Strzelcy w 20. kolejce Klasy A

W 20. kolejce Klasy A padło 25 bramek.

Grunwald pokonał Siemianowiczankę II 4-0, a jedną z bramek – 26. w sezonie – zdobył lider klasyfikacji strzelców, Dariusz Kot. Po tej porażce – 8. z rzędu – MKS zamyka ligową tabelę.

Goniąca „Zielonych” Józefka zachowuje dystans (ma 1 mecz i 3 punkty mniej). W niedzielę pokonała na swoim stadionie w roli gościa Jastrząb Bielszowice 3-2. Podopieczni Krzysztofa Cielucha prowadzili już 3-0, ale ostatecznie skończyło się przewagą jednego gola. Rudzianie, dla których był to pierwszy mecz w rundzie wiosennej o punkty, kończyli w „9”, po czerwonych kartkach w doliczonym czasie gry. Jedno z trafień – 9. w rozgrywkach – dla zespołu z Chorzowa dodał Jeremi Piwoń.

Po dwóch zwycięstwach 4-1 i 3-0 Gwiazda wybrała się do Dąbrówki Małej na pojedynek z niewygodnym dla siebie rywalem, Hetmanem, który zaczął wiosnę od remisów – 3-3 i 0-0. Jesienią drużyna Michała Grzywaczewskiego prowadziła z katowiczanami 2-0 do przerwy, a skończyło się porażką 2-3. W sobotę rudzianie mieli kilka okazji na objęcie prowadzenia, w tym rzut karny Daniela Jagodzińskiego, jednak nic nie chciało wpaść. Za to miejscowi w 64. minucie rozwiązali worek z bramkami, aplikując rywalom w 23 minuty aż 5 goli, a hat tricka ustrzelił Tomasz Szołtysek (ma obecnie 8 trafień).

Wśród 4 niepokonanych drużyn w rundzie wiosennej jest Strażak Mikołów (3 remisy), który w meczu w Chorzowie trzy razy prowadził, ale ambitni gospodarze za każdym razem doprowadzali do wyrównania. Wyzwolenie punkt wyrwało w 5. doliczonej minucie (na inaugurację wiosny zdobyło punkt po golu na 3-3 w 93. minucie). Dwie bramki dla Strażaka strzelił Łukasz Witor. Dla gospodarzy z kolei jedną z bramek – 6. – zdobył Wojciech Krotofil.

Gra o „6 punktów” toczyła się w Chorzowie „na Kresach”. UKS Ruch po dwóch bramkach Wojciecha Latały prowadził do przerwy 2-0. Kolejarz – podobnie jak tydzień wcześniej (od 0-2 do 5-2 z Siemianowiczanką II) – odrobił straty i zadał dedcydujący cios, inkasując komplet punktów. Po tym zwycięstwie Kolejarz po raz pierwszy w sezonie opuścił ostatnie miejsce w tabeli i – choć wydawało się to do niedawna niemożliwe – po 2 zwycięstwach w 3 meczach wiosennych ma realną szansę na utrzymanie.

Klasyfikacja strzelców: zobacz