Trener Bratek o meczu z Łąką i nadchodzących derbach z Wawelem

Jacek Bratek (trener Grunwaldu):

– Gratulacje dla zawodników za zwycięstwo w trudnych warunkach. Mamy wiosnę, a była naprawdę upalna pogoda. Chłopcy zostawili dużo zdrowia, serducha na boisku i to było widać, że wygrał zespół dojrzalszy i o tę bramkę lepszy.

Nie ukrywam, że naszym atutem jest konsekwentna gra. Cały zespół pracuje na wynik, mamy kolektyw. Jest to bardzo dobra i młoda grupa ludzi, która się rozumie na boisku. Poparte jest to doświadczonymi zawodnikami, jak Kowalski, Pokorski czy Zuga, który ma ponad 100 meczów w IV lidze i dzisiaj Zuga wrócił na dobre tory. Dograł piłkę na 2-0. To wszystko razem wzięte, to klucz do sukcesu.

Niepotrzebnie straciliśmy bramkę w końcówce. Muszę to na spokojnie przeanalizować na zapisie wideo, myślę, że było niepotrzebne wyjście bramkarza. Mieliśmy potem nerwówkę do końca spotkania. Myślę, że gdybyśmy się tutaj pokusili o jedną czy dwie bramki więcej, to mielibyśmy komfort psychiczny.

Za tydzień gramy derbowy pojedynek z Wawelem. Każdy dzień popracujemy na spokojnie. Będziemy ciężko pracować, podejdziemy do niego, jak do każdego innego meczu, czyli obecnie skoncentrujemy się tylko na nim. Jest to spotkanie derbowe i adrenaliny oraz emocji będzie bardzo dużo, bo każdy chce tutaj coś udowodnić i wieść prymat w mieście. Już nie mogę doczekać się tego spotkania, a wygra zespół lepszy.

Notował: sw_franek