Z dobrej strony

Piłkarze Grunwaldu przygotowują się pieczołowicie do pojedynku z liderem, AKS-em Mikołów, który już w najbliższą sobotę w Halembie o godz. 11:00.

Wracając jeszcze do meczu w Kromołowie sprzed kilku dni, gdzie „Zieloni” zainkasowali pierwsze punkty, bez wątpienia bohaterem był bramkarz, Patryk Pietrzyk. 17-latek, wychowanek Uranii Ruda Śląska, trafił do Grunwaldu w ostatnim dniu okienka transferowego z Ruchu Chorzów. W debiucie pokazał się z bardzo dobrej strony – bronił pewnie i tylko raz dał się pokonać gospodarzom. Młody bramkarz skorzystał z absencji dwóch bardziej doświadczonych kolegów – Oskara Radkiewicza i Mateusza Stasiczka – i wskoczył między słupki. Czy na dłużej? Pokażą kolejne mecze.

Patryk Pietrzyk – nie licząc dokooptowanych juniorów Jakuba Kalemby i Jonasza Noconia – jest jednym z pięciu zawodników, którzy zasilili kadrę halembian w tym sezonie. Wcześniej do zespołu Michała Szyguły dołączyli obrońca Jeremi Bernacki z Józefki Chorzów, napastnik Mikołaj Kulisa z Orła Mokre i dwaj zawodnicy, którzy w przeszłości występowali w Grunwaldzie – bramkarz Oskar Radkiewicz z Górnika Piaski i obrońca Robert Sołtysik (obecnie leczy kontuzję) – jego ostatni klub to angielska Polonia Boscombe. Radkiewicz grał w Grunwaldzie w sezonie 2014/2015 i w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 (w III lidze rozegrał 2 mecze), a Sołtysik w rundzie jesiennej sezonu 2008/2009 (w IV lidze rozegrał 16 meczów).

Kadra Grunwaldu liczy obecnie 26 zawodników, w tym aż 5 bramkarzy, z czego 3 (wspomniany Patryk Pietrzyk, Rafał Grygiel i Eryk Lomania) może grać w juniorach.

=> Kadra Grunwaldu