Strzelcy w 5. kolejce Klasy Okręgowej

W 5. kolejce zawodnicy Klasy Okręgowej strzelili 28 bramek.

Liderzy klasyfikacji strzelców ponownie do siatki nie trafili, ale utrzymali przewagę nad rosnącą już grupą pościgową.

Hat tricka dla przewodzącego w tabeli AKS-u Mikołów zdobył Jacek Wujec (4-1 ze Slavią), który nie tak dawno, jeszcze na szczeblu IV ligi, reprezentował barwy zespołu z Rudy Śląskiej. Zawodnik AKS-u ma na koncie po tej kolejce 4 trafienia.

Górnik Wojkowice już witał się u siebie z gąską, ale dwie bramki w końcówce rezerwowego Martina Markosyana dały Sparcie Katowice 3 punkty (2-1) i utrzymanie pozycji wicelidera.

W starciu rezerw lepsze Zagłębie (2-1 z GKS-em), które straciło dopiero pierwszą bramkę w sezonie. 3 punkty sosnowiczanom zapewnił minutę przed końcem meczu Mateusz Popczyk – 4. bramka w rozgrywkach. Również 4. raz na listę strzelców wpisał się Maksym Hladchenko z Górnika 09 Mysłowice, który rozwiązał worek z bramkami w meczu z Grunwaldem (3-0).

Kolejne 3 punkty zainkasowały Niwy Brudzowice (2-0 z Ostoją), Sarmacja Będzin (3-0 z Imielinem) i Cyklon Rogoźnik (3-1 z Grodźcem). Cała trójka zgromadziła po 5 kolejkach po 10 oczek. Jeden punkt mniej ma beniaminek z Czeladzi, który „w 2 minuty” rozprawił się z MK (2-0). Wynik otworzył Tomasz Gajda (3. bramka). Z kolei w meczu o 6 punktów Tęcza wygrała ze Źródłem 3-0. 3. gol w sezonie padł udziałem Przemysława Sawickiego, a 2 trafienia dołożył Kacper Paździor.

Klasyfikacja strzelców: zobacz