„Zieloni” powalczą w pucharze

W sobotę Grunwald pokonał w meczu bez punktów 6-1 Ruch II Chorzów. Jutro poprzeczka będzie zawieszona znacznie wyżej. W meczu II rundy Pucharu Polski Grunwald zmierzy się z Podlesianką Katowice – początek spotkania o godz. 17:30. Na naszej stronie przeprowadzimy relację (tekstową) na żywo z tego spotkania.

Zespół z Podlesia od kilku sezonów należy do czołowych drużyn okręgówki i walczy o powrót do IV ligi. W sezonie 2017/2018 Podlesianka zajęła 2. miejsce ze stratą zaledwie punktu do Unii Kosztowy, sezon później ponownie niewiele zabrakło i Podlesianka ponownie była 2. tracąc do AKS-u Mikołów 2 „oczka”. W poprzednich rozgrywkach katowiczanie po rundzie jesiennej zajmowali najniższy stopień podium ze stratą 11 punktów do Szczakowianki, ale koronawirus spowodował, że zespół nie mógł wiosną odrabiać strat. W tym sezonie Podlesianka w Klasie Okręgowej grupie katowickiej odprawiła z kwitkiem kolejnych rywali – w 5 meczach zgromadziła komplet punktów (bramki 19-3) i jest na dobrej drodze do awansu na wiosnę do grupy mistrzowskiej (znajdą się tam 4 najlepsze drużyny z grupy katowickiej i 4 z grupy sosnowieckiej) – skrót z sobotniego meczu z Pogonią Imielin.

W I rundzie Podlesianka i Grunwald wylosowały wolny los. Oba zespoły spotkały się w Pucharze Polski rok temu w I rundzie. Podlesianka wygrała wówczas w Halembie 2-0 (więcej i bramki).

Trener Michał Szyguła nie wystawi jutro najmocniejszego składu. Zabraknie podstawowych zawodników – kontuzjowanego Jakuba Wojtaczki czy Dawida Ogłozy. Wśród rezerwowych nie pojawi się również drugi w zespole Grunwaldu Japończyk Yu Ito, który czeka jeszcze na pozwolenie z Urzędu Wojewódzkiego. Niewykluczone, że do dyspozycji trenera będzie Karol Romańczyk, którego „Zieloni” pozyskali ostatnio ze Stadionu Śląskiego Chorzów. Niezależnie od zestawienia halembianie tanio skóry nie sprzedadzą i powalczą o jak najlepszy wynik w deszczowo zapowiadającym się dniu.

Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Katowice – wyniki