Zwycięski koniec rundy (35 zdjęć)

W ostatnim meczu rundy jesiennej Klasy A Grunwald zagrał w pobliskich Śmiłowicach (oba obiekty dzieli niespełna 6 km). „Zieloni” chcieli zwycięsko zakończyć mecz ze Strażakiem, aby strata do lidera była jak najmniejsza – przed 13. kolejką od prowadzącego Jastrzębia dzieliły Grunwald 4 punkty.

W porównaniu do meczu sprzed tygodnia trener Michał Szyguła dokonał czterech roszad w składzie. Nieobecnych Mohameda Lamliha (bramka), Szymona Oswalda (środek obrony) i Michała Petrusa (środek pomocy) zastąpili powracający między słupki po kontuzji Łukasz Kurpas, na prawą obronę powędrował Patryk Sobstyl – 16-latek w tym sezonie jeszcze bez występu w I zespole (do środka został przesunięty Jakub Wojtaczka), a obok Daniela Babisza w środku pola zagrał Jakub Dolecki. Ponadto Jakuba Kozłowskiego na prawej pomocy zastąpił Daniel Mleczko, którego zabrakło z rezerwą Śląska. Trenera „Zielonych” nos nie zawiódł i to właśnie „Mleko” otworzył wynik spotkania efektownymi nożycami. W drugiej odsłonie na 2-0 podwyższył premierową bramką w lidze Karol Ostrowski, który głową z głową przelobował bramkarza Strażaka. Halembianie sięgnęli po ważne trzy punkty na trudnym do gry boisku i po meczu wykonali taniec zwycięstwa. Było to 4. zwycięstwo z rzędu, a zarazem 10. mecz bez porażki podopiecznych Michała Szyguły (7 zwycięstw i 3 remisy).

W poprzednim sezonie Grunwald dysponował w Klasie Okręgowej najmłodszą jedenastką w lidze. Zdarzało się, że pierwszy skład wychodził niepełnoletni (średnia wieku poniżej 18 lat). W meczu ze Strażakiem średnia wyjściowego składu wyniosła 20,27 lat. „Zieloni” rozpoczęli mecz w Mikołowie z 5 zawodnikami poniżej 18 lat – jednym 16-latkiem (Patryk Sobstyl) i czterema 17-latkami (Dawid Chmielarski, Łukasz Kurpas, Dawid Ogłoza i Jakub Wojtaczka). W 53. minucie na boisku pojawił się najmłodszy, 15-letni Michał Podlacha, a w 72. minucie na placu gry było już trzech zawodników z rocznika 2002 (wszedł Jakub Kozłowski). W tym momencie średnia jedenastki Grunwaldu wynosiła 18,54 lat. Od 90. minuty jeszcze się obniżyła i zespół z Halemby kończył mecz w składzie niepełnoletnim – 17,81 lat.

Wiek zawodników Grunwaldu w meczu ze Strażakiem:

Jankowski (26) (90. Burdzik (17)), Twardoch (18)

Ogłoza (17) (79. Gąsior (18)), Dolecki (20) (53. Podlacha (15)), Babisz (24), Mleczko (30) (72. Kozłowski (16))

Chmielarski (17), Ostrowski (21), Wojtaczka (17), Sobstyl (16)

Kurpas (17)