UKS Szopienice ukarany walkowerem

Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Katowice zweryfikowała mecz 18. kolejki Klasy A UKS Szopiencie – AKS II Mikołów z dnia 27.04.2019 r. (na boisku 8-1) jako walkower 0-3 i 3 punkty na korzyść AKS II Mikołów. Powodem decyzji była gra nieuprawnionego zawodnika, Łukasza Pawłowskiego, który w w/w meczu nie odbył kary dyskwalifikacji za żółte kartki.

Strata 3 punktów przez UKS Szopienice ograniczyła do minimum szanse tego zespołu na powrót do Klasy Okręgowej po rocznej przerwie. UKS ma w dorobku 35 punktów (w 18 meczach) i osunął się na 6. miejsce w tabeli. Liderujący Wawel Wirek wyprzedza katowiczan o 10 „oczek” (45 punktów w 19 meczach). UKS rozegra jeszcze 5 meczów, a Wawel 4. Z kolei AKS II, który wzbogacił się o 3 punkty i awansował „na pudło”, ma ich obecnie 39 (w 18 meczach) i realne szanse na zajęcie 1. miejsca. Bezpośrednie starcie Wawelu z AKS-em II już 25 maja w Wirku.

ZOBACZ: Tabela po decyzji Komisji ds. Rozgrywek Podokręgu Katowice

Co ciekawe, AKS II zyskał teraz 3 punkty walkowerem, a w 1. kolejce je stracił. Mikołowianie wygrali 2-0 w Katowicach z Kolejarzem, a z powodu nieuprawnionego zawodnika przegrali walkowerem.

W meczu UKS Szopienice – AKS II Mikołów dwie bramki strzelił Łukasz Pawłowski. Po walkowerze ma „na liczniku” 18 trafień, a prowadzący Wojciech Jankowski z Grunwaldu 26.