Wawel pnie się w górę
W kolejnych derbach Rudy Śląskiej w rundzie wiosennej Wawel pokonał w Halembie Grunwald 3-1.
Po 11 meczach bez porażki (8 zwycięstw i 3 remisy) „Zieloni” po raz drugi w sezonie ulegli sąsiadowi z Wirku i spadli z pozycji lidera aż na 5. miejsce w tabeli. Z kolei Wawel systematycznie pnie się w górę. Po zwycięstwie na inaugurację wskoczył na najniższe miejsce na podium, a po kolejnym triumfie jest tylko o punkt za plecami prowadzącego Jastrzębia.
W meczu z Wawelem podopieczni Michała Szyguły nie wykorzystali już 4. karnego w sezonie (na gola zamienili tylko jedną jedenastkę). Po raz 2. nie trafił Daniel Babisz, a po 1 razie Wojciech Jankowski i Michał Petrus.
ZOBACZ: skrót z meczu Grunwald – Wawel (okiem kamery Wawelu)
Wyniki meczów derbowych w sezonie 2018/2019:
1. kolejka: 25 sierpnia
Grunwald Ruda Śląska – Urania II Ruda Śląska 0-0 /ZOBACZ SYTUACJE/
2. kolejka: 2 września
Wawel Wirek – Grunwald Ruda Śląska 3-0 (0-0) /ZOBACZ BRAMKI/ lub /ZOBACZ BRAMKI/
4. kolejka: 16 września
Urania II Ruda Śląska – Jastrząb Bielszowice 0-2 (0-0)
5. kolejka: 22 września
Jastrząb Bielszowice – Wawel Wirek 1-0 (0-0) /ZOBACZ BRAMKĘ/
6. kolejka: 29 września
Grunwald Ruda Śląska – Jastrząb Bielszowice 5-0 (1-0) /ZOBACZ BRAMKI/
13. kolejka: 17 listopada
Urania II Ruda Śląska – Wawel Wirek 2-1 (1-0) /ZOBACZ BRAMKI/
14. kolejka: 24 marca
Urania II Ruda Śląska – Grunwald Ruda Śląska 1-4 (1-1) /ZOBACZ BRAMKI/
15. kolejka: 30 marca
Grunwald Ruda Śląska – Wawel Wirek 1-3 (0-2) /ZOBACZ BRAMKI/ lub /ZOBACZ BRAMKI/
Do rozegrania:
17. kolejka: 13 kwietnia (sobota) godz. 16:00
Jastrząb Bielszowice – Urania II Ruda Śląska
18. kolejka: 27 kwietnia (sobota) godz. 15:30
Wawel Wirek – Jastrząb Bielszowice
19. kolejka: 5 maja (niedziela) godz. 11:00 lub 20 kwietnia (sobota) godz. 16:00
Jastrząb Bielszowice – Grunwald Ruda Śląska
26. kolejka: 22 czerwca (sobota) godz. 15:30
Wawel Wirek – Urania II Ruda Śląska
Tabela derbów w sezonie 2018/2019:
- | - | - | - | - | - | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Wawel | ||||||||||||
2. Grunwald | ||||||||||||
3. Jastrząb | ||||||||||||
4. Urania II |