Ważne 3 punkty w Siemianowicach (85 zdjęć)

W 11. kolejce Grunwald pokonał na wyjeździe rezerwę Siemianowiczanki 3-1.

Poprzedni sezon pokazał już, że starcia z rezerwą Siemianowiczanki (2-2 i 0-0) nie należą dla Grunwaldu do łatwych. Mimo, że drugi zespół „Ciaciany” jest w tym sezonie znacznie słabszy niż w rozgrywkach 2018/2019 (7. miejsce) i po 10 meczach z 1 punktem i 3 bramkami strzelonymi okupował pozycję „czerwonej latarni”, to w meczu z Grunwaldem od 12. minuty po idealnym strzale Bartosza Pawlyty z rzutu wolnego prowadził 1-0 (jednak niesłusznie podyktowanym, bowiem Jakub Wojtaczka czystym wślizgiem wybił piłkę napastnikowi gospodarzy), a po chwili mogło być nawet 2-0. „Zieloni” z minuty na minutę zaczęli dominować i efektem była bramka wyrównująca kilka minut przed przerwą. W drugiej odsłonie podopieczni Michała Szyguły całkowicie zdominowali spotkanie i zdobyli dwa gole, a do tego kilka okazji zmarnowali.

Po tym zwycięstwie strata Grunwaldu do lidera z Mysłowic, który doznał pierwszej porażki w sezonie, zmniejszyła się, ale i tak jest znaczna, i wynosi 9 punktów. Do kolejnych zespołów – Jastrzębia i GKS-u II – halembianie tracą 6 „oczek”.

Poniżej zdjęcia z niedzielnego meczu m.in. autorstwa Roberta Burdzika rozegranego na sztucznej nawierzchni w Parku Pszczelnik: