W derbach Wawel lepszy od Uranii

W przedostatnich derbach Rudy Śląskiej w Klasie Okręgowej grupie 1 rozegranych w rundzie jesiennej Wawel pokonał Uranię 2-0 (skrót meczu).

W meczu dały znać o sobie dwie najlepsze strzelby Wawelu z ubiegłego sezonu – Mariusz Lux (14 goli, na zdjęciu pierwszy z prawej) i Grzegorz Kałużny (12 goli, na zdjęciu pierwszy z lewej). W 57. minucie Lux skorzystał z prostopadłego podania między obrońców od Krzysztofa Pyca i w sytuacji sam na sam pokonał Rafała Pardelę. Było to jego 3. trafienie w bieżących rozgrywkach. Z kolei w 87. minucie Lux wcielił się w rolę asystenta. Urwał się obrońcy na prawym skrzydle, wszedł w pole karne i wystawił piłkę do Grzegorza Kałużnego, który dopełnił formalności zdobywając swoją 4. bramkę. Gospodarze zdobyli dopiero pierwsze punkty u siebie w obecnym sezonie, z kolei Urania zanotowała już 7. porażkę z rzędu.