Zasady plebiscytu na Piłkarza i Trenera 100-lecia GKS Grunwald Ruda Śląska

Na ostatnim posiedzeniu w tym roku Zarząd GKS Grunwald Ruda Śląska przyjął zasady plebiscytu na Piłkarza i Trenera 100-lecia GKS Grunwald Ruda Śląska.
 
ZASADY PLEBISCYTU NA PIŁKARZA 100-LECIA GKS GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA
 
I – Udział w głosowaniu biorą:
a) byli prezesi i trenerzy I drużyny klubu,
b) aktualny trener I drużyny,
c) zawodnicy, którzy rozegrali co najmniej 100 meczów mistrzowskich,
d) aktualni członkowie zarządu i komisji rewizyjnej klubu.
 
II – Osoby typujące podają 10 piłkarzy na karcie do głosowania, przy czym pierwszy zawodnik otrzyma 10 pkt, drugi 9 pkt, trzeci 8 pkt itd.
 
III – Ponadto w plebiscycie będą obowiązywać następujące kryteria, według których kandydaci otrzymają dodatkowe punkty:
1. Reprezentant Polski – 100 pkt
2. Ekstraklasa – 80 pkt
3. I liga – 70 pkt
4. II liga – 60 pkt
5. III liga – 50 pkt
6. IV liga – 40 pkt
7. 400 meczów i więcej – 100 pkt
8. 300-399 meczów – 80 pkt
9. 200-299 meczów – 60 pkt
10. 100-199 meczów – 40 pkt
11. Najlepszy strzelec w historii klubu – 100 pkt
12. Drugi zawodnik na liście najlepszych strzelców – 90 pkt
13. Zdobywca 80-89 bramek – 80 pkt
14. Zdobywca 70-79 bramek – 70 pkt
15. Zdobywca 60-69 bramek – 60 pkt
16. Zdobywca 50-59 bramek – 50 pkt
17. I miejsce w plebiscycie 90-lecia – 100 pkt
18. II miejsce w plebiscycie 90-lecia – 95 pkt
19. III miejsce w plebiscycie 90-lecia – 90 pkt
20. IV miejsce w plebiscycie 90-lecia – 85 pkt
21. V miejsce w plebiscycie 90-lecia – 80 pkt
22. VI miejsce w plebiscycie 90-lecia – 75 pkt
23. VII miejsce w plebiscycie 90-lecia – 70 pkt
24. VIII miejsce w plebiscycie 90-lecia – 65 pkt
25. IX miejsce w plebiscycie 90-lecia – 60 pkt
26. X miejsce w plebiscycie 90-lecia – 55 pkt
27. XI miejsce w plebiscycie 90-lecia – 50 pkt
28. XII miejsce w plebiscycie 90-lecia – 45 pkt
29. XIII miejsce w plebiscycie 90-lecia – 40 pkt
30. XIV miejsce w plebiscycie 90-lecia – 35 pkt
31. XV miejsce w plebiscycie 90-lecia – 30 pkt
32. XVI miejsce w plebiscycie 90-lecia – 25 pkt
33. XVII w plebiscycie 90-lecia – 20 pkt
34. XVIII w plebiscycie 90-lecia – 15 pkt
35. XIX w plebiscycie 90-lecia – 10 pkt
36. XX w plebiscycie 90-lecia – 5 pkt
37. I miejsce w plebiscycie na najlepszego piłkarza rundy – 10 pkt
38. II miejsce w plebiscycie na najlepszego piłkarza rundy – 8 pkt
39. III miejsce w plebiscycie na najlepszego piłkarza rundy – 6 pkt
 
IV – Kandydaci na piłkarza 100-lecia klubu
1. Warunkiem podstawowym kandydowania, to gra w Grunwaldzie na poziomie co najmniej IV ligi.
2. Na liście kandydatów są zawodnicy, którzy:
a) znaleźli się wśród najlepszych w plebiscycie 90-lecia oraz piłkarze zwycięzcy w plebiscytach organizowanych po każdej rundzie sportowej od 1975, z wyjątkiem Daniela Babisza, Dawida Ogłozy, Karola Ostrowskiego i Wojciecha Jankowskiego, którzy są zwycięzcami plebiscytowymi, lecz nie spełniają warunku zawartego w pkt 1.
b) rozegrali w I drużynie co najmniej 200 meczów mistrzowskich,
c) zdobyli dla I drużyny w meczach mistrzowskich co najmniej 50 bramek.
3. Zakwalifikowano na kandydatów Aleksandra Szemietiewa, Stanisława Wróbla oraz Jarosława Zadylaka – czołowych II-ligowych piłkarzy w latach 1998-2000.
4. Artur Sobiech mimo, iż nie grał w Grunwaldzie na poziomie seniorskim, ale ze względu na grę w reprezentacji Polski i w ekstraklasie w innych klubach, został zakwalifikowany jako kandydat.
 
