Strzelcy w 7. kolejce Klasy A

W 7. kolejce Klasy A padły 24 bramki.

UKS Szopienice zanotował najwyższy wynik w tym sezonie gromiąc rezerwę Śląska Świętochłowice aż 9-1. Worek z bramkami rozwiązał się chwilę po tym, jak w 15. minucie bramkarz gości został ukarany czerwoną kartką. 4-krotnie do siatki Śląska trafił jeden z liderów klasyfikacji strzelców, Łukasz Pawłowski. Z 10 bramkami objął samodzielne prowadzenie. Hat tricka dorzucił Grzegorz Oberaj (3., 4. i 5. trafienie w sezonie), który rozpoczął spotkanie od II połowy.

W derbach Mikołowa rezerwa AKS-u uległa Strażakowi 1-2, choć prowadziła do przerwy po 6. golu Pawła Wyrobka (z karnego). Dla gości na 1-1 – również gol numer 6 w sezonie – trafił Kamil Różycki.

Siemianowiczanka II pokonała Wawel 3-1 po 2 bramkach Daniela Albrechta (4. i 5. w rozgrywkach) – otworzył i jednocześnie zakończył strzelanie na sztucznym boisku w Parku „Pszczelnik”. Dla zespołu z Wirku trafił niezawodny Grzegorz Kałużny, dla którego była to 5. bramka w rozgrywkach.

W meczu – towarzyskim – w którym punkty nie są zaliczane do tabeli, GKS II rozgromił Uranię II 10-0.

Klasyfikacja strzelców: grupa 1