Strzelcy w 21. kolejce Klasy A

W 21. kolejce nie zanotowaliśmy żadnych niespodzianek. Wyżej notowane zespoły pokonały swoich rywali. Zaskoczeniem mogą być jedynie rozmiary zwycięstwa Gwiazdy.

29 strzelonych bramek w 5 meczach to trzeci wynik tego sezonu. Czterech zawodników 3-krotnie wpisało się na listę strzelców.

Prowadzący w „Serie A” Grunwald pokonał UKS Ruch Chorzów 6-0. „Zieloni”, jak już strzelali, to seriami – w 30. i 32. minucie, 65. i 66. minucie oraz 78. i 80. minucie. Hat tricka zdobył Dariusz Kot i już niewiele dzieli go od otwarcia czwartej dziesiątki bramek. Dwa gole dołożył drugi w klasyfikacji strzelców Dawid Ogłoza, który ma 16 bramek w dorobku.

Józefka pewnie pokonała 4-0 trzeci w tabeli UKS Szopienice i siedzi „na ogonie” Grunwaldu. 10. gola w sezonie zdobył Jeremi Piwoń, a 7. Tomasz Bełkot.

Jastrząb po zwycięstwie wyjazdowym z Wyzwoleniem 3-1 wskoczył na trzecie miejsce w tabeli. Podobną pozycję zajmuje wśród snajperów Adam Gosz (z 12 bramkami), którego gol otworzył wynik w Chorzowie. Miejscowi doprowadzili do wyrównania, a zwycięstwo podopiecznym Roberta Gąsiora dały dwa trafienia „Messiego”, czyli Roberta Prusa, który nosi taki boiskowy przydomek.

W derbach Katowic górą Hetman (4-1). W starciu z Kolejarzem goście objęli prowadzenie po golu najlepszego strzelca zespołu, Tomasza Szołtyska (9 goli). Przy wyniku 1-1 w 21 minut hat tricka ustrzelił Bartosz Banasiak.

Dobrze radził sobie wiosną Strażak – 3 remisy i minimalna porażka z Jastrzębiem. Na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej mikołowianie nie mieli kompletnie nic do powiedzenia. Po 7 minutach przegrywali 0-3, do przerwy 0-6, a do domu wrócili z dwucyfrówką. Zwycięstwo 10-0 Gwiazdy, która nie zagrała w najmocniejszym składzie, to najlepszy wynik jednej drużyny w tym sezonie (wcześniej były to rezultaty 9-2 Grunwaldu z UKS-em Ruchem i 9-0 Grunwaldu ze Strażakiem). Dla podopiecznych Michała Grzywaczewskiego po trzy bramki strzelili Dawid Studnik i Wojciech Działach.

W 21. kolejce pauzowała Siemianowiczanka II.

Klasyfikacja strzelców: zobacz