„Zieloni” rozpoczynają przygodę z pucharem

We wtorek o godz. 17:30 w Mikołowie odbędzie się mecz I rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice pomiędzy rezerwą AKS-u a Grunwaldem. Z tego spotkania planujemy na naszej stronie relację na żywo.

Ostatni raz oba zespoły w pucharowej rywalizacji mierzyły się w sezonie 2011/2012. W finale na szczeblu Podokręgu Katowice AKS II wygrał w Mikołowie z Grunwaldem 2-1 (0-0). Co ciekawe, w półfinale „Zieloni” pokonali I zespół AKS-u po rzutach karnych 5-4 (po 90 minutach i dogrywce było 0-0).

Wyniki końcowe Grunwaldu w kolejnych sezonach na szczeblu Podokręgu Katowice (i dalej):
2012/2013 – III runda i porażka 1-2 z Reprezentacją Śląska Oldbojów
2013/2014 – finał i zwycięstwo z Ruchem II Chorzów 2-1, porażka w 1/4 na szczeblu Śląskiego ZPN z Sarmacją Będzin 0-3
2014/2015 – finał i zwycięstwo z Ruchem II Chorzów 3-2, zwycięstwo w finale na szczeblu Śląskiego ZPN z LKS-em Czaniec 5-1, porażka w rundzie wstępnej na szczeblu centralnym po dogrywce ze Stalą Stalowa Wola 2-4
2015/2016 – półfinał i porażka z Wawelem Wirek 0-2
2016/2017 – II runda i porażka z Pogonią II Ruda Śląska 0-1
2017/2018 – I runda i porażka ze Stadionem Śląskim Chorzów 0-3

W tym sezonie nowością w rozgrywkach pucharowych na szczeblu Podokręgu jest brak dogrywki (nadal są 4 zmiany). W przypadku remisu po 90 minutach sędzia zarządzi od razu konkurs rzutów karnych.
Obrońcą tytułu (pucharu) jest IV-ligowy Śląsk Świętochłowice, który w poprzednim sezonie w finale pokonał na wyjeździe Podlesiankę Katowice 5-1. Zespół ze Świętochłowic poszedł za ciosem i sięgnął również po puchar na szczeblu Śląskiego ZPN (i nagrodę w wysokości 30.000 zł) pokonując 1-0 w Łaziskach Górnych miejscową Polonię. Podopieczni Janusza Kluge przygotowują się powoli do starcia w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu centralnym – 26 września na „Skałkę” przyjedzie zespół z Ekstraklasy, Arka Gdynia.

Grunwald ostatni sparing przed sezonem nie zaliczy do udanych. Jutrzejszy puchar będzie próbą generalną dla halembian i trener Michał Szyguła może wystawić praktycznie najmocniejszy skład na tę chwilę (zabraknie tylko Dawida Ogłozy).

Wyniki sparingów Grunwaldu:
21 lipca: 3-1 u siebie z Orłem Psary – Babienica (Klasa Okręgowa)
28 lipca: 1-1 u siebie z MKS-em Zaborze (Klasa A)
4 sierpnia: 2-3 u siebie z Górnikiem Sosnowiec (Klasa A)
14 sierpnia: 5-1 na wyjeździe z MKS-em Siemianowiczanka II (Klasa A)
18 sierpnia: 1-1 na wyjeździe z Zantką Chorzów (Klasa B)

Pary I rundy – 21 sierpnia (wtorek) o godz. 17:30:
Kamionka Mikołów (Klasa B) – Urania Ruda Śląska (Klasa Okręgowa)

Zantka Chorzów (Klasa B) – Wyzwolenie Chorzów (Klasa Okręgowa)

Józefka Chorzów (Klasa A) – Reprezentacja Śląska Oldbojów (niezrzeszeni)

AKS II Mikołów (Klasa A)Grunwald Ruda Śląska (Klasa A)

MKS Siemianowiczanka II Siemianowice Śląskie (Klasa A) – MKS Górnik 09 Mysłowice (Klasa Okręgowa)

UKS Ruch Chorzów (Klasa B) – Sparta Katowice (Klasa Okręgowa)

GKS GieKSa II Katowice (bez przydziału) – MK Górnik Katowice (Klasa Okręgowa)

Wolny los:
Śląsk Świętochłowice (IV liga)

Slavia Ruda Śląska (IV liga)

Unia Kosztowy (IV liga)

AKS Mikołów (Klasa Okręgowa)

Podlesianka Katowice (Klasa Okręgowa)

Pogoń Imielin (Klasa Okręgowa)

Orzeł Mokre (Klasa Okręgowa)

MKS Siemianowiczanka (Klasa Okręgowa)

Naprzód Lipiny (Klasa Okręgowa)

II runda odbędzie się 11 września (wtorek) o godz. 17:00.