landek
26 lutego: Iskra II Pszczyna
2 marca: MRKS Czechowice-Dziedzice…

Czytaj więcej

Archiwum

2. kolejka (19-20 sierpnia)

Sobota, 10:00
Urania Ruda Śląska – Pogoń Ruda Śląska - - -

Sobota, 17:00
Piast Bieruń Nowy – Wawel Wirek - - -

Sparta Katowice – Górnik 09 Mysłowice - - -

Sokół Wola – Podlesianka Katowice - - -

Krupiński Suszec – Pogoń Imielin - - -

AKS Mikołów – Ogrodnik Tychy - - -

Unia Kosztowy – Iskra Pszczyna - - -

Niedziela, 11:00
Grunwald Ruda ŚląskaLKS Łąka - - -

1. kolejka (12 sierpnia)

Sobota, 11:00
Urania Ruda Śląska – Krupiński Suszec 7 - 1
1-0 Henisz, 17 min
2-0 Bujny, 22 min
3-0 Bujny, 25 min
4-0 Henisz, 35 min
4-1 T.Biber, 58 min
5-1 Kornas, 65 min
6-1 R.Grzesik, 78 min
7-1 Cieślik, 82 min


Sobota, 17:00
Ogrodnik TychyGrunwald Ruda Śląska 3 - 0
1-0 Czyżo, 13 min
2-0 Chrząścik, 27 min
3-0 Pawłowicz, 31 min


Górnik 09 Mysłowice – Wawel Wirek 1 - 1
0-1 Kokot, 23 min
1-1 Małolepszy, 38 min


LKS Łąka – Pogoń Ruda Śląska 4 - 1
1-0 Klaja, 33 min (karny)
1-1 Matysek, 37 min
2-1 Habor, 61 min
3-1 Klaja, 84 min
4-1 Jarczok, 88 min


Podlesianka Katowice – Sparta Katowice 4 - 4
0-1 Jarosz 14 min
0-2 K.Michalski, 15 min
1-2 Zając, 16 min
1-3 Wawrzyńczok, 40 min
2-3 Kubacki, 46 min
3-3 Nawrot, 62 min
4-3 Zając, 77 min
4-4 Todorski, 83 min


Unia Kosztowy – Piast Bieruń Nowy 2 - 1
0-1 Brzeziński, 43 min
1-1 Maciaszek, 47 min
2-1 Iwan, 69 min


Iskra Pszczyna – AKS Mikołów 1 - 5
0-1 Zamojda, 3 min
0-2 Prus, 5 min
1-2 Grajcarek, 26 min
1-3 Piszczek, 55 min
1-4 Piszczek, 78 min
1-5 Zamojda, 90+4 min


Pogoń Imielin – Sokół Wola 2 - 2
0-1 Jażdzewski, 19 min (karny)
0-2 Więckowski, 31 min
1-2 Niewiedział, 54 min
2-2 Skrzypek, 78 min

Klasa Okręgowa grupa 1 – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Urania Ruda Śląska 1 3
2 AKS Mikołów 1 3
3 LKS Łąka 1 3
4 Ogrodnik Tychy 1 3
5 Unia Kosztowy 1 3
6 Podlesianka Katowice 1 1
7 Sparta Katowice 1 1
8 Sokół Wola 1 1
9 Pogoń Imielin 1 1
10 Górnik 09 Mysłowice 1 1
11 Wawel Wirek 1 1
12 Piast Bieruń Nowy 1 0
13 Pogoń Ruda Śląska 1 0
14 Grunwald Ruda Śląska 1 0
15 Iskra Pszczyna 1 0
16 Krupiński Suszec 1 0
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po .. kolejkach: (stan na ... sierpnia)
1 - ...




(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

Klasyfikacja strzelców

Bramki w kolejce: ...

Terminarz

RUNDA JESIENNA

12.08 Ogrodnik Tychy (wyjazd)         0-3 protokół i bramki
20.08 (ndz. 11) LKS Łąka (dom)
26.08 (sob. 11) Urania Ruda Śląska (wyjazd)
30.08 (śr. 17) Stadion Śląski Chorzów (dom) - Puchar Polski
02.09 (sob. 11) Pogoń Imielin (dom)
09.09 (sob. 16) Podlesianka Katowice (dom)
16.09 (sob. 11) Górnik 09 Mysłowice (dom)
23.09 (sob. 15) Wawel Wirek (wyjazd)
30.09 (sob. 11) Sparta Katowice (dom)
07.10 (sob. 15) Sokół Wola (wyjazd)
14.10 (sob. 11) Krupiński Suszec (dom)
21.10 (sob. 15) Pogoń Ruda Śląska (wyjazd)
28.10 (sob. 14) Piast Bieruń (wyjazd)
04.11 (sob. 11) AKS Mikołów (dom)
11.11 (sob. 13) Unia Kosztowy (wyjazd)
18.11 (sob. 11) Iskra Pszczyna (dom)

Bramki (0)

-

Asysty (0)

-