Lista kandydatów:
1. Bąk Mirosław
2. Bodzioch Janusz
3. Brzeziński Leszek
4. Brzozowski Michał
5. Chmielarski Ryszard
6. Chrzan Ryszard
7. Chrząszcz Dariusz
8. Chwastek Robert
9. Chwoła Rajmund
10. Dragan Tomasz
11. Duda Adam
12. Duda Fryderyk
13. Fojt Dariusz
14. Gielza Sebastian
15. Główka Szczepan
16. Gruszczyk Ludwik
17. Jamroz Sylwester
18. Janosz Henryk
19. Jarczyk Tomasz
20. Jarkiewicz Andrzej
21. Jurczyk Grzegorz
22. Kapica Grzegorz
23. Karcz Mateusz
24. Kasprzyk Tomasz
25. Kolon Czesław
26. Kot Dariusz
27. Kowalcze Aleksander
28. Kowalski Daniel
29. Kozik Zbgniew
30. Koziołek Bernard
31. Krawiec Andrzej
32. Kuchta Karol
33. Kudełko Adrian
34. Kurpas Engelbert
35. Ludwik Zbigniew
36. Łęcki Marcin
37. Mateja Andrzej
38. Mazurkiewicz Leszek
39. Mrowiec Jerzy
40. Nawrocki Janusz
41. Nocoń Zygfryd
42. Ochota Marek
43. Pawlik Franciszek
44. Pawlik Gerard
45. Pawlik Krzysztof
46. Poloczek Henryk
47. Poloczek Romuald
48. Powieczko Ernest
49. Prandzioch Rafał
50. Przybyłka Andrzej
51. Rabiega Krzysztof
52. Skowyra Mirosław
53. Slatinschek Janusz
54. Sobiech Artur
55. Sobol Janusz
56. Stanisławski Rafał
57. Starowicz Sebastian
58. Stemplewski Damian
59. Stondzik Ryszard
60. Szemietiew Aleksandr
61. Szołtysek Herbert
62. Szpoton Tomasz
63. Szymczyk Leon
64. Wasielewski Franciszek
65. Wasik Adrian
66. Wyciślik Leonard
67. Wilczek Piotr
68. Wróbel Stanisław
69. Zadylak Jarosław
70. Zajdel Jarosław
 
 
ZASADY PLEBISCYTU NA TRENERA PIŁKI NOŻNEJ 100-LECIA GKS GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA
 
I – Udział w głosowaniu biorą:
a) byli prezesi i trenerzy I drużyny klubu,
b) zawodnicy, którzy rozegrali co najmniej 100 meczów mistrzowskich,
c) aktualni członkowie zarządu i komisji rewizyjnej klubu,
 
II – Osoby typujące podają 5 trenerów na karcie do głosowania, przy czym pierwszy trener otrzyma 5 pkt, drugi 4 pkt, trzeci 3 pkt itd.
 
III – Ponadto w plebiscycie będą obowiązywać następujące kryteria, według których kandydaci otrzymają dodatkowe punkty:
1. 500 i więcej meczów mistrzowskich z I drużyną – 40 pkt
2. 300-499 meczów mistrzowskich z I drużyną – 30 pkt
3. 100-299 meczów mistrzowskich z I drużyną – 20 pkt
4. 50-99 meczów mistrzowskich z I drużyną – 10 pkt
5. I miejsce w plebiscycie 90-lecia – 100 pkt
6. II miejsce w plebiscycie 90-lecia – 90 pkt
7. III miejsce w plebiscycie 90-lecia – 80 pkt
8. IV miejsce w plebiscycie 90-lecia – 70 pkt
9. V miejsce w plebiscycie 90-lecia – 60 pkt
10. VI miejsce w plebiscycie 90-lecia – 50 pkt
11. VII miejsce w plebiscycie 90-lecia – 40 pkt
12. VIII miejsce w plebiscycie 90-lecia – 30 pkt
13. IX miejsce w plebiscycie 90-lecia – 20 pkt
14. X miejsce w plebiscycie 90-lecia – 10 pkt
 
IV – Kandydaci na trenera piłki nożnej 100-lecia klubu:
1. Barański Maksymilian
2. Bochnia Emil
3. Czech Zygmunt
4. Gruszczyk Ludwik
5. Kapica Grzegorz
6. Lerch Eugeniusz
7. Michalski Erwin
8. Pietraszewski Stefan
9. Stondzik Ryszard
10. Wawoczny Teodor
 

Archiwum