UKS Ruch Chorzów 2-1 Grunwald Ruda Śląska (1-0)

1-0 Szurma, 44 min
1-1 Jankowski, 55 min (wolny)
2-1 Kryś, 62 min

Kurpas (46. Zawodnik testowany 3) – Kowalczyk (20. Petrus), Ostrowski, Zawodnik testowany 1 (84. Botor), Chmielarski – Kozłowski, Babisz (65. Dolecki), Zawodnik testowany 2 (77. Podlacha), Ogłoza – Jankowski, Twardoch

Trener: Michał SZYGUŁA

W przedpołudniowym sparingu rozegranym w Chorzowie na „Kresach” Grunwald uległ juniorom UKS-u Ruchu 1-2. Wynik sparingu równie dobrze mógł być w drugą stronę, jednak to gospodarze byli skuteczniejsi.
Podopieczni Mateusza Karcza i Grzegorza Wagnera zdobyli bramkę do szatni strzałem przy słupku. Ciut wcześniej m.in. Patryk Twardoch trafił zza szesnastki w słupek, Daniel Babisz w sytuacji sam na sam posłał piłkę lobem obok dalszego słupka, a testowany środkowy pomocnik wślizgiem trafił w bramkarza. Po przeciwnej stronie Łukasz Kurpas wygrał pojedynek oko w oko z napastnikiem UKS-u. Kilka minut po przerwie Patryk Twardoch z rzutu wolnego ostemplował tym razem poprzeczkę, a dobitkę testowanego środkowego pomocnika wybił bramkarz. W końcu do wyrównania doprowadził Wojciech Jankowski, który z rzutu wolnego z około 20 metrów zdjął pajęczynę bramki chorzowian. Niedługo utrzymywał się remis 1-1. W 62. minucie zawodnik UKS-u lobem pokonał testowanego bramkarza. Do wyrównania mogli doprowadzić Patryk Twardoch, Wojciech Jankowski czy Dawid Ogłoza, ale na przeszkodzie stawali bramkarz lub obrońcy. Ruch mógł także podwyższyć prowadzenie, jednak piłka po rykoszecie od obrońcy o centymetry minęła słupek.