Wypowiedzi trenerów po derbach Halemby

Michał Grzywaczewski (trener Gwiazdy):
– Jesteśmy z tego punktu na pewno zadowoleni, bo chcemy się utrzymać w Klasie A. Z takimi zespołami jak Grunwald, Wyzwolenie czy innymi z czołówki, ten punkcik zawsze przyjmujemy pozytywnie. Myślę, że z przebiegu spotkania, a tracimy bramkę w 93. minucie na 2-2, szkoda, szkoda, bo dużo nie brakowało, a te pierwsze derby historyczne byłyby przez nas wygrane. Na pewno moja drużyna chciała grać w piłkę, nie wystraszyła się Grunwaldu. Myślę, że tutaj w Halembie zrobiła dobre wrażenie.

Michał Szyguła (trener Grunwaldu):
– Był to trudny mecz, nienajlepszy w naszym wykonaniu. Mecze derbowe zawsze rządzą się swoimi prawami niezależnie od pozycji, na jakiej oba zespoły w tabeli się znajdują. Za łatwo straciliśmy bramki, mieliśmy problem, żeby stworzyć sobie sytuacje. Mimo wszystko mieliśmy ich na tyle, że mogliśmy ten mecz wygrać, ale mogliśmy go też przegrać. Na pewno zabrakło również Wojtka Jankowskiego. Widać było brak najlepszego strzelca poprzedniego sezonu. Chwała chłopakom za to, że tracąc bramkę w 91. minucie, w 93. potrafimy ją odrobić i na szczęście chociaż ten jeden punkt dzisiaj wynosimy z tego meczu. Gramy dalej, sezon jest długi. Gdzieś boisko nam zabrało, może gdzieś w końcu nam odda.

Trenerów wysłuchał: sw_franek