Strzelcy w 30. kolejce Klasy Okręgowej – Mateusz Piesiur w koronie króla strzelców

W 30. kolejce piłkarze Klasy Okręgowej grupy 1 osiągnęli najlepszy wynik w sezonie – padły aż 42 gole!
 
11 bramek oglądali żegnający się z okręgówką kibice w Paniówkach (4-7 Tempa z Pogonią Imielin), 8 w Katowicach (Goczałkowice pokonały Spartę 5-3) czy 7 w Tychach (w meczu dwóch zdegradowanych drużyn ZET wygrało z GTS-em 4-3).
 
Królem strzelców Klasy Okręgowej grupy 1 został Mateusz Piesiur (na zdjęciu z prawej). Napastnik mistrza ligi, LKS-u Goczałkowice, w ostatniej kolejce dołożył jedno trafienie (5-3 ze Spartą) i uzbierał 22 bramki. Za jego plecami, na 2. miejscu, uplasowało się ex aequo 3 zawodników, którzy zdobyli po 18. bramce w sezonie – Wojciech Dragon z Goczałkowic, Rafał Klaja z Łąki (1-5 z AKS-em) i Jakub Rzepa z Piasta (1-0 z Pogonią Ruda Śląska). Kolejne miejsce zajął prowadzący przez większość rozgrywek Radosław Kaczmarczyk z Podlesianki (17 bramek), którego jednak z 5 ostatnich meczów, a tym samym skutecznej walki o koronę króla strzelców, wyeliminowały sprawy zawodowe.
 
14. i 15. bramkę w sezonie strzelił Adrian Spalony z Grunwaldu (3-0 z JUW-e), 12. i 13. Sebastian Rzepa z Pogoni Imielin (7-4 z Tempem), a 11. Marcin Rosiński z Podlesianki (3-1 z Wawelem), który wszystkie bramki zdobył wiosną (trafił do zespołu z Katowic z Gwarka Tarnowskie Góry).
 
W ostatniej kolejce zanotowaliśmy dwa hat tricki – trzy gole strzelili Janusz Piekarski z Tempa (4-7 z Imielinem) i Piotr Piszczek z AKS-u (5-1 z Łąką). Ponadto dwie bramki do swojego konta dopisał także Adrian Wojtaszak z Imielina.
 
Klasyfikacja strzelców: grupa 1
 
Bramki w 30. kolejce:
Urania Ruda Śląska – Unia Kosztowy 0-2 (0-0)
0-1 Wolny, 64 min (karny)
0-2 Kocurek, 88 min
 
Sparta Katowice – LKS Goczałkowice-Zdrój 3-5 (0-2)
0-1 Nowak, 13 min
0-2 Dragon, 45 min
0-3 Piesiur, 59 min
1-3 Maroszek, 68 min (samobójcza)
1-4 Złotek, 85 min
2-4 Skotniczny, 86 min
3-4 Wawak, 86 min
3-5 Żemła, 88 min
 
JUW-e Tychy-Jaroszowice – Grunwald Ruda Śląska 0-3 (0-2)
0-1 Spalony, 4 min
0-2 Ogłoza, 16 min
0-3 Spalony, 55 min
 
Tempo Paniówki – Pogoń Imielin 4-7 (3-4)
0-1 Malina, 6 min
0-2 Rzepa, 9 min
0-3 Wojtaszak, 27 min
1-3 Piekarski, 36 min
2-3 Piekarski, 38 min
3-3 Piekarski, 39 min
3-4 Rzepa, 40 min
3-5 Wojtaszak, 64 min
4-5 Pacwa, 83 min (samobójcza)
4-6 Matysek, 85 min
4-7 Polarz, 88 min (karny)
 
AKS Mikołów – LKS Łąka 5-1 (2-0)
1-0 Biernacki 35 min
2-0 Piszczek 45 min
3-0 Piszczek 57 min
3-1 Klaja 67 min
4-1 Polak 69 min
5-1 Piszczek 71 min
 
Podlesianka Katowice – Wawel Wirek 3-1 (2-0)
1-0 Rosiński, 47 min
2-0 Szostek, 16 min
2-1 Buchcik, 66 min
3-1 Colik, 90 min
 
Pogoń Ruda Śląska – Piast Bieruń Nowy 0-1 (0-0)
0-1 Rzepa, 53 min
 
ZET Tychy – GTS Bojszowy 4-3 (2-2)
1-0 Pajonk, 4 min
1-1 Tomala, 28 min
1-2 Majewski, 36 min
2-2 Abram, 40 min
2-3 Lepianka, 62 min
3-3 Ptak, 69 min
4-3 Fijoł, 81 min
 
źródło: laczynaspilka.pl
 

Archiwum
Kategorie