Dzisiaj jest:

Kalendarium działaczy, trenerów, zawodników

  • URODZILI SIĘ:
  • 1959 - Grzegorz Radowski
    napastnik juniorów: 1975-1978
    napastnik trampkarzy: 1971-1974

  • 1977 - Damian Mały
    obrońca juniorów: 1991
    obrońca trampkarzy: 1991

  • 1985 - Marcin Marszałkiewicz
    pomocnik trampkarzy: 1996-1997

  • 1987 - Konrad Słowik
    napastnik trampkarzy: 1999

  • 1991 - Rafał Kulka
    obrońca/pomocnik trampkarzy: 2002-2004

  • ZMARLI:
  • 2009 - Engelbert Kurpas
    napastnik/obrońca I zespołu: 1960-1972
    napastnik II zespołu: 1972
    ur. 28.02.1941

Osób on-line: 3

Najbliższe mecze

 

PRZERWA W ROZGRYWKACH

 
 

Terminy, wyniki i strzelcy drużyn Grunwaldu

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

Z ZET-ką po raz 2.

Sobotni mecz Grunwaldu z ZET-ką będzie 2. meczem ligowym obu zespołów w historii.
W pierwszym meczu obu drużyn rozegranym jesienią padł remis 1-1.

 
Bramki i sytuacje z meczu 11. kolejki Grunwald – ZET (1-1):
 
Zobacz: 2. minuta: strzał…

Czytaj więcej

2000/2001: Po zwycięstwie w Chorzowie Grunwald w fotelu lidera

VI liga okręgowa Juniorów Młodszych (B1 – 2000): 3. kolejka (zaległa)
 
Zantka Chorzów 0-3 Grunwald Ruda Śląska (0-2)
 
0-1 Ogłoza, 5 min.
0-2 Ogłoza, 30 min.
0-3 Ochnio, 62 min. (karny)
 

GRUNWALD:
Ł.Kurpas…

Czytaj więcej

26. kolejka Klasy Okręgowej – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Śląskiego ZPN wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze 26. kolejki rundy wiosennej Klasy Okręgowej grupy 1.
 
Sobota, 11:00
Urania Ruda Śląska – Wawel Wirek
sędziowie: Tomasz Szczepanik (Katowice) – Adrian Sopniewski (Katowice), Michał Pisarek (Katowice)
 
Sobota, 15:00…

Czytaj więcej

Żółte i czerwone kartki w 24. i 25. kolejce

W 24. i 25. kolejce zawodnicy Klasy Okręgowej grupy 1 zostali ukarani 55 żółtymi kartkami (29+26) i 8 czerwonymi (5+3).
 
Po raz pierwszy w sezonie i jako ostatni – w 25. kolejce w Halembie – żółtą kartką nie zostali…

Czytaj więcej

Dżokerzy w 24. i 25. kolejce Klasy Okręgowej

W 24. kolejce obrodziło dżokerami. 6 zawodników wchodząc z ławki trafiło do siatki.
Piotr Maroszek (Goczałkowice) pojawił się na boisku w Kosztowach w 72. minucie i w 3. doliczonej przypieczętował zwycięstwo 3-1 lidera z wiceliderem.
W Imielinie Pogoń prowadziła do…

Czytaj więcej

Strzelcy w 25. kolejce Klasy Okręgowej

W 25. kolejce piłkarze Klasy Okręgowej grupy 1 strzelili 29 bramek, z czego ponad 1/3 oglądali kibice w Halembie. Grunwald rozgromił GTS Bojszowy aż 10-0 (był to najwyższy wynik w obecnym sezonie), a 4 bramki zdobył Mateusz Dreszer (najlepszy wynik…

Czytaj więcej

2000/2001: Pewne zwycięstwo

VI liga okręgowa Juniorów Młodszych (B1 – 2000): 6. kolejka
 
Grunwald Ruda Śląska 4-0 Górnik 09 Mysłowice (2-0)
 
1-0 Szaton, 8 min.
2-0 Zdebel, 39 min.
3-0 Skorupa, 45 min.
4-0 Skorupa, 80 min.…

Czytaj więcej

2003: Twierdza padła

W dwóch ostatnich meczach rocznik 2003 występujący w III lidze wojewódzkiej nie zdobył punktów i osunął się na ostatnie, 8. miejsce w tabeli, ale nie złożył jeszcze broni.
 
