„Zieloni” udali się na urlopy

19 czerwca zawodnicy Grunwaldu rozegrali ostatni mecz w sezonie 2018/2019, w którym wywalczyli 2. miejsce.

„Zielonym” nie udał się powrót do Klasy Okręgowej po spadku w czerwcu 2018 r. Drużyna prowadzona przez trenera Michała Szygułę celowała w 1. miejsce w Klasie A, jednak lepszy okazał się sąsiad zza miedzy, Wawel Wirek. Wyjątkowo w kończącym się sezonie, z powodu reformy Klasy Okręgowej (łączenie dwóch Podokręgów w jedną grupę), do nowej grupy katowicko-sosnowieckiej awansował tylko najlepszy zespół, a nie jak do tej pory drużyny z 1. i 2. miejsca.

W sezonie 2018/2019 „Zieloni” ponieśli wprawdzie najmniej porażek (3), ale dwie wiosenne były kluczowe (z Wawelem i Józefką). Do tego halembianie byli jedną z trzech drużyn, które najczęściej dzieliły się punktami (5 remisów).

Wczoraj Grunwald trenował po raz ostatni przed urlopami. Na zajęciach stawiło się 15 zawodników. Przerwa od piłki potrwa 3 tygodnie. Pierwszy trening w nowym sezonie zaplanowany został na wtorek 16 lipca godz. 17:30.

Podokręg Katowice do 12 lipca przyjmuje zgłoszenia i potwierdzenia udziału w rozgrywkach seniorskich oraz młodzieżowych w sezonie 2019/2020. Po tym terminie powinniśmy poznać ostateczny skład Klasy A i terminarz rozgrywek.