Zapowiedź: Grunwald – Piast Bieruń Nowy (po raz 2.)

W dzisiejszym dniu zostanie rozegrana 20. kolejka I grupy. Rozpocznie ją mecz w Rudzie Śląskiej – Halembie, w którym Grunwald podejmie Piasta Bieruń Nowy. Początek jak zwykle o godzinie 11:00.

Piast po rozegraniu 19 spotkań zajmuje 10. miejsce w tabeli z 24 punktami, odnosząc 7 zwycięstw oraz 3-krotnie remisując i ponosząc 9 porażek, ze stosunkiem bramek wynoszącym 29-33. Na wyjazdach bierunianie rozegrali 9 meczów i przywieźli z nich 8 oczek (2 zwycięstwa, 2 remisy i 5 porażek) z bilansem bramek 11-20. Najlepszym strzelcem zespołu jest Jakub Rzepa z 10. golami, natomiast trenerem jest pan Sławomir Magiera.

Wiosenne mecze Piasta:
1-4 z Podlesianką Katowice (J.Rzepa)
3-3 w Łące z LKS-em (J.Cecuga 2, J.Rzepa – karny)
2-2 z Wawelem Wirek (J.Rzepa, Bobla – karny)
3-0 z AKS-em Mikołów (J.Rzepa, Toporczyk, Brzeziński)

Dzisiejsze spotkanie będzie dopiero 2. w historii obu zespołów, w meczu rozegranym jesienią zieloni wygrali w Bieruniu 1-0 po golu Kamila Poloczka.

Zobacz: 0-1 Poloczek, 45+3 min.