Najpierw podopieczni Andrzeja Zioba ulegli w Katowicach Rozwojowi 0-5, a w…

Czytaj więcej

Strzelcy w 24. kolejce Klasy Okręgowej

W rozegranej w środę 10 maja 24. kolejce Klasy Okręgowej grupy 1 padło 31 bramek.
 
Samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców został Radosław Kaczmarczyk, który w Rudzie Śląskiej zdobył 15. i 16. bramkę w sezonie (3-1 z Uranią). Snajper Podlesianki…

Czytaj więcej

Noty Trenera za mecz z Bojszowami – dwie „dychy”

Trener Grunwaldu Jacek Bratek przyznał następujące oceny swoim podopiecznym za mecz 25. kolejki z GTS-em Bojszowy (10-0):
 
Kurpas 5 – Poprawa 5, Pokorski 5, Szymański 6, Kowynia 6 – Malec 8 (68. Ogłoza 1), Kowalski…

Czytaj więcej

2002: 3 mecze i 3 porażki

W 9 dni rocznik 2002 rozegrał 3 mecze, w których zanotował 3 porażki – ostatnia, wczorajsza, to prawdziwa klęska, 0-14 z SMS-em.
 
IV liga okręgowa Trampkarzy (C1 – 2002): 6. kolejka
 
KS 1.FC Katowice 4-1 Grunwald Ruda Śląska…

Czytaj więcej

2007: Wysoka porażka i wysokie zwycięstwo w dwumeczu z Gwiazdą

Zawodnicy z rocznika 2007 rozegrali w ciągu kilkunastu dni ligowy dwumecz z Gwiazdą Ruda Śląska.
 
Najpierw „Zieloni” ulegli u siebie 0-16, a następnie wygrali na wyjeździe w Bielszowicach 13-1.

 
 
IV liga okręgowa Orlików Młodszych grupa 3 (E2…

Czytaj więcej

Dwucyfrówki tylko 13 maja

W sobotę I zespół Grunwaldu odniósł drugie w historii klubu najwyższe zwycięstwo w rozgrywkach ligowych.
   
Najwyższa wygrana „Zielonych” w historii i do soboty jedyna dwucyfrowa, została odniesiona również 13 maja! W sezonie 1961/1962 Grunwald pokonał Kolejarza Katowice 14-0…

Czytaj więcej

Jacek Bratek po meczu Grunwald – Bojszowy

Jacek Bratek (trener Grunwaldu):
 
– W szatni pogratulowałem chłopcom za dzisiejsze spotkanie. Sztuką jest, nawet w Klasie Okręgowej, strzelić przeciwnikowi 10 bramek. Nieważne z kim się gra – czy to byli młodzi piłkarze czy doświadczeni. Jest to sztuką wygrać…

Czytaj więcej

25. kolejka: Dwucyfrówka w Halembie

Grunwald Ruda Śląska 10-0 GTS Bojszowy (6-0)
 
1-0 Malec, 2 min. – po podaniu Kowalskiego
2-0 Dreszer, 5 min. – po podaniu Kowalskiego
3-0 Dreszer, 16 min. – po podaniu Kowalskiego
4-0 Kowalski, 31 min.…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Grunwald – Bojszowy

Grunwald – Bojszowy 10-0 (6-0)

(strona odświeża się automatycznie co 2 minuty)
 

KONIEC: 10-0

92 min. Powinno być 11-0, ale Spalony w sytuacji sam na sam uderzył obok słupka

91 min. Jedyna sytuacja gości – po rogu Lepianka trafił…

Czytaj więcej

Grunwald – Bojszowy po raz 12.

Dzisiejszy mecz Grunwaldu z GTS-em Bojszowy będzie 12. meczem ligowym obu zespołów w historii. W dotychczasowych meczach Grunwald wygrał 7 razy, GTS 1, a 3 spotkania zakończyły się remisami. Bilans bramkowy jest korzystny dla Grunwaldu i wynosi 24-16.

 

Bramki…

Czytaj więcej

Noty Trenera za mecz z Pogonią Imielin

Trener Grunwaldu Jacek Bratek przyznał następujące oceny swoim podopiecznym za mecz 24. kolejki z Pogonią Imielin (2-3):
 
Kurpas 3 – Poprawa 2, Szymański 5, Pokorski 5, Kowynia 4 – Malec 4, Kowalski 9 (kpt), Babisz…

Czytaj więcej

Mecz Pogoń Imielin – Grunwald w liczbach

Spotkanie 24. kolejki Pogoń Imielin – Grunwald (3-2) w liczbach:

3 – tyle meczy zakończyli piłkarze Grunwaldu bez żadnej kartki ze strony sędziego (wcześniej w 9. kolejce także przeciwko Pogoni (2-4) oraz w 15. kolejce, w…

Czytaj więcej

16. kolejka (17 marca)

Sobota, 11:00
Grunwald Ruda ŚląskaOgrodnik Tychy - - -

Sobota, 15:30
Sokół Wola – Pogoń Imielin - - -

Sparta Katowice – Podlesianka Katowice - - -

Piast Bieruń Nowy – Unia Kosztowy - - -

AKS Mikołów – Iskra Pszczyna - - -

Krupiński Suszec – Urania Ruda Śląska - - -

Wawel Wirek – MKS Mysłowice - - -

Pogoń Ruda Śląska – LKS Łąka - - -

Klasa Okręgowa grupa 1 – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Pogoń Imielin 15 37
2 Podlesianka Katowice 15 35
3 Unia Kosztowy 15 33
4 AKS Mikołów 15 30
5 Iskra Pszczyna 15 29
6 Piast Bieruń Nowy 15 28
7 MKS Mysłowice 15 26
8 LKS Łąka 15 24
9 Ogrodnik Tychy 15 22
10 Urania Ruda Śląska 15 18
11 Sparta Katowice 15 17
12 Sokół Wola 15 15
13 Wawel Wirek 15 13
14 Krupiński Suszec 15 11
15 Pogoń Ruda Śląska 15 4
16 Grunwald Ruda Śląska 15 0
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 15 kolejkach:
(stan na 28 listopada)

 
13 - Zamojda (+1, AKS)
 
11 - Niewiedział (Imielin)
       Prusek (+1, Iskra)
 
10 - Wolny (Kosztowy)
 
09 - Brzeziński (Piast)
       Henisz (Urania)
       K.Michalski (Sparta)
       Prus (AKS)
 
08 - Chrząścik (Ogrodnik)
       Maciaszek (Kosztowy)
 
07 - Habor (Łąka)
       Piszczek (AKS)
       Wawrzyńczok (Sparta)
 
06 - Klaja (Łąka)
       Pawłowski (+1, Kosztowy)
       Szostek (+1, Podlesianka)
       Zając (+1, Podlesianka)
       Zawadzki (Iskra)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce


Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce: 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7.(1), 7.(2), 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 7.(3)

Terminarz

RUNDA JESIENNA

12.08 Ogrodnik Tychy (wyjazd)         0-3 protokół i bramki
20.08 LKS Łąka (dom)                      0-4 protokół i bramki
26.08 Urania Ruda Śląska (wyjazd)    1-6 protokół i bramki
30.08 Stadion Śl. (dom) - Puchar Polski 0-3 protokół i bramki
02.09 Pogoń Imielin (dom)                 0-4 protokół i bramki
09.09 Podlesianka Katowice (wyjazd)  0-5 protokół i bramki
16.09 Górnik 09 Mysłowice (dom)        1-4 protokół i bramki
30.09 Sparta Katowice (dom)              0-6 protokół i bramki
07.10 Sokół Wola (wyjazd)                 0-3 protokół i bramki
14.10 Krupiński Suszec (dom)             1-2 protokół i bramki
21.10 Pogoń Ruda Śląska (wyjazd)      0-3 protokół i bramki
28.10 Piast Bieruń (wyjazd)                 2-6 protokół i bramki
04.11 AKS Mikołów (dom)                    0-8 protokół i bramki
11.11 Unia Kosztowy (wyjazd)              0-13 protokół i bramki
18.11 Iskra Pszczyna (dom)                 0-3 protokół i bramki
25.11 Wawel Wirek (wyjazd)                 2-3 protokół i bramki

Bramki (7)

2 - Babisz (1 z karnego)
2 - Spalony

1 - Ogłoza
1 - Parzniewski
1 - Poprawa

Asysty (6)

2 - Malec

1 - Babisz
1 - Firecki
1 - Gąsior
1 - Ogłoza

1 - bez asysty