Grunwald Ruda Śląska 5-0 Gwarek II Ornontowice (4-0)

2-0 Jankowski, 10 min
3-0 Maciaszek, 15 min
4-0 Maciaszek, 35 min (wolny)
5-0 Jankowski, 75 min

Kurpas – Botor (23. Petrus, Zawodnik testowany 2), Ostrowski, Petrus (14. Poprawa), Zawodnik testowany 1 (61. Botor) – Maciaszek (61. Skorupa), Kowalczyk, Dolecki, Ogłoza (61. Łuczak) – Kot (61. Podlacha), Jankowski

Trener: Michał SZYGUŁA

W ostatnim sparingu przed inauguracją ligi Grunwald pokonał rezerwę Gwarka Ornontowice 5-0.

Strzelanie w 4. minucie rozpoczął Wojciech Jankowski, który ostatecznie w meczu skompletował hat tricka. „Jankes” po podaniu na wolne pole od Dariusza Kota uciekł obrońcom i strzelił obok wychodzącego bramkarza. Kilka minut później najlepszy strzelec Grunwaldu w poprzednim sezonie wykorzystał dogranie Krzysztofa Maciaszka (2-0). „Macia” z kolei zamienił w 15. minucie na gola zagranie Dariusza Kota – uderzył zza szesnastki i piłka po rykoszecie od obrońcy wpadła obok interweniującego bramkarza. Dziesięć minut przed przerwą Maciaszek ustalił wynik pierwszej odsłony na 4-0 precyzyjnym uderzeniem lewą nogą z rzutu wolnego nad murem. Ponadto „Zieloni” nie wykorzystali kilku sytuacji – w 3. minucie po rogu Dawid Ogłoza głową uderzył nad bramką, w 7. minucie Wojciech Jankowski w sytuacji sam na sam strzelił obok dalszego słupka, w 30. minucie główka Dariusza Kota przeszła tuż obok bramki, w 32. minucie Dawid Ogłoza uderzył zza pola karnego nad bramką, w 39. minucie obrońcy gości w ostatniej chwili zablokowali strzał Dariusza Kota i w 40. minucie mierzony strzał w róg bramki Wojciecha Jankowskiego wybił bramkarz.
Kilka minut po przerwie goście mieli jedną z dwóch świetnych okazji w meczu – po kontrze zawodnik Gwarka uderzył jednak obok bramki. Następnie swoje kolejne okazje mieli zawodnicy Grunwaldu – w 53. minucie Jakub Dolecki uderzył obok spojenia bramki, w 58. minucie po rogu piłka spadła pod nogi Karola Ostrowskiego, który źle trafił w futbolówkę, w 59. minucie Wojciech Jankowski w sytuacji sam na sam podciął piłkę nad wychodzącym bramkarzem i piłka minęła słupek, w 61. minucie efektownie nożycami nad bramką uderzył Dawid Ogłoza, a w 62. minucie „Jankes” zagrał wzdłuż pola karnego, ale podanie nie znalazło odbiorcy. Kwadrans przed końcem meczu Wojciech Jankowski zakończył strzelanie trafieniem z 16 metrów w środek bramki (5-0). W 77. minucie drugą okazję miał Gwarek, jednak zawodnika gości odważnym wyjściem powstrzymał Łukasz Kurpas. „Zieloni” mieli jeszcze co najmniej trzy okazje – w 80. minucie pojedynek z bramkarzem przegrał Kamil Skorupa, w 83. minucie lob Michała Podlachy powstrzymał bramkarz i w 89. minucie Kamil Skorupa uderzył tuż obok bramki.