Strzelcy w 19. kolejce Klasy Okręgowej

21 bramek padło w 19. kolejce Klasy Okręgowej grupy 1.

Liderzy w tej kolejce „nie ukłuli” i pozostali na 13 trafieniach. Na jednego gola zbliżył się do nich Mariusz Lux, który otworzył wynik derbów z Grunwaldem (2-1).

Mimo absencji – za kartki – 4 podstawowych zawodników Piast Bieruń pewnie pokonał AKS Mikołów (3-0), a 10. gola w sezonie zdobył Jakub Rzepa. 8. raz na listę strzelców wpisał się z kolei Michał Puchała. Napastnik LKS-u Łąka przypieczętował w 94. minucie zwycięstwo w derbach z liderem z Goczałkowic (2-0), który ma już tylko 3 punkty przewagi nad Unią Kosztowy. Mateusz Iwan zapewnił wiceliderowi skromne, ale jakże ważne zwycięstwo w Katowicach Podlesiu (1-0) zdobywając 7. bramkę w rozgrywkach.

Dwie bramki w 19. kolejce strzelili Artur Kornas z Uranii (4-1 z Tempem) i Robert Kaczmarczyk z JUW-e, który walnie przyczynił się do zwycięstwa ostatniego zespołu ligi z GTS-em Bojszowy (3-1) – drugiego w sezonie – dzięki bramkom na 2-1 i 3-1 w ciągu 3 minut.

Klasyfikacja strzelców: grupa